Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
779 793
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+2 / 2

$rodowi$ko jest najważniejsze!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
0 / 4

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
+9 / 9

@Dawletiarow Ta, oficjalnie tak.

Ale spójrzmy na choćby składowisko w Kamieńcu, które w przeciągu 2 lat paliło się pięciokrotnie. To rzekomo nie są odpady, tylko ciuchy do lumpeksów, choć kupione od zakładów gospodarowania odpadami i przywiezione do Polski, w dodatku trzymane pod chmurką prawie 3 lata. WIOŚ nałożył na nich dwie kary z czego kara na 1 mln jest umorzona.
Firma kategorycznie odmawia usunięcia tego. Teren dzierżawią i zapewne będzie jak w większości przypadków, firma padnie niewypłacalna przez kary od WIOŚ a właściciel terenu zostanie z problemem który finansowo go zaboli. Bo usunięcie tego w Kamieńcu i utylizacja to około 15 mln :)

Wiesz ile jest takich "składowisk"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 sierpnia 2022 o 18:58

W wysockr
+5 / 7

Ale obydwie strony szczują na siebie. Niech polaczki mają wrażenie, że jest tylko PIS i Anty PIS i jedni i drudzy straszą przeciwnikiem. Nie bronię żadnej ze stron. Nie podoba mi się po prostu szczujnia obustronna.

Z ciekawości sprawdziłem na stronie GIOŚ, czy to nie fake news. No i niestety. Fake po całości, żeby tylko coś napisać na drugą stronę.

2015 - tym razem zachwalane PO - import odpadów nie 300 tysięcy ton, tylko 367 tysięcy. Niby nie wiele, ale zaokrąglone wbrew matematyce, tak, żeby wyglądało jeszcze lepiej

2019 - I tu jest już oszustwo po całości - import odpadów nie 7,5 mln ton, tylko 739 tys. ton.

W 2019 więcej około 2 razy, ale za słabo na "newsa". Kto by się przejmował, że w jednym 367 jest zaokrąglane w dół do 300, a w drugim 739 w górę do 750 i potem jeszcze x10. Tysiące wyglądają zbyt słabo, zróbmy miliony! A czemu nie miliardy?

W sumie nie wiem po co autor porównywał jakieś liczby. Mógł od razu napisać, ile chce bez przejmowania się danymi :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Dawletiarow
+7 / 7

@wysockr nie ważne dane, ważna główna. Nie ważna prawda, ważne wygrane wybory. Ta sama logika.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar samodzielny68
+2 / 2

@Tadek73 Politycznie w kwestii katastrofy na Odrze od samej przyczyny (przecież nikt nie twierdził, że Odrę zatruł osobiście Kaczyński!) znacznie ciekawsza jest szybka, profesjonalna i uczciwa reakcja polskich władz na to co się stało.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem