Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
189 193
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tadek73
-2 / 8

Za rada p. Prezydenta nalezy zagryzc zeby i dalej wspierac Ukraine bezapelacyjnie do samego konca naszego lub jej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzyche
0 / 4

Wszyscy jak jeden mąż: politycy rządzący, opozycja, Tusk, Kaczyński, media i większość Polaków krzyczeli o konieczności natychmiastowego zerwania wszelkich dostaw gazu i węgla, a Platforma Obywatelska nawet chciała zakazać import gazu LPG z Rosji i Białorusi. No to teraz musimy te surowce kupować z innych lokalizacji, co oznacza wyższą cenę, to chyba dość oczywiste że są podwyżki. Wszystko co robimy ma swoje konsekwencje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gondzio
0 / 4

@krzyche
Opozycja chciał i słusznie, ale żeby zrobić to z głową, a nie na kolanie. Oczywiście nierząd PiS jak zrobił? Na kolanie po swojemu.
To nie opozycja podejmuje teraz decyzje, a nierząd PiS, więc nie zwalaj na opozycję winy. Normalny rząd by najpierw zabezpieczył się przed wprowadzeniem sankcji, a potem działał, ale tego obecny nierząd nie potrafi co udowodnił przez ostatnie 7 lat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzyche
0 / 2

@gondzio Właśnie tak nie jest. Donald Tusk krzyczał stop węglowi z Rosji. Jak najszybciej zatrzymać import węgla. Tak samo winien jest rząd jak i opozycja. Wyobraź sobie jak potworny jazgot opozycji byłby gdyby nie wprowadzono szybkiego embarga na węgiel. To stworzyło ogromną presję na rząd który się niestety ugiął. Mamy głupią opozycję i głupi rząd

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gondzio
-1 / 1

@krzyche
Sorry Cię bardzo, ale pierniczysz. Pierwszy to krzyczał obecny premier Morawiecki i chwalił się, że wprowadzamy embargo jako pierwsi. A teraz zwala winę na UE, że to ona nakazała.
I od kiedy to tak nierząd się słucha opozycji? Za dużo TVPis i zwalania winny na innych.
Nierząd wpadł we własne sidła, bo jeszcze niedawno usprawiedliwiał swoją pomoc dla "górników" i bredził, że mamy węgla na 200 lat. Ile tego mamy właśnie widać.Opozycja nawet jak krzyczała to opierała się na tym co przedstawiciele nierządu ciągle mówili, czyli że jesteśmy przygotowani itp. Jak jesteśmy przygotowani właśnie widać. Węgla ogólnie brak, albo jest słabej jakości. A już coraz więcej elektrowni zaczyna narzekać, że dostają węgiel którym nie nadaje się do spalania w elektrowniach (vide ostatnia awaria w Jaworznie, gdzie próbuje się to negować, pomimo tego że producent pieca o tym alarmował w ostatnim czasie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dixiluk
-1 / 1

22gr za 1kwh, cena dość niska, u mnie w mieście ceny 2x wieksze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lefff
0 / 0

Mam pytanie do znawców lub osób płacących tą opłatę: Co to jest za opłata: "nośniki ciepła"?
Może jest to rura (przenosi ciepło) i ten koszt powinien się mieścić w opłatach przesyłowych stałych i zmiennych, a jeżeli nie to czym jest (za co się płaci) opłatę przesyłową?
No chyba że przez nośnik ciepła rozumiemy wodę (gorącą), ale przecież to jest (przynajmniej powinien być) obieg zamknięty i po napełnieniu nie powinno być ubytków więc za co płacić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar krzyche
0 / 0

@lefff Nosnik ciepla to woda która płynie w obiegu zamknietym. Ale nie ma czegoś takiego jak idealny obieg zamknięty. Jest masa niewielkich nieszczelności przez które się woda wydostaje w sieciach które mają wiele km długości. Więc oczywiste jest to że tę wodę trzeba uzupełniać stąd ktoś musi być obciążony opłatą

Odpowiedz Komentuj obrazkiem