Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
64 84
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
F konto usunięte
0 / 4

Teza o zależności poglądów od szerokości geograficznej bezcenna.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Zlepek_komorek
-2 / 6

Ten demot to doskonała definicja odbiorców TVN czy TOKFM. Każdego dnia im mówią "co mają myśleć". Zamknięci w swojej bańce informacyjnej, każdego kto ma inny punkt widzenia od razu wytykają palcami, jako tego trolla czy "gupka, co się nie zna". Z tego, co zauważyłem pełno na tym portalu takich ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
+2 / 4

Całość brzmi trochę jakby zmienianie poglądów było jednoznacznie pozytywnym zachowaniem. Może dla antykonserwatystów tak rzeczywiście jest. Bo w praktyce to jest bardziej złożony temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tmaniek
0 / 2

Usprawiedliwiasz tymi słowami tego marnego piosenkarza co w politykę się wdał.Dla kilku „srebrników" szybko zmienił poglądy.Ogólny syf.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

Konformiści również zmieniają poglądy dopasowując się do dynamicznego środowiska. Inaczej nie byliby konformistami. Konformiści to ludzie, którym w danych warunkach nie starcza odwagi aby być innym albo też wolą taką postawę bo uważają, że jest dla nich najkorzystniejsza, najbezpieczniejsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+1 / 1

Trochę tak, trochę nie.

Bo jeśli ktoś poznał większość zagadnienia, dokonał jakiegoś osądu i ugruntował swoje poglądy, to ciężko będzie je zmienić, bez drastycznego zmiany warunków w danym zagadnieniu. Zmiany są subtelne i powolne. Nie licz wtedy na to że ktoś taki szybko zmieni swoje poglądy.

Również niczym strasznym jest po prostu się pomylić. To się zdarza każdemu. Problem zaczyna się kiedy w arcyklarownej sytuacji, ktoś dalej staje bokiem, bo nijak nie dochodzi.
Tacy są np płaskoziemcy. Tu nie ma mowy o tym aby ziemia była płaska, to jest tak oczywiste i tak wielokrotnie udowodnione że aż w pale się nie mieści.

Jednakże znowu z drugiej strony, stałość poglądów w innych kwestiach jest pozytywna. Np stały pogląd doceniania wierności małżeńskiej. No przecież można by zmienić, że bzykanie na lewo i prawo jest super. Jednak czy aby na pewno?

Nie zapominaj, że pierwszy przyjęty pogląd jak najbardziej MOŻE być słuszny - wtedy nie należy go zmieniać. Poglądy należy zmieniać i modyfikować tylko pod wpływem argumentów czy sytuacji które zmieniają charakterystykę całego zagadnienia. Jednak aby argument miał moc "zmieniania poglądów" musi być niepodważalny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
-1 / 1

A co, jeśli moje poglądy są idealne?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem