Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
30 58
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+1 / 5

@Cammax zastanawiam się skąd u ciebie takie niskie poczucie swojej wartości? Wejście do UE to był świetny interes dla Polski, ale był to interes obopólny na którym UE w tym niemiecka gospodarka dużo skorzystała. Począwszy od rynku zbytu swoich produktów po siłę roboczą, w tym wielu wykwalifikowanych pracowników którzy wyjechali z Polski, to odebrawszy wykształcenie sponsorowane przez pilskiego podatnika.

Naszym problem jest właśnie z jednej strony postawa PiS zachowujących się jak taki kundel wiejski, który podbiega i gryzie po kostkach, a z drugiej strony mamy postawę wręcz służalczą, gdzie za poklepanie po plecach robiliśmy laskę sojusznikom.
A przede wszystkim powinniśmy być partnerami i traktować się jak partnerzy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Tibr nie ma co się oszukiwać, jesteśmy biedniejsi i o wiele słabsi niż europejskie kraje. Obcokrajowcy omijają nas szerokim łukiem. Widziałeś kiedyś obcokrajowca, który ma pozytywne zdanie o Polsce, a negatywne o Niemcach (tylko nie żadnych nazioli czy innych skrajnie prawicowych polityków, ktorzy Niemców nienawidzą za to, że są tolerancyjnym, różnorodnym i ateistycznym narodem). No właśnie... dodatkowo też nie grzeszymy inteligencją, co widać po wynikach wyborów.

Cóż, to efekt tego, że jesteśmy biedni. Każdy normalny woli robic to samo za 4 razy wyższą kwotę. Tak samo np. Lewy. Dziwisz się, że wolał grać w niemieckich klubach, a teraz w Barcelonie? Tu jużnawet nie chodziło o zarobki, a o poziom lig. Gdyby został w Polsce, byłby nikim. Podobnie wielu wykwalifikowanych specjalistów.
Wielu ludzi wyjeżdża też, by normalnie żyć i być akceptowanym. Np. innowiercy/ateiści i ludzie o innej orientacji. Bo obcokrajowcy to nas z daleka omiajają.

Tu się zgadzam. Ale uważam, że o wiele gorsza jest postawa PIS. Przecież oni swoim zachowaniem serio nas wyprowadzą z UE i NATO, a następnie wywołają wojnę.
Niestety, taka kolej rzeczy. Słabszy zawsze będzie zdominowany przez silniejszych. I nic tego nie zmieni. Chyba że jakimś cudem my staniemy się silni jako kraj... ale nie ma na to szans.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Cammax nie wiem skąd te doświadczenia o omijających nas obcokrajowcach? Bo i w pracy spotykam sporo (Europejczyków, azjatów i z nowego świata) jak i na wyjazdach/urlopach w kraju. Na pomorzu pełno Niemców, ale i sporo anglojęzycznych np w Gdańsku, w Zakopanym sporo Arabów ale i Żydów, Ustroń znów sporo Niemców ale i coraz więcej i anglojęzycznych i nie tylko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@Tibr dotyczy to tylko wielkich miast i miejscowości turystycznych. Małe miasta i wsie to każdy obcokrajowiec omija z daleka. Chyba że nie ma instynktu samozachowawczego. Wynika to z tego, że ludność wielkich miast jest bardziej wykształcona, a co za tym idzie- bardziej tolerancyjna. Poza tym nie oszukujmy się, bardziej znane są wielkie miasta i miejscowości górskie/nadmorskie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+2 / 2

@Cammax ty zapewne jak jedziesz do Francji to odwiedzisz małe dziury, po co jechać do Paryża, tak samo Rzym?
Proszę cię dokładnie tak samo działa wszędzie większość turystów odwiedza te większe miasta lub znane atrakcje turystyczne. Mało kto pojedzie oglądać drzewo ponik przyrody w Pcimiu Wielkim ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Paladyn88
+3 / 7

Lecz się człowieku, mniej TVP włącz myślenie, żadnego exitu nie będzie to tylko gra na potrzeby krajowe żeby pokazać że coś możemy. Nikim to ty cammax jesteś byłeś i będziesz jeśli uważasz że UE dała nam "cywilizację"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tawarisz12
-3 / 3

@Paladyn88 Cameron też grał brexitem i jak to się skończyło? Jeżeli teraz nie damy wyraźnego odporu, to polexit będzie szybciej niż myślisz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@Paladyn88 a czym byliśmy bez UE? Krajem trzeciego świata. Pamietasz chociaż Polskę bez UE, czy naoglądałeś się TVPIS, które twoerdzi, że przed UE byliśmy najpotężniejsi w Europie, ustępowaliśmy tylko USA, Rosji i może Chinom, a UE nam zabrała wszystko.
Pogadaj ze starszymi ludźmi, którzy walczyli z komunizmem (nie, PISowcy nie walczyli, oni byli komuchami), pooglądaj jakieś filmy sprzed 2004, jakieś archiwalne relacje lub jakieś stare zdjęcia, jeśli takie masz.

Będzie polexit. PIS do tego dąży. Brytyjczycy też nie wierzyli, że prawica jest do tego zdolna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+3 / 5

UE nie jest tym samym czym była gdy odbyło się referendum. Po prostu należy zrobić powtórne głosowanie czy jesteś za pozostaniem w Unii i tyle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lingerer
-1 / 1

@wans i po referendum mógł by być EXIT niestety

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-3 / 3

@wans no i będzie polexit, bo PISowska ciemnota to przegłosuje. zbyt wiele u nas debili na takie głosowanie. Większość z nas to niewykształceni mieszkańcy wsi. Dodaj emerytów, bezrobotnych, patologię, rolników, niewykształconych mieszkańców miast i jest ponad 50%. Do tego należy uwzględnić, że nie każdy pójdzie na referendum. Czyli 30-40% "za" od wszystkich zwolenników PIS doprowadzi do polexitu.

Ja wybieram cywilizację i Europę. A jak PISowskim fanatykom to nie pasuje, to niech wypieprzają do Rosji lub na Węgry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
+1 / 1

@Cammax skoro tak to głosowanie za wejściem też głosowała ciemnota

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@wans ale wiesz, że w 2003 to lewica miała największe poparcie? A lewica jest za UE. Skrajnej prawicy nikt wtedy nie popierał. A to PIS, czyli skrajna prawica pod względem światopoglądu najbardziej zachęcało do głosowania przeciwko wejściu. To PIS najwięcej przewaliło na antyeuropejską propagandę.
Lewica zaś wtedy nie była aż tak skrajna, prezentowała poglądy, które dla większości były do przyjęcia, przez co zgarniali sporo głosów "niezdecydowanych". Betonu jest stosunkowo mało. To PIS zradykalizowało społeczeństwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 10 sierpnia 2022 o 18:15

W wans
+1 / 1

@Cammax nie prawda, po pierwsze PIS to partia narodowo socjalistyczna a nie prawica, po wtóre PiS także był za wejściem do UE, są nagrania archiwalne.
Jedynie przeciw był Korwin, narodowcy i LPR nikt wiecej

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@wans a narodowy socjalizm (nazizm), to niby co jak nie prawica? Na upartego można powiedzieć, że to banda populistów łącząca najgłupsze poglądy lewicy (socjalizm) i prawicy (nienawiść do wszelkich mniejszości, zwłaszcza narodowych). No i mamy zarówno założenia nazizmu, jak i program PIS.

Cóż, najwyraźniej PISowcy zmienili zdanie. Częsty "przypadek" w polskiej polityce...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wans
0 / 0

@Cammax narodowy socjalizm to nie jest prawica - to właśnie jest lewica jak i inne formy socjalizmu jak np. Komunizm.

Prawica nie znaczy nienawiści do wszystkich mniejszości, mylisz pojęcia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@wans czyli po prostu banda populistów. Bo dla populisty nie jest ważne, czy prawica, czy lewica, ale to który pogląd da większe poparcie. Jak najbardziej może to być zlepek najgłupszych pomysłów różnych ugrupowań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem