Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
452 461
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
I irulax
+10 / 10

Suche liczby bez odniesienia do konkretnego przykładu niewiele znaczą. Jeżeli ekonomiści nie podadzą wszystkiego jak "krowie w rowie", to będą tylko pogadanki.
Wiadomo skąd się biorą różne "+" PISiorów.
Choć dla ich standardowego wyborcy nadal Marsjanie kradną wszystko to, co z takim trudem wypracujemy. Dopiero skrajna bieda nieco oświeci co niektórych. Nie mam nawet cienia nadziei, że oświeci wszystkich.
Jeżeli ludzie się nie zmobilizują i nie pognają szumowiny w PISd00, czeka nas katastrofa gospodarcza. Specjalnie nie liczę, że opozycja wszystko naprawi ale może dostaniemy choć maleńką szansę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar tomekbydgoszcz
+8 / 8

@irulax W naszym, Polski, przypadku nawet samo zatrzymanie tej rozpierduchy to już wiele, naprawić to tak szybko nikt tego nie naprawi, bo 7 lat rozwałki połączone ze światowym kryzysem to taka mieszanka, że naprawianie tego może potrwać dłużej niż naprawianie Polski po PRLu, które trwało ok. 20-25 lat. A jak już naprawiono to do władzy dorwało się PiS i zamiast mądrze z tego korzystać poszli na żywioł rozwalając wszystko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O onlywoman
+8 / 10

To że opodatkują firmy i tak nie zmienia sytuacji zwyķłego obywatela, bo to nie on dostanie kasę, a PiS na kolejne bezsensowne wydatki. Zwykły człowiek dalej będzie płacił wysokie rachunki. Co gorsza, jeśli to prawda, że podatek mają płacić wszystkie firmy powyżej 250 pracowników, to jestem ciekawa ile firm to wytrzyma i zostanie na rynku. Zniszczą całkiem gospodarkę i obwinią jak zawsze wojnę, nie swoje głupie rządy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SalomonMowi
+9 / 11

Najgorsza władza w dziejach Polski: zamiast sprawić by nie okradano obywateli wysokimi cenami za paliwo i energię, to rząd będzie bogacił się na tej krzywdzie.
Potem skapnie parę socjalPlusów dla swojego elektoratu i tak właśnie się niszczy i dzieli społeczeństwo
Strajków nie będzie, można kraść dalej.
I tak się żyje w tym kraju z kartonu.
Brawo pisuary

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Artu73
+1 / 3

Jestem pełen podziwu dla profesjonalnej konsekwencji i skuteczności działania. Ale skoro są bezkarni, to dlaczego nie?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LUPUS1962
+6 / 6

13,5 mld / 38 mln / 12 miesięcy = 29,61 zł. Tyle miesięcznie będzie wydarte z kieszeni każdego Polaka. Od niemowlaka po emeryta, dyrektora banku i bezrobotnego. Od Dżesiki, jej Brajanka , od Janusza i Grażyny, od Kowalskiego i Nowaka, od Górala i Ślązaka, Kurpia i Mazura. W rachunkach za prąd, czynsz, wodę ścieki, wywóz odpadów itp. Jeśli któraś z firm jakimś cudem tego nie przerzuci na klienta, to znaczy, że o tyle mogłaby zmniejszyć nasze rachunki. Ba, śmiem twierdzić, że szczególnie spółki SP mogłyby, ale i tak nam dorzucą. A "kochane piniążki" znów zgarną pisuary i wydadzą na swoje igrzyska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+1 / 1

@LUPUS1962 ciemny lud i tak będzie bił brawo...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2022 o 8:34

A An_ders
+2 / 4

Jaki prosty mechanizm, monopoliści - spółki skarbu państwa, tłuką wysokie marże, dojąc Polaków na grube miliony. A pisiorski rząd, zamiast jednym telefonem do prezesa (nieudacznika z partyjnego nadania) te marże obniżyć, wprowadza opodatkowanie wysokich zysków. Czyli firma nie traci, bo zyski i tak są, rząd zyskuje dodatkową kasę z wyższego vat-u + z owego dodatkowego podatku, a kto za to wszystko płaci...? Chciałbym znać odpowiedź jakiegoś zagorzałego wyznawcy pisu.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
0 / 2

@An_ders
widzisz, sek w tym ze ten podatek ma objac nie tylko panstwowe spolki, sa glosy o tym ze bedzie go placic kazda firma majacy znaczy wzrost przychodu (nie pamietam jaka jest definicja tego znaczacego wzrostu)
co za tym idzie, dzieki rosnacej inflacji, sporo firm moglo miec rekordowe zyski, w br, a jeszcze jak mieli problemy w zeszlym roku przez covid, to roznica w zyskach moze byc znaczaca

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A An_ders
0 / 0

@mieteknapletek Tak, jest taka koncepcja. Co jest tym bardziej chore, bo narusza prawo rynku. Dlaczego firma, która jest znana z wysokiej jakości, i z tego tytułu narzuca większe marże, ma zarabiać tyle samo , co firma produkująca badziew? W przypadku prywatnych firm mam prawo wyboru - sprzętu agd, odzieży, biżuterii, elektroniki itp. A spółki skarbu państwa to przeważnie monopoliści. I ciągną zyski wynikające nie ze znakomitego zarządzania, ale właśnie z pozycji monopolisty. I te wszystkie firmy energetyczne, czy inne orleny chwalą się rekordowymi zyskami. Więc teraz będziemy płacić zarówno na zyski jak i podatek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P polomanolo
+1 / 1

no... to za wybory kopertowe się zwróci

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Speerek_Jagodowy
+1 / 7

Macie co chcieliście, nie macie prawa nawet pisnąć. Oby nadal PiS robił z wami to co rzekomo wy chcecie z nim robić wpisując osiem gwiazdek, a wybierzcie każdego kto szepnie że wam da za darmo. Jak widać pisowcy u władzy to taki sam sort ludzi jak cała ta społeczność bandycko-żebracza która zakreśla bezmyślnie krzyżyki na kartach wyborczych. Tylko że u nich dominuje mindset bandyty, a u większości społeczeństwa mindset żebraka. Czy PiS czy PO, różnicy nie ma, i tak będziecie koniec końców wyciągać łapska do dobrego pana po miskę ryżu i to na własne życzenie. Naprawdę, nawet mi was nie żal. Oby tej zimy was przetrzebiło, nadal nie nauczycie się że wybory mają swoje konsekwencje, ale przynajmniej odpadnie nieco wadliwych genów z ogółu ludzkiej puli.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dramarek
+2 / 2

TO są ZŁODZIEJE. Nie dajcie się omamić. W ten sposób okradają akcjonariuszy, bo zamiast wyciągać kasę w formie dywidendy dzieląc się kasą z funduszami inwestycyjnymi (również emerytalnymi), to wyciągają 50% zysków z pominięciem innych właścicieli (akcjonariuszy)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+2 / 2

A co jest w tym pisimsynstwie najgorsze?Ze to dotyczyc wszystkich firm zatrudniajacych powyzej 250 pracownikow, nie tylko panstwowych!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Theszcz
+1 / 3

piss orżnęło Polaków na 70 mld zł?
To dokładnie tysiąc $asinów...

Przypadek?

Nie sądzę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Thevipervip
0 / 0

Idąc ich tokiem rozumowania, nie jest złe łupienie ludzi na cenach, złe jest to że nie podzielili się z nimi kasą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pafcio80
0 / 0

kolejna rzecz pisuarów pisana na desce klozetowej w kiblu sejmowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem