Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
455 465
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D Dabronik
+7 / 15

Ale jak to przecież rosja to mocarstwo i druga armia świata, mają gaz ropę i są bankrutami no no.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+9 / 9

@dbgoku Nikt im nie będzie chciał pożyczyć pieniędzy albo zrobi to na bardzo duży procent.
Tylko nie mów proszę że rosja jest tak potężna że nie potrzebuje pieniędzy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
-2 / 6

@humman Jak to dodrukujo se i po problymie. Potrz na noszego jastrzombia. Drukuje i jest na wszystko - na bombelki, na 500+, na trzynoststke i czternostke, dajo i bedo jeszcze wincyj dować . Ruskie nie majo tyle szczynścio co my bo my momy PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Skar2k19
+2 / 4

ale w tv to pewnie tak jak i u nas że są potęga na skale światową i jest coraz lepiej ludziom żyje się dobrze pensje rośną hahah

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
+6 / 6

@Skar2k19 już widze te paski na antenie TVR (czy jak tam się nazywa ich narodowa telewizja)
- Niemcy zazdroszczą Rosji dobrobytu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
+4 / 4

i tak nic to nie zmienia, nie zostanie zlicytowana, nie jest zmuszona odsprzedać jakieś tereny, czy zasoby. To tylko my się tym jaramy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 2

@Tomasz1977 ,nie pamiętasz przegranych przez rosję spraw sądowych? Jak nie chcą bulić, to komornik zajmuje ruskie statki, budynki, czy samoloty. I może to zrobić w większości państw świata jeśli te podpisały stosowne umowy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
0 / 0

@adamis62 już to widzę, jak zajmą budynek w Moskwie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@Tomasz1977 , a niby dlaczego mieli by zajmować budynek w Moskwie? Rosja ma tysiące nieruchomości na całym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+5 / 13

Do bankructwa jeszcze trochę im brakuje, ale widać że sankcje działają (wbrew niektórym internetowym finansistom).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
+1 / 3

@perskieoko Oczywiście działają, tylko spójrzmy na liczby. Rosja nie zapłaciła 100 mln w EUR i USD odsetek od długu zagranicznego. Jednocześnie Rosja dziennie zarabia dzisiaj 1 mld USD na samej ropie którą sprzedaje po wyższych cenach de facto dzięki "naszym sankcjom". Czyli Rosja nie zapłaciła odsetek od długu wynoszących ok 2h pompowania ropy. Niestety musimy być realistami, w zasadzie oprócz Polski i kilku innych krajów na świecie, nikt nie walczy w żaden sposób z Rosją, ba, wiele krajów teraz na współpracy z Rosją robi świetne interesy. I fajnie gdyby te działające sankcje były faktem, ale póki co tak jak przewidywałem od początku, liczby mówią niestety coś zupełnie innego. Na dzień dzisiejszy Rosji kompletnie nie opłaca się kończyć konfliktu na Ukrainie bo zwyczajnie jako zachód daliśmy totalnego ciała, a polityka uzależniania się od Rosji niestety przyniosła skutek o którym wielu od dawien dawna ostrzegało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
+2 / 2

@johnyrabarbarowiec
Johny napisałeś wiele mało rozsądnych zdań, że nie wie czy warto Ci odpowiadać. Cóż, spróbuję. "Rosja zarabia dziennie 1 mld USD na samej ropie" - zrobiłem research w internecie i nigdzie nie było takiej sumy. Przypuszczam że pomyliłeś stwierdzenie z jednej ze stron, gdzie napisano że w ciągu 100 dni wojny, dochody Rosji ze sprzedaży PALIW KOPALNYCH (czyli węgla, gazu i ropy) sięgnęły ok 100 mld USD (w innych źródłach jest to mniejsza suma). Większość portali podaje że Rosja więcej sprzedaje ropy, ale mniej na niej zarabia (to chyba dobrze, co?). "Oprócz Polski i kilku innych krajów na świecie, nikt nie walczy z Rosją" - jeżeli tymi kilkoma krajami są największe gospodarki świata, to już wystarczy te kilka (Polskę litościwie przemilczę). "...wiele krajów robi robi z Rosją świetne interesy" - i bardzo dobrze, byle to Rosja nie robiła "świetnych interesów" (kraje azjatyckie, korzystając z sankcji, kupują taniej ropę rosyjską, ale chyba to nie jest korzyść dla Rosji?). "Rosji kompletnie nie opłaca się kończyć konfliktu na Ukrainie" - Iskandery i inna amunicja artyleryjska jest cholernie droga. Tyle ile wpakujemy pieniędzy w Ukrainę, tyle straci Rosja (a nawet więcej). Opłaca się to nam, ale nie Rosji (na Ukrainę "zrzuca się" wiele krajów, głównie USA, a Rosja musi sama finansować tę wojnę). "Polityka uzależnienia się od Rosji" - nie ma na świecie kraju który jest całkowicie niezależny od dostaw (towary lub surowce) z zewnątrz. Nawet Stany byłyby w ogromnych opałach, gdyby nagle Chiny przestały dostarczać swoje produkty. Rosja też jest uzależniona od dostaw zza granicy, i dzięki sankcjom, ich gospodarka kuleje. Sankcje działają, i im dłużej będą utrzymywane, będą tym dotkliwsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Daferno
0 / 2

@perskieoko powiesz mi w jaki sposób ładowanie pieniędzy na ukraine opłaca się polakom ?? toniemy w długach , inflacji , braku pieniędzy dla ludzi pracujących a jednocześnie rozdawnictwo dla nierobów na takim poziomie ze widać je z kosmosu.. trzeba pomagać ale na miarę możliwości...
Rząd rozdaje nie swoje pieniądze , ba jesteśmy w tej chwili dodatkowo praktycznie bez ciężkiego sprzętu wojskowego ponownie przez cudowny rząd. Tym z usa fajnie się steruje innymi ludźmi żeby ginęli. oczywiście wiesz również o tym ze usa budowało bazy rakietowe na ukrainie i odmowiło rosji podpisania deklaracji o nieagresji. oglądajcie sobie dalej tvp albo tvn i czytajcie interie czy inne wp . jedno co powiem ze jestem w szoku jak sterowane sa cale media. a wiecie jak wyglądają nasze sankcje ? nie kupujemy od rosji ale kupujemy od niemiec które kupują od rosji tylko płacimy oczywiście drożej ,.już nawet ciężko się z tego śmiać. a co do stanów pewnie również wiecie ze boja się właśnie takiej zmiany jak płacenie w innej walucie niż $ za rożne towary jak gaz , ropa itp , usa już dawno jest bankrutem a na czym się zarabia ? na wojnie oczywiście . myślicie ze wysyłają im tam sprzęt za free ? żyjecie w pięknym świecie nie powiem. jedynym krajem który wydaje pieniądze i nic nie dostaje w zamian to jak zawsze polska. oczywiście łatwo wydaje się nie swoje wiec cóż. a co do ropy kupują taniej ale w rublach i swojej walucie ponieważ chcą się w końcu uwolnić od stanów i $. w usa dodrukowali tyle pieniędzy ze ten kraj już nawet nie tonie a leci w głębinę , wiec pomimo tego ze sprzedają im w przeliczeniu na $ za ok 70 to i tak wychodzą na swoje. a my dalej się pchamy na ta "wojnę" . nie mowie żeby nie pomagać tym osobom które uciekły ,tak samo można wysłać jakieś medyczne rzeczy leki itp , ale pchając się wojskowo plus oddawanie ZA DARMO sprzętu za miliardy chyba cos tu jest nie tak. Myślicie ze za czyje pieniądze trzeba będzie odbudować wojskowy sprzęt ?? nie przywołując najczarniejszego scenariusza myślicie ze ktoś nam pomoże ?? nato ? hahaha poczytajcie sobie lepiej dokładniej historie to dowiecie się jak inne kraje nam "pomagały".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 4 razy. Ostatnia modyfikacja: 28 czerwca 2022 o 23:57

avatar y0u
+1 / 1

@Daferno tak z czystej ciekawości dla weryfikacji, miałbyś jakieś źródło odnośnie tych baz rakietowych na Ukrainie ? Pytam bardziej ze względu na zainteresowanie, jakąś dokładniejszą genezą tego konfliktu, a znalezienie czegoś takiego w wydaniu informacji sprzed około roku i więcej jest raczej dość problematyczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 czerwca 2022 o 5:43

D Daferno
+1 / 1

@y0u

https://www.themoscowtimes.com/2022/02/17/russia-will-be-forced-to-respond-if-us-does-not-engage-on-security-demands-a76439

Russia first sent its list of demands to the U.S. and NATO last December. Western governments responded in January, but Moscow has said the answers “ignored” its key points.

Russia said its proposals were a “complete package” which could not be discussed individually. The U.S. had offered compromises on areas such as limits on missile deployments — an offer Russia dismissed on Thursday.

jest to częściowe ponieważ strony co chwile są usuwane jak i również filmy z YT i innych stron

https://www.state.gov/u-s-security-cooperation-with-ukraine/

tu jest o tym ile wysłali im sprzętu od paru lat i o tym jak walczą z "agresorem"

https://tass.com/defense/1342817
https://tass.com/world/1412847

w 2019 rozbudowali porty wojskowe aby mogły tam wpłynąć wojenne statki z us

https://breakingdefense.com/2019/07/us-upgrading-ukraine-ports-to-fit-american-warships/

a to jest bardzo dobry cytat który pokazuje jaki kraj im "pomaga"

Rzecznik chińskiego MSZ dzisiaj: „Wojny prowadzone przez USA w Iraku,
Syrii, Afganistanie i innych miejscach spowodowały śmierć 330 000
cywilów i zmieniły ponad 26 milionów ludzi w uchodźców, USA powinny
szczerze błagać społeczność międzynarodową o wybaczenie, zamiast w
sposób protekcjonalny pouczać innych o prawach człowieka”

najważniejszą kwestia jest zastanowić się DLACZEGO ? bo chcą dobrze ? ha ha ha. nie nie nie, nie w tym świecie, nie ma nic za darmo, a jak ktoś mówi ze daje z dobrej woli i dodatkowo jest to jakiś inny kraj, zawsze, ale to zawsze jest w tym ukryty powód.
nie ma czegoś takiego jak przyjaźń miedzy państwami, a jedynie wspólny biznes - wymiany towarów

https://edition.cnn.com/2019/09/20/politics/whistleblower-timeline-ukraine-team-trump/index.html
https://upwikisl.top/wiki/Trump%E2%80%93Ukraine_scandal
polecam tez poczytać jeden z wielu powodów dlaczego trumpa trzeba było "usunąć"

Dlaczego usa tak zależy na pomocy MILITARNEJ przez tyle lat ukrainie ?
Nie pomocy ludziom którzy zarabiają grosze, maja jeszcze parę razy gorsza "służbę zdrowia" niż u nas ale wydają miliony $ na "pomoc" militarna ??

wszystko co jest w mediach wygląda tak pięknie i prosto - rosja zaatakowała ukraine bo taka miała ochotę , kropka

Naprawdę są ludzie którzy uważają ze putin wstał sobie rano i stwierdził "a zaatakuje sobie ukraine, co mi zrobia " ??
Naprawdę myślicie ze nie wiedział jakie będą konsekwencje ?

Polecam pooglądać - Pan Nikt ,Tomasz Gryguć - który co rusz jest banowany na YT za mówienie prawdy

Na zakończenie dodam bo może to wyglądać ze jestem jakimś rosyjskim fanem i w ogóle
nie nie jestem - jestem przeciwnikiem przemocy , korupcji , przeciwnikiem wszelakich przekrętów , wymuszeń na wysokich stopniach władzy i tym podobnych , jak napisałem jestem jak najbardziej za pomocą dla tych którzy tutaj przyjechali jak i pomocy medycznej i nie tylko dla tych co zostali , tak również wysyłałem pieniądze nie raz na pomoc, ale tu zaznaczam medyczna/żywnościowa a przynajmniej mam nadzieje ze na to poszła.

Nie wiem dokładnie co za tym wszystkim stoi i wręcz boje się dowiedzieć prawdy
Zakończenie będzie wyglądać pewnie jak zwykle - wszyscy się dogadają a Polska będzie w czarnej d. - czyli nic nowego


Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 czerwca 2022 o 22:41

avatar y0u
0 / 0

@Daferno dzięki. Jeśli byłbyś zainteresowany jeszcze tym tematem, polecam tematykę pożyczki udzielonej przez banki należące do amerykańskich żydów dla ZSRR za czasów Stalina. Bardzo ciekawy temat, który pozwala domniemać, dlaczego Ukraina dostała wtedy tereny Donbasu za pozbycie się broni atomowej. Bardzo ciekawy teamy. Jeśli chodzi o samą kwestię Krymu, cóż podejrzewam, że nikt dokładnie nie wie co zawierała tamta umowa (może poza Rosją i Ukrainą, a i to pewnikiem tylko niektóre osoby).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Daferno
0 / 0

@y0u

mam znajomego który od paru lat draży te tematy osób na "ż" na świecie i powiem ze faktycznie to jak jest to opisywane w mediach brzmi jak teorie spiskowe i gadania osób nadających sie do psychiatryka albo raczej te tematy są całkowicie pomijane, ale im więcej sie temu przygląda jak każda nawet nawet najdrobniejsza rzecz jest z czymś połączona a wszystko kończy się w jednym miejscu to powiem ze włos się jeży..
Sam Gryguć mówi, że najprawdopodobniej niedługo zniknie gdzieś w alejce bądź przyjadą smutni panowie w garniturach i "popełni samobójstwo"
polecam również Bald TV na YT. Najgorsze że w tym wszystkim nie chodzi już ani o pieniądze ani o władze to by było zbyt proste i banalne

Widzę tylko te nagłówki z Polskich mediów w necie ,telewizje to aż boje się włączyć i krew zalewa jak to wszystko jest manipulowane, a jakim krajem sie najlepiej rzadzi ? podzielonym . W myśl przysłowia "dziel i rządź" , bo ludzie wola sie zabijać o to co jest lepsze pis czy po , tvp czy tvn, zapominając ze wszystko to jedno i to samo gó... , Podzielony kraj nigdy nie wyjdzie na ulice jako jedność.
A to co zrobili to z blokada tvn ?? buhahaha tvn to amerykańska propaganda w Polsce, TVN jest własnością amerykańska !! i dla tej propagandy ludzie wyszli na ulice ale na to co się dzieje teraz z inflacja . wydawaniem milionów ba miliardów w błoto to juz nie ?? chory kraj dla chorych ludzi , już się wszystkiego odechciewa
teraz to nawet jakby powiedzieli prawdę to ludzie są już tak sprani ze nie uwierzyli by w ani jedno słowo
Aż śmiech ze kiedyś ośmiorniczki były głównym tematem a teraz miliony są przepuszczane na lewo i prawo i wszystko jest ok...

i tak każdą z tych rzeczy o których mówi na tym kanale można sprawdzić, że to nie są tylko wymysły, chociaż niektórych trzeba się niezle doszukać bo oczywiście nie tylko nasze media sa sterowane

przyklad: spotkaliśmy osoby za granica w kraju w którym jak i u nas wiadomo maseczki obowiązkowo , szczepienia praktycznie wymagane itd. w marcu nagle zmiana w mediach , maseczki niepotrzebne , szczepienia niepotrzebne a co oni na to (te osoby) że im nie wierzą ze to koniec. Tak zostali sprani przez te 2 lata dzień w dzień ze teraz jak nawet te same osoby w telewizji powiedzą cos innego to im nie wierzą !

W ogóle tak z innej beczki to nieźle putin wyleczył świat z covida oczywiście w cudzysłowie , koniec lutego atak , początek marca koniec wszelakich restrykcji maseczek , szczepień - tematu nie ma , nie pamiętam jak w Polsce ale chyba niedługo później - tego ludzie tez nie widza bo jeden temat zastąpił drugi jak to najlepiej sie robi to tylko media wiedzą

Jak ktoś mi powie ze wtedy wygraliśmy z "covidem" dlatego był koniec to nie wiem czy mam popatrzeć na taka osobę jak na debila czy z politowaniem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 lipca 2022 o 0:11

N Nighthawk7
-4 / 4

No jest, i co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+2 / 2

@Nighthawk7 To, że jest krajem nieinwestowalnym. Może się zwrócić ku krajom azjatyckim, sprzedawać im tanio surowce i kupować ich produkty (już niekoniecznie po preferencyjnych cenach), ale na żadne inwestycje czy transfer technologii nie ma co liczyć. Nikt nie zainwestuje na poważnie w kraju, który nie reguluje swoich zobowiązań, nie respektuje praw patentowych i własności intelektualnej, itp.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar johnyrabarbarowiec
-2 / 2

@daclaw Bo? Znajdź mi 10 krajów na świecie które nie miały w historii bankructwa technicznego. Poza tym, oni nie spłacili odsetek na 100 mln w USD i EUR, tymczasem dzięki sankcjom Rosja bije rekordy sprzedaży ropy i zarabiają teraz według oficjalnych źródeł ok 1 mld USD dziennie, dane nieoficjalne mówią nawet o 1,2-1,5 mld USD. Dziwne? Przecież przestaliśmy kupować ropę od Rosji prawda? Ano prawda, teraz kupujemy Amerykańską, oczywiście to nie tak, że Amerykanie kupują ropę od Rosji, a potem sprzedają jako swoją tępym Europejczykom, oni po prostu tą ropę wyczarowali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

@johnyrabarbarowiec Tylko co za różnica skoro cena ropy jest taka sama? Nawet gdyby Amerykanie kupowali od kacapów ropę, to musieliby ją kupować taniej, by nam ją sprzedawać po standardowych stawkach. Bo cena ropy na giełdzie jest taka sama, a nawet spada.
Więc skąd ten nagły wzrost zysku kacapów? Może dlatego że liczyli się w rublach i przeliczali po starym kursie na dolary? XD... Wtedy spoko, mieliby taaaaakkkkiiiieee zyski.

Poza tym, czy ty zdajesz sobie sprawę z tego ile np chleje taki czołg? 700l/100km. Dosłownie 7l paliwa na każdy przejechany KILOMETR! Paliwo które czołg spala w 100km, tobie zapewne by wystarczyło na rok przeciętnej jazdy. Policz jakie to są koszta. Wojna jest hiper droga. Cała gospodarka musi się starać dla wojny. A u kacapów tylko ropa została, a gdzie reszta? Na samej ropie wojny nie ukręcisz, zwłaszcza gdy świat powoli wycofuje się z paliw kopalnych.
Weźmy nawet program kosmiczny. Się kacapy obraziły że "nie bedo sojuzów dowoć". I teraz cyrk, bo NASA używała sojuzów tylko z uprzejmości. SpaceX już dawno miało gotowe kapsuły dragon które mogą robić to samo, tak samo tanio (zresztą właśnie te kapsuły powstały na wypadek gdyby kacapom taki durny pomysł do głowy strzelił). W ten piękny sposób, kacapy wykluczyły się z znaczących programów kosmicznych.

Do tego pamiętaj że Amerykanie również mają własne rafinerie w USA, oraz sporo rafinerii podlega pod nich na bliskim wschodzie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abigail_su
+6 / 6

Pytanie czy nie spłacili bo nie mogą, czy nie spłacili by nie chcą i mają w dupie Zachód.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar misteriusz
+2 / 2

@abigail_su Powiedzieli że mogą spłacić ale w rublach w innej walucie nie mogą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+6 / 8

A teraz wyobraźcie sobie gdyby w Rosji "rządzili" normalni, uczciwi ludzie a nie chciwi i pazerni oligarchowie...

Przypominam, że Rosja to kraj który ma najwięcej lub jest w posiadaniu jednym z największym zasobów:

Węgla
Ropy
Gazu
Diamentów
Złota
Drewna
Tytanu
Niklu
Żelaza

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+5 / 7

@LowcaStulejarzy 100/100 żyłoby się tam jak w Norwegii

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krickin
+1 / 1

@LowcaStulejarzy Tak tylko kacapy potrafią mieć praktycznie nieograniczone zasoby, ląd i kilkadziesiąt lat wykorzystywania innych krajów i skończyć z PKB na poziomie 11 163 dolarów na osobę (2019).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
+1 / 15

Bankructwo Rosji to wciskanie propagandowej ciemnoty.

Ma zablokowany banki i dlatego nie może robić przelewów.
Skończy się wojna, odblokują banki, pójdą zablokowane przelewy i po urojonym bankructwie.
Łatwo można znaleźć że te pieniądze nie są zagrożone. Zostaną wypłacone tylko z opóźnieniem.


Fasadowe bankructwo Rosji? "Praktycznie nie rodzi żadnych skutków dla tego kraju"

https://www.money.pl/gospodarka/fasadowe-bankructwo-rosji-praktycznie-nie-rodzi-zadnych-skutkow-dla-tego-kraju-6784333444954688a.html

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+1 / 1

@slagen dokładnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D donpeytero
+2 / 4

Łatwo jest zostać bankrutem, jeżeli nawet nie pozwalają ci zapłacić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
+1 / 3

Powoli zbliżamy się do momentu, w którym rosja stanie pod ścianą i nie będzie miała już nic do stracenia. Kto wie do czego wtedy będą zdolni?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

@C1VenomMX321Wtedy reszta świata też nie będzie miała nic do stracenia i... zadecyduje różnica budżetów wojskowych. Ile to? 10:1 na niekorzyść Rosji?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-1 / 1

@daclaw Nie zadecyduje różnica budżetów. Przypomnę że Rosja ma tyle samo głowic jądrowych co NATO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 0

@slagen Ruskich. A NATO ma "zachodnie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B biuro74
+1 / 1

No to teraz tajwańscy posiadacze obligacji niech rozbierają Kreml cegła po cegle i wynoszą z tego państwa, co można jeszcze wynieść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Daferno
0 / 0

A ktoś w ogóle zauważył taka drobnostke jak brak możliwości komentowania na stronie wp informacji tylko związanych z ukraina ? O co chodzi , czego się boja ? Gdzie ta "wolność słowa" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 0

@Daferno, pewnie o to, że złazi sie tam mnóstwo ruskiej trolowni siejących ruskie kłamstwa. Byłbym bardzo zadowolony, gdyby takich nie tylko blokowano, ale i karano za działanie na rzecz wrogiego państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem