Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
14 31
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
0 / 2

Skoro emerytura w biernym prawie wyborczym to tym bardziej emerytura w ramach czynnego prawa wyborczego. Chyba, że chcemy aby ludzie bez przyszłości decydowali o niej nawet wbrew własnym dzieciom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+2 / 4

@koszmarek66
Chcesz najbardziej doświadczonych życiowo pozbawić prawa głosu? To chyba nie jest dobry pomysł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

@tomekbydgoszcz Nie mam na myśli 50-60latków. Ale raczej 70-80+. Zrozumiałem to kiedy teść zapytany przeze mnie czy idzie na wybory powiedział że nie bo pożyje jeszcze rok albo kilka ale my młodzi obowiązkowo musimy iść. I to jest racja. Starsze pokolenie powinno wychować tak młodsze aby zaopiekowało się rodzicami. Jeśli to nie zadziała to większa część winy spada na barki starych ludzi. Taka karma. :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+1 / 3

@koszmarek66
No tak ale pozbawiać głosu ustawowo to trochę nieludzkie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 1

@tomekbydgoszcz Ustawy nie są ludzkie. Pilnują zawsze czyichś interesów. Ustawy nawet są bezlitosne. Ja mówię o moralnym i pragmatycznym aspekcie sprawy. I sam kiedy będę dość stary i poczuję, że to już nie moje pokolenie buduje przyszłość, będę chodził na wybory ale wcześniej zapytam się jak zagłosują moje dzieci i wnuki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
-1 / 3

@tomekbydgoszcz . Zabraniać 90-latkowi z cukrzycą i demencją pilotowania samolotów pasażerskich to też jest nieludzkie? Wszystko kiedyś się kończy, czas świetności umysłowej i wartość "doświadczenia" też ma termin.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 2

@tomekbydgoszcz
W czasach gdy dla przeciętnego człowieka poziom i standard życia się nie zmieniały przez kilkaset lat i pokolenie za pokoleniem żyło tak samo to słuchanie starca z doświadczeniem życiowym, który żył w niemal identycznych warunkach jak ówczesne młodsze pokolenia miało sens. Problem jest taki, że ostatnich 50 latach nastąpił przeogromny skok technologiczny, społeczny i cywilizacyjny. Dziś żyje się zupełnie inaczej niż jeszcze 20 lat temu a 20 lat temu żyło się zupełnie inaczej niż jeszcze 40 lat temu. Wiedza życiowa dzisiejszych starców jest skrajnie nieaktualna i bezużyteczna w kontekście życia we współczesnym świecie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
-1 / 5

Seniorzy właśnie zrujnowali ten kraj, ja dziękuje za seniorów już.


Wiesz na czym polega magia? Że podobno z wiekiem się mądrzeje ale to mit, mądrzejesz jak się rozwijasz. Nauka, doskonalenie to jest właśnie mądrzenie a jak ktoś "odwali" studia dla papierka a potem pracuje przez 20 lat dostając co 5 lat awans bo doświadczenie a poza tym już się nie rozwija to nie do końca mądrzeje.

Zresztą patrząc z innego punktu widzenia profesorowie często są bardzo wysoko wykształceni ale w jednej dziedzinie, o reszcie czasami nie mają zielonego pojęcia uważasz że ktoś taki jest mądrzejszy od kogoś kto skończył tylko szkołę średnią ale od N lat czyta i analizuje rożne artykuły jak i interesuję się polityką?

Wszystko jest zbyt zależne a wiązanie czegokolwiek z wiekiem jest śmieszne i głupie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
-3 / 7

@Assasinsninja
Smarkaczu to, że możesz pisać to co chcesz właśnie seniorom zawdzięczasz!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+1 / 1

@Assasinsninja ale wiesz, że w pierwszych wyborach wygranych przez PiS decydujące głosy zostały oddane przez kobiety do 35 roku życia? Nie poprzez wykluczanie, pozbawianie prawa głosu droga do normalności wiedzie:(

@tomekbydgoszcz jest w tym jakiś sens, szczególnie w tym, żeby nie dopuszczać ludzi którzy dnia nie przepracowali w sektorze prywatnym, ja bym nawet powiedział, że senatorem mógłby zostać tylko ktoś kto prowadził własną firmę.
Niemniej jeżeli do tego nie dołożymy możliwości odwołaniami posła przez obywateli za tzw kłamstwo wyborcze, nie damy możliwości ludziom decydowania w wielu ważnych kwestiach, to politycy dalej będą lecieć w kulki zgrywając niekiedy przytrm idiotów, że nie wiedzą o co chodzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sfzgkkp
+2 / 4

@Assasinsninja
"Seniorzy właśnie zrujnowali ten kraj, ja dziękuje za seniorów już."
A moim zdaniem, to tę ruinę zawdzięczamy "juniorom".
Dlaczego młodzi nie poszli na wybory? To przez nich jest tak, jak jest, bo nie chciało im się ruszyć tyłka do lokalu wyborczego, by coś zmienić!
W ostatnich wyborach frekwencja wynosiła około 61%, przy czym powyżej 60 lat - 66%, a w grupie 18-29 lat - 46%..
Po drugie - pozbawienie praw seniorów "jak leci", a pozostawienie pełnych praw wyborczych tzw. sebixom?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+1 / 3

@sfzgkkp
Młodzi nie głosują bo nie mają na kogo głosować. Druga sprawa to zobacz sobie ilościowo a nie %. Osób powyżej 60 roku życia w Polsce masz 9,8 miliona. Osób w wieku 18-29 lat masz 5 milionów. Praktycznie dwa razy mniej i są to osoby, które w odróżnieniu od emerytów pracują, także w dniu wyborów. W gastronomii, rozrywce, służbach społecznych, na robotach za granicą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+2 / 2

@tomekbydgoszcz Prawda widzę w oczy kole dlatego reagujesz agresją? Cóż to jest właśnie ta różnica pokoleniowa :) Tak mieli swój czas i dobrze się spisali niczego złego na ten temat nie mwię ale to już czas żeby przestali nostalgicznie wzdychać za młodością.

Jak osoby obecnie w wieku 50-60 były młode stanowiły większość, taka była tendencja demograficzna a większość w demokracji ma decydujące znaczenie (Komuna upadła w 89, czyli wtedy byli w wieku +- 20-30).

Powinniście znać ten kawałek
"Każde pokolenie ma własny czas
Każde pokolenie chce zmienić świat
Każde pokolenie odejdzie w cień
A nasze nie "

Tak, każde myśli że nie odejdzie w cień ale każde musi odejść w cień, każde ma swój czas w którym może działać moje i ja także. Mamy jakieś +-20 lat na działanie, potem odejdziemy w cień.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
-1 / 1

@sfzgkkp Na kogo mieliby glosować? Znasz genezy partii PIS, PO, PSL czy SLD? Poczytaj skąd one wszystkie się wywodzą, jak działają, jak swoje afery kryją wzajemnie. Było kilka nowości typu Nowoczesna, Palikot, Kukiz czy teraz Hołownia i co? Wszyscy oni po kolei dołączają do obozów post-komunistycznych na POPIS.

Proszę załóż partię, skreśl program, znajdź ludzi albo przynajmniej chciej ich znaleźć i działaj to zagłosuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+2 / 2

Młodzi nie biorą udziału w wyborach bo brakuje młodych polityków reprezentujących ich światopogląd a nie chcą głosować na dziadków dalej mentalnie żyjących w PRL? Zwiększmy cenzus wiekowy by jeszcze mniej młodych było w polityce. Super rozwiązanie. Wiek o niczym nie świadczy. Mamy w Polsce wykształcony jakiś patologiczny kult starszej osoby, który jest wręcz szkodliwy w perspektywie współczesnych czasów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bongo123xyz
+3 / 3

Przecież oni maja aparycję przedszkolaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
0 / 0

@Bongo123xyz . I zapewne wiedzę o świecie, życiu, państwie, polityce, ekonomii, prawie itd. na takim samym poziomie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sancz79
+1 / 1

"Młodzi chcą czegoś zupełnie innego od tego co chcieliby starsi
Stary rabin tak mówił, przyklasneli mu wszyscy niemalże
Młodzi świat inny dostają niźli starsi dostali
Teraz oklaski rozległy się nawet z najdalszej części sali....
...Mogliście słuchać co wam mówili, dotrzymać też było z nimi umów
KIEDY ROZMAWIAĆ Z WAMI CHCIELI -jeszcze radziła Brooklyńska Rada Żydów"
stara piosenka ale prawda ponad czasowa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem