Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
318 330
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+10 / 10

Internet (fora) działa jak soczewka skupia i uwypukla skrajności. Ktoś pięknie zripostował po prostu jak absurdalny jest poziom kreowanego w nim świata. Wystarczy też spojrzeć na same demotywatory, gdzie niektórzy też przedstawiają świat 01, "my i oni" gdzie "my" nigdy nie robimy nic złego, wszytko co złe to "od nich pochodzi" jeżeli powiesz coś co ich ubodzie, to choć nie znosisz tych drugich, to i tak cię zaszufladkują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+8 / 8

Ciekawe dlaczego w erze FB czy TT mamy w większości państw zachodnich popularyzację na dwie czasami 3 grupy które wg internetu się nie przenikają?
Jakoś bez głębszego echa przeszło to, że algorytmy FB żywią się konfliktem bo to powoduje większą aktywność co jest na rękę cierpiącym z tego zyski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+2 / 4

@Andrzej70
Nie jestem pewien, czy żywią się konfliktem czy konflikt jest efektem ubocznym. Na podstawie tego, co sami wybieramy, algorytm proponuje nam treści, które powinny się nam spodobać, czyli pokazują punkt widzenia, z którym się zgadzamy. Nic z drugiej strony. W ten sposób ludzie zamykają się w bańkach informacyjnych i trudniej im zaakceptować argumenty kogoś o innych poglądach. No bo jak ktoś może mieć inne poglądy, skoro on wszystko wie i ma tyle informacji na ten temat. Wszystko czarne na białym. Tak proste i oczywiste, że naprawdę trzeba być ślepym, żeby tego nie widzieć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
+3 / 3

Bańki ingormacyjne. Ludzie czują się pewniej bo widzą tylko takich samych jak oni. Dziel i rządź się opłaca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S swosek
-1 / 1

Zwalnia niektórych z myślenia. I tak to zostało zaprogramowane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hokek
+1 / 1

kiedy pracujesz jako troll internetowy i bierzesz zlecenia od obu stron konfliktu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 4

@MIKKOP
W dodatku Google analizuje twoje zainteresowania i z czasem zaczyna podsyłać Ci głowie informacje zgodne z Twoimi oczekiwaniami. Czyli faktycznie dla skrajnego lewaka oraz skrajnego prawaka świat może wyglądać tak, jak opisano go w democie.

@El_Polaco
Obejrzyj film "The Social Dilemma". Tam w przystępny sposób pokazano metody manipulowania odbiorcami mediów. Zwłaszcza młodzi ludzie powinni to zobaczyć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@Rydzykant
Oglądałem. I może czegoś nie pamiętam, ale nie kojarzę, żeby celowo podsycali konflikty. To był raczej efekt uboczny udostępniania im treści, które powinny im się spodobać i utrzymać online jak najdłużej. Jeśli się mylę, to powiedz mi, w której minucie można znaleźć informację, że celowo podsycają konflikty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Albijon
0 / 0

Wychodzi na to że w sumie wszyscy są zgodni. Naród podzielił się na dwie połowy i w czasie kiedy jedna połowa myśli że ta druga połowa to banda idiotów, nierobów i zdrajców polski , to ta druga połowa myśli dokładnie to samo. Koniec końców cały naród ma jedno zdanie a to zdarza się niezmiernie rzadko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
0 / 0

Każdy ekstremizm jest szkodliwy. Trzeba być poprawnie wycentrowanym, jak koło i nie latać na boki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem