Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
498 500
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M miiraz
+20 / 20

Nie zajmie się - kiedyś dokopałem się do firmy. Siedzibę miała w ... Urzędzie Miejskim w Krakowie :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Captain_Nemo
+5 / 5

@miiraz Jeden z moich telefonów używam jako bramkę do Internetu a czasem jako awaryjny, Poz grupą prywatnych osób znają go tylko 3 -4 urzędy w tym Urząd Miejski w Krakowie...A Fotowoltaika i inne badziewia: :"Numer dostaliśmy od naszego partnera ..."Potwierdzam podejrzenie wycieku danych z UMK.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mieteknapletek
+6 / 6

@Captain_Nemo
"Poz grupą prywatnych osób znają go tylko 3 -4 urzędy w tym Urząd Miejski w Krakowie.."
zna go jeszcze operator sieci, w przeszlosci wiele razy sie zdarzalo ze operator byl odpowiedzialny za wyciek danych

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jasiokoz
+1 / 1

@mieteknapletek @Captain_Nemo Ja zarejestrowałem numer na poczcie. Potrzebowałem aby sprawdzić naprawiony telefon z simlock na tą sieć. Możliwości są dwie, operator lub poczta. Telefoniczny spam pojawił się już drugiego dnia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+15 / 15

@fu3i '' Może pora by rząd się zajął..'' Mogą Ci to nawet ''obiecać'', przecież w przyszłym roku wybory.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E eyeswithoutaface
+9 / 13

Dla prowadzących działalność ten sposób się nie sprawdzi, ale dla prywatnych użytkowników, zwłaszcza takich, którzy utrzymują kontakt telefoniczny z relatywnie małym gronem osób - rodzina, znajomi, można ustawić automatyczne przekierowywanie rozmów, dla numerów z poza listy, na... np komedę policji, czy coś bardziej wyszukanego..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+1 / 1

@eyeswithoutaface
Dokladnie!
Mam ulatwione zadanie bo moj telefon automatycznie pokazuje podpowiedz "SPAM" ale wtedy z premedytacja odbieram zeby sie raz na zawsze pozbyc intruza. Co robie? A pytam powaznym oficjalnym glosem: "Metropolitan Police, how can I help you?" . Po takim powitaniu natret natychmiast kasuje moj numer :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
+8 / 14

Miałem ten problem. Rozwiązałem go następująco. Nim odebrałem włączyłem nagrywanie rozmowy, wypytałem o nazwisko i firmę z której dzwonią, potem skąd mają mój numer. Potem zarządzałem usunięcia numeru i poinformowałem że nagrywam rozmowę, że jeśli jeszcze raz do.mnie zadzwonią z tej firmy to idę na policję o naruszenie rodo. Mam spokój już dobrych kilka miesięcy.
A jakby ci się konsultant rozłączył to już masz go na celowniku, bo konsultant musi ci powiedzieć skąd ma numer, za niedopełnienie tego obowiązku już by mieli przechlapane ;) .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZZZZ9999
+10 / 10

@rafik54321 Ja mam ustawiony telefon tak, że z automatu nagrywa mi nieznane numery. Czasami gdy mam czas przekomarzam się z rozmówcą - tracą czas więc sami zaznaczają mój numer jako mało atrakcyjny. Dzwoni paniusia i mówi, że jest z kancelarii ... ja na to miło mi ja jestem z kancelarii poselstwa watykańskiego. Na co ona jak to udowodnię - tak samo jak pani mi udowodni swoją kancelarię. Kilka minut takiej gadki i wpadam na ich czarną listę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B baranina13
+3 / 5

@ZZZZ9999 robię to samo tylko gram zainteresowanego, potem się waham i proszę o opowieść od początku, bo musze przemyśleć, fotowoltaika i ubezpieczenia już nie dzwoni ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yoyo2123
+3 / 3

@baranina13 to jest najlepszy sposób :) jak byłem chory i miałem czas to jednego takiego 40 minut trzymałem na linii i juz więcej nie zadzwonili. Z kolei miałem też inny problem, notorycznie, niemal dzień w dzień dzwonili do mnie z zagranicy, odmowy, prośby i inne takie nie działały, dzwonili znowu i znowu. Więc zacząłem udwać, że nie rozumiem i zacząłem do nich mówić po polsku :) 2-3 próby i się poddali. Pech chciał, że dzwonił też do mnie gość z zagranicy zaoferować pracę, a ja do niego po polsku xD, ale potem mu wytłumaczyłem w czym problem był i czemu tak :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
+2 / 2

@ZZZZ9999 Ja miałem raz tak że na angielski nr. dostałem polską reklamę (jakaś polska klinika w Londynie o ile dobrze pamiętam) SMS z jakiegoś zwykłego numeru. Z ciekawości, ponieważ mam tysiące smsów w pakiecie, wysłałem odp. i tu nadawca popełnił błąd - opowiedział (jakaś głupia odpowiedź ale wiedziałem już że to nie automat). Wysłałem więc sms skąd mają mój nr? A ponieważ ktoś to olał wysłałem następny co 5 minut, po kilkudziesięciu prosili żebym przestał, co ciekawe w końcu odpowiedzieli moim imieniem i nazwiskiem czyli mieli więcej moich danych, oczywiście nie podali źródła danych ale jakieś 150 smsów później miałem spokój na parę miesięcy, potem jeszcze się zapomnieli i wysłali inną reklamę ale szybko się zorientowali że to był drugi błąd. Zastanawiam się czemu nie mogli po prostu zablokować nr? Oczywiście tą zabawę można urządzać jak numer nie jest płatny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
U ubooot
+7 / 7

możesz nie rozdawać numeru i tak zadzwonią, przecież to dzwoni komputer wybierając kolejne numery, kto odbierze trafia od razu na listę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D damian36
+5 / 5

Na wstępie informują, że rozmowa jest rejestrowana - nie wyrażaj zgody. U mnie to działa od dłuższego czasu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+3 / 3

@damian36 Po co w ogóle do nich mówić? Nie lepiej się rozłączyć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawel24pl
+10 / 12

Mam numer prywatny (zastrzeżony), nigdzie kompletnie go nie podaję (stacjonarny), a i tak dzwonią.

Słyszałem, że są firmy, co pozyskują takie numery. Dzwonią i jak ktoś odbierze i się odezwie, to ustawiają sobie, że ten numer istnieje i "można" do niego dzwonić. A sami odbierając "usłyszymy" jedynie głuchy telefon i po ~3 sekundach się rozłączają.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar IwanBardzoGrozny
+9 / 9

W wielu krajach jest tzw. lista Robinsona.
Jak ktoś się tam wpiszę wszyscy telemarketerzy mają prawny zakaz dzwonienia z ofertami pod groźbą surowych kar. Wystarczy skopiować ten pomysł.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+6 / 8

@IwanBardzoGrozny

Ten pomysł nie działa. Jestem na takiej liście. Dzwonią.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+5 / 7

Zastanawiam się czy jak podasz dane Kaczyńskiego i numer konta PIS, czy wtedy popełniasz przestępstwo?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Assasinsninja
+1 / 5

Oni maja to w dupie... Takie to sa polskie nierzady, ale jak ktos sie znajdzie i brutalnie powie prawde ze jestemy w jednej wielkiej dupie i zeby z tego wyjsc trzeba sie zesrac albo oddac jako wasal szwajcarii to zostanie zakrzyczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rex4
+6 / 6

Jeśli macie smartfon to polecam aplikację do filtrowania połączeń. Nawet setki numerów w końcu wpadną do bazy spamu. Błoga cisza, ze 2x na rok coś się przebije.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W warszawiaczanka
+5 / 5

Do mnie zadzwonili, że mam niby jakiś dług. Normalnie serce do gardła mi podeszło, bo myślałam, że ktoś wziął na mnie kredyt. Dopiero dociekanie skąd maja tę informację i w jakiej kwocie mam dług pokazało, że nie mają o niczym pojęcia. Czyli dzwonią na ślepo, ale się w pierwszej chwili strachu najadłam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Javelin7
+11 / 11

W temacie "udostępniania" czy "rozdawania" numerów. Otóż moi mili - numer telefonu to nic innego jak zestawienie 9 cyfr, zaczynających się od 6 lub 7. Ciąg dalszy dopisze już program, wystarczy nawet Excel. I numery gotowe. Zaczynając od numeru 600 000 001 należy wykonywać połączenia do wszystkich po kolei. Nawet jeśli nie ujawnisz nikomu swojego numeru - i tak do ciebie zadzwonią. Proste?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dragoo
+2 / 2

Proceder ten będzie się ciągnąć tak długo jak długo ktoś będzie się dawał naciągać. Mnie tylko zawsze zastanawia jak to jest że dzwonią do osób prywatnych i wiedzą że akurat to osoba z danego miasta. Na pytanie skąd mają numer mówią że to komputer losowo wybiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gienas
+2 / 2

@Dragoo Nie wiedzą skad jesteś :) .
Mój numer miała znajoma po drugiej stronie Polski, mój pech że w służbowym telefonie. Ktoś bazę numerów z jej firmy sprzedał i zaczęło się :) . mieszkam we Wrocku a zapraszają mnie na pokazy/leczenie/fotowoltaikę do Białegostoku :D. Jak mam czas to ściemniam rozmowę a jak nie mam czasu to przerywam ich gadkę.
I wszystkie takie numery na blacklistę pakuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DostawcaWarzyw
+6 / 8

@pawelkolodziej Ty tak na serio czy zwyczajnie jesteś głupi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+5 / 5

@pawelkolodziej Może prowadzi ją legalnie, a inni nie i dlatego ma pretensje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pawelkolodziej
0 / 0

@solarize może

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wilczek2
+2 / 2

aplikacja odebrać telefon - ta z ośmiornicą i weryfikuję 98 % niechcianych numerów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rademenes_82
0 / 0

A do mnie tam nikt nie dzwoni ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DostawcaWarzyw
-1 / 1

Zgodnie z prawem nie ma znaczenia, czy maszyna wylosowała numer czy nie. Wylosowanie numeru nie oznacza Twojej zgody na przetwarzanie = firma przyznaje się do wykorzystywania danych w sposób niezgodny z przepisami. Najłatwiej byłoby umówić się na spotkanie i wpaść tam z kontrolą RODO.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
0 / 0

Jest to wkurzające ale jest to na zasada jest taka jak na spacerze. Teoretycznie każdy może do Ciebie podejść i zagadać. Tylko w dzisiejszych czasach robi to przez telefon.

Najlepszą opcją jest jak już przedmówcy pisałi nie uciekanie wkurzanie i rozłączanie ale sprawienie aby uznali Cię za nieatrakcyjnego. Ja też rozmawiałam chyba 15 minut z Panem o fotowoltaice po czym na końcu dodałem że tylko muszę się wlasciela mieszkania spytać czy wspólnota by się zgodziła na montaż paneli na dachu bloku.
Druga sprawa o sprzedaż nowego abonamentu na telefon. Też rozmawiam wyjaśniam aby zająć jak najwięcej czasu po czym mówię że telefon mam za darmo of firmy w której pracuje i że mogę z niego też prywatnie za darmo dzwonić.
U mnie przynajmniej to się sprawdza. Mam telefon ale nie częściej niż raz na pół roku w jakiejś sprawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+1 / 3

Oto jak to dokładnie działa i dlaczego policja jest bezsilna:
- Numer telefonu losuje maszyna, więc nie trzeba go nigdzie podawać. Losowanie numerów w celu udzielenia informacji handlowej jest nielegalne, co nikogo nie obchodzi.
- Dzwoniący często nie ma swojego numeru telefonu i to nie ten numer, który widzisz na telefonie, gdy dzwoni. Używa techniki tzw. spoofingu numeru telefonów, czyli podszywa się pod dowolny inny numer. Może zadzwonić nawet jako twoja rodzina (z ich numeru) lub z twojego. Połączenie nawiązuje przez Internet (zagraniczny dostawca usługi VoIP bez zaimplementowanej weryfikacji numeru caller id). Każdy może to zrobić. Ta praktyka nie jest zakazana ze względu na lobby korporacji, szczególnie Microsoftu. To dlatego, że funkcja Skype, która pozwala z poziomu aplikacji Skype dzwonić z Twojego numeru wykorzystuje tę samą technikę i Skype na tej funkcji zarabia.
- Grożenie policją nic nie da, bo policja nie ma środków na weryfikację lub ujęcie sprawcy, szczególnie za granicą.
- Pytanie o NIP i inne dane firmy jest bez sensu, sprawca podaje przypadkowe dane przypadkowej firmy.
- Żądanie usunięcia numeru z ich bazy jest bez sensu, bo numer jest wylosowany.
- Nagrywanie rozmowy jest bez sensu poza faktem, że informowanie rozmówcy, że nagrywa się rozmowę, daje mu od razu znać, że jesteśmy bojowo nastawieni i nic nam nie sprzeda, stąd się rozłącza.
- Niektórzy przestępcy prowadzą rejestr numerów, na które już dzwonili, stąd czasem po telefonie może się wydawać, że jest już spokój, bo przez jakiś czas nie dzwonią znowu. (przypadek @rafik54321 )
- Trzymanie ich na linii aby zmarnować ich czas jest bez sensu, bo marnujesz swój czas, który jest cenniejszy niż przestępcy, bo jesteś bardziej wartościowym człowiekiem, niż on/ona.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Marcin2019Master
+2 / 2

Ochrona danych to teraz śmiech na sali, po pierwsze każda strona zbiera dane, po drugie można odmówić zgody na przetwarzanie danych i ciasteczka ale jest "uzasadniony interes" który w tym monecie zaznacza się automatycznie (dla wszystkich którzy nie wiedzą to nie jest wasz interes tylko reklamodawcy, dokładnie to samo na co nie wyraziliście przed chwilą zgody), można to też odznaczyć ale to i tak walka z wiatrakami, bo skąd wiesz czy strona braku twojej zgody i tak nie oleje.

Druga sprawa to jak już otrzymasz reklamę i klikniesz przestań subskrybować (mimo że nigdy nie zgadzałeś się na subskrypcję) to dostaniesz informację o wypisaniu z bazy danych A, po czym dostaniesz identyczną reklamę, z identycznym anulowaniem subskrypcji z firm B, C, D...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gienas
+1 / 1

Ostatnio na moje pytanie skąd mają mój numer - odpowiadają że RODO i tam muszę pytać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M molotov
0 / 2

Odbierz, pogadaj, dowiedz się jak najwięcej o ofercie (czy co tam chcą).
Opowiedz im jak ci mija dzień, czy np. że twój pracodawca to też ch**.
Zabierz im jak najwięcej czasu. Często przerywaj rozmowę, żeby trwało to jak najdłużej.
I jak już zmarnujesz takiemu 20 min życia, to powiedz, że nie jesteś zainteresowany.
A jak będą pyskować, to na do widzenia zwyzywaj i wyśmiej.

Trafisz na czarną listę i przestaną dzwonić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kobo7
-1 / 1

Proszę uprzejmie o przedstawienie się, o podanie nazwy firmy i nazwy administratora danych. Po czym mówię, że proszę o wykasowanie danych z bazy i dodaję, że jako mam kontakt tylko z marketerem to jego czynię odpowiedzialnym za tę czynność, informuję go (zgodnie z prawdą), że rozmowa jest nagrywana i jeżeli jeszcze raz otrzymam telefon od tej samej firmy zgłoszę go do UOKiK. Chyba działa, bo jakiś czas temu potrafili dzwonić nawet o 8 rano w sobotę. Teraz od pewnego czasu mam spokój. Oczywiście jeśli chodzi o nr prywatny. Firmowy i tak wisi publicznie chociażby w CEDG.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Adder
+1 / 5

Stare to musi być. teraz dzwonią wyłącznie automaty.. weź i proś takiego o usunięcie danych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar fefefka
+2 / 4

w NL deklarujesz swój numer na stronie belMeNiet i nikt nie ma prawa do ciebie dzwonić. Jesteś automatycznie usuwany z wszystkich komercyjnych baz danych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar elpio
+2 / 2

najprościej jest wysłać firmę od fotowolta
iki środek lasu tych od garnków do innego województwa itd. do mnie fotowolataika przestała dzwonić po 3 kursie na kompletne zadupie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
+3 / 3

@elpio albo na słynny żolborski adres, pod którym znajduje się Pałac Buckingham po repolonizacji ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar szczerbus9
0 / 2

Podobno pomagają aplikacje rozpoznające numery przychodzące.
Są strony i bazy danych z opiniami na temat numerów, są też aplikacje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sylweriusz83
+1 / 1

Sami operatorzy komórkowi odsprzedają nasze numery takim firmom. Poza tym - nieraz musimy podać nasz numer w portalu społecznościowym czy skrzynce e-mail by włączyć niezbędną już dzisiaj (jeśli dbamy o bezpieczeństwo naszych danych to jest to więc "must have"), a taki FB czy Onet albo WP (i Google pewnie też) również te dane odsprzedają by zarobić na utrzymanie serwerów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
-1 / 1

Polecam aplikację Hiya - sama rozpoznaje spam (ma bazę numerów) i powoduje, że telefon nawet nie dzwoni.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G GLight
+1 / 1

Szkoda że nie ma możliwości łączenia niechcianych rozmów z numerami ekstra płatnymi najlepiej takimi 100 zł za minutę
... a jeszcze lepiej żeby dla wybranych rozmów można było włączyć taką opłatę i to mnie płacili

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C Captain_Nemo
-2 / 2

Jeden z wielu sposób na nękaczy: udawać Świadka Jehowy . Pani o fotowolatice a ty czy zechciałaby pani porozmawaić o Jezusie itd itp ....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 października 2022 o 10:19

avatar Xar
0 / 0

Ja to prowadze inaczej.
Mowie, ze zgodnie z Dz.U. 2002 nr 144 poz. 1204 Art. 24.
1. Kto przesyła za pomocą środków komunikacji elektronicznej niezamówione informacje
handlowe, podlega karze grzywny.
Czy prowadzimy dalej rozmowe, zaznaczam, ze nie zamawialem od Panstwa zadnej informacji handlowej.Plik mam na pulpicie wiec w kazdej chwili moge to przeczytac o ile jestem przy komputerze
Nigdy mi sie nie zdarzylo, zeby firma zadzwonila dwa razy po uslyszeniu tej formulki
Ale w sumie nie wiem czy to kwestia tego tekstu czy po prostu mojego wyraznego dania do zrozumienia ze mnie temat nie interesuje. Zreszta tylko raz w ciagu ostatnich paru lat mi sie zdarzylo, zeby ta sama firma zadzwonila drugi raz - cos tam o jakiej dofinansowanie do wypoczynku z programu jakiegos rzadowego, jak im odpowiedzialem ze zazwyczaj urlop spedzam poza Polska i stac mnie na to zeby zrobic to bez zadnych dofinansowan z moich podatkow ktorymi nie jestem zainteresowany, to az bylo slychac jak pani po drugiej stronie szczeka opadla

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N Nectunt2022
-1 / 1

Jedną firmę z łodzi już zlikwidowałem im pozyskałem ich dane:
nazwy firmi
adresu
nip/regon
IP nawet
Potem poszły ich strony DDOSy potem kasowanie danych które mieli dane o was i numery ale pewnie mieli kopie w Łodzi już ucichło ostatnio
Policja i UOiK owszem nie pomaga a kasowaniem danych to nie zrobią tylko mogą udawać że to maszynka gerenruje, a dane uzyskali z wycieku jak z Poczty, Operator sieci, UPS Polska, oraz Morele tak bazując z ostatnich 10 lat to spory wyciek danych było i musieli gdzieś wykupić dane na darknecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem