Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
359 366
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+6 / 8

Przecież PiS zawsze wszystko załatwiał ustawami. Niech przełożą zimę na wiosnę

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-2 / 4

@koszmarek66 przecież lewica i opozycja już od dawna chciała odejść od węgla. Co się więc nie podoba?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+3 / 3

Generalnie wypada podziękować "Solidarności" za to że od grudnia do prawie końca marca ze wszystkich kopalń PGG była zablokowana wysyłka węgla do elektrowni i do składów a wydobycie ograniczone prawie do zera. Przez co nie dość że podrożał prąd, to dodatkowo elektrownie ratowały się importowanym węglem, który w normalnej sytuacji sprzedany zostałby ludziom do ogrzewania domów

Dlaczego NSZZ zablokowała wywóz węgla z kopalni i ograniczyła wydobycie? Bo PGG nie chciała zgodzić się na ekstra dodatki za pracę w sobotę (pomimo że i tak już mają płacone więcej za soboty).

Przy okazji PGG zapłaciło kary za niedostarczenie zakontraktowanego węgla do elektrowni, za co zapłacimy my w podatkach aby ratować PGG. Dodatkowo PKP Cargo straciło około 300-350 mln zł. Zapewne rząd też ich dofinansuje aby nie zdechli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2022 o 7:00

avatar Xar
+2 / 2

@yankers a powinni kosztami obarczyc Solidarnosc...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Xar Te pasożyty gdy rządziły Polską, stworzyły prawo dzięki któremu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności finansowej ani prawnej za doprowadzenie do poważnych strat finansowych jak i za doprowadzenie do bankructwa firmy. Zresztą, w latach 90-tych zajechali kilkaset firm.

Do okolic 2010 roku pozwalano im na wszystko, bo "obalili komunę" więc mogą robić co chcą. Każda próba zmiany chorego prawa związkowego kończy się najazdem kilkudziesięciu tysięcy związkowców na Warszawę.
Ostatni taki najazd na Warszawę był jak wprowadzano prawo które pozwala przedsiębiorcom poprzez sąd sprawdzić ilu pracowników należy do związków zawodowych i do których oraz czy związki nie oszukują. Za zawyżanie liczby członków związku nie grozi im kompletnie nic.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 sierpnia 2022 o 8:56

Y yankers
+2 / 2

@Xar Chciałbym dożyć dnia w którym związkowcy odpowiedzą za swoje zachowanie, jednak wiem że to marzenie bardziej nierealne niż to że polecę na Jowisza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Minnamar
+3 / 3

@yankers Tymczasem kolejarze do których będzie należało rozwiezienie tego węgla dostali 400 zł opodatkowanej podwyżki po ilu latach sami już nie wiedzą. Nie piszę tylko o maszynistach tylko o całych sekcjach utrzymania ruch którzy pracują za najniższą krajową i na ich barkach spoczywa utrzymanie tego cyrku w ruchu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

@Minnamar A to już dostali? Bo siostra jakiś czas temu mówiła że póki co tylko im obiecali :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 sierpnia 2022 o 9:00

M Minnamar
0 / 0

@yankers Cargo dostało ale jeszcze nie jest wszystko zakończone. Co lepsze naczelnicy i wyżej dostali po 1k

Odpowiedz Komentuj obrazkiem