Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Obyczajowy
+16 / 16

Po 1 to wszystko dzieje się za nasze xD
A po drugie.. ten gniew Tuska xD aż go poczułem :)))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Traehflow
0 / 0

@Obyczajowy wyobraziłem sobie jego głos w polskiej wersji “God of war” jako Kratos:))))

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+17 / 25

Mam nadzieje, ze Tusk dokończy projekt funduszu kościelnego, który mial się zakończyć po zaprzestaniu działalności komisji majątkowej i zastąpienie go zdaje się uzgodnionym już wcześniej z kościołem 1,5 % podatkiem, podobnym do tego w Niemczech. W PIT deklarujesz z jakiego jesteś kościoła i na jego rzecz obciążają Cie podatkiem 1.5 % - to uczciwe rozwiazanie. Tyle, ze jest mała pułapka.... Mój znajomy w latach 70 i 80-tych był na kontrakcie w Niemczech i tam początkowo wielu Polaków zadeklarowało, ze są katolikami. Po pierwszej wypłacie, kiedy potracono im marki o bardzo wysokim kursie w przeliczeniu na złotówki, już byli ateistami :) przynamniej w zeznaniu podatkowym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomkosz
+9 / 13

@mikv Tusk nie bedzie rzadzic sam, bedzie musial liczyc sie z koalicjantami, partia Holowni - fanatycznego katolika (choc nie do konca kochajacego instytucje Kosciola) oraz konserwatywne i tradycyjnie bliskie kosciolkowi PSL. Kuria juz nerwowo szuka dojscia do wladz PSL, boja sie ze zakreci sie kurek z miliardami. Moze byc roznie niestety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
+10 / 10

@mikv Komisja Majątkowa do rozliczenia, przekrętów było mnóstwo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+5 / 5

@tomkosz PSL wszedł do sejmu bez poparcia kościoła i tego powinien się trzymać, żeby nie zawieźć swoich wyborców. Zelaznego elektoratu pisu nie przekona z kościołem czy bez.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+14 / 18

@Cammax "Tusk wprowadzi całkowity rozdział KK od państwa, wstrzyma finansowanie tej mafii, odsunie KK od władzy, zabierze się za Rydzyka i konfiskatę jego majątku, a na koniec opodatkuje KK."

Dajesz kiedy się to stanie i robię screena. Może jakiś zakład?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+4 / 10

@kondon Tusk to Tusk tamto xD
Peowcy go bombardują nie gorzej jak pisowcy.. jedni go za wszystko obwiniają a drudzy myślą że on wszystko naprawi xD

Ten kraj nie ma szans na lepsze jutro :) i gdybyśmy mieli nawet 1000 Tusków to nic nie da :))))

Polska podzielona Polska słaba. Taka jest prawda. Zasiej ziarno nienawisci a zbierzesz plon jaki tylko chcesz.

Polska stała się pięknym przykładem podziału i rozpadu społeczeństwa dzięki wpływom zewnętrznym.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kunta_Kinte
+2 / 4

@Cammax
?????
To jest sarkazm, prawda?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@kondon ja typuję 2-3 lata. Na początku kadencji będzie miał pilniejsze rzeczy do roboty, jak chociażby usunięcie wszystkich lub prawie wszystkich socjali, pojednanie z innymi krajami, odnowienie relacji z Niemcami i Ukrainą, rozliczenie PIS, posprzątanie po nich bałaganu i wycofanie się z wszystkich głupot, które PIS wprowadził.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+2 / 2

@Obyczajowy "jedni go za wszystko obwiniają a drudzy myślą że on wszystko naprawi xD "
Zgadzam się. Polityk może się poruszać jedynie w niewielkim zakresie, nie może sobie robić co chce.

Ja nie wiem czy to nawet wpływy zewnętrzne. Nasi politycy wystarczająco nas dzielą, że nikt inny nie musi już niczego tutaj dokładać.

@Cammax Ale Cię fantazja niesie...
"usunięcie wszystkich lub prawie wszystkich socjali,"
Do tego pory PO popierała je chyba prawie wszystkie, do tego cała ta "opozycja" zapewniała, że niczego nie usunie, więc w ogóle w to nie wierzę.

Jak znowu będą wchodzić w d... Niemcom, to relacje się poprawią...
Ukraina sama zepsuła te relacje.

Nie wierzę też w żadne znaczące rozliczenia. Jakieś pionki mogą coś tam oberwać, ale to też nic znaczącego nie będzie.
Raczej będą dokładać kolejne głupoty, zwłaszcza, że Lewica to ich koalicjant.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-2 / 2

@kondon a mi się wydaje, że tym razem będą rozliczenia. Wałów i łamania prawa na aż taką skalę nie było nigdy. Politycy raczej mają z tyłu głowy, że jak tego nie rozlicza, to kolejni posuną się coraz dalej.

Te socjale to nie aż tak łatwa kwestia. Wiesz, gdyby opozycja wprost powiedziała, że zabierze, to skończyłaby gdzieś pod progiem wyborczym, a PIS z większością konstytucyjną. Jeśli jednak zabiorą, ludzie się wkurzą, mogą być zamieszki. Jeśli nie zabiorą, to boję się o gospodarkę.

Relacje jednak trzeba poprawić, bo teraz są bardzo złe i to też nie jest ani dobre, ani bezpieczne.
Tyle że nas popierają tylko Węgry i może Rosja, a Ukrainę cały świat...

Dlatego rozliczenia trzeba robić "od góry". Jak ci z najwyższych stanowisk poleca, to innym to może da do myślenia, że jednak tego prawa trzeba przestrzegać, skoro większego ode mnie rozliczyli za mniejszą rzecz. Nie wiem, proponuję na pierwszy strzał Kaczyńskiego, Ziobrę, Morawieckiego, ministrów zdrowia z czasów pandemii i tego komendanta od granatnika. Potem się rozliczy Dudę (teraz bez większości nawet nie ma sensu próbować), a dalej mniejszych posłów i szeregowych policjantów za to, że "tylko wykonywali rozkazy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kondon
+1 / 1

@Cammax Ja w nie nie wierzę... Bardzo chciałbym się mylić.

Wiem, że to trudna kwestia. Tylko Ty napisałaś, że będą je wszystkie usuwać.

Relacje się poprawią zależnie od interesów. Rosja nas nienawidzi, nie opowiadaj głupot. Cały świat też nie popiera Ukrainy. Znowu jakieś bajki... Po raz kolejny powtarzam Ci - liczą się interesy, nie żadne wartości. Opozycja będzie realizowała interesy Niemiec i Brukseli, to i relacje się poprawią. Sądownictwo i reszta to tylko preteksty do uderzania w rywali.

Zgadzam się z tymi rozliczeniami, tylko nie pisz tego mi, a Tuskowi i reszcie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@kondon mi akurat najbardziej zależy żeby mieć rację właśnie co do rozliczeń. W innych kwestiach mogę się pomylić, może mój komentarz fatalnie się zestarzeć, ale rozliczenie PIS jest ważne, właśnie po to by inni nie czuli się coraz bardziej bezkarni.

W sumie... Ciekawi mnie, co zrobią. Zwłaszcza że nie ma tu rozwiązania przy którym zarówno gospodarka będzie "uratowana" (choć wątpię, czy da się serio uratować w jednej kadencji), jak i ludzie zadowoleni. W sensie ci mający jakieś pojęcie o ekonomii będą za ich zabraniem. Gorzej z wytłumaczeniem tego reszcie.

No, czyli tylko Węgry. Pytanie tylko, czy szczerze nas popierają, czy tylko po to, by nie popierać UE i Ukrainy. Z drugiej strony, my w sytuacji Ukrainy pewnie byśmy tak samo zrobili. PIS też lubi machać szabelką i oskarżać każdego o sprzyjanie Rosji. I też, wzorem Ukrainy nie mówią "politycy X, Y, Z są za Rosją, a reszta tego narodu bardzo nam pomogła, za co dziękujemy", tylko "wszyscy npm Niemcy są za Rosją".
Poprawia się też relacje z USA, bo patrząc na Bidena przed wojną, to miałam wrażenie, że on prędzej z nami zerwie jakiekolwiek relacje niż nawiąże sojusz (bo Demokraci to taki amerykański odpowiednik PO i moze Lewicy).
Mam nadzieję, że choć w wojnę Palestyny i Izraela się nie będziemy jako kraj mieszać. Czemu? Bo PO na pewno poprze Izrael, a PIS to by nas jakimś cudem i z Palestyna skłóciło, choć z Izraelem mamy bardzo źle relacje i raczej o popieranie Izraela PISu nie oskarżam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+9 / 9

Jaka ryzykowna? Organizacja zyskała finansowo, a teraz będzie się kur... do nowej władzy. Nic się nie zmienia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L lameria
+1 / 1

@michalSFS Politycy umią w matematykę, przy tak spadającej liczbie osób chcących mieć coś wspólnego z KK nikt nie będzie pompował miliardów złotych w coś co przyniesie mu kilka punktów procentowych wyborców, którzy nie wiadomo czy dożyją następnych wyborów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 4

@Gundula I bardzo dobrze, to są zbędne czynności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kunta_Kinte
+3 / 11

Gniew Tuska....o boże....
Do autora demota, który musi mieć poniżej 15 lat:
Tusk rządził 7 lat i nigdy nie "gniewał" się na księży, a nawet wziął ślub kościelny przed wyborami, żeby przypodobać się katolikom.
Oj jak się zdziwicie jak w najbliższych latach nic się w sprawie kościoła nie zmieni:)
Ja już mam dosyć tlumaczenia ludziom, że Tusk to nie jest debiutant polityczny i można sobie sprawdzić jak on rządził. Ale co tam...czekam na minusy, bo jestem pisiorem, bo nie kocham Tuska. Wierzcie sobie w te bajeczki, ja wkrótce się odezwę ze słowami "a nie mówiłem?"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kunta_Kinte
+1 / 9

@Obiektywny1
Skopiowałem sobie te linki i zamierzam używać ich jako broni na zacietrzewionych fanatyków Tuska, chociaż pewnie nikt nie przeczyta tylko odpisze "naoglądałeś się TVP", ale zawsze warto spróbować. Moim zdaniem oni fanatyzmem nie odbiegają od pisiorów. Choćbyś im w twarz rzucił faktami to oni tego nie przyjmą.
Przypomniała mi się sytuacja z pracy:
Montowałem z typem tory kablowe i on montował wszystko odwrotnie niż te już postawione. Ja mu tłumacze, że źle montuje, on na to "co ty pier**lisz", ja mu mówię, że wystarczy, że obróci się o 180stopni i będzie widział czarno na białym, że mam rację. On tylko się uśmiechnął pogardliwie i dalej montował źle... następnego dnia wszystko musiał poprawiać:)
Tak właśnie widzę wyznawców Tuska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+1 / 5

@Kunta_Kinte autor ma prawie 63 lata i niejedno w życiu widział. Tusk też zmienił poglądy - dobrze pamiętam, jak brał ślub kościelny tuż przed którymiś wyborami. Ale to było przed tym, jak społeczeństwo nie przejrzało na oczy w kwestii kościoła w Polsce. Dobrze pamiętam jak 11 lat temu każdy mój wklejony demot o kościele wylatywał po minutach do śmietnika i to nie z powodu decyzji adm, ale głosami użytkowników, którzy bardzo nisko go oceniali. Dziś takie sytuacje praktycznie mi się nie zdażają

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 5

@Kunta_Kinte
Autor demota jest grubo po 60-ce. Został wojującym ateistą około roku 1970.

Mam nadzieję, że trochę się w stosunku do Kościoła zmieni. Przede wszystkim, że Państwo przestanie finansować Rydzyka i jemu podobnych. To już byłaby znaczna poprawa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kunta_Kinte
-1 / 1

@Rydzykant
Ale kiedy Rydzyk został piardyliarderem i nikt nie mógł mu nic zrobić? No przecież jeszcze przed rządami PO-PSL i za ich rządów nikt go nie ruszył, nie mam danych (może ktoś mnie oświeci) ale za ich rządów też kaska leciała strumieniami do niego, nie tylko od idiotów/wyznawców. Ja nie mówię teraz o Tobie, ale ludzie serio myślą, że Rydzyk był sobie biednym mnichem, a przyszedł PiS i zrobił z niego bogacza.
Mogę się założyć, że w sprawie kościoła i Rydzyka zmieni się ewentualnie tyle, że ciut mniej będą z nas doić. Ale jak widzę hasła "Tusk oddzieli kościół od państwa" to mnie pusty śmiech ogarnia. Nie zrobił tego przez osiem lat i nie zrobi tego i teraz.
Niektórzy argumentują to tym, że to były inne czasy i Tusk się zmienił...to ja pytam na jakiej podstawie takie wnioski? Bo powiedział to na wiecu wyborczym? Ja jestem zdania, że nie skaczę się dwa razy do tej samej rzeki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+1 / 5

@Kunta_Kinte
Rydzyk jest ustawiony od lat i żaden rząd go nie ruszy, no chyba że Zandberg zostanie premierem, a Biedroń prezydentem. Wcześniej było jak było, jednak dopiero PiS jawnie wykorzystywał jego pozycję i w zamian za "dofinansowania" otrzymywał radiomaryjny elektorat. Koalicja nie potrzebuje takiego wsparcia. Wręcz odwrotnie, nie chcą być kojarzeni z Rydzykiem. Dlatego jawne przewałki toruńskie zostaną zahamowane. Na więcej nie liczę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D DeltaTango
+10 / 10

Gniew Tuska %-) Zachowujecie się tak jakby jakaś nowa formacja obejmowała władzę. Przecież to stare poczciwe PO-PSL, które trzymało większościową władzę przez 8 lat poprzedzające rządy PiSu. Przez te 8 lat rządów PO-PSL kościół cały czas promował pisiorow, w każdym kościele dzwonili o odzyskiwaniu Polski. Jakoś wtedy nie było gniewu Tuska. Ja się nie dowie, że na świecie wybuchają wojny non stop, skoro wy nie pamiętacie co się działo 8 lat wstecz, a co dopiero 20-40 lat wstecz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar solarize
+6 / 6

Ja tylko się obawiam, że o ile nowa władza podejmie próby uporządkowania spraw instytucjonalnych (trybunał, sądy, tvp itd) oraz obyczajowych (kościół, aborcja itd), to przy okazji będzie chciała pogrzebać szanse na zwiększenie atrakcyjności Polski do zakładania i prowadzenia biznesów poprzez zwiększanie opodatkowania firm i przedsiębiorstw, o czym lewica zaczyna otwarcie mówić. Jeśli równanie bogatszych w dół przybierze na sile aby zakopać doły recesji zostawione przez poprzedników i przez ogólnoświatowy trend, to kluczowi wyborcy stracą wiarę w tę koalicję (która ich ograbi) i sens uczestnictwa w wyborach w ogóle. Kolejną kadencję wtedy znów przejmie, rozbestwione już do granic możliwości, piekło pis.

A pisałem, że "podejmie próby", a nie, że coś zrobi, bo nasz wybitny prezydent pewnie będzie starał się wszelkie kluczowe inicjatywy zablokować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariuszem
-1 / 3

Nikt tyle złego dla Kościoła nie zrobił, ile zrobił PiS przez 8 lat. Oni próbowali (chyba nawet skutecznie) odtworzyć model Irlandzki. Jakby nie dostrzegając aktualnej sytuacji. W ten sposób KK stracił bardzo dużo, a zyskało personalnie, jedynie kilku biskupów i pewien nieszlachetny redemptorysta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem