Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
949 966
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
P pisowskagangrena
+22 / 28

mają skur***ny rozmach, albo to tylko kilkaset procent inflacji ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+15 / 19

I właśnie na tym przykładzie najlepiej liczyć inflacje. Tylko to przekonałoby pisi elektorat. Gdzie jest opozycja ??????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+14 / 14

@mikv
pisi elektorat jest zamkniety we wlasnej bance medialnej w ktorej mu wytlumacza ze to zeydatki na kancelarie premiera sa wieksze, bo teraz premier wiecej pracuje albo ze wczesniej utrzymywal sie z lapowek od niemca
ewenualnie powiedza ze te wydatki sa wieksze, ale to wina tuska i unii europejskiej ktora zmusza nas do wydawania wiecej na premiera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+12 / 18

@SzamanSlonca świat idealny nie istnieje.A PiS tymi bilbordami o sędziach i innymi głupotami wmówił elektoratowi PiS, ze może stworzyć Wolske, jak mój znajomy pisior powiedział ' na wzór Izraela" z którym wszyscy się liczą, gdzie będzie walka z kolesiostwem, ludzie za 500 zł będą im płodzili dzieci na potęgę, 100 -ma mostami i obwodnicami będą jeździć 2 mln elektrycznych samochodów a relikwie z wraku tupolewa będa w zasięgu kupna u taty z Torunia. Pomnik brata, mamy na każdym rogu, ulica ich imienia co druga itd itd Cytując Morawieckiego z taśm " Ludzie są tak głupi, ze to działa, niesamowite !"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+11 / 15

@SzamanSlonca A kto w takim razie według Ciebie ma prawo wypominać ? PO jest najwieksza partia opozycyjna. Punktuje PiS, tak jak PiS punktował PO kiedy był w opozycji . Nie ma w tym nic dziwnego.
Owszem wygrali wybory, bo czasami ludzie wola zmianę nawet z deszczu pod rynnę, Ale oddajmy cesarzowi co cesarzowe, a papieżowi co papieskie.

Tusk rządził w czasie kryzysu gospodarczego, a mimo to, Polacy ( z reguły pisowski elektorat) twierdza, ze w Polsce kryzysu nie było. To chyba najlepiej świadczy o tym, ze sobie poradził na tyle dobrze, ze Polacy kryzysu nie odczuli. Nie to co Grecy, Irlandczycy, Portugalczycy itd , którzy stanęli w tamtym czasie na granicy bankructwa, a ich obywatele jeszcze przez wiele lat spłacali zaciągnięte wówczas pożyczki w UWAGA ! dodatkowym kryzysowym podatku. Wiem, bo akurat w jednym z tych państw wtedy mieszkałam i ponieważ w przeciwieństwie do wielu moich znajomych nie straciłam pracy, to go płaciłam.

PiS rządził w czasie światowej koniunktury, Wtedy to i Merkel by wygrała, gdyby startowała w wyborach, pomimo, ze wcześniej miała słabe sondaże - dlaczego ? bo spełniła nie tylko swoje obietnice wyborcze, ale tez wyborcze obietnice swoich przeciwników politycznych. A co osiągnął PiS ? Rekordowa inflacje ? No kto by się spodziewał, po sztucznym podnoszeniu płacy minimalnej, ze przedsiębiorcy koszta pracy wrzuca w cenę produktu czy usługi. Ale PiS chwalił się , ze ma ogromne wpływy do budżetu - nie dziwne, skoro podatki i składki odprowadzane są procentowo. Tak samo jak i VAT w większości przypadków to 1/4 ceny. Wpływa im do budżetu kupę kasy na rozdawnictwo a tu pandemia ... i żadnej refleksji. Wydatki na kancelarie wzrastają 6 razy i żadnego opamiętania , tylko wyszukiwanie nowych słówek jak u Orwella i wymówek typu : wina Tuska, unii, Niemców, Putina - no ludzie. Chwalą się ogromnymi zyskami koncernu paliwowego. Lubisz płacić drogo za paliwo ? Nie sadzisz, ze powinni skorzystać z własnych rad, które dawali Tuskowi, ze trzeba obniżyć akcyzę czy marże ?

A co sadzisz , o człowieku, który wtedy doradzał Tuskowi, ba na taśmach od Sowy mówił, ze polityka Merkel, Sarkoziego jest super, ze trzeba wygaszać oczekiwania obywateli i maja z.... za miskę ryżu, a kiedy nagle dostał stołek to jedzie na PO i krytykuje niemiecka czy francuska politykę ? Nie widzisz w tym obłudy ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
7 konto usunięte
-1 / 5

@mikv co daje punktowanie? Nic, nic i jeszcze raz nic. Tak to sobie mogą gadać do usranej śmierci a tępi wyborcy będą się na to łapać aż ten kraj upadnie całkiem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+2 / 2

@7th_Heaven to co proponujesz? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
0 / 4

@mikv
No właśnie. Teraz niektorzy narzekają na PiS niezdajac sobie nawet sprawy że premierem jest ten co był doradcą Tuska. Tyle że Morawiecki jak chodzi o afery to nie mówi myśmy kombinowali tylko Oni
I tak w koło Macieju PiS gada na PO ,PO na PiS w jednym są tylko zgodni gdy chodzi o podwyżki dla siebie wtedy podczas głosowania wszyscy są na tak.
A oceniać to mamy prawo my obywatele bo to nas dotykają nietrafione pomysły rządzących. Bo oni mimo wszystko krzywdy sobie nie zrobią.
Tragiczne jest tylko to że w głowach wyborców istnieją tylko te dwie partie polityczne.
Po każdych wyborach jest tak samo bo nikt nie chce dać szansy jakiejś nowej partii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+4 / 4

@SzamanSlonca Nie zgadzam się z ostatnim zdaniem. Mniejsze partie tez maja swoich fanatyków. Moja znajoma Kukizem obkleila sobie nawet samochód, bo coś się zmieni. Tak, zmienił sobie wysokość tantiemow z racji zwiększonej ilości polskiej muzyki w radio. Ale jak jej tłumaczyłam, ze gdyby rzeczywiście wierzył w JOWy to startowałby do senatu, gdzie taka ordynacja obowiązuje, ze gdyby chciał walki z partiokracja to na marszałka nie wybrałby ojca ministra rządzącej partii, ze gdyby chciał referendum, to zebrałby pod nimi podpisy itd itd to mało mi oczu nie wydrapała :) Po reasumpcji głosowania, kiedy się ' pomyli' z kolegami, jej przeszło. Jeszcze raz powtarzam, nie zawsze zmiany są dobre, zwłaszcza te z deszczu pod rynnę. Ja zreszta planowałam głosować na PSL, dopóki nie weszli w koalicje z Kukizem, więc to nie jest tak, ze w głowach wyborców są tylko dwie partie. .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+1 / 7

Nie wydatki, tylko inwestycja. Sukces wymaga inwestycji ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tyswidziol
+1 / 3

@Sok_Jablkowy młodzi wykształceni z dużych miast nie rozpoznają ironii :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
+3 / 3

Żartując są to skutki inflacji. Sic

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W weeek
+8 / 10

Im więcej kłamstw tym większe koszty by je ukryć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P konto usunięte
0 / 8

Czy to nie PiS zastąpił skompromitowane po całości rządy PO? I teraz PO ma zastąpić skompromitowane po całości rządy PiS? Gratuluję :]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SzamanSlonca
0 / 4

@pocaujta
Dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+8 / 10

Czy ktoś jeszcze pamięta jak PiS ogłaszał program „tanie państwo” ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+8 / 10

@Jur4578 Tak baaardzo tanie. Porażka z Ostrołęką, CPK Baranów, 68 mln euro kary za Turów... No i do tego na własne życzenie, brak pieniędzy z KPO. To raczej bliżej programu ''Polska w ruinie''.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hoseroberto2
+2 / 2

I co można się bawić jak widać można ,a tępy naród patrzy na to i cicho sza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinm1
+4 / 4

Ale na bombelka dajom, a za peło tylko kradli

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawvel
+4 / 4

Wina Tuska - wydawał za mało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-4 / 6

@sir_nick widzę, że wyznawcy PO już minusują Twojego posta. Debilom nie przetłumaczy ehh

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
+1 / 1

@sir_nick Jezu, ale żeś odpłynął. Ja rozumiem, że sentyment ale nie porównuje wydatków z czasów przed denominacją do Wydatków w latach 2010-2015. A jak chcesz już porównywać to porównaj też cenę zwykłych artykułów codziennej potrzeby w tych dwóch okresach. Chodzi o siłę nabywczą waluty. Bo to ona decyduje czy ktoś jest rozrzutny czy oszczędny. na takiej przestrzeni czasu. Mogę Podać Ci przykład mojej matki z lat 70/80 ubiegłego wieku. Dostała pracę "zdalną" jako szwaczka w firmie OTIS. Szybko wyrobiła sobie markę i płacili jej ok 3500 zł/msc. Za 300 tys zł można było kupić mieszkanie 80m2. Kilka lat później nadeszła hiperinflacja. Podwyższali jej pensję aż do 35 tys zł, ale mieszkanie kosztowało już ponad 300 mln zł. Jak ludzie zaczęli zarabiać w milionach, postanowili dokonać denominacji. I od tego czasu ceny stale rosną. A więc porównywanie różnych okresów ma sens tylko przy określeniu siły nabywczej złotówki. Nie na podstawie wydatków...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sir_nick
-2 / 2

@Doombringerpl Oczywiście, że mój komentarz był prześmiewczy. Nie mam sentymentów, bo niestety mam złą opinię o wszystkich rządzących i nie ważne, czy są z PO, PiS, PSL, czy innych partii. Nawet uważam, że za zły stan państwa powinno się wprowadzić rzymskie dziesiątkowanie - losowy co 10 polityk powinien być rozstrzelany bez sądu, dla przestrogi dla innych i dla zwiększenia zaangażowania w pracę dla dobra ogółu, a nie własnego.
Porównywanie 2 budżetów nie ma sensu z prostej przyczyny bo w 2020 r. w struktury KPRM włączono: Ministra ds. Unii Europejskiej i Ministerstwo Cyfryzacji podwajając liczbę pracowników.
Sugerowanie, że Tusk był oszczędny jest delikatnie pisząc sporym nadużyciem bo jak zaczynał urzędowanie to wydatki były połowę mniejsze, przy dużo mniejszej inflacji.
Problemem jest PRZEROST ZATRUDNIENIA i brak odpowiedzialności za wykonywaną pracę.
Jak to śpiewał Kazik w piosence 4 pokoje: "Los Angeles ma około 20, a Warszawa ponad 700 radnych" i tu jest problem!
Warszawa ma więcej radnych niż Berlin, Paryż i Nowy Jork. I to razem wziętych!
Przy takiej postawie to nic dziwnego, że można pozatrudniać w kancelarii premiera pociotków i innych nieudaczników gdzie nie nadają się do innej "pracy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MxAxT22
+1 / 1

ale Morawiecki powie napewno ze to przaz ta inflacje sa takie koszty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-4 / 6

Gwarantuje wam, że jeżeli rudy dojdzie do władzy, to kwotę matiego przebije trzykrotnie. Im szybciej zrozumiecie, że oni na zmianę przekraczają granice i testują społeczeństwo tym lepiej dla tego kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Crach
+3 / 3

To inflacja wywołana przez Putina i inne wraże nam siły. I oczywiście przez Tuska. Czego tu nie rozumiesz? Miliony wyborców PiS nie mają problemów ze zrozumieniem tak podstawowych faktów ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F fishe27
-2 / 6

Ryży (przepraszam, ale inaczej nie mogę nazwać tego typa) GNÓJ sprzedał firmę (DIALOG), w której pracowałem za 800 mln. Roczny zysk netto to 90 mln i gotówka 45 mln. Pracę straciło 2500 osób. I tak uczynił z wieloma dochowowymi firmami,

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lector
+3 / 3

Stać go. Nie ze swoich płaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matyyys007
+3 / 3

Na TVP powiedzą ze po przez inflację z winny Tuska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Cichy820
-4 / 8

Za rządów PełO, nie było pandemi, nie było wojny.....
A jaka jest podstawową roznice miedzy PO a PiS?
PełO sprzedawalo Polskę, a PiS walczy o Polske!!!
Az strach myśleć co by to było, jakby dalej PO byloby przy władzy?, pewnie Polski juz by nie było i byście robili co wam Szwab każe!!!
Ciekaw jestem co wy byście wtedy pisali k zwa mac!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ansset0
+2 / 2

Poniewaz mamy mafie w Polsce, dlugopis zamiast prezydenta, smiecia i klamce zamiast premiera, zestaw ku*ew zamiast rzadu, a wszystkim dyryguje chory psychicznie dziadek, ktory maca koty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mario391978
0 / 2

Budżet dostosowany do słynnego tekstu "Pieniędzy nie ma, i nie będzie'

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C ciomak12
+2 / 2

No i warto się uczyć od pisu... Jakby tam zamawiali ośmiorniczki to by byłą afera na cztery fajery. No ale oni po prostu zatrudniają kilkaset osób więcej i defraudują kolejne setki milionów jak nie miliardów na każdym kroku. A takie rzeczy nie wzbudzają żadnych emocji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
0 / 0

Kancelaria Prezesa Rady ministrów to nie to samo, co premier. Cytując Wiki: Kancelaria zapewnia obsługę merytoryczną, prawną, organizacyjną, techniczną i kancelaryjno-biurową Rady Ministrów, Prezesa Rady Ministrów, wiceprezesów Rady Ministrów, Kolegium do Spraw Służb Specjalnych oraz Rady Legislacyjnej. Kancelaria zapewnia również obsługę pełnomocników rządu, komitetów, komisji wspólnych, rad, zespołów oraz innych kolegialnych organów pomocniczych, doradczych i opiniodawczo-doradczych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem