Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
522 542
-

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar lingerer
-5 / 5

cytatem z biblii to nawet pracownika DRE (czytaj świadka) zaskoczysz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C CP666
-2 / 2

@lingerer
Oj dużo ludzi często prawaków wpadło w pułapkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DAREKJP
+10 / 10

Nie ma dobrych religii…

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+17 / 19

Biblia jest pelna nakazow mordowania innowiercow, oraz zdobytych osad/wiosek/miast, od milosciwego Jahve, sa tez nakazy kamieniowania, za wiele rzeczy, w tym za seks, lub nieposluszentwo kaplanom (brak darowizny). Miejsce kobiet (zawrowno niewolnic, jak i corek I#raela) , jest w lozku, lub przy garnku, chyba, ze maja okres, wtedy maja spac jak zwierze na zewnatrz. Wyrazenie jak "kobiety, dzieci, starcy" nie wystepuje. Po podbiciu tylko dziewice mogly przezyc (niezbyt czesto), by byc niewolnicami.
Zyciorysy tak znanych postaci jak Abraham (ktory bez wachania by podcial gardlo swemu synowi, a wczesniej dorobil sie na suternerstwie wlasnej zony); jego brat Lot, ktory zaplodnil wlasne corki; lub Mojzesz, ktory wlasciwie kaplanizm (dla rodu Lewiego) wymyslil/ rozpowszechnil, i przez 40 lat, prowadzil brutalne czystki, zawrowno wsrod I#raela, jak i wsrod podbitych miast, lub chocby Jezus, z matka (dziewica) ledwo 11 lat starsza, zawsze w mesko grupowym towarzystwie, ktory dostal wyrok, zarezerwowany dla niewolnikow za bunt.
Czesciowe szczescie, ze prawie nikt tej ksiazki, nigdy nie czyta. Czesciowe nieszczescie, jest, ze wciaz niektorzy chca ukladac innym zycie, wedlug niektorych wymyslow, tam zawartych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+11 / 11

@Greglem Właśnie gdyby może przeczytali to by wiedzieli co tam jest zawarte a nie tylko to co im klecha w kościele wybierze na mszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+2 / 4

@Pasqdnik82 co z tego, ze by wiedzieli, co jest zawarte? To zapiski psy cho patow dla psy cho patow. Spora czesc tepakow by wzielo to, jako nakaz boga, by stworzyc raj na ziemi. Myslisz, ze skad wzieli sie rekruci ISIS? Panstwo islamskie wypelnialo wiecej biblijnych nakazow, niz ktokolwiek inny, od czasow przymusowej "chrystianizacji" Europy ogniem i mieczem, miedzy V, a X wiekiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Krisiek44
+1 / 1

@Greglem w biblii, jest niewiele o miłościwym żydowskim bogu Jahwe, takiego boga stworzyły późniejsze dogmaty, dokładane przez wieki kościół. Jahwe według biblii był jednym z wielu bogów, tylko akurat ten był opiekuńczym Abrahama i jego potomków, czyli żydów. Później o innych bogach już tak się nie rozpisywali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
+3 / 5

Myślę, że nikt nie kwestionuje zawartości Biblii. Poniekąd opisuje jak dawniej wyglądało życie żydów i jakie zasady tam panowały (oko za oko). W pewnym momencie wśród żydów pojawił się "inny" żyd Jezus, który głosił zgoła odmienne poglądy: "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Stworzył chrześcijaństwo na którym opierają się dzisiaj mi. katolicy.
Biblia zawiera więc elementy historyczne zarówno chrześcijańskie jak i żydowskie. Chrześcijanie (katolicy) w głównej mierze kierują się (przynajmniej powinni) zasadami głoszonymi przez Jezusa. Żydzi swoimi zasadami. A że wszystko jest połączone w jedną księgę "Biblie" to pojawia się problem interpretacji i uogólniania.
Domyślam się, że cytaty którymi posługiwał się youtuber pochodziły ze starego testamentu.

Najsmutniejsze jest w tym wszystkim to, że dużo ludzi deklarujących się jako chrześcijanie nie potrafi powiedzieć jakie są podstawy i źródła ich przekonań. Pewnie inne wyznania mają podobnie. Ale nie jest to dziwne.
Wystarczy spojrzeć na genialne odpowiedzi młodych ludzi z programu "Matura To Bzdura".
Może właśnie dlatego potrzebni są księża którzy na mszy czytają fragmenty Pisma i jakoś je tłumaczą.

@Greglem czytałeś kiedyś polską historie? Tam dopiero się dzieje. Mordy, handel kobietami, kazirodztwa..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
+1 / 5

@drakon1 Nigdy nie bylo 2yda, o imieniu Jezus. Zwlaszcza 2000 lat temu. Jak juz to imie to Yoshua. Nastepnie nikt nie udokumentowal jego zycia, czy nauk. Jedynie co jest potwierdzone, to, ze pewien Yoshua, w tym okresie dostal kare zarezerwowana dla zbuntowanych niewolnikow (ukrzyzowanie - tak jak buntownicy w Spartacusie). Rownie dobrze mozna przyjac, ze ksiazki o Harrym Potterze opisuja jego prawdziwy zycie, nauke magii, walke z Voldemorem, itd. Podobnie z innymi ksiazkami fantasy. Chrzescijanstwo rozwijalo sie przez sektciarzy, (nie apostolow) ktorzy w wlasnej glowie wymyslali sobie zasady tej religii, by byc samozwanczymi kaplanami wraz z jej przywilejami (w innych religiach kaplani byli kasta, z wlasciwym urodzeniem i wieloletnimi naukami zasad moralnosci) oraz dzieki jednemu obrzydliwemu wymyslowi, ze bog przez kaplana wybaczy WSZYSTKO. Zreszta wymyslanie coraz to nowych zasad i "korekta" nowego testamentu, czyli tak zwanej "nauki Jezusa", byla powszechna az do XVI wieku, bo na wylacznisci pasibrzuchow z Watykanu. Najwieksze lajdactwo lgnelo do tej religii jak muchy do lajna. Gdyz dobry "kaplan" za oplata/podarunkiem wybaczy wszystko, co sie mu nie uczynilo. I ta zasada jest rowniez praktykowana przez Mojzesza, gdy on rozpowszechnil kaplanstwo wsrod 2ydow. Cesarze przez 300 lat byli obrzydzeni ta religia, az najgorszy z nich w koncu narzucil ja wszystkim mieszkancom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
+1 / 5@Greglem Yoshua czy Jezus - jakie to ma znacznie jeżeli mówimy o tej samej osobie?
Czy ten Youtuber posługiwał się Biblią w oryginale czy tłumaczeniu (w angielskiej wersji masz np. dżizusa)?

Idąc twoim tokiem rozumowania to że ktoś kiedyś napisał o 'Mieszku I' nie oznacza że był władcą polski.. albo że istniał. Ot bajka dla dzieci której muszą się uczyć na lekcjach historii.

Twoje pełne nienawiści wypociny nie sprawią nagle że coś w tej kwestii się zmieni. Możesz wyjść na ulice i krzyczeć jeżeli ci ulży.
Widać że nie prowadzisz merytorycznej dyskusji a jedynie próbujesz.. no własnie co... hejtowac? manipulować?
W jednej wypowiedzi rzucasz Biblijnymi historyjkami o Lotach i Abrahamach a w drugiej negujesz to co Biblia mówi na temat Jezusa i głosznych przez niego frazesów (ad ignorantiam).
Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.. podmiotem demotywatora jak i mojej wypowiedzi jest zawartość bibli oraz jej znajomość przez katolików.
Nie rozmawiamy o tym czy Bilbia zawiera prawdę czy nie. Innymi słowy czy pochodzisz od Adama i Ewy czy zwykłej małpy (sądząc po twoich wypowiedziach raczej to drugie).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
-1 / 3

@drakon1 szczesc boze zaklamany gargamelu. Ograbiles juz dzisiaj swoje naiwne owieczki z ich pieniedzy, czy szczyzesz je dopiero w niedziele? To jasne, ze nalezysz do czarnej bandy. Takiej pogardy dla wszystkiego, jak rowniez dla innowiercow "od malpy" nie znajdzie sie nigdzie indziej.
Mieszko I jest udokumentowany przez kronikarzy. Kronikarz spisuje wydarzenia faktyczne. Jego przodkowie nie sa postaciami historycznymi, gdyz nie wspominaja o nich kroniki, ale legendy.
Biblia nie jest kronika, ale ksiazka fantasy (zaby, chleb, ogien z nieba; podzielone morze, chodzenie po wodzie, zmartychwstanie, potopy, kobieta z zebra). Niektore postacie sa jednak postaciami historycznymi, tak jak kilku izraelakich krolow: Dawid, Salomon, itd, gdyz kroniki innych krajow o nich wspominaja. O Yoshui wspomina tylko 1 kronika rzymska, i tylko w tym wzgledzie, ze dostal kare dla zbuntowanych niewolnikow (ukrzyzowanie). Zadnych cudow, ani wielkiego poruszenia jego "cudowna" dzialalnoscia. Nowy testament ustalono, z calego stosu opowiadan, stad i z owad, wymyslonych i pozmienianych przez 300 lat, na koncu podpisano je jako zapiski apostolow, lub ich uczniow, mimo, ze najwczesniejsze daty tych opowiadan to 30-70 lat, po smierci tego Yoshui. Wybrano tylko te teksy, obwiniajace 2ydow, a nie Rzymian za jego smierc. Malo tego, te opowiadania latwo zmieniano, przez nastepne 1200 lat, na potrzeby i zachcianki papiezy. Nie ma tam wiec ani slowa, spisanego przez owego Yoshue, cala jego historia ma 0% wiarygodnosci.
Jego imie zmieniono, bo dla cesarza, imie bylo zbyt 2ydowskie. Uzyto greckiego odpowiednika i wprodzono go do laciny. W angielskiej wersji nie ma Dzisusa, tylko Jesus (wersja lacinska), z angielska fonetyka. Tak samo z polska fonetyka masz Jezus. A skoro imie tak bardzo nie ma znaczenia, to dlaczego mowisz bog, lub Jahwe, a nie Yahve, Yehova, albo Allach?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kastyl
+1 / 1

@drakon1 Bo nie mówimy o tej samej osobie. Są poważne podejrzenia, że histora Jezusa została złożona z życiorysów 3 osób, zwanych Yoshua. W tamtych czasach to było bardzo popularne imię. Inna sprawa, szacuje się że jest od 16 do 19 prawdziwych autorów nowego testamentu, żaden z nich nie był apostołem. Dalej, cztery ewangelie, które są podstawą nowego testamentu, nie są osobno napisane rzez 4 osoby, jak kościół lubi mówić. Pierwszą ewangelią był Marka. Potem ewangelia Mateusza, która zawiera 94% ewangelii Marka, często skopiowana słowo w słowo. Następnie ewangelia Łukasza, zawierająca 79% ewangelii Marka, również czesto skopiowana słowo w słowo. Zupełnie jakby ktoś stwierdził " ludzie zarzucają ewangelii to i to, więc przerobię ją tak, żeby odpowiedzieć na te zarzuty".
Trzeba też zauważyć, że Jezus w ewangelii Marka był zwykłym, słabym człowiekiem, który nie robił prawie żadnych cudów, natomiast w ewangelii Jana, jezus jest superczłowiekiem. nie upada pod krzyżem, niesie go sam, wcześniej rzucał cudami na lewo i prawo. Zupełnie jakby ewangelia napisana jako pierwsza, miała najmniej elementów nadnaturalnych, a ta pisana najpóźniej miała ich najwięcej. Zupełnie jakby mit Jezusa ewoluował ze zwykłego człowieka, do półboga.

Dalej, jeśli chodzi o postacie historyczne, na ich temat mamy znaczącą ilość dokumentów, które są ze soba zazwyczaj zgodne w większości najważniejszych szczegółów. Biblia tego nie ma. NIe ma żadnego innego źródła na temat życia lub istnienia Jezusa z podobnych czasów, nie ma żadnego zaświadczenia o żadnych znaczących zdarzeniach jak np. spisie ludności w miejscu gdzie ludzie się urodzili (bez tego nie ma poidróży Józefa oraz Maryii do Betlejem) które zostało wymyślone dla uwiarygodnienia spełnienia jednej przepowiedni ze starego testamentu. Bez tego nie ma Jezusa jako przepowiedzianego zbawcy.
A co do ostatniego akapitu, wszyscy pochodzimy od zwykłej małpy. Adam i Ewa nigdy nie istnieli, ten kawałek starego testamentu jest po prostu zapisem wierzenia prymitywnych ludzi. Swoją drogą, historia ta została podebrana od innych, juz istniejących historii powstania świata i ludzi. Na ten przykład, Enuma Elish, babilońska historia kreacji świata jest uznawana za inspirację dla Biblijnej historii kreacji świata oraz ludzi. Potop w Biblii jest wariacją Sumeryjskiej historii, która została przepisana i porzyswojona wczesniej przez 2 inne cywilizacje. Babilonię oraz Asyrów.
Inna sprawa, jeśli Biblia jest wystarczającym dowodem dla Ciebie na istnienie Jezusa, to co piwesz na istnienie i boskość Gilgamesha? Nie dość że Epic of Gilgamesh jest starszy niż Biblia o kilka stuleci, to jeszcze mamy inne zapiski potwierdzające istnienie Gilgamesha oraz opisujące jego cuda!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
0 / 2

@Greglem Dalej nie czytasz ze zrozumieniem. Nie obchodzi mnie prawdziwość tej księgi (Czy zbioru ksiąg). Równie dobrze tytuł demotywatora mógłby brzmieć:
Pewien Youtuber podmienił książkę Tolkiena na Harrego Pottera..i strolował fanów HP.
Wtedy też nie obchodził by mnie twój wywód na ile te książki są prawdziwe czy nie.
Dlaczego używam słowa bóg? Myślę że uczy się nas tego słowa od najmłodszych lat.. Zeus to bóg.. Hera to bóg.. Jahwe to bóg.. Allach to też bóg. Nie widze problemu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar maggdalena18
0 / 0

@Greglem 11 lat? 13 czy 14 miała.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
+4 / 6

Wg. wiki cytuję:
"W Koranie znajduje się wiele historii, które przekazuje również Biblia. Powtórzono wiele historii ze starego testamentu; przytoczone są niemal dosłownie lub z niewielkimi różnicami. Tradycja muzułmańska uznaje, że Mahometa poprzedziło 24 proroków starotestamentowych (w tym Ibrahim – Abraham, Musa – Mojżesz), nowotestamentowych (m.in. Isa – Jezus) oraz pozabiblijnych (Hud, Salih). Przedstawia i potwierdza również wiele historii biblijnych, m.in. historię o Adamie i Ewie, zwiastowanie Marii z Nazaretu, cuda Jezusa.'

A skoro powstał 600 lat prawie po Jezusie to się do tego musiał odnosić jak i do starego testamentu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 11 sierpnia 2022 o 21:33

avatar RomekC
0 / 2

I co w związku z tym, @antyfrajer?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
-1 / 1

@RomekC w związku z tym o czym jest demot mógł równie dobrze czytać prawdziwy koran bo jak widać są tam takie same fragmenty (albo przynajmniej bardzo podobne)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

No ja to wiem @antyfrajer. Widać jego słuchacze nie wiedzieli. No i co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
0 / 0

@RomekC No i g.no. Jak wiesz to co się pytasz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

Nie wiem, @antyfrajer, po kiego napisałeś "A skoro powstał 600 lat prawie po Jezusie to się do tego musiał odnosić jak i do starego testamentu"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A antyfrajer
0 / 0

@RomekC No bo tak właśnie jest, że nowsze religie "anektują stare". U nas też kościół przejął wiele świąt i zwyczajów pogańskich a tam do koranu wrzucili to co im pasowało z biblii i to z obu testamentów, z Jezusa zrobili proroka itd.
To nie miejsce na takie dyskusje.
Ogólnie to demot dziwi się czemuś czemu nie ma się co dziwić i tyle w temacie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 sierpnia 2022 o 12:59

W werther
+1 / 5

Teraz niech weźmie koran w okładce z koranu i pokaże to muzułmanom. I niech konieczne to nakręci ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2022 o 8:15

E Elathir
+4 / 6

Wszystko fajnie, tylko skąd wiesz, ze to byli katolicy? NYC jest miastem wielokulturowym i wieloreligijnym. Katolicy są tam zdecydowaną większością wśród Latynosów i osób czarnoskórych w mniejszym stopniu ale wśród białych już masz mniej więcej tyle samo o ile nie więcej protestantów. Do tego część z osób ewidentnie nie była religijna (agnostycy, ateiści lub wierzący niereligijni).

Ba w samym filmie nawet nie specjalnie widać tych obrażonych poza jednym gościem, dosłownie jednym z paskiem na oczach?

Czy autor demota w ogóle widział zamieszczony filmik? Bo opis ma sie nijak do jego zawartości, 9/10 osób reagowało albo lekkim zdziwieniem, albo wzruszeniem ramion.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 12 sierpnia 2022 o 10:28

avatar RomekC
-1 / 1

@Faydee odniesiesz się do pytań @Elathir? Zwłaszcza do "skąd wiesz, ze to byli katolicy?".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 2

Dlaczego @Modrego?
BTW Jesteś ateistą, agnostykiem, z innej religii?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-2 / 2

@RomekC
Nie chcę się wpisywać w jakąś przynależność. Jeśli w coś wierzę to w to, że człowiek rozwija się poprzez naukę a nie wyznanie. Przechodziłem katolickie pranie mózgu przez większość życia i dzisiaj jestem tylko przekonany o tym co napisałem wyżej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

"Jeśli w coś wierzę to w to, że człowiek rozwija się poprzez naukę a nie wyznanie."
To zupełnie jak ja, @Modrego :-) Nauka nauczyła mnie nie wierzyć we wszystko co przeczytam w internecie, także na demotywatorach. Np. że bohaterowie tego filmiku byli katolikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-2 / 2

@RomekC
Filmiku nie oglądałem, nie wiem kim byli, po prostu na słowo "katolik" mam taki odruch. Może dlatego, że jestem "nawracany" bez przerwy przez tychże

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

@Modrego... komentujesz demota bo na słowo wierzysz autorowi (@Faydee). Gdzie Twoje naukowe podejście?
BTW Dotknęło mnie to, że nazwałeś katolików debilami. Zwłaszcza, że sam przechodziłeś katolickie pranie mózgu. Ja mam więcej wyrozumiałości w stosunku do tych którzy nie dali rady wyrwać się z tego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-2 / 2

@RomekC nie wierzę mu a jedynie na słowo "katolik" przyszła mi taka myśl do głowy.
Niestety nie mam tyle wyrozumiałości bo każdy w teorii ma takie same predyspozycje do podejmowania odpowiednich decyzji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 1

Raz że "w teorii" a dwa nie każdy jest poddawany takiemu samemu praniu mózgu, @Modrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-2 / 2

@RomekC
Ubolewam jeśli ktoś przechodzi katolicką indoktrynację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 2

To kogo nazywasz debilem, @Modrego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-2 / 2

@RomekC każdego, który się temu poddaje. Nie wiem czego oczekujesz ale człowiek wierzący w byt o nieudowodnionym istnieniu to debil

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

"człowiek wierzący w byt o nieudowodnionym istnieniu to debil"
Mam zupełnie inne zdanie, @Modrego. Po prostu rozumiem jak działa pranie mózgu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Modrego
-1 / 3

@RomekC Masz prawo do innego zdania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
+1 / 1

Dzięki @Modrego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A AnWo_64
0 / 4

Teraz niech to zrobi na odwrót...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar przemowczarski
0 / 0

warto tylko wspomnieć że te "straszne rzeczy" to stary testament czyli judaizm

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 0

@Faydee mija już 3 dni odkąd pojawił się Twój demot. A ja nadal nie wiem, skąd wziąłeś informacje, że ci ludzie to katolicy?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-2 / 2

@Faydee, widzę, że lubisz ukazywać KK i katolików jako zakłamanych, jako niewiedzących co jest w ich świętej księdze. Uciekasz się przy tym do manipulacji i kłamstwa. Czym różnisz się od księży którzy manipulują i okłamują wiernych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem