Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar saz06
+9 / 17

Tylko gazu tam nie ma. A jeśli nawet w obecnej sytuacji rynkowej zawrą jakieś kontrakty, to cena będzie zaporowa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar y0u
+1 / 1

@saz06 jakoś kilka dni temu, chyba na Onecie była całkiem ciekawa informacja, że tą odnoga, gaz i tak nie popłynie w wymaganych ilościach, jako powód podano przepustowość głównej nitki gazociągu. Także tego, wesoło będzie tak, czy inaczej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Francuznl
+9 / 19

Taa, jasne, benzyna będzie po 3 zł, ropa - 3,20, a w parkach będzie można dokarmiać watą cukrową tęczowe jednorożce

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzeN
+16 / 18

Jjak podaje money.pl - Polska wciąż nie ma podpisanych kontraktów z Norwegami, a dodatkowo jeszcze w tej chwili w Europipe 2, do którego jest wpięty Baltic Pipe, nie ma miejsca na dodatkowy gaz, bo całość przepustowości gazociągu jest zajęta. Nawet jeśli Polsce udałoby się podpisać kontrakty z Norwegami, to i tak nie można byłoby w tej chwili przesłać gazu do Polski, z powodu braku dostępnych mocy przesyłowych w Europipe 2. Obecnie Polska może być tylko pewna dostaw gazu z własnych złóż gazu w Norwegii. To ok. 2,6 mld metrów sześciennych, czyli ok. 25 proc. tego, co zapowiada rząd. Ten mem - to zwykła, pisowska propaganda.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2022 o 16:35

Y yankers
+6 / 8

@CzeN Dlatego PGNiG nie okłamuje, bo jako spółka nie może.
Gaz popłynie dopiero od następnego roku i gazociąg będzie obciążony w około 60%.

A to że Pisowcy kłamią w żywe oczy, że gaz już tam jest, to swoją drogą. Bo powinni ich za takie sianie dezinformacji porządnie publicznie przebatożyć.

I żeby ceny były normalne, powinni już kontraktować na 2024 rok, bo na 2023 są zaporowe, najdroższe w Europie, ze względu na to że podkupiliśmy przepustowość Europipe 2 reszcie Europy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 27 września 2022 o 16:57

S szteker
+7 / 11

Ktoś jeszcze się łudzi, że to zadziała, skoro Krzywousty i Długopis oficjalnie to otwarli? Do kompletu niudaczników brakuje jeszcze Sasina. Chociaż może lepiej, że Jacuś został w domu, bo jeszcze zawór by urwał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcinn_
+5 / 9

Cieszyć się z pustej rury to tylko ciemny lud potrafi xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Nidwer
+3 / 5

Duda tak samo uśmiechnięty jak podczas odznaczania Macierewicza. (ciekawe co on berze że ma ciągle tak dobry humor ale to musi być niezły towar myślę) Udał nam się prezydent nie ma co jarek wiedział kogo wybrać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S splitfire86
+1 / 3

ciekawe kiedy wyjdą na jaw wszystkie wałki i przekręty. tylko czekam na ten moment kiedy się okaże że to nie tak miało być i że Polacy wyjdą na tym jak Zabłocki na mydle

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
-1 / 3

Baltic Pipe mógł działać tylko w normalnych warunkach, kiedy Europa handluje z Rosją.
Przynajmniej od początku sierpnia już otwarcie wiadomo, że żadnego gazu nie będzie

"Balitc Pipe miał sens tylko i wyłącznie przy działającym NS i na wypadek odcięcia Jamału. Przy odcięciu Nord Stream (I i II) cały gaz będzie i tak szedł na Niemcy (i tyle co uda się dla siebie kupić Danii), bo to idzie do "systemu" a tam i tak gra cena, więc przelicytują. Dopiero na tym zdjęciu widać bezsens tego rurociągu (powtarzam przy zamkniętym NS) Jedyny sens BP to może zwiększona przepustowość do systemu zachodniego, ale jakim kosztem (taniej pewnie by było brać bezpośrednio z Germanii systemami lądowymi ten sam gaz z Norwegii) Na szczęście nikt tego nie policzy i nie rozliczy. I tak się żyje w tej naszej Polin, ale co dup naobracali przy tym kontrakcie to ich, tak żyć trzeba" "Wyjaśnię jeszcze raz Baltic Pipe miał sens do ZBIJANIA ceny na gaz vs Gazprom (lub całkowitej rezygnacji z Gazpromu) ale przy DZIAŁAJĄCYM normalnie NS i innych wszystkich kontraktach z Rosji. Przy braku dostaw z Rosji cały gaz z Norwegii wykupi w licytacji zachodnia EU."
https://img8.demotywatoryfb.pl/uploads/comments/da59/da59e534f213e829f2feecbb7b5b77b8.jpg

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar voot1
0 / 0

Dobrze że Sasina nie wzięli do odkręcania :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Bebej1
+3 / 3

Niech mnie ktoś oświeci. Już były premier Buzek jakąś wajhę przekładał przed kamerami. Jeśli to nie było to, to co on wtedy robił? A jeśli to było to, to co teraz robią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Docent_Deptula
-1 / 3

Symbol upadku państwa polskiego. To zdjęcie przejdzie do historii, tak samo jak bunkier Hitlera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem