Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
785 793
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Nidwer
+10 / 22

Jarek może jakieś reparacje od rodziny byś załatwił tak po znajomości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+2 / 8

@Nidwer
Jarek do wyborów będzie udawał antyputinowca , anty-orbanowca, anty - trumpowca , anty -lepenowca. Dopiero potem wychodzimy z podłej UE i robimy "Budapeszt w Warszawie"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
+4 / 4

@Nidwer
Jarek, a raczej jego ojciec wyklęty, Rajmund, w ramach reparacji już dawno dostał, w spadku dostał "willę" na Żoliborzu... I jak ją dostał 80 lat temu, tak stoi nienaruszona. Takim przypadkiem chyba powinien się zająć jakiś konserwator zabytków, bo niedługo popadnie w ruinie tak "ważny" element naszej narodowej historii. Ba, a jak się rozleci i zabije nasze czarne słońce narodu?? Wtedy będzie zguba, gdyż 80% narodu zachleje się na śmierć że szczęścia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+7 / 15

@Gats
A 1/3 katolickich księży w Polsce współpracowała z tym systemem. W ogóle Kościół niby zwalczał komunistów, ale się z nimi układał. Np. w mojej parafii księża żyli na wyższym poziomie niż zwykli ludzie. I jak to możliwe, skoro komuniści tak prześladowali Kościół?

I jedni i drudzy mają swoje za uszami. Polityka. Komuniści mają więcej i temu nikt posiadający odrobinę wiedzy nie zaprzeczy, bo ich system i ideologia najbardziej rozmijały się z rzeczywistością. Ale Kościół w swojej historii też miał wiele za uszami. Właściwie to jeden ze świętych kościoła, Tomasz Morus, stworzył podwaliny pod komunizm, pisząc książkę "Utopia". Oprócz wątków religijnych bardzo przypomina utopijną wizję świata wg Marksa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+3 / 11

W sensie dosłownym, tak. Jednak w praktyce, komunizm dla wielu był nową religią, a Lenin i Stalin ich bóstwem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+7 / 11

@Gats Sam się nie zapluwaj.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-4 / 6

@El_Polaco
Na ateizm nikt nie sra demotami z częstotliwością średnio 2 demoty na tydzień:)

Tylko ateiści mają jakąś fobię związaną z chrześcijaństwem. Może dlatego że nie ogarniają statystyki i ilości zbrodni jakie popełniono w imię ateizmu i laickości państwa:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
-2 / 6

@jeszczeNieZajety

Jak ja się zaplułem to Ty się zesrałeś ze swoimi komentarzami antyklerykalnymi i antyreligijnymi:)

https://demotywatory.pl/5155555
https://demotywatory.pl/5155414
https://demotywatory.pl/5154843
https://demotywatory.pl/5155143

Wszystkie z ostatniego tygodnia:)

Chłopie, wszystko w porządku pod kopułką? Lekarstwa wzięte? Bo sprawiasz wrażenie maniaka zafiksowanego na jednym jedynym temacie.

Zastanawiające, że najwięcej antyklerykalnych komentarzy pada z ust takich właśnie maniaków jak Ty, nie wiem, płacą wam za to?

Co wy jeszcze robicie w tej chrześcijańskiej Polsce? Czemu nie ma was we Francji, Austrii, Korei Północnej, Japonii?
Albo na Kubie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
+6 / 8

@Gats - w Czechach teraz też dominuje ateizm i mają więcej wolności i wyższy poziom życia, niż katotaliban.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 4

@Gats Jestem w dobrym humorze więc Ci uczciwie,rzetelnie odpowiem byś zrozumiał. Użyję pewnej analogii. Wyobraź sobie, że wszyscy dookoła (z wyjątykiem Ciebie i paru jeszcze) chodzą wyłącznie tak jak chodzili ludzie w słynnym skeczu Monty Python "Ministerstwo głupich kroków". Nikt do Ciebie nic nie ma ale wciąż musisz patrzeć na to jak wszyscy chodzą, wciąż wpadać w zdziwienie po co ci ludzie to robią, przeciez to bezsens. W sejmie obok orła wisi słynna fotografia Johna Cleese'a z nogą zadartą pod niebiosa i teczką w ręku. W dodatku w radiu, telewizji ciągle słyszysz o tym, że, na przykłąd, nowoutworzona jednostka pościgowa Wojska Polskiego intensywnie cwiczy dziwne kroki.
I tak dalej, i tak dalej.Nie męczyłoby to Cię? Wierzącym jest to trudno zrozumieć (wiem, bo sam kiedyś bylem) ale ja tak to właśnie postrzegam. Przepraszam, nie chcę się kłocic tylko wyjaśnić. Dla mnie religia i praktyki religijne są monstrualnie głupie.
Ale OK. To są moje osobiste wrażenia. Mój i tylko mój kłopot. Ale dodatkowo widzę, że te głupoty wpływają destrukcyjnie na mój kraj. A to mnie boli. Mimo, że mieszkam w Kanadzie. Tak wyszło, wyjechałem jeszcze za komuny i nie przewidywałęm wtedy (nikt nie przewidywał), że komuna stosunkowo wkróce padnie. Nie za bardzo mam do czego dziś wracać w Polsce ale jak mówiłem to jest mój kraj i nie podoba mi się nadmierna i szkodliwa rola koscioła. A że z natury jestem leniwy to zabieram głos tylko jak mnie coś ruszy. Różne rzeczy mnie ruszają, nie tylko ten pasożyt (tak, pasożyt) i szkodnik jakim jest KK.
Ale zrobiłeś na mnie wrażenie przytoczeniem mych prac zebranych. Dziękuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 4

@Gats
"Na ateizm nikt nie sra demotami z częstotliwością średnio 2 demoty na tydzień:)".

Może i nie. Ale w komentarzach tacy jak ty są bardzo aktywni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
+1 / 1

@El_Polaco A tacy jak Ty jeszcze aktywniejsi:) Niestety, statystyka po mojej stronie:)
Wejdź w mój profil i sprawdź ile ja napisałem komentarzy anty-ateistycznych a ile Ty antyreligijnych:)

A może Cię wyręczyć i wkleić za Ciebie Twoje posty?

I kto tu ma fobię? Bo statystycznie częściej wy, antyklerykałowie:)

Minusowanie mnie nie zmieni tych niekorzystnych dla was statystyk:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Gats
0 / 2

@jeszczeNieZajety

Czekaj, siedzisz w Kanadzie i przeszkadza Ci polski katolicyzm?

Polskie radio? Polska TV?

No tego jeszcze nie grali, serio.

To może posłuchaj kanadyjskiej TV, kanadyjskiego radia? Wasz premier jest lewicowy o ile pamiętam?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 2

@Gats
Aha. Czyli jak ktoś krytykuje Kościół, to musi być fobia, bo krytyka Kościoła nie może mieć jakiegoś racjonalnego uzasadnienia opartego na faktach. To musi być fobia. Interesująca logika. Zawsze tak miałeś, czy jesteś po szkoleniu ideologicznym?

A jak ktoś krytykuje Kościół za nadużycia, przekręty finansowe czy tuszowanie skandali pedofilskich to też jest fobia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Peppone
-1 / 1

@Gats - tajes, śmierć samobójcom!
A ile przypadków molestowania nieletnich, PKB per capita i parę innych mierników by się też znalazło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
-1 / 1

@Gats Siedzę w Kanadzie ale wiem co się w Polsce dzieje.Mam polską telewizję (różnych odcieni), czytam polskie strony. Różnych odcieni.W sumie dużo więcej wiem o polityce w Polsce niż w Kanadzie. Co do premiera kanadyjskiego - ja na niego nie głosowałem.
Nigdy nie głosuję w wyborach w Polsce, choć oczywiście wciąż jestem obywatelem polsklim. Mam do głosowania prawo również choćby z tego powodu, że wciąż w Polsce płacę podatki. Niedużo ale jednak. Co miesiąc. Uważam jednak, że skoro nie mieszkam w Polsce to nie na mnie spadną skutki takiego czy innego wyboru. Więc nie głosuję.
Ale wciąż jestem Polakiem. Nic nie poradzę - to co się w Polsce dzieje jest dla mnie ważne. Mam swe zdanie i nie zabronisz mi go wyrażać A moim zdaniem KK jest pasożytem. Moim zdaniem szkodzi Polsce. Polska była najpotężniejsza właśnie wtedy gdy nie było szkodliwego stereotypu "Polak-katolik". Ramię w ramię z wrogami walczyli i katolicy i protestanci i prawosławni. Rzeczpospolita była dla wszystkich. Dopiero działalność KK by sobie wszystko podporządkować zburzyła ten ład. Był to jeden z ważnych czynników w rozpadzie państwa polskiego. Nie jedyny oczywiście ale znaczący.
Niezależnie od tego dla mnie religie (wszystkie) i obrzędy religijne są - przpraszam - głupie. Beznadziejnie głupie.Ale nie jestem misjonarzem. Niech se ludzie wierzą w co chcą. Choć mnie to śmieszty.
Ja bym chciał być z mej ojczyzny dumny. By moje dzieci, urodzone jeszcze w Polsce też były z tego dumne. Byłem dumny gdy Polacy zajęli się uchodźcami. Było z czego. Ale jak widzę w telewizji księdza święcącego właz do kanałów to raczej dumny nie jestem. Moja żona jest wierząca, chodzi do kościołą polskiego. Ja nie. Ja jestem w najlepszym przypadku agnostykiem ale to inny, szerszy temat. Ale ani ona mnie ani ja jej nie nawrcam. Ani niczego sobie nie zabraniamy ani niczego nie narzucamy. I jakoś leci.
Jak myślisz jak ja się czuje słysząc "Bóg, Honor, Ojczyzna"? Ja nie wierzę w boga. Czy z tego powodu nie jestem Polakiem?
Człowiek Polakiem sie rodzi. A katolikiem może zostanie a może nie. A nawet jak zostanie (jak ja - nikt mnie nie pytał czy mam życzenie być ochrzczony) to może nim przestać być. Jak ja. Ale Polakiem nie przestałem i się nie zanosi. .Nawet jeśli tacy jak Ty uznja, że nim nie jestem. Jestem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+7 / 19

Reparacje od Niemiec? OD ROSJI SIĘ NAM NALEŻĄ, no ale Jarek to ruska onuca, on nic złego na swego Pana nie powie...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ot_co
+1 / 11

Reparacje należą się od strony przegranej a ZSRR raczej nie przegrało II WŚ... no chyba, że nie uważałem na lekcjach historii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+3 / 9

@ot_co Wydaje mi się że polska została zaatakowana także przez ZSRR i była pod okupacją ZSRR przez wiele lat a nie niemiec i to oni nas obrabowywali.

Tu nie chodzi o zwycięzców tylko ale o to kto nas niszczył przez te wszystkie lata.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Maras78
+7 / 13

Ty za to nie masz nic w tym twoim łbie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
-1 / 5

@Maras78
Ma, w głowie, aż tryska uszami, no właśnie, uszami... Jak typowy prawiczek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
+13 / 15

ZSRR i III Resza zniszczyli Polskę, ale my Polacy zapominamy o jeszcze jednym państwie który przyczynił się do naszego upadku. Mianowicie nas samych. To nasi przodkowie doprowadzili do upadku I Rzeczpospolitej. I zanim Prusy, Rosja i Austria rozebrały nasz kraj, sami doprowadziliśmy go do ruiny. Później nie było czasu na odrobienie strat. Najbardziej mnie boli że patrząc na sondaże i to co się dzieje obecnie w Polsce - nic nie wyciągnęliśmy z własnej historii i dalej sami na własne życzenie doprowadzamy ten kraj do ruiny i upadku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2022 o 16:47

E El_Polaco
+3 / 5

@kikurenty

Dokładnie. A zarzut, że obca agentura korumpowała naszą szlachtę jest kompletnie od czapy. Winny jest przede wszystkim ten, kto bierze w łapę, a nie ten, kto daje. Poza tym oni kierowali się interesem własnego państwa, a skorumpowani polscy szlachcice działali na szkodę swojego. Więc do kogo te pretensje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mausner
+2 / 6

@El_Polaco Wielki Jan III Sobieski wziął w łapę podczas potopu szwedzkiego i zabijał własnych rodaków, potem mu się odmieniło, zmienił front, polityka doprowadziła go do miana szarej eminencji, sprawował urząd marszałka i hetmana wielkiego, a jak wybór króla mu się nie spodobał, to szykował zamach stanu (elekcja Michała Wiśniowieckiego). Gdyby nie sułtan turecki, który wypowiedział nam wojnę, mielibyśmy wojnę domową. Potem Jan spuścił wpiehrdol turkom i dzięki temu dzisiaj jest w naszej historiografii jednym z najwspanialszych władców Polski. No ale zaczął od korupcji i sprzedawania własnego narodu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ot_co
+2 / 8

Dziękuje, za tego demota ponieważ do dzisiaj żyłem w przeświadczeniu, że decyzje co komu z Europy przypadnie zapadały podczas konferencji w Jałcie. Mea culpa oraz potrzeba zmiany podręczników do historii - może ten od Czarnka się nada? Mam tylko jeszcze jedno pytanie - jak w te 50 lat okupacji wpisuje się okres od 22 czerwca 1941 do wiosny 1944?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+8 / 8

Dalczego, ach dlaczego piszecie wielką literą rzeczy takie jak "okupacja Sowiecka" czy "reperesje Stalinowskie"??? Taki macie szacunek dla tych pojęć, bytów?
Po polsku tak się nie pisze. Howhg.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+3 / 11

Dla uczczenia tej daty prawnuk oficera armii carskiej z pompą otwiera kanał, który będzie się zwracał dłużej niż cała dotychczasowa historia Polski.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
-2 / 4

@walczewskimarek Dobre :)
Ale masz rację

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
-2 / 6

Okupacja watykanu nadal trwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S slagen
0 / 6

Przecież to bzdura.
Najpierw napadli Polskę jako sojusznicy Hitlera a potem gdy stali się jego wrogami uratowali Polaków przed Holokaustem. Oczywiście nie specjalnie, niejako przy okazji, ale fakt pozostaje faktem

Co do narzuconego ustroju. Miał swoje wady i zalety. Niby więcej wad ale to nie była okupacja. Ludziom żyło się przeważnie biedniej ale spokojniej i mieli więcej dzieci. No może z nudów bo nie było tyle programów TV i Internetu ale jednak.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 17 września 2022 o 20:39

avatar mygyry87
-1 / 1

Oh jak fajnie w imię pamięci wyróżnić aktualną partię polityczną, brawo dla debili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
-4 / 4

Nawet nie stawiliście oporu XD Przyszli wam gwałcić ludność i plądrować dobytek a wy tylko "z Sowietami nie walczyć". A potem z radością padaliście przed nimi na kolana, zamiast jak reszta europy walczyć z tym barbarzyńcami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+1 / 1

Mijasz się z faktami autorze. To, że nas napadli w 1939 nie ma zwiazku z tym, że po wojnie Polska była w ich strefie wpływów. Przecież potem Niemcy wyparli ich z Polski i jeszcze zajęli część ZSRR.

Dostali Polskę dlatego, że w końcu zaczęli wygrywać z Niemcami i znaleźli się w obozie zwycięzców jako kluczowy sojusznik. Przecież sowieci wiązali co najmniej 50% sił niemieckich. Bez nich zwycięstwo byłoby bardzo trudne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pisac_jeb
+1 / 1

1. Kresy Wschodnie, misiaczku, a nie wschodnie kresy.
2. Skad wziales dane o 300-400tys ofiar stalinizmu po 1939?
3. Skad wziales 1 mln wysiedlencow z granic II RP?

Zródlo, misiaczku, zrodlo, a nie wymysly

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D konto usunięte
-1 / 1

Przypomnę o kilku faktach, o których autor jak widać nie ma pojęcia... Nie było wtedy "komunistycznej Rosji" bo jej miejsce w 1922 roku zajęło ZSRR, gdzie przez 34 lata rządził Stalin Gruzin, 27 lat rządzili ukraińcy Chruszczow i Breżniew, a Rosjanie ledwo 8.5 roku. Tyle fakty, nie propaganda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

Czyli mamy historyczne tradycje robienia sobie wrogów ze wszystkich są siadów a potem zbierania solidnie po d=pie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem