Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
412 426
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wzt377
+10 / 20

@rafik54321 Sam wyłożyć?
Nie wiem gdzie i u kogo pracujesz ale gdy szef wysyła cie w delegacje też kupujesz bilet za swoje i hotel też sam płacisz za siebie?
Chłopak miałby reprezentować barwy Naszego Kraju i piszesz mu płacić za siebie?
Ludzie co tu się kur... odpiera...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 14

@wzt377 Jaki "szef"? Tam nie ma "szefa". Jest zawodnikiem. Nikt mu nie każe startować w zawodach. Szef ci każe pracować, bo ci za to płaci.

Mało to jest dyscyplin w których to zawodnik sam płaci za siebie? Spróbuj w motosporcie iść do związku motosportu o hajs. Wypieją cię. Masz bulić sam, albo znaleźć sponsora.

Myślisz że np PZW, daje hajs wędkarzom na zawody? Oczywiście że nie. Mają sobie kupić sprzęt oraz przynęty we własnym zakresie.
Albo żeby związek strzelecki kupował broń strzelcom? To by się w kolejce ustawiali XD...

Związek sportowy MOŻE fundować różne rzeczy, ale nie MUSI.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+2 / 8

@rafik54321 Nie znam się na kolarstwie ale wydaje mi się, że tu chodzi bardziej o kwestie logistyczne, zakwaterowanie, wyżywienie, opieka trenera, może psychologa, lekarza, ubezpieczenie itd. a to wszystko kosztuje, to nie jest tak, że: "a dobra mam rower mam stój to pierdyknę sobie nalepkę z numerkiem na plecy wsiądę na rower i wio"

Rafik ale na zawody w łowieniu ryb wąsacze w kamizelkach nie lecą 3 tyś kilometrów do Izraela co nie ?!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 7

@LowcaStulejarzy nie lecą? Czasem lecą. Nie do Izraela, ale na norweskie fiordy już jak najbardziej.

Jest pierdyliard dyscyplin i większość NIE JEST tak srogo finansowana. Po co psycholog?
Motosport to masz dopiero koszta. Same części do pojazdu, paliwo, bezwzględne ubezpieczenie, tu dopiero logistyka to problem. Do tego sztab mechaników itd. Tu, koszta to pikuś.

Czyli rozumiem że wg ciebie, dowolnych zawodników motosportu ma w pełni finansować związek tak? No to szykuj miliardy XD...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
+2 / 4

@rafik54321 Jeśli twój motosportowy zawodnik ma reprezentować Polskę to jak najbardziej Ale jeśli ma sobie pojeździć w kółko na Bemowie to jeśli to nie stać to niech nie wychyla nosa z garażu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@wzt377 to wykładają miliardy. Wiesz ile kosztuje przygotowanie seryjnego wozu do np Dakaru? Sam wóz z pół miliona i drugie tyle na tuning. A niedoszlismy nawet do kosztów transportu czy paliwa. Jak myślisz dlaczego w F1 nie ma drużyn narodowych? Bo to za drogi biznes. Tam opony kosztują tysiące dolarów. Policz...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
+1 / 3

@rafik54321 Dlatego wolę przeznaczyć koszt tych opon na wysłanie Polaka na zawody gdzie będzie dumnie miał Orła na piersi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-3 / 3

@wzt377 to dyskryminujesz Motorsport. Nieładnie. Skoro nie chcesz płacić za Motorsport to nie płać kolarzom. I jakiego orła? Będzie miał na klacie różnych sponsorów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar LowcaStulejarzy
+2 / 4

@rafik54321 Tyle że F1, WRC czy inne Dakary to imprezy finansowane przez korporacje i sponsorów.

Idąc twoim tokiem rozumowania to na następne Igrzyska Olimpijskie czy inne mistrzostwa świata czy po prostu zwykłe zawody niech uczestnicy jadą za swoje pieniądze a nie podatnika - czyż nie tak ?! Przecież komitet olimpijski, PZPN, PZN, PZM czy inne organizacje mogą ale NIE MUSZĄ sponsorować wyjazdu.

Ja rozumiem gdyby koleś wymagał nie wiadomo czego - np. miliona dolców ot tak. Gościu chce pojechać, pokazać się, reprezentować swój kraj a związek kolarzy ma to daleko w nosie, ale np. dwa miliardy na pisowską propagandę to zawsze znajdą się pieniądze. Państwowa spółka jaką jest Orlen dla Kubicy i Alfy Romeo to znalazł 3 miliardy złotych aby ten się pobawił w wielkiego fachowca od F1 - no brawo!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-2 / 2

@LowcaStulejarzy nieistotne. A ta impreza w Izraelu to organizowana przez kogo? Polski związek kolarski? Haha.

Tak, związek ma przede wszystkim płacić za organizację zawodów, a nie wyposażenie zawodników.

Kubica jeździł dla Orlenu. Orlen to prywatna firma, druga sprawa że aktualnie pod łapami pisowcow. I Orlen od lat jest sponsorem motosportu. Nie tylko dla Kubicy. Orlen. Nie podatnicy. Jeśli zawodnik sobie załatwi sponsora to super. Jak go nie ma to zawodnik płaci sam. Znowu jeśli to mała kwota to po co zbiórka? A jeśli duża to jest nieuzasadniona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
+2 / 2

@rafik54321 Nikogo nie dyskryminuje Jeśli reprezentują Polskę to niech dostają pieniądze od Związku Motorowego
Marek Kapela napisał wyrażnie że PZK cienko przędzie i nie ma pieniędzy na wysłanie go na zawody
To gdzie jest Ministerstwo Sportu które ma mieć nadzór nad PZK?
O sponsorach nie wspominam bo to jest inna sprawa a jako laik nie chce pisać o czymś na czym się nie znam
Jedzie reprezentować Polskę i będzie miał Orła na piersi

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-3 / 3

@wzt377 no to płać z własnej kieszeni za to. Żaden związek motorowy nie byłby w stanie dźwignąć takich kosztów, bo roczna składka członkowska to by było mniej niż 1% wydatków związanych z zawodnikiem. A może związek kolarski cienko przednie bo za dużo fundował?
Jedzie przede wszystkim reprezentować siebie. Ile to drużyn motosportu ma polskie barwy? Prawie wszystkie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
0 / 2

@rafik54321 Każdy zawodnik biorący udział w zawodach międzynarodowych przede wszystkim reprezentuje POLSKE

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
-1 / 1

@wzt377 To czemu jednych się srogo ma finansować a innych nie? Zresztą - nie wysilaj się, bo absolutnie w żadnym miejscu nie uzasadniłeś czemu akurat ten zawodnik by finansowany miał być a pierdyliard innych nie. Koniec tematu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wzt377
0 / 2

@rafik54321 Jakoś nie widzę by nasi młociarze kajakarze piłkarz siatkówki pływacy biegacze judocy czy pierdyliard innych robił internetową ścieków na bilet na zawody
Koniec tematu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar greony12
-2 / 2

@rafik54321
"Związek sportowy MOŻE fundować różne rzeczy, ale nie MUSI."
tymczasem zawodnik MUSI oddać CAŁĄ swoją wygraną jeśli wygra zawody, na cel który MOŻE ale nie MUSI opłacać, wiec nie dość ze za swoje, to to co zdobyłeś oddajesz państwu a on wałem ci dziękuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+6 / 6

Moze zabrzmi to chamsko, ale w momencie gdy nie ma na leczenie pacjentow, na psychiatrie dziecieca to serio nie jest dobry moment na finansowanie sportu i kultury...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-2 / 4

@Xar Tu nie chodzi o "finansowanie czegoś za coś", tu chodzi o pokazanie hipokryzji Polskiego sportu i Ministerstwa Sportu. Na występy "jedenastki" na publicznych meczach, na dziesiątki milionów dla "piłkarzy" za mecz, na miliardy na reklamę, organizacje, administracje itp. otoczkę to jest, ale na 20 tyś. dla prawdziwych unikatów to nie ma na bilet+zakwaterowanie.

Dam przykład, za mecz "Lewego" w sparingu Polska płaci od 1,5 do 2mln złotych. To jest od 50-100 wyjazdów+zakwaterowań dla unikatów Polskiego sportu. Gała jak zwykle przeceniana.

Co do trafności Twojego komentarza, dodam, że tutaj można dorzucić, że skoro na sport, kulturę, psychiatrię dziecięcą, leczenie pacjentów nie ma to pojawia się pytanie - to na co jest? Na podwyżki dla swoich, kradzieże, zawłaszczenia itp. itd., bo po 40 raz pisowieckiego gówna i setek afer nie mam już czasu i chęci strzępienia ozora i klawiatury.

***** *** i ************! W skrócie prawice

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bse
0 / 0

@Xar idąc tym tokiem rozumowania, to też nie jest dobry moment pobieranie pensji i odkładanie jej na wakacje np. Związki sportowe to nie studnie bez dna, one też zarabiają, tylko dalej muszą je rozdysponowac. Dlaczego więc na psychiatrie i leczenie pacjentów miałoby iść z budżetu związku kolarskiego, a nie np z twojej pensji netto?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 sierpnia 2022 o 11:15

Z zgredek8
-1 / 3

No to pytanie, czy dotychczasowe sukcesy, wyniki dają realne szanse na medal?
Czas z najlepszego startu w tym roku, jest porównywalny z czasem dającym brąz na ostatnich mistrzostwach?
Jeśli nie, to polecam wycieczkę do Zakopanego, będzie taniej a efekt lepszy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T TheBigShow
-1 / 1

To nie jest stan polskiego sportu, tylko sportu państwowego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem