Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
893 955
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J konto usunięte
-5 / 43

Tak tylko zapytam, o jakich Ukraińcach mowa, o tych z Donbasu, których od 8 lat wojska ukraińskie ostrzeliwują, bo wojna na Ukrainie nie zaczęła się w 2022 roku, a 2014.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pin54
+5 / 15

@jawasF Eeeeee, to jak to już 8 lat, to nuda. Niech giną, nie ma co pomagać. :/

To, że w tamtych okolicach była wojna to nie znaczy, że nic się nie zmieniło. U znajomych mieszka Ukrainka z dwójką dzieci, pochodzi właśnie z tamtej okolicy. Przyjechała tutaj z 1 walizką jakiś miesiąc temu. To cały jej dobytek. Domu już nie ma - to nie jest przenośnia, po prostu wyburzony. Teren jest pod okupacją Rosjan. Nie ma dokąd wracać. Jeszcze pół roku temu, choć nie było fajnie, to dało się tam żyć. Teraz się nie da.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+4 / 10

@pin54 Mieszkam na ścianie wschodniej i poznałem kilka rodzin ukraińskich które zostały przyjęte przez tych którzy chcieli i mieli warunki by to zrobić... 2 rodziny u znajomych pochodzą z Mariupola... a co tam teraz jest to chyba nie trzeba mówić... 3 rodziny z Donbasu i też już maja po domach...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pin54
+4 / 10

@konto usunięte Kurła, ja dopiero doczytałem, że tu gość napisał, że to Ukraińcy się sami zbombardowali. A potem dziwne, że ludzie podejrzliwi i wszędzie ruskich troli widzą, jak tu rzeczywiście wszędzie ruskie trole. Długo nie zabawił na demotach, ale już ma pewnie kolejne 10 kont.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+3 / 51

Zaraz się podłączą rosyjskie trolle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LubieHamaki
-2 / 26

Chyba jeszcze śpią. W końcu do pracy iść nie muszą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
-1 / 11

@sancz79 @jawasF się podłączył zanim napisałeś... ale kilka minut, więc jeszcze mogło nie być wpisu gdy pisałeś :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+8 / 18

@jawasF NIe jestem trollem. Mowa o Ukraińcach który uciekają przed rosyjską agresją i jej ludobójczą polityką do Polski (wystarczy przeczytać treść demotywatora) .Po drugie wojna w Donbasie trwa od 2014 ponieważ rozpoczęli ja Rosjanie . Rosjanie wymyślili separatystów ponieważ Ukraina wyrywała się spod władzy rosyjskich agentów.. wystarczy posprawdzać skąd są liderzy i dowódcy "separtystów" i przesledzić ówczesne wydarzenia "typu inwazja zielonych ludzików" czy ucieczka na Kreml rosyjskich agentów. To było wcześniej ukartowane na Kremlu aby czasem Ukraina nie wybrała kursu prozachodniego tylko tkwiła w układzie wpływów Rosji. Prozachodni i demokratyczny kurs Ukrainy jest zagrozeniem autokratyzmu Putina i jego świty bo czasem by obywatele Rosji zrozumieli że można życ inaczej .Z tego też powodu Rosja napadła na Ukrainę w 2022 i prowadzi pełnoskalową wojnę. Rosji oczywiście nie zależy na ludności Donbasu czy Ługańska na co wskazuje ich polityka wobeć mieszkańców tych regionów. Te regiony to tylko pretekst do wojny na Ukrainie. Jeżeli łykasz propagandę Rosji czy jesteś płatnym trollem to tylko świadczy o tobie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+10 / 12

@sancz79
Po twojej wypowiedzi wnioskuję że minie jeszcze dużo czasu zanim będzie można mówić jak jest, bez ryzyka że zaraz nazwą człowieka ruskim trollem/onucą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+1 / 23

@sancz79 Ponieważ nie można mieć innego zdania, niż "główny nurt"?

Jeśli ktoś wytyka niesprawiedliwości tj. szybszy dostęp do usług medycznych dla Ukrainy to jest od razu trollem? Bo nie może "prawdziwemu Polakowi" taka sytuacja nie pasować? On musi pomagać, choćby wyjął ostatni kęs chleba swojemu dziecku z buzi?

I tak - pomagać trzeba, ale w granicach rozsądku. Co innego pomagać priorytetowo osobom wracającym ze strefy walk, gdy mają rany lub złamania, co innego leczyć ich na... przewlekłe choroby (np. nowotwory), na który wszyscy cierpimy, ale poza kolejką, przed Polakami... Polak to już mniej cierpi? Może umierać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pin54
+2 / 16

@KENJI512 A ten szybszy dostęp do usług medycznych to jest jakoś potwierdzony? Bo wszystkie przypadki, o których ja słyszałem to było pitolenie ruskich troli na fejkowych kontach twitterowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AsharonDrakan
+6 / 18

@pin54 oczywiście, że potwierdzony. Do tego za niektóre badania trzeba płacić, a Ukraińcy mają je za darmo. Takie, jak badania krwi. Sam musiałem dopłacić za badania dziecka, a w przychodni wisiała kartka, że te badania dla Ukraińców są za darmo. No ale oczywiście, za chwilę zostanę nazwany ruskim trollem, bo przecież śmiałem mieć inne zdanie, niż ogólny nurt, więc mojej wypowiedzi nie można brać na poważnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+7 / 13

@pin54 To jest takie zadanie z treścią.

Liczbę klientów służby zdrowia zwiększono o pięć procent, a liczbę lekarzy nie.
Czas dostępu do usług uległ wydłużeniu.

Dwa. Z przyczyn organizacyjnych przychodnie starają się kumulować Ukraińców na jeden dzień, żeby wszyscy byli w czasie jak jest na obiekcie ktoś kto tłumaczy.
Recepta czy dawkowanie to zbyt poważne rzeczy żeby dogadywać się na migi.

Analogicznie jest w urzędach. Oddelegowanie osób tylko do obsługi Ukrainy rozciąga inne sprawy.

Rząd struga im marchew ale nie za bezdurno. Już się pojawiły pierwsze głosy polityków PiS że Ukraińcy powinni mieć prawa wyborcze w pl.

Dla nich Jarosław jest zbawicielem. A milion głosów w czterdziestomilionowym kraju to być lub nie być dla partii.

Rząd tak bardzo wchodzi im w de, że nie stosuje się nawet do przepisów sanepidowskich i nie robią przyjezdnym testu na HIV.

Do tego dochodzi psucie rynku pracy.

Do tego dochodzi praktyczna niemożność eksmisji przyjętych pod swój dach. A za chwilę skończą się te 40 złotowe dodatki. Bo miały być na trzy miesiące więc końcem lipca skonczy się i ta korzyść dla Polaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pin54
-1 / 9

@AsharonDrakan Samo stwierdzenie "potwierdzony" słabo mnie przekonuje. Szukałem informacji na ten temat i znalazłem ich bardzo dużo. Wszędzie jest jasno napisane: Ukraińcy nie mają prawa do obsługi poza kolejnością, decyduje stan zdrowia pacjenta. Dlatego poproszę o więcej info. Skąd jet ta informacja, że Ukraińcy wchodzą bez kolejki?

Które dokładnie badanie krwi robiłeś, które było darmowe dla Ukraińców, a płatne na NFZ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pin54
-1 / 9

@Kotek_psotek Czyli Ukraińcy nie wchodzą do przychodni poza kolejką, tylko muszą poczekać, aż będzie cała grupa wchodziła.

Podsumowując wszystko, Ukraińcy wcale nie mają tu lepiej niż Polacy. Nie wchodzą bez kolejek, dżony łoker im z kranów nie płynie (a jeżeli ktoś ma dowody na to, że jest wprost przeciwnie, to sam jestem zainteresowany, bo uważam, że to byłoby niefair). Po prostu nasze standardy życia się trochę pogorszyły bo utrzymujemy jeszcze uchodźców i dlatego taki ból dupy u części społeczeństwa - niektórzy nie chcą pomagać, więc rozumiem, że mogą ten ból dupy mieć, jest to uzasadnione.

Jeżeli problemem jest np. to, że Ukraińcy dostaną prawa wyborcze, to może warto przemyśleć, kto chce podjąć taką decyzję - zarówno tą jak i inne. To nie są Ukraińcy. To nie Ukraińcy są naszym wrogiem. Przyjechali tu, korzystają z tego co im udostępniamy. Jeżeli będą mieli lepiej niż my, to nie dlatego, że to wprowadzili, nie dlatego, że się domagali, być może nawet tego nie chcieli. To nasz rząd wprowadza takie, a nie inne prawo. Pamiętajcie o tym. Jako naród wiecznie walczymy sami ze sobą. Jak jedna grupa dostanie zwolnienie z podatku, to druga grupa rusza na nich z widłami, zamiast ruszyć z widłami do Warszawy, żeby wywalczyć coś dla siebie.

Ps. nie jestem przekonany, żeby jakiekolwiek przepisy sanepidowskie zawierały wymóg testu na HIV. Jest masa innych groźniejszych chorób niż HIV w Europie. Zasadniczo jak się boisz to po prostu nie bzykaj Ukrainek, szansa zarażenia w inny sposób jest marginalna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kotek_psotek
+2 / 6

@pin54
Miałem wizytę na wtorek. Nie mam wizyty na wtorek bo wtedy przychodzi Ukraina team. Przychodnie żeby zorganizować prace nie przesuwają ludzi na środę, bo wtedy tych ze środy też trzeba by przesunąć. Po prostu wtorkowych wyrzucają na koniec kolejki, czyli za tydzień.
Dlatego opowieści o wypadnięciu z kolejek nie są przesadzone.

Aha. Prywatni nie przesuwają

Co do HIV. Ukraina ma najwyższy poziom HIV w Europie. Niewiele ustępuje Afryce. Nie pamiętam dokładnie jaki jest limit, ale ci którzy planowali spędzić w pl dłużej niż miesiąc czy dwa byli zobowiązani do wykonania testu.
Teraz tych ludzi wpuszczono bez sprawdzenia.

A reszta? Tak jak pisałem. Dla nich Jarosław jest zbawca a Merkel wrogiem. Są idealnym elektoratem PiS. Więc jeśli rząd będzie miał wybór czy podnieść pensje nauczycielom czy dać socjal imigrantom, to zrobi to drugie bo wśród nauczycieli ma niskie poparcie .

Oczywiście rząd ich wykorzysta tak samo jak innych, ale zrobi to naszym kosztem.

Mnie osobiście i tak się nie podoba psucie rynku pracy. Wysokokwalifikowany pracownik to najczęściej mit, ale rynek pracownika był tym momentem gdzie nawet mniej obrotni Polacy mogli dostać podwyżkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AsharonDrakan
+1 / 7

@pin54 badanie poziomu witaminy D u dziecka, za które musiałem zapłacić, a na drzwiach kartka, że Ukraińcy mogą je zrobić za darmo. A co do potwierdzania i szukania, to media znakomicie to ukrywają. Za chwilę okaże się, że Bandera to święty człowiek był, bo pisiory już chcą przepchnąć takie pomysły.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-2 / 6

@Bimbol A jak jest. Rosja nie napadła na Ukrainę? Do Polski nie napłynęło miliony Ukraińców uchodzców. Rosjanie nie bombardują ukraińskich miast? Nie toczy się tam regularna wojna? Po jednej stronie jest regularna rosyjska armia po drugiej ukraińska? . Ogarnijcie się jeśli nie chcecie być nazywani ruskimi trollami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-1 / 5

@KENJI512 Można mieć inne zdanie tylko na jakiś wiarygodnych podstawach. Na razie o takich przypadkach (w służbie zdrowia) jest na kontach trolli (tu patrz @pin54). Po proszę wiec o jakieś konkrety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Bimbol
+1 / 5

@sancz79
Dopóki niektóre fakty są tabu, nie ma mowy o normalnej dyskusji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
-2 / 6

@Bimbol czyli logika -wiem ale nie powiem? Nie ma wojny miedzy Rosją a Ukrainą. Rosja nie napadła na ukrainę. Nie ma uchodzców ukraińskich w Polsce? Proste pytania. Jesteś Sergiejem Ławrowem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T testoviron257
-2 / 4

@AsharonDrakan uważaj to prowokacja za pisanie czegokolwiek wbrew oczekiwaniom propagandy politycznej dostałem bana XD zaraz cię zgłoszą prowokatorzy proukraińscy XD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pin54
+3 / 3

@AsharonDrakan Przeszukałem internet i nie znalazłem nic co by potwierdziło Twoje słowa. Nie mówię, że kłamiesz, ale też niespecjalnie wierzę w to co piszesz. Gdyby badanie witaminy D było refundowane przez NFZ to byłoby proponowane przez prywatne kliniki ponieważ by na tym zarabiali. Tymczasem prywatne kliniki nie mają w ofercie witaminy D (darmowej) dla Ukraińców.

Zgadza się to z oficjalnym komunikatem wydanym przez NFZ: mają prawo do świadczeń opieki zdrowotnej, udzielonych w Polsce, na analogicznych zasadach i analogicznym zakresie, jak osoby ubezpieczone w Polsce.

Nadal nie wiem skąd masz info, że osoba zostająca w Polsce powinna być poddana testowi na HIV.

Może podaj adres przychodni, w której robiłeś badania - ktoś na pewno z chęcią zadzwoni, żeby sprawdzić co oni powiedzą na temat darmowych badań i kolejności przyjęć. I adres strony, na której jest info o obowiązkowych badaniach na HIV (z których, jak piszesz, zrezygnowano).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2022 o 6:12

W WhiteD
+1 / 1

@AsharonDrakan ech... badanie poziomu witaminy D jest bezpłatne tylko wtedy gdy zleca je lekarz edndokrynolog lub specjalista pediatrii metabolicznej. W każdym innym przypadku trzeba za to zapłacić, obojętnie czy jesteś Polakiem czy pochodzisz z Matplanety.
Sporadycznie są jakieś programy gdzie można to zrobić za darmo - bywa że organizują to przychodnie, ale teraz na to nie licz.

To badanie generalnie jest płatne od lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2022 o 7:31

K kibishi
+8 / 42

Jak zwykle niedopowiedzenia, poza tymi złymi rzeczami to Ukraińcy dostają sporo wsparcia w Polsce, kosztem oczywiście nas wszystkich ale przecież to trzeba być "ruskim trollem" aby o tym pisać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S stalowyj
+6 / 26

@kibishi Dokładnie tak, a autor demota to niskich lotów prowokator i zwykły the bill

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
-2 / 6

@stalowyj Tyle dostaliśmy minusów że kogoś chyba obrażają fakty.


Biorąc pod uwagę statystyki z (https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8366607,ukraina-liczba-uchodzcow-w-polsce-najnowsze-dane.html) gdzie mamy około 2 milionów uchodźców z najnowszych danych które znalazłem (https://300gospodarka.pl/news/mrips-juz-195-tys-uchodzcow-z-ukrainy-podjelo-prace-w-polsce) czyli 8 czerwca mamy 209 tysięcy pracujących a już pod koniec kwietnie było prawie 400 tysięcy wniosków o 500+ (https://300gospodarka.pl/news/pomoc-dla-uchodzcow-z-ukrainy-400-tys-osob-zlozylo-wnioski-o-500, nowszych danych nie znalazłem) a jeszcze przecież kilka miliardów złotych poszło na początkowe wsparcie „Na 17 maja 2022 r. złożono ponad 190 tysięcy wniosków w całym kraju. Opiewają one na kwotę ponad 821 milionów 910 tysięcy złotych” (https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art36419531-rzad-zakreca-kurek-z-pieniedzmi-dla-uchodzcow-z-ukrainy)
Koszty są nieporównywalnie większe niż to co dołożą do budżetu Ci z uchodźców którzy zdecydowali się podjąć pracę, te pieniądze nie biorą się z powietrza, UE też się dość mocno wypięła na nas więc większość tych kosztów poniesie zwykły pracujący obywatel.

Jeżeli ktoś nadal uważa że moje określenie o wsparciu ludzi z Ukrainy kosztem pracujących polskich obywateli za powód do nazywania mnie "ruskim trollem" albo innymi wyzwiskami to chyba taka osoba ma coś nie tak z głową a nie ja.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+1 / 5

@kibishi Chyba logiczne, że jeśli się pomaga, to ta pomoc kosztuje. A Ty nagle odkrywasz, że Ukraińcy więcej kosztują, niż dokładają do polskiego budżetu? Że przyjęcie uchodźców generuje koszty, problemy i niewygody dla Polaków? Na tym polega pomoc. Gdybyśmy byli na plusie, to by znaczyło, że oni pomagają nam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kibishi
0 / 0

@Geoffrey "Jak zwykle niedopowiedzenia, poza tymi złymi rzeczami to Ukraińcy dostają sporo wsparcia w Polsce" To fragment mojego pierwszego wpisu na którym zgarnąłem minusy, nigdzie nawet nie napisałem że nie należy pomagać, chociaż twierdzę że nas na to nie stać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I iposek
-2 / 12

Ale to wszystko w Polsce????

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
0 / 22

A co inne kraje w których jest większa wojna mają za darmo? Nic, bo nikogo to nie obchodzi. Wojna to zniszczone całe kraje jak w Syrii, na Ukrainie mają konflikt zbrojny gdzie toczą się walki w wybranych regionach

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2022 o 15:59

W WhiteD
-1 / 1

@wbq3510 w sensie myślisz że uchodźcy z tych innych krajów nie dostają żadnej formy pomocy w krajach sąsiedzkich?
Czy ty się urodziłeś wczoraj czy tam u was w Rosji niewiele dociera?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wbq3510
-3 / 3

@WhiteD Dokładnie tak myślę, nikt z krajów sąsiedzkich nie lgnie żeby im pomagać. Europa chociaż daleko to swego czasu była chętna, jakie były i są tego skutki nie muszę chyba mówić. Żeby było śmieszniej Arabia jest jednym z najbogatszych krajów i nie chce nikogo z terenów objętych wojną. Dla Ciebie widocznie każdy kto myśli inaczej jest z Rosji, radze się zastanowić do kogo nic nie dociera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 lipca 2022 o 4:46

T konto usunięte
+7 / 11

Czyli ta pomoc, która dostają się nie liczy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kluska71
-1 / 3

Akurat tego nie maja za darmo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar U99
+3 / 3

"Czemuś ze smyczy spuścił wojny psy gończe
Czemu morduje, grabi ta horda zbójecka
i czemu, Panie, zgasiłeś słońce
w oczach tego małego, zabitego dziecka"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T thedevillover
+1 / 5

dziękuję Ci za tego demota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VanCyklon
-3 / 5

Wszyscy ci, którzy są przeciwni pomaganiu Ukraińcom najwidoczniej nie znają naszej historii. Też wcześniej nie byłem szczególnie za tym, żeby brać ich do UE, czy ogólnie im pomagać, ale wojna zmieniła wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
0 / 0

@VanCyklon no w latach 1943-1944 (chociaż ciągnęło się to miejscami aż do operacji Wisła) generalnie nam nie pomagano. W sumie to Niemcy zaczęły wydawać Polakom broń do samoobrony, ale AK karała za ten rodzaj współpracy z Niemcami, stąd i łatwość dokonywania rzezi.

To jaką naszą historię mamy znać? Jakąś inną?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jjac
+1 / 1

Z tym, że z żadną z tych rzeczy my nie mamy nic wspólnego (pomijając bycie ofiarami w czasach ludobójstwa Rzezi Wołyńskiej).

Od polskiego podatnika dostają dużo rzeczy za darmo - chociaż my nie mamy obowiązku wyrównywać krzywd wyrządzanych przez ruskich.

I to należy zauważać. A nie przykrywać takim tępym gadaniem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar liwia0o9
+1 / 1

Dobrze. Nikt nie mówi, że mieli tam kolorowo, ale to, że potrafią tu narzekać to nikt nie wspomniał. Znam przypadki, że pójdą do pracy i biadolą na małe zarobki. Dzieciaka 15-letniego co tak się naje**ł, aż musieli go nieść do domu. To jest strach przed wojną? Zamartwianie się o los swojego kraju. Szczerze powiem, że na tą chwilę osoby z Ukrainy, które znam, nie okazują niczego, co by na to wskazywało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem