Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
387 396
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M MG02
+2 / 8

Wygląda jak stojak na rowery.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+7 / 15

Ten pomnik to nic innego jak przejaw niemieckiej polityki zakłamywania historii. Owi parlamentarzyści nie sprzeciwili się Hitlerowi z powodów moralnych, tylko w wyniku kalkulacji politycznej. Kalkulacja okazała się błędna, bo nie przewidzieli, że Hitler zostanie dyktatorem. W ich działaniu nie było absolutnie niczego bohaterskiego, ani żadnych wartości - tylko czysta polityka. Niemcy jednak z uporem budują narrację, że to oni jako naród byli ofiarą nazizmu. Cytując klasyka Benedykta XVI "Niemcy byli pierwszą ofiarą nazizmu". No super, Niemcy byli ofiarami, a Hitler wybrał się w wyborach sam, a później sam udawał tłumy wiwatujące na jego cześć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kawanalawe
+8 / 10

@Quant_ Ostatnio oglądałam jakąś debatę w brytyjskiej telewizji i tam, z ust Niemieckiego dziennikarza, padło zdanie "Przestańcie obwiniać Niemcy za wojnę. My nie mieliśmy z tym nic wspólnego"... Niemcy pozornie tulą uszy przed światem, udają przyjaźń z narodem Żydowskim (zwłaszcza z politykami). Ale w niemieckich szkołach uczą dzieciaki, że to wcale nie Niemcy napadli na Polskę, tylko źli naziści (którzy wiadomo - przybyli z kosmosu).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MrFizjoterapeuta
0 / 2

@Quant_ o ile zgodzę się po części, że brakuje Niemcom przyznania się, że ich naród popierał Hitlera, we wszystkich postulatach, to nie ma też co odbierać czci politykom co zaryzykowali życie.
Część mogło kalkulować, ale nie jest tak że tylko w Polsce polityk kieruje się emocjami a nie logiką.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
X xargs
-4 / 4

@Quant_ ależ w Tobie jest pełno nienawiści. Zastanawiam się za czasów Hitlera po której stronie byś stał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Patrztutaj
+1 / 5

Hitker po prostu wydobyl prawdziwe wnetrza obywateli niemieckich i znane sa tego efekty

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+7 / 9

@Patrztutaj . To samo Kaczyński zrobił z Polakami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
0 / 8

@Patrztutaj , jak spotykam Polaków głęboko i szczerze nienawidzących Ukraińców, to aż boję się pomyśleć, co ci ludzie by robili, gdyby pojawił się ktoś, kto by wydobył ich prawdziwe wnętrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dorianiks
-4 / 6

To pomnik? Ale schody imitujące trap do wejścia samolotu który już nigdy nie odleci to oczywiście śmiech na sali i ch... wie co. Bo tu Polacy a tam Niemcy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
-2 / 4

byli jednak dobrzy Niemcy. są historie że nawet niektórzy SS mani byli przyzwoici PS. W Polsce niestety nie było i nie ma dobrych z PiS ani jednego co to znamionuje ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
0 / 0

dzisiaj władza niemiecka nie potrafi się przeciwstawić Putasowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem