Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
19 37
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Laviol
+5 / 5

Od czasu przejęcia gros produkcji przez korporacje i Chiny nie ma wolnego rynku. Zarówno rynek regulowany przez państwo jak i przez korpo jest do d... Ba!, im więcej wpływu i regulowania rynku przez korpo, tym więcej regulacji państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-5 / 19

wnioski ? dzisiaj ?
pis i konfederacja- "więcej kasy dla mnie" z tym że pis- więcej socjalu, a konfederacja więcej kasy dla jednostek a masówka niech umiera z głodu , katotaliban w Polsce , głosujesz na konfederację- dajesz trzecią kadencje złodziejom z pis-u i spalenie wszelkich papierków na złodziejstwa pis-u .
KO,Hołownia, Lewica - odsunąć pis od władzy -dobre dla Polski i dla mnie,a w kolejnych wyborach możliwośc szukania dobrego programu
A jak się sprężymy to istnieje szansa na naprawę Konstytucji bo Hołownia, Lewica i KO będą się wzajemnie pilnować przed głupotami
za rok wybory, nie będzie nowej parti zdolnej porwać miliony Polaków, ktoś widzi inne rozwiązanie widząc 29 % poparcie dla pisu i Polska scenę polityczną ? poważnie ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 5 razy. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 10:22

P piotrKrokodyl
+1 / 9

@nielubiepisu
ale trzeba mieć nasrane w głowie aby pis i konfederacje stawiać obok siebie, zwłaszcza w kwestii gospodarki.
"więcej kasy dla jednostek a masówka niech umiera z głodu" - co masz na myśli? Konfederacja jako jedyna sugerowała obniżenie podatków na paliwo, węgiel czy inne usługi, a pis i opozycja przebijali się kto da więcej. Tylko pomysły konfederacji mógłby wpłynąć pozytywnie na inflacje, a przez obniżenie podtków skorzystamy wszyscy, a nie jednostki

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 10:06

N nielubiepisu
-3 / 7

@piotrKrokodyl nie wypowiadałem się szczegółowo na tematy gospodarcze " katotalibanu" ale widząc ciągłe ich 6 % od wielu lat, zlepek różnych typów w tej partii , wyjście z EU , 'katotaliban" itd ... " ale trzeba mieć nasrane w głowie " by liczyć na ich ratunek. Obniżanie podatków ? słusznie - tylko co z tego ? od ilu lat ten egzotyczny twór ma 6 % , z tego powodu nikt się nimi nie zajmuje, ale ktoś ich podsumował ich obniżanie podatków jest " nierealne",na dodatek dla kasy nie zrobię z Polski "katotalibanu"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 10:32

P piotrKrokodyl
0 / 6

@nielubiepisu
"katotaliban" - widzę mocno tkwisz w lewicowej bańce informacyjnej. Konfederacja to twór, który składa się z 4 ugrupowań, z czego 2 największe wyraźnie mówią o tym że religia to indywidualna sprawa każdego z nas i państwu nic do tego. Jedynie malutkie ugrupowanie Brauna mogło by iść w kierunku "katolibanu". Naszczęście jest na tyle małe, że tego nie zrobi.
"obniżanie podatków jest " nierealne" - pewnie wyliczenia dotyczą obietnic z 2019, które oczywiście z dnia na dzień nie są możliwe, z czym politycy konfy się nie kryją. Teraz przy obecnych długach, które załatwił nam pis i reszta opozycji tym bardziej (drukowanie pieniędzy plus pożyczki na "walkę" z pandemią). Bo chyba nie masz na myśli np. pomysłu obniżenia VATu na węgiel? państwo zamiast obniżyć w tym przypadku vat rozda dopłaty co nie wpłynie na grubość portfela obywateli, ale za to przyczyni się do wzrostu inflacji. Podobnie z podatkami na paliwie gdy paliwo było po prawie 8zł - ceny paliw mają wpływ na wszystko bo transport towarów kosztuje więc obniżenie podatku przyczyniłoby się do niższej inflacji. Bez problemu np. akcyzę można by obniżyć do takie poziomu, aby wpływy do budżetu były takie same jak w zaplanowanym budżecie.
Dodatkowo tylko konfederacja rozumie podstawowe mechanizmy gospodarki. Gdy inflacja zaczynała pomalutku rosnąć, a banki chwaliły się rekordową liczbą zaciągniętych kredytów hipotycznych konfederacja już wtedy sygnalizowała, że należy podnosić stopy procentowe. Inne partie obudziły się prawie rok później gdy inflacja była już wyraźnie odczuwalna. Cofając się jeszcze wcześniej tylko Konfederacja mówiła jakie będą skutki zamykania gospodarki i wszystkich tarcz antycovidowych. I co mamy dzisiaj - dokłądnie to co mówili. Najpierw wysoka inflacja i recesja która pojawiła się w tym miesiącu. Ogólnie nasza gospodarka ma przesrane, a rząd i opozycja (z wyjątkiem Konfederacji) licytują się kto da więcej kasy

"od ilu lat ten egzotyczny twór ma 6 % , z tego powodu nikt się nimi nie zajmuje" - czy dobrze rozumiem, że ponieważ są nisko w sondażach to mamy na nich nie głosować bo nie wygrają z pisem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 11:20

N nielubiepisu
-2 / 6

@piotrKrokodyl czyli jak mówiłem masowe wymieranie dla kasy innych , pamiętam pierwsze wejscie covi-da do Polski, cała Polska zamknięta w domu , niewielu umarło, niewielu zachorowało, przyszła kolejna fala , i niestety trzeba było robić kasę- wielu umarło ,ale to nic bo zgodnie z wola 'katotalibanu" kasa najważniejsza , a w sprawie aborcji, przypomnij jak to było z konfederacją ? i pamiętaj "Można. Gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył" czyli co ? proponujesz 3 kadencję pis-u ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 sierpnia 2022 o 11:55

P piotrKrokodyl
+2 / 4

@nielubiepisu
jak będziesz ciągle edytował pierwotny komenatrz to ciężko będzie się nam dyskutowało. Widzę że dosżło:
"głosujesz na konfederację- dajesz trzecią kadencje złodziejom z pis-u i spalenie wszelkich papierków na złodziejstwa pis-u ." - ty na prawdę wierzysz, że PO czy Lewica będą sądzić pisowców? PO i PSL obiecywali to po 2007 roku i wiesz co? - nikogo nie skazali. Teraz będzie tak samo. Konfederacja w porównaniu do reszty opozycji przynajmniej próbuje np.
https://pulsmedycyny.pl/konfederacja-zawiadamia-prokurature-o-podejrzeniu-popelnienia-przestepstwa-przez-adama-niedzielskiego-1148943

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-2 / 6

@piotrKrokodyl naprawdę wierzysz że "katotaliban" będzie sądzić pisowców ? wiesz ile zawiadomień do prokurtaury złyżyło KO ? ty mi tu tylko jedno ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+2 / 2

@nielubiepisu
"wiesz ile zawiadomień do prokuratury złożyło KO? " - znacznie mniej niż Konfederacja. A jak więcej to udowodnij. Ja podałem jeden przykład, pierwszy wypluty przez google. Mój jeden przykład to wciąż więcej niż 0 twoich. Oczywiście ufam bardziej Konfederacji niż KO/PO. PO już raz mówiło, że będzie sądzić PiS w 2007 roku i coś nie pykło. Jak to skomentujesz? PO nie osądzi nikogo z PiSu i tak jak to zrobili w 2007 i podobnie jak PiS nie osądził nikogo z PO-PSL od 2015. Te dwie partie kryją siebie nawzajem np.
https://twitter.com/WolnoscO/status/1557986860915474433

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+2 / 2

@nielubiepisu
"pamiętam pierwsze wejscie covi-da do Polski, cała Polska zamknięta w domu , niewielu umarło, niewielu zachorowało, przyszła kolejna fala , i niestety trzeba było robić kasę-
wielu umarło" - wielu umarło bo rząd miał najgłupsze pomysły jakie tylko można wymyślić.
Zaczęli zamykać kraj już przy kilku przypadkach - co było uzasadnione bo nie było wiadomo z czym mamy do czynienia.
Po paru miesiącach loakcdowany nie miały sensu bo wirus już został troche przestudiowany i wniosek był prosty - wszystkie obostrzenia były przesadzone.
Jaki był sens zamykać w domu młodych ludzi, którzy covid przechodzili w zdecydowanej większości "bezobjawowo"?
Większe straty od covidu spwodowało zamknięcie ochrony zdrowia dla innych chorych - nawet ponad 200tyś nadmiarowych zgonów.
Na covid oficjalnie zmarło ponad 110tyś - szkoda tylko, że ta liczba jest zawyżona, bo wystarczyło mieć pozytywny test na covid i mimo, że dana osoba zmarała z innego powodu (np. nowotwór)
to i tak lądowała w statystykach covidowych.

Aborcja - rozumiem, że należysz do tych osób, według których płód to nie człowiek więc nie ma żadnych praw?

" i pamiętaj "Można. Gdyby to było złe, to Bóg by inaczej świat stworzył"" - wciąż wole oddać głos na człowieka, który wygłupił się tym wpisem niż na kogoś z PO, Hołowni,
Lewicy, PSLu i PiSu. Lepsze to niż np. "jest więcej niż 2 płcie", "związek radziecki wyzwolił Polske", czy "biologiczny mężczyzna może urodzić dziecko"

"proponujesz 3 kadencję pis-u ?" - nie. Głosując na KO/Lewice/Hołownie itp w praktyce za wiele się nie zmieni. Jedyna róźnica będzie taka, że Berlin i Bruksela będą udawać, że nas lubią.
Według mnie najlepszym (realnym) wynikiem następnych wyborów jest PiS bez samodzielnej większości; KO,Lewica,Hołoawania,PSL razem bez samodzielnej większości; Konfederacja bez samozielnej większości.
Wtedy rządzący musieli by iść na różne kompromisy i może dopiero wtedy byłoby tako jako normalnie. Monopol władzy zawsze źle się kończy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nielubiepisu
-3 / 3

@piotrKrokodyl dyskusja rzeka, młodzi roznosili covid- masowa smierć, dla kasy , ryzyko zbyt wielkie dla 3 kadencji pis-u- zwycięstwo KO,Hołowni i Lewicy -to dla nas błogosławieństwo , trzeba tego dopilnować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P piotrKrokodyl
+1 / 1

@nielubiepisu
"zwycięstwo KO,Hołowni i Lewicy -to dla nas błogosławieństwo" - w jakiej kwestii? Nic się w naszym życiu praktycznie nie zmieni. Kraj wciąż będzie zadłużany. Programy socjalne będą rozbudowywane. Biurokracja będzie rozszerzana. Będą dochodziły wszelkie nowe utrudnienia np. te związane z for fit 55. Sądy będą dalej pracowały wolno - jedyne co się zmieni to wykopią sędziów "pisowskich". Ochrona zdrowia też się nie zmieni. Ludzie którzy głosują na pis, a nie są jego zagorzałym elektoratem po prostu to dostrzegają i głosują na taki pis bo po prostu nie lubią jak Berlin czy Bruksela dyryguje tym co ma robić Warszawa. Błogosławieni przez ciebie mają po prostu beznadziejny program i dodatkowo zaliczają co jakiś czas różne wpadki lub się kompromitują. Dla mnie więc najmniejszym złem jest właśnie Konfederacja (konkretnie Wolnościowcy) lub jakaś inna mała partyjka która obecnie nie ma swojej ekipy w sejmie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
0 / 0

Spora część wyborców Konfederacji chce wolnego rynku, 5 ich posłów to wolnorynkowcy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem