Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
155 158
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T Tibr
+1 / 1

Inflacja jest, rzeczą oczywistą, tak jak jej przyczyny, natomiast nie bywałe jest to jak dajemy się nakręcać i jak niektórzy napędzają spiralę strachu i paniki. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Kto zarabia na takich "skokach cenowych"? Ludzie nabijacie kasę pośrednikom. Paliwa nie będzie trza zatankować cysternę, cukru nie będzie bo wpierw kilka lat temu Niemiec kupił cukrownie i wsztko wywiezie na zachód, teraz też brakło, a na składach był, masło to samo... i tak dalej to jest niezła zabawa. Jakby nikt nie robił paniki nawet jakby ceny wzrosły i spadła przez to sprzedaż to zaraz byłaby obniżka, promocja żeby sprzedać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
0 / 0

@Tibr cukier czy paliwo leży jakiś czas i jeść nie woła, kury trzeba karmić, jaja chłodzić. Co jeśli biedniejsi ludzie ograniczą konsumpcje? Dlatego za wczasu zmniejszają produkcję

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@pejter oczywiście. Natomiast nie wiem czy kojarzysz (nie pamiętam dokładnie czy to przez pandemię, czy jakaś chorobę drobiu) była tak sytuacja kiedy to też w Europie przed praktycznie świętami wielkanocnymi wystąpiły braki jak. Tak więc wybuchła panika, że braknie. Jaj nie brakło ale ceny poszybowały.
Analogiczna sytuacja przecież była z masłem.
Oczywiście nie bez znaczenia jest to co piszesz, dodatkowo na a ceny będzie miał wpływ proces odejścia od chowu klatkowego, nie mniej nie da się wyeliminować sytuacji gdzie ktoś tych cen nie będzie nam chciał śrubować jak tylko przez regulacje popytem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@Tibr
Ludzie głupieją, gromadzą zapasy. Nie dość, że więcej wydają to część się psuje i generują dodatkowe śmieci. Tylko, że tego ludziom nie wytłumaczysz. Działają emocje, nie logika. Zwłaszcza u starszych, z których część coś tam pamięta o brakach wszystkiego lub zna z opowiadań swoich rodziców.

Widziałem za lockdownu jak babki wyrywały sobie ostatni papier toaletowy danego producenta (nie ostatni w ogóle). Bo był chyba taniej o ileś tam złotych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
0 / 0

Zmniejszyli ilość kur, bo przewidują, że biedniejsi ludzie będą mniej jaj kupować

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

Aaaa. To dlatego Kura dostał dymisję!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M multirosl
-2 / 2

Nie tylko jaja ale z całą żywnością będzie to samo co z węglem. Czterokrotnie zdrożeje i będzie niedostępna. Mieszczuchy mogą sobie pogratulować dorżnięcia polskiego rolnictwa. "Bo dopłaty z unii, bo KRUS, bo dopłaty do paliwa, bo socjale, a ja mam działalność i co miesiąc płacę podatki i mi nikt nie dopłaca...". No i brawo, w polskim rolnictwie jest takie eldorado, że upadło całkowicie. Kraj który jeszcze zaledwie 30 lat temu mógł wyżywić Europę, teraz nie wyżywi nawet siebie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gstrzeg
0 / 0

Kurła... Złapali system i jadą pełnym ciągiem... Teraz jaja znikną na chwilę z rynku, pojawią się dwa razy droższe w niewielkiej ilości a potem wrócą spokojnie na półki 2zł taniej od szczytu a ludzie będą się cieszyć, że staniały...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paul123
-1 / 3

To zamiast panikować niech wszyscy przestaną kupować jaja. Wszyscy, bez wyjątku ani jednego. To w tydzień-dwa zobaczycie jak ceny jaj spadają do historycznego poziomu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem