Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
409 421
-

Komentarze ⬇⬇

Zobacz także:


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+6 / 10

Menager to raczaj brygadzista, niż kierownik.
Barber i fryzjer to nie są takie same zawody. Barber zajmuje się wyłącznie brodami.
Salon terapii świetlnej ma inny cel niż solarium, poza tym solarium wali tylko światłem UV, salony terapii używają różnych długości fali.

A do kradzieży lepie pasuje określenie "premia poselska".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+3 / 3

@rafik54321 barber to po polsku golarz (najbardziej znany Polski barber zanim stało się to modne to golarz Filip xD)
Nie no manager to coś jak kierownik, ale szerokie pojęcie czyli jeszcze nie dyrektor, a już chvj xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-1 / 3

@rafik54321 Jeżeli transfer socjalny idzie do ludzi chorych, niezdolnych do pracy to można dyskutować i 90% ludzi uzna, że to jest ok, ale jak transfer socjalny idzie od Ciebie do mnie tylko dlatego, że mam mniej od Ciebie to czyste złodziejstwo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+2 / 2

@amroth_86 wiesz, kradniesz przede wszystkim dla siebie, a to politycy ustalają politykę socjalną. Więc ten "transfer socjalny" to tak na dwoje babka wróżyła.
Jednak za ten syf co politycy odpie***ą, to powinni do końca życia zapie***ć w kopalni by Polakom oddać ten węgiel, co go zaje***i XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Tibr w pracy mojej narzeczonej, są menadżerowie, a nad nimi jest kierownik. Alternatywną nazwą w tej firmie jest "kierownik zmiany" czyli nic innego jak właśnie brygadzista :) .

Choć ogólnie, co firma to sobie inaczej nazywa. Raczej bym powiedział że sama nazwa "menadżer" ma dodawać prestiżu do stanowiska.
To tak jakby nazywać sprzątacza "konserwatorem powierzchni płaskich" ;) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@rafik54321 a oczywiście, że ma dodać prestiżu. Manager jest jak pisałem ma dość szerokie pojęcie w zależności też od struktury firmy ;) Ja jest luksusowy salon, restauracja itp. to wtedy szef ci mówi, że jesteś menadżerem więc wymaga od ciebie więcej niż od zwykłego kierownika, ale płaci jak kierownikowi xD

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 0

@Tibr ja mówię o bardzo powszechnym lokalu gastronomicznym na 3 literki :P .
I tam menadżerowie mają stawkę w zasadzie minimalną XD. Więc, dalej obstaję przy swojej wersji.

Kiedyś temat był dość prosty. Jest brygadzista, kierownik, dyrektor i prezes. A menadżer to taki brygadzista, góra kierownik (jeśli w danym zespole nie występuje stanowisko brygadzisty).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
0 / 0

@rafik54321 tak, generalnie te zapożyczenia mają na celu wywołać wrażenie, że ma się lepszą pracę/stanowisko, tak głupie, że aż działa bo ludzie wolą mieć w CV manager niż kierownik i godzą się pracować za damski h... z drugiej strony to nie jest jakieś wymagające niezwykłych kompetencji stanowisko (do tych 3 liter pije) by płacić niewiadomo ile, ale to długi temat jak "młody i dynamiczny zespół" xD generalnie to mnie wqr... ta moda, która poszła z korpo na te wsztkie zapożyczenia może za stary jestem ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
0 / 0

@rafik54321 manager moze miec rozne znaczenia, od general menager, czyli szef calego zakladu, poprzez managera jakiegos obszaru lub dzialu(np. manager produkcji, manager laboratorium, manager narzedziowni etc.) do menagera jakichs produktow, czyli projekt lub product manager np. produktow marki Skoda albo Stihl i jest to osoba zajmujaca sie kontaktami miedzy dana firma zewnetrzna a przedsiebiorstwem dla ktorego pracuje.
Pomiedzy np. inzynierem a managerem moze byc tzw. supervisor (lub leader) czyli np. kierownik inzynierow dzialu wysokiej czystosci.
Nie nalezy tego mylic z team leaderem na produkcji, ewentualnie shift leaderem.
Duzo zalezy jak to jest ustawione i moze byc taka sytuacja, ze w danej firmie nie ma niektorych stanowisk, a inne sa stopniowane(np. junior, senior etc.)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem