Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
416 419
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar koszmarek66
+11 / 11

Bo dranie próbowały wydobyć podatek nie tylko od firm energetycznych zarabiających krocie ale też od innych podmiotów gospodarczych, których wyniki finansowe się poprawiły po pandemii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+7 / 7

@koszmarek66 Poczekajmy do wyborów. Temat wróci gdy wygrają kolejną kadencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+5 / 5

Przeliczyli i wyszło im że tylko państwowe spółki by to płaciły XD...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Andrzej70
+8 / 8

@rafik54321 a w tych spółkach siedzi rodzina, koledzy partyjni i z tych spółek płynie przez różne fundusze kasa do partii i nie tylko więc nie gryzie się ręki z której hapie pełnymi garściami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+3 / 3

Czy coś wyszło jeśli kierował tym antymidas?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+7 / 7

Moim zdaniem, czego się spodziewać od szkodników? Jak zresztą powiedział sam prezes szkodników: kto nie potrafi prowadzić firmy w takich warunkach... Czyli można stwarzać warunki, jakie kotu prezia spod ogona wypadną a przedsiębiorca i tak ma się dostosować. Jeśli nie, to wypad. I dokładnie tak to wygląda w praktyce.
Rządzą nami ludzie bez jakiegokolwiek wykształcenia lub doświadczenia w gospodarce, powyciągani gdzieś z urzędów czy innej budżetówki. Jeżeli nawet był zatrudniony np. jako sprzątaczka w Intelu, nie oznacza że jest specem od prowadzenia firm technologicznych.
---
Wydaje się, że wyborcy PISu w większości nie zajmują się gospodarką, więc mają wywalone na giełdy czy tam straty firm, do czasu kiedy nie będzie miał kto zapłacić za ich socjal, dać robotę, będzie stać na zakup dóbr czy usług. Np. emeryt ma wywalone skąd nieRZĄD weźmie kasę aby tylko dla nich starczyło. Widzieliście żeby urzędas martwił się stanem gospodarki? On ma posadkę sponsorowaną i gwarantowaną przez państwo a na resztę ma również wywalone.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 października 2022 o 6:15

avatar Xar
+14 / 14

Nikt z Was nie pomyslal, ze mialo to na celu obnizenie wartosci tych firm zeby mozna bylo kupic akcje taniej(oczywiscie wtajemniczeni) a po kilku tygodniach sprzedac po mniej-wiecej poprzedniej cenie. Zarobek rzedu 3-5% w kilka tygodni

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kierkegaard
+3 / 3

@Xar
Oni robią wrażenie głupich, ale wiedzą co robią. To są proste lub nawet prostackie metody, ale potwornie skuteczne. My się gotujemy na sprawy ideologiczne, a oni w tym czasie Nas okradają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Pawulon
+5 / 5

@Xar
dokladnie, palnie byle jaka glupote, gielda reaguje zgodnie z przewidywaniem, robi sie swoje ruchy a pozniej temat uspokaja/odwoluje/doprecyzowywuje i gielda odbija... juz z odpowiednim zyskiem dla wtajemniczonych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kikurenty
0 / 0

@Xar To jeszcze pikuś. Sam pomysł wprowadzenia takiego podatku to zabranie w przyszłości Polsce kilkaset tysięcy miejsc pracy niektórzy analitycy twierdzą ze nawet do miliona etatów w najbliższych latach. No bo który CEO zarządzający korporacją zdecyduje się zbudować fabrykę w Polin skoro rządzi w nim jakiś niepoliczalny rząd który ma tak poronione pomysły. Pomijam fakt że już dziś mamy najbardziej skomplikowane prawo wśród krajów OECD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+5 / 5

ale to debil jest

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N NowyXxX
+3 / 3

PPK zanurkowalo.. nie opłaca się wypłacać z taką stratą. Giełda stoczyła się w dół. Przy takich pomysłach rządu oraz wojną za granicą, nie wróżę szybkiego odrabiania strat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem