Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
44 53
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+1 / 1

Ale o czym to ma świadczyć, jeżeli duńscy kibole zachowali się skandalicznie, a ukarani mieli by być polscy kibice nie wpuszczaniem na ich stadiony? To miałoby być fair play?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tibr o ich hipokryzji i o tym, że są polakofobami (nie wiem jak nazwać kogoś, kto nienawidzi Polaków). A kto jak kto, ale akurat Duńczycy nas nienawidzą. Podobnie jak wszystkie skandynawskie narody, zwłaszcza Szwedzi, którzy na całe szczęście kategorycznie odmówili przyjazdu na mecz barażowy do Chorzowa. Dzięki temu przynajmniej burd nie było. Nasi do Szwecji wstępu by nie mieli. A przynajmniej nie na mecz. W Danii będzie tak samo. Zabronić wjazdu do kraju nie mogą, bo UE i Schengen, ale na stadion już tak.
Anawet jak nie zabronią naszym wejść, to nie będziemy tam bezpieczni, bo widać jaki oni do nas mają stosunek. Powiem tak: czasem czytam komentarze na zagranicznych stronach/profilach PZPN, naszych piłkarzy, innych sportowców itd. I z różnych krajów widziałam pozytywne komentarze o Polsce i Polakach. Czasem nawet z krajów, które przyznaję, nie wiem gdzie są i nie podejrzewam ich o wiedzę, że kraj taki jak Polska istnieje. Ale komentarze Szwedów, Duńczyków, Norwegów zawsze są negatywne i praktycznie nigdy nie nadają się do cytowania, chyba że ktoś chce bana. Z tych krajów to nigdy nie widziałam nic nieobraźliwego, a co dopiero pozytywnego. Żeby było ciekawiej- inne kraje już uwielbiają. Czarni i muzułmanie są tam bardzo mile widziani. My nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Cammax dokładnie byłoby to hipokryzją, a do tego głupie. Nie śledzę forum PZPN.
Natomiast my z reguły jesteśmy wylewni, Skandynawowie raczej zdystansowani, chłodni wobec obcych. My ma tej podstawie, że ktoś nas potraktował chłodno tworzymy sobie jakiś obraz stosunków międzynarodowych, najczęściej negatywny taką mamy tendencje. To jest błędne założenie bo oni po prostu generalnie dystansują się wobec obcych, a że to miksuje się z hiperpoprawnością polityczną to wychodzi dość dziwnie i wtedy wydaje ci się, że lubią ciapatych, tylko wtedy wytłumacz mi skąd fenomen rosnących nastrojów nacjonalistycznych wśród Szwedów (jeżeli zakładasz, że nie lubią nas, a lubią ciapatych)?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@Tibr a jeszcze bardziej wylewni od nas są mieszkańcy Europy południowej.
Być może podobnie jak w przypadku negatywnego stosunku do Polaków, wynika to z tego, że przyjeżdża do nich zwykł patologia, którą najpierw powinno się wysłać na jakiś odwyk, terapię, czy coś tego typu, a potem dopuszczać do normalnych ludzi. Różnica jest taka, że nasza patologia zazwyczaj nie jest niebezpieczna, choć też robi nam złą opinię. Ale przynajmniej nie zamieszkuje dzielnic, które lepiej omijać szerokim łukiem, nie atakuje losowych ludzi no i nie przeprowadza zamachów. Sporym problemem jest też pozwalanie na to, żeby patologia i "uchodźcy" gromadzili się w jednej dzielnicy, bo gdy w dzielnicy jest kilku przestępcow, to nie czują oni aż takiego przyzwolenia. A jak masz całą dzielnicę takich ludzi, to oni czują się bezkarni i że imponują innym.

A to, że w Szwecji mamy wzrost nacjonalistycznych nastrojów nie jest dla nas niczym korzystnym, bo te nastroje najpierw odbiją się na Polakach, których szwedzcy nacjonaliści raczej też nie cierpią, bo mają nas za złodziei i patologię. Większość Szwedów uważa, że przestępczość jest, ale dlatego, że jest tam dużo Polaków, a nie dlatego, że wpuszczają niewiadomo kogo i niewiadomo skad bez żadnej weryfikacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sok_Jablkowy
-4 / 4

Politycy i kibole zawsze mają jakies złe stosunki z krajami, do których inni nic nie mają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@Sok_Jablkowy możesz podać kilka przykładów skąd takie wnioski?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+2 / 2

Duńczycy parę godzin przesiedzieli na Deptaku Bogusława, gdzie nachlali się taniego piwa i takie były efekty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N konto usunięte
0 / 4

Z całym szacunkiem, ale mijasz sie z prawdą. Duńczycy nie maja nic do Polaków, pracowałem tam, wiem z pierwszej ręki, nie przepadają za ciapatymi, bo doją ich system na potęgę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dakonto
-2 / 4

@nio
Lubili ciebie więc nie dlatego, że jesteś Polakiem, lecz dlatego, że nie jesteś ciapaty. Brawo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@nio ale raczej nie jesteśmy w Danii zbyt mile widziani. Podobnie jak w innych krajach skandynawskich. Widziałeś kiedyś w internecie pozytywny komentarz o Polsce napisany przez Duńczyka/Szweda/Norwega? No właśnie. Duńczycy być może i czarnych u siebie nie chcą, ale Polaków też nie. Szwedzi zaś czarnych witają z otwartymi ramionami, a z Polakami nie chcą mieć nic wspólnego. Mają nas po prostu za pijaków, złodziei, patologię i oszustów, którzy potrafią tylko kombinować. No i oczywiście za tanią siłę roboczą. Wyjątek, że trafi się ktoś, kto aż tak negatywnej opinii o nas nie ma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar zeebee
0 / 0

Trudno, skoro ich nie wpuszczą na stadion, niech im spalą miasto....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem