Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1458 1487
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
U ubooot
+19 / 21

spokojnie, nakupią pisowskiego węgla za 1000 zł i sobie napalą ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TomekOKM
+3 / 9

@ubooot No za bardzo nie napalą, bo zapewne nie mają pieców w blokach, skoro korzystali z sieci ciepłowniczej :) Pan poseł/senator PiSmen założy gumowce, weźmie szufle i sam będzie obsługiwał kotłownię. Albo dadzą ludziom grzejniki elektryczne, ale wtedy rachunek za prąd będzie bardziej zabójczy niż mróz w mieszkaniu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+5 / 7

Mała nieścisłość. Jak słyszałem w TV, chodzi o wieś na Pomorzu w gminie Smętowo Graniczne.
Kopytów – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie warszawskim zachodnim, w gminie Błonie.
Kopytkowo – duża wieś kociewska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie starogardzkim, w gminie Smętowo Graniczne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
-2 / 6

@bartoszewiczkrzysztof do tego może i dostał w gminie PiS 54% głosów (ostatnie wybory parlamentarne), ale od nich mandaty mają 4 osoby z PiSu, 6 z PO i po jednej z SLD i Konfederacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JanuszTorun
+10 / 14

KOPYTKOWO, a nie Kopytków.
Mógłbyś chociaż dowiedzieć się, o czym piszesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2022 o 9:21

J Jury1974
+2 / 8

Idiotów wielu na PIS głosowało, w najbliższej zimie może mróz wyprostuje sposób myślenia. Chociaż żadna ilość argumentów nie przekona idioty!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
+9 / 13

Jak nie będzie ciepłej wody to będzie wina złodzieja-prywaciarza, a PiS to na wungiel 6 pińcet plusów doł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
-5 / 13

Ale jakby nawet kto inny rządził to jedynym sposobem na więcej węgla byłby brak embarga na rosyjski węgiel, czy obiektywnie byłą by to lepsza opcja biorąc pod uwagę żę Polska jest w innej sytuacji geo-politycznej niż Niemcy.
Wojna i tak by wybuchłą w lutym i byłyby sankcje, a robienie z siebie drugich Węgier by nie przeszło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tobimadara
+5 / 13

@humman Pogdybać można, ale może np. inny rząd zamiast rozdawać 500+, inwestowałby w energię odnawialną, modernizował elektrownie itp. i zapotrzebowanie byłoby mniejsze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+1 / 3

@tobimadara Wiem, ale Polsce byłoby głupio nie wprowadzać embarga a sama wojna zaskoczyła wszystkich poza putinem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
-1 / 3

@humman I naprawdę myślisz, że to embargo ma sens? Ruscy nawet tego nie poczuli (ich gospodarka opiera się na eksporcie ropy). A my mamy gigantyczny problem. Wprowadzanie embarga na węgiel, ale nie na ropę jest bez sensu i tylko szkodzi nam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kriseq1970
+4 / 8

@humman wojna nie zaskoczyła angielskiego i amerykańskiego wywiadu, który informował Morawieckiego o planowanej napaści ruskich na Ukrainę. Morawiecki zdążył stworzyć i kupić obligacje za kilka milionów, ale nie zdążył pomyśleć jak pomóc Polakom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
+1 / 1

@kriseq1970 Zaskoczeniem byłą forma ataku, czyli ze wszystkich stron, łącznie z Białorusią, bo daty ataku się spodziewali ale najbardziej prawdopodobny był wtedy atak na sam Donbas, żeby ruskie mogli zachować twarz
Atak od Czarnobyla na Kijów chyba najbardziej zaskoczył Ukraińców

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 0

@saz06 Mogli sie jeszcze wstrzymać żeby zrobić większe zapasy, bo największy import był właśnie przed embargiem ale w końcu musiało nastąpić, może nawet ze strony rosyjskiej jak to zrobili teraz z niemieckim gazem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S staryy
+5 / 5

wszystkiego pisowskiego

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+6 / 12

Ale z ciebie mały, zawistny szczawik wylazł autorze, aż wstyd.
A jakbyś zamiast brandzlować się nieszczęściem tych co ośmielili się mieć inne preferencje wyborcze niż ty, trochę o sprawie poczytał to dowiedziałbyś się że ten "prywatny inwestor" próbuje zrobić chamski skok na kasę korzystając ze swojego monopolu, bo chce sprzedawać Gj ciepła za 400 zł podczas gdy normalna cena to poniżej 100 zł. Wzrost cen węgla niczego nie tłumaczy bo z 1 tony węgla wychodzi ponad 25 Gj, Oczywiście "inwestor" "...nie zgodził się także na oddanie w dzierżawę sieci, choćby tylko na najbliższy sezon..." - jest to więc zwykły szantaż.
https://www.zawszepomorze.pl/kopytkowo-wegla-nie-ma-przedsiebiorca-wypowiedzial-umowy-na-dostawe-ciepla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rysz666
+3 / 9

@mwa Niewidzialna ręka wolnego rynku, jak to mawiają Konfiarze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-3 / 5

@mwa inżynieria społeczna w praktyce. Mi się wydawało, że po roku '90 już nie można za każdy brak cukru, papieru toaletowego i likwidację prywatnej kotłowni winić partyjnego centralnego sterowania, bo go nie ma, ale chyba się myliłem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2022 o 17:21

B Barelik
+1 / 1

@rysz666 no tak. Był monopol, monopolista przesadził, będzie reakcja. Albo bloki zrobią sobie kotłownie (na gaz?) albo każdy będzie grzać jakimiś elektrycznymi grzejnikami. Jeśli zostanie wybrane to drugie rozwiązanie to prawdopodobnie jednak ta kotłownia zostanie wynajęta (w końcu po co trzymać coś i nic z tego nie mieć).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dinaeel
+1 / 1

@mwa ciekawe czy ten typ nieruchomości można tymczasowo wywłaszczyć "na cel publiczny". Jeśli nie, to znając naszych u władzy, uda się szybko klepnąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+5 / 5

@mwa jeśli uważasz że przedsiębiorca który utrzymywał się z produkcji ciepła chce zrobić skok na kasę bo weź ten biznes, kup węgiel którego nie ma na rynku, opłać pracowników, konserwację sieci, zapłać za wodę i jeszcze słuchaj że robisz skok na kasę i zdzierasz z ludzi za ciepło.
Niestety ale komuchy rozpuściły ludzi i im się wydaje że wszystko jest za darmo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+2 / 6

@ubooot
Uważam ze chce zrobić skok na kasę bo żąda cztery razy tyle co inni dostawcy ciepła i desperacko broni monopolu który ma. Zauważ że monopole są uznawane za sprzeczne z wolnym rynkiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kucz10
+3 / 3

@mwa oczywiście winien przedsiębiorca... Razem z:nauczycielami, lekarzami, Tuskiem, UE, sędziami... O kim zapomniałem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 1

@mwa Zauważ, że gmina/powiat/sołectwo miał przeszło dekadę (słownie przeszło dziesięć lat) na modernizację, inwestycje, wzięcie kredytu, walkę o dofinansowanie ze środków państwowych i publicznych. I co? I g*wno, bo pisowieckie nie myślą długo, a krótko dystansowo, co sprawia, że topią służbę zdrowia, edukacje, gospodarkę (mikro, mini/drobne przedsiębiorstwa), przemysł (w tym energetykę) i rzecz jasna samą energetykę jako osobny dział przemysłowy.
Ale jak to już @kucz10 zauważył, wiecznie winien Tusk (kur*a! Dobry jest! Nie jest premierem już przeszło 8 lat, a steruje krajem mimo zmiany władzy!), UE (no bo pisowieckie się nie słuchają UE, ale jak coś spier*olą to wina UE), sędziów (bo mają wpływ na każdą dziedzinę życia jak lekarze, nauczyciele) i oczywiście LGBT (bo geje, lesbijki, osoby trans przecież zamykają elektrownie, cieplarnie itp. przedsiębiorstwa, co nie?)!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 1

Myślę, że poparcie dla PiS w tym miejscu wzrośnie, a nie zmaleje. Zamordyzm lepiej wchodzi w biedzie. PiS zadba o naszą biedę, więc i o zwiększenie poparcia. Zobaczycie za rok, niestety. Wy wszyscy, którzy się łudzą, że będzie inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+5 / 7

O ile zakład, że nie poczują ? Jeszcze będą Jarosława po rękach całować za to, że dostaną talon na węgiel, czynasto i 100 zł podwyżki do emerytury! Chłopie! Ci ludzie są już tak durni, że to szkoda słów. Kaczyński by na nich naszczał ciepłym moczem prosto na twarz a ci by się cieszyli, że złoty deszcz pada! Kiedyś śmiałem się z filmików jak ludność z jakiejś wioski dostawała spazmów bo przyjeżdżał Kim Dzong Un, teraz nie jest mi do śmiechu bo niemal taki sam widok można zobaczyć w Polsce z Jarosławem na czele!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ponurymarcin
+1 / 9

Każdy w Kopytkowie wie, że gdyby rządził Tusk to kotłownię sprzedałby Niemcą a oni by im czynsz na 5000 tysięcy podnieśli i wysiedlili. A Tusk by się śmiał i śpiewał "deutschland...deutschland ..."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Qrvishon
0 / 4

Chyba nie masz świadomości głupoty tych ludzi. Oni powiedzą że to wina Tuska albo Putina. To coś jak z psem mojej siostry który chce żeby mu rzucić patyk/piłke, ale ci jej nie odda bo nie widzi zależności między oddaniem piłki i jej rzuceniem. Inne psy się na to wkurzają bo widzą tą zależność która jest oczywista. No to te inne psy są mądrzejsze od wyborców PiS

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+2 / 6

@Qrvishon wytłumacz mi w jaką widzisz zależność między tą sytuacją a rządami PISowców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@siditg mniejwiecej taka ze tylko w samym ubieglym roku PiS przepier*...il 25 MILIARDOW ZLOTYCH, Tych JEB...ch NOWYCH ktore pobieral w ramach pdoatku ekologicznego na ktory to sie zgodzil rzad Szydlo a teraz zwalaja na Unie. No ale PiS ten podatek wzial i przeje*...l na socjale i inne gowna, zamiast inwestowac w cos, co zdywersyfikuje dostawy pradu/ciepla. Bo po co myslec?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+1 / 1

@Xar tu się zgadzam - jeszcze nigdy podatek celowy nie poszedł w całości na ten cel, co powinien. Opłaty za emisję to jest chyba największy szwindel w historii tej części świata, ale to inny temat. Jak konkretnie PIS miał zapobiec TEMU przypadkowi? Małej miejscowości, gdzie wytworzył się prywatny monopol na ogrzewanie za pomocą jednego, jedynego źródła ciepła. Według mnie to tutaj władze samorządowe dały tylnej części ciała, że taki układ powstał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 5 sierpnia 2022 o 23:45

avatar Cammax
-1 / 9

Sami sobie winni. nie szkoda mi ich. Wybrali taki rząd, to niech cierpią. Szkoda tylko, że ten rząd wybrali i nam, a nie tylko sobie. Mogli życ w normalnym, europejskim, świeckim, rozwiniętym, tolerancyjnym, szanowanym na świecie kraju. Ale nie "bo Tusk i Niemcy...". Wybrali więc patologiczny, sowiecki, upadły, nietolerancyjny kraj, który jest pośmiewiskiem świata.
I tak to bydlo będzie całować Kaczyńskiego po rękach i klękać przed kolumnami rządowymi, bo wyjdą z UE, dadzą 1000, dadzą węgiel i pozwolą bić obcokrajowców.

Trzeba po prostu zabrać prawa wyborcze debilom po podstawówkach, gimnazjach, bezrobotnym, patusom. Dla pozostałych testy na inteligencję, co pozwoli odsiać fanatyków religijnych, rolników, emerytów i mieszkańców wsi. Wtedy nikt nie będzie popierał PISu, a jak ktoś poprze, to gówno to da, bo nie przekroczą 5%. No i wróci normalność, a jak dobrze pójdzie, to za kilkadziesiąt lat odrobiny straty gospodarcze i wrócimy do stanu sprzed 2015.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Barelik
+4 / 6

@Cammax może i dostał w gminie PiS 54% głosów, ale od nich mandaty mają 4 osoby z PiSu, 6 z PO i po jednej z SLD i Konfederacji. Więc to zdecydowanie nie oni wybrali taki rząd...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+3 / 7

@Cammax to oznacza że, tobie ten głos wyborczy też należy zabrać. Teraz apelujesz do zabrania głosu według ciebie podludziom, potem tobie podobni im getta zrobią. Zapamiętacie sobie PRAWO DO GŁOSOWANIA DLA WSZYSTKICH TO WOLNOŚĆ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TempyChruj
0 / 2

@Cammax A może najlepiej wystrzelać wszystkich tych którzy ci się nie podobają? Albo mają inne poglądy. W latach trzydziestych był już taki pan w Niemczech który to urzeczywistnił ale nie udało się na takich podstawach zbudować nic dobrego.
Niemoc i frustracja zwolenników totalnej opozycji skłania ich do faszyzacji swoich poglądów. Wstyd panie Tusk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Krisiek44 @TempyChruj serio nie przeszkadza wam to, że ludzie, którzy uwazają, że np. w Smoleńsku był zamach, nienawidzą innych tylko za ich narodowość, wierzą, ze nie płacą żadnych podatków wybierają wam rząd?

Jeszcze jedno: zastanawia mnie czemu to wyborcy lewicy najaktywniej bronią PISowski elektorat przed mówieniem o nich prawdy? A nie czekaj... lewica nie powie "przed prawdą", tylko "przed klasizmem, nazizmem itd.". Ci sami "wspaniali, biedni PISowcy" w najlepszym wypadku przy pierwszej okazji pobiliby wspomnianych wyborców lewicy. Chyba nigdy nie widzieliście, jak bardzo agresywni są PISowcy w stosunku do obcokrajowców, innowierców, ateistów, osób o innej orientacji, poglądach. W tym przypadku nie kończy się tylko na agresji słownej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TempyChruj
0 / 2

@Cammax Rząd jest wybierany przez większość parlamentarną która to jest wybierana przez naród. Idioci rządu nie wybierają.
Nigdy nie widzieliśmy jak bardzo agresywni są PISowcy w stosunku do obcokrajowców, innowierców, ateistów, osób o innej orientacji, poglądach- żyjesz drogi Cammaxie w wyimaginowanym świecie który stworzyłeś wokół siebie aby w samozadowoleniu sycić się swoją nienawiścią do patriotycznej i postępowej części społeczeństwa. Żal mi cię.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@TempyChruj ale tą większość parlamentarną już wybierają również idioci. Czyli w mocnym uproszczeniu- rząd wybrali nam idioci.
To zapytaj losowego PISowca co sądzi o Niemcach, Szwedach (ich znienawidzone narody, wynika to z powodów czysto historycznych, które to zgodnie z poglądami PIS są najważniejszym kryterium określającym jaki ktoś jest), Belgach, Francuzach, Holendrach, Norwegach, Duńczykach (tych to nienawidzą z powodów politycznych), muzułmanach, żydach, ateistach (wiadomo, nie katolicy) i czarnych (po prostu, za to że są czarni).
Nienawiść to nie patriotyzm. patriotyzm nie zakłada nienawiści i nie wyklucza szacunku do innych narodów. Nacjonalizm, szowinizm, nazizm już tak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@Krisiek44 jesli ktos jest za tepy zeby ogarnaic wlasnym dom, wlasne wydatki i swoje zycie to jakie ktos taki ma kompetencje do rzadzenia panstwem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
0 / 0

@Xar Morawiecki ogarnia swoje wydatki i swój dom, czy ma kompetencje do rządzenia państwem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TempyChruj
0 / 0

@Cammax Jesteś odklejony od rzeczywistości . Skąd to przekonanie że około 40 procent społeczeństwa nienawidzi: Niemców, Szwedów, Belgów, Francuzów, Holendrów, Norwegów, Duńczyków???muzułmanów, Żydów, ateistów i czarnych? Co z żółtymi, Czechami, Hucułami, spaghettarianami od latającego Potwora, masonami i cyklistami? Też PiSowcy ich nienawidzą? Czy znajdują wolną chwilę na ich nienawidzenie bo przecież nienawidzenie tylu nacji i grup musi zajmować czas. Ciebie też nienawidzą?
Weź czasem wyjdź między ludzi, popatrz jak inni żyją, nie próbuj swoich mądrości propagować to może wyjdzie ci to na dobre i przekonasz się że świat nienawiści jest ułudą którą zbudowałeś wokół siebie i kisisz się w bańce politycznej frustracji ze szkodą dla własnego zdrowia psychicznego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@TempyChruj bo z jakiegoś powodu popierają partię, która głosi nienawiść do tych grup. Czyli nie przeszkadzają im takie poglądy.
PISowcy po prostu nienawidzą każdego, kto się czymś od nich różni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C cichooddycham
-1 / 3

pies z nimi tańcował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Albiorix
+1 / 1

Będą nosić kurtki w domu i tyle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamut3003
+1 / 1

Może wezmą przykład z mieszkańców Alternatywy 4 i zrobią zrzutkę na parowóz ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
+1 / 1

@mamut3003
Ten parowóz z serialu jest w Sochaczewie i ciągnie pociągi z turystami. Mogą go na zimę wypożyczyć i tak będzie po sezonie na takie przejażdżki. :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MIKKOP
0 / 0

Nie wierzę ze to coś zmieni, winny się znajdzie inny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V volt0
-4 / 10

Najgorsze jest to, że naiwni ludzie myślę że jak by PO rządziło to by inaczej było. Braki naszego węgla mają źródło w Unii.
PO robi z ochotą co UE każe, a PIS robi z oporem to co UE każe, Jak ma być inaczej to nie głosujcie na to samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheSnorlax
0 / 10

@volt0 Dokładnie. Ludzie myślą, że jakby nadal rządziło PO to Polska byłaby tak wspaniała że hej. Ciekawe jak oni poradzili by sobie z pandemią i z wojną na Ukrainie, bo coś czuję że mielibyśmy jeszcze większy sajgon niż teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
0 / 2

pis umieści tam jakiegoś pociotka, rzuci trochę węgla i byle do kolejnych wyborów. Tacy ludzie są niereformowalni niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mercedes33
+2 / 2

Ludzie w swym szaleństwie myślą, że PIS, PSL czy PO, to są różne partie i w następnych wyborach wybiorą PSL albo PO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adi011290
+2 / 2

Jakby jeszcze to PO, czy PSL było realna szansa na zmiany i to ku lepszemu... PiS jest gównem, ale prawda jest taka, że PO też śmierdzi kupą... durniów mamy w Sejmie od lewa do prawa, niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zbychu_Zychu
0 / 4

No i całe szczęście, że PO tylko 13%, nie wiem kto na tych durni i oszustów nadal głosuje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jacek83218
0 / 2

@Zbychu_Zychu
Durnie to głosują na oszustów z PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
0 / 0

Hmm, dawniej często spotykało się problemy w osiedlach rodzin pracowników PGR-ów. Jeden/kilka smętnych bloków wetkniętych na środku niczego jak świeczka w upę. To PGR zapewniał zdecydowaną większość środków potrzebnych do utrzymania takiego koszmarka. PGR zdechł = osiedle zdycha, a mieszkańcy po staremu czekają aż ktoś coś zrobi. Głosowali na PISiorów bo dobry PISda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem