Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
569 573
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Xar
+10 / 10

Polacy tego wlasnie chca! I debile nie rozumieja, ze to przeklada sie na koszty wszystkiego co kupuja!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+4 / 4

@Xar Tak. Jest to problem "gaszenia pożaru benzyną". Moim zdaniem, bardzo powszechny w Polsce - stąd często zadajemy sobie pytanie: skoro jest tak dobrze to czemu jest tak wujowo i czemu sytuacja ciagle się pogarsza? Standardowemu wyborcy wystarczą tłumaczenia typu: wina Tfuska, Żymianie okadajo, itp. itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W WitekPK
+2 / 2

@irulax to tak jak glapiński z morawieckim najpierw mówią, że damy sobie radę bez pieniędzy z Unii, a teraz jęczą, że ich nie dostali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

@WitekPK A ja myślę, że ćwoki po prostu wykonują polecenia pewnego Wszechwiedzącego Prezia. To jest normalnie Człowiek-Orkiestra: wszystko wie, na wszystkim się zna, wszystko ma zaplanowane - żadnego sprzeciwu nie zaakceptuje. Nie ma prawa się nie udać skoro Największy Strateg rozplanował.
K*, wygranie najbliższych wyborów kosztem zrobienia u nas drugiej Wenezueli. Ale komuchom nie przetłumaczysz, że nie ma darmowych obiadów. Jak to u komucha: ekonomia nie ma znaczenia skoro wkracza ideologia, a zaraz za nią propaganda.
Moim zdaniem: UE to też niezła zaraza, jednak skoro tu już jesteśmy trzeba mądrze wykorzystać do swoich celów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
+6 / 8

Uzasadnieniem jest większa wypłata dla kierownictwa i akcjonariuszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+2 / 2

pensje nie rosną? koszty działania elektrowni nie rosną? Ktoś nie ogarnia spirali inflacyjnej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
0 / 4

@ubooot hm, mówisz że rosnące pensje i koszty działania (to co innego?) powodują wzrost zysku, ok

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@Tescior
Gdzie wyczytałeś, że jest wzrost zysku. Marża nie jest tożsama z zyskiem.

A co do powodu, to chyba jest dość jasny. Embargo na węgiel który kupowały Polskie elektrownie węglowe. Na rynku krajowym panuje Januszex, a rząd wspiera ten Januszex, dopłacając do droższego węgla "żeby ludzie mogli kupić", tylko kopalnia nie sprzedaje drożej... Kasę zbiera pośrednik... Elektrownie/elektrociepłownie też muszą gdzieś kupować węgiel... Tak się składa, że pozostaje ten Januszex, który sprzedaje z kilkukrotną przebitką, bo i tak będą klienci, bo rząd dopłaca...

Ten rząd strzela sobie obecnie z karabinu maszynowego w stopę i udaje, że wszystko jest w najlepszym porządku. Ja się zastanawiam, jak te matoły bez podstawowej wiedzy ekonomicznej, pracowały w bankach i to na wyższych stanowiskach... Bo, że Balbina nic nie wie, to nie ma się co dziwić, ekonomistą to on nie jest... Obecnie na inflację dośc znacznie wpływa kurs walut... Kurs, który można byłoby spokojnie wrócić do poprzednich wartości... Wystarczyłoby wykorzystać pieniądze z KPO, które blokuje Zero i jego horda, która nic w zasadzie z tego nie ma, bo izba dyscyplinarna w zasadzie nie działa od dawna, więc nie ma przeciwskazań anulować sędziów wybranych przez kogoś z rządu(to jest podstawowy zarzut wobec tej Izby, że sądy mają być niezależne od pozostałej władzy-tak pisze w konstytucji). W zamian za to, ubijają Polskie budownictwo, które jest jedną z prężniejszych odłamów naszego przemysłu(chodzi o bezsensowne podwyżki stóp, które nic nie dadzą, bo nadmiarowy import jest spowodowany nerwowymi zakupami uzbrojenia przez naszych rządzących, a nie przez ludzi budujących domy....

Oni zamiast załatwić sprawę od ręki, wygadują głupoty prowadząc kampanię wyborczą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+1 / 1

@ubooot brat pracuje w PGE Dystrybucja dostał podwyżkę z 250 złotych to będzie coś trochę powyżej 5% dotychczasowych zarobków. Z tego co opowiadał firma redukuje zatrudnienie. Zwolnień nie ma ale jak ktoś odchodzi na emeryturę to nie bardzo zatrudniają nowych tylko jego obowiązki dokładają innym. Za chwilę nie będzie miał kto jeździć do awarii. Więc nie przesadzajmy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+3 / 3

@pawel1481 elektrownie kupują węgiel w januszexie? ahahahaha
tak, we wszystkich, 20 000 razy po 100 ton i tak co dwa dni pewnie ;)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
0 / 0

@pawel1481 elektrownie nie kupują węgla na składach, jak ty to wymyśliłeś? Jakiś czas temu aby ratować padające kopalnie połączono elektrownie z kopalniami więc elektrownia dostaje węgiel ze "swojej" kopalni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+6 / 8

to jakis konkurs na to kto Polakow bardziej wydyma?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+4 / 4

A Państwowe koncerny liczą zyski...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+7 / 7

Idą wybory, trzeba za coś kupić wyborców.. więc nalezy ich doić... a potem rzucić jakiś ochłap by ciemny lud poszedł głosować na PiS.. Co tam inflacja, dodruk pieniędzy, zadłużanie państwa, płacone kary za nieudolność i łamanie prawa unijnego... i krajowego...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+5 / 5

Najpierw trzeba wydoić motłoch, żeby rzucić mu przed wyborami jakiś ochłap. Wtedy motłoch jest wdzięczny i odda głos na jedyną słuszną partię. W myśl starego przysłowia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M meidej2215
0 / 8

WCZORAJ DODAŁEM KOMENTARZ POD DEMOTEM NA GŁÓWNEJ O TYTULE " Tanio sprzedam krew brata swego", O TREŚCI " nie rozumiem dodawania na głównej takich niepotrzebnych treści, ja mam w poczekalni demot 143/143 w sprawie naszych portfeli, gdzie eksperci się wypowiadają w sprawie cen energii, że nas politycy drenują z oszczędności i nie wchodzi, a to wchodzi. Szkoda gadać."
A DZISIAJ PO CZEKANIU OD 26 CZERWCA NAGLE WCHODZI, NIE WIEM CZY TO JAKAŚ SIŁA WYŻSZA, ALE DZIĘKI:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 3

Nie giełdę trzeba zamknąć tylko Pinokia i żoliborskiego Dżepetto.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem