Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
283 292
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
N next_1
+1 / 3

tak własnie zmienił się KK - w czarną mafię pieniężną - coraz bardziej pazerną i pozbawioną moralności
wstyd@!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+3 / 3

@next_1
Zmienił? A to był inny? 1990 nie pamiętam z perspektywy działalności kościoła, ale taki 1995 już tak. I księża byli równie pazerni co teraz. U nas proboszcz miał najlepsze auto w miejscowości. Aż świeciło luksusem.

Tu po prostu przyjęli metodę małych kroków. Jak już udało się, to zaczęło się ciągnięcie z budżetu. Dostali palec, uj... całą łapę aż po pachę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+1 / 1

@michalSFS po 1989 nieuczciwi księżą (przebierańcy) zamienili się w pazerne bestie aby "odbić" sobie straty jakie ponieśli przez komunę. Potraktowali konkordat jako przyzwolenie - stąd takie patologie jak kupowanie co 3 lata nowych aut (koniecznie w tym samym kolorze aby parafianie się nie do końca zorientowali, budowanie domów sobie i swoim babom itp)
Stąd właśnie ten smutny obraz - choć należy przyznać że pozostawała grupa uczciwych księży, którzy bab i domów nie mieli na boku - ale to był mały procent (może 20%) w całej czarnej zarazie.

P.S warto tak dla siebie sprawdzić sobie w słowniku pierwotne znaczenie słowa "parafianin" - coby lepiej zrozumieć doktrynę kościoła.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+1 / 1

@next_1
Znam znaczenie to słowa:)

Sam fakt, że "przebierańcy", naturalni i "wprowadzeni" doczłapali się na wysokie stanowiska KK mówi dużo o zgniliźnie tej organizacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem