Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
828 842
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J jeszczeNieZajety
+4 / 18

@wawrzynkor Obyś ty (małą literą intencjonalnie) posiedział ćwierć tego co on. Z pewnością korzystając z tego czasu wymyślisz ze 20 powodów po co drążyć temat. Życzę ci tego z całego serca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wawrzynkor
+7 / 21

@jeszczeNieZajety idioto, sarkazm, poczytaj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+15 / 15

@wawrzynkor Przepraszam ale w dzisiejszych ciężkich czasach mam często mocne watpliwości czy to jaja czy serio. Tak było i tym razem. Twój wpis zrobił na mnie wrażenie, że jest dziełem jakiegoś betonu. I poniosły mnie nerwy.
Cóż - jak powiedział jakiś aforysta - rzadko błaźni się błazen natomiast cżesto błaźni się król. Królem nie jestem ale udało mio się.
Mam nadzieję, że ten przykru incydent nie wpłynie negatywnie na naszą dalszą owocną współpracę.
Z drugiej strony jak widać to mam jakieś plusy za mój wpis więc istnieją jacyś ludzie, którzy Twój wpis wzieli też poważnie.
Jak mówiłem - czasy są ciężkie i trzeba uważać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2022 o 17:33

W wawrzynkor
+7 / 7

@jeszczeNieZajety również przepraszam, demotywatory to jednak nie miejsce na traktowanie wszystkiego na poważnie, sarkazm mocno pomaga, szczególnie jak słów brakuje...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+6 / 6

@wawrzynkor @jeszczeNieZajety, chyba pierwszy raz widzę w sieci tego typu publiczną wymianę zdań. Poczułam się wyjątkowo, jakby w innej rzeczywistości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
-1 / 1

@Ochrety
Jeden jeszcze nie zajety, wiec może szuka drugiej połówki, na privie już poleciały całusy :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+3 / 3

@SrogiKutafon I po co ten sarkazm. Nie można się bezinteresownie ucieszyć, że zobaczyło się rzadkie zjawisko? Jak teraz zaćmienie słońca przed chwilą było, to wszyscy o tym mówili.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+26 / 32

Jak zwykle, politycy "prawicy" - Lech Kaczyński, Ziobro, zbijają kapitał polityczny na cudzej tragedii, gównojady !!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mudia
+10 / 12

@Jur4578 Nazwał bym dosadniej - ścierwojady. Nie zrobię jednak tego ze względu na sępy, które też są padlinożercami, ale spełniają pozytywną rolę w przyrodzie. Nie będę zrównywał obu tych gatunków, bo to nie fair w stosunku do ptaków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elathir
+7 / 9

@Jur4578 ciekawe czy jest jak poprzednio i sędzia, który obniżył wyrok jest z kasty zera i zrobił to pod publikę.

Jak były 2-3 lata temu głośne afery o reformę sądownictwa to był taki case:
1) Sąd pierwszej instancji wlepił 25 za zbrodnię (gwałt i morderstwo dziecka), dożywocia nie dał bo oskarżony nie mataczył, nie utrudniał śledztwa, nawet jakoś tam współpracował stąd tylko przed najwyższy wymiar kary.

2) od wyroku odwołała sie prokuratura jak i obrońca skazanego

3) w sadzie apelacyjnym kolega zera i członek neo dyscyplinarki obniżył karę do 15 lat (Krzysztof Eichstaedt, powołany w 2018 do izby dyscyplinarnej przez Ziobrę)

4) zero wpadł cały na biało z kasacją

Nie zdziwiłoby mnie to gdyby tutaj było tak samo i za zaniżony wyrok odpowiadał jeden z ludzi zera.

https://www.newsweek.pl/polska/sedziego-ktory-zlagodzil-wyrok-zabojcy-3-latka-powolal-zbigniew-ziobro/jfflvs0

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 26 października 2022 o 8:59

avatar Cammax
+3 / 3

@Elathir też tak myślę. No i obawiam się, że ci nieudacznicy znowu wsadzą niewinnego. A faktyczny sprawca nadal wolny. A tak na marginesie Eichstaedt, idealne nazwisko do kolaboracji z partią, która dosłownie ma w programie nienawiść do Niemiec i chęć odwetu za II WŚ.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+20 / 24

Czuję odruch wymiotny za każdym razem kiedy słyszę jak minister sprawiedliwości lub prokurator generalny wypowiadają się emocjonalnie na temat sprawcy przestępstwa albo publicznie oceniają negatywnie wyroki sądów. A tu mamy kumulację kumulacji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 3

I dlatego Ziobro dawno powinien siedzieć. Razem z resztą PISu. Co do L.Kaczyńskiego, to zostaje nam (przynajmniej tym, którzy są wierzący) tylko nadzieja, że tacy jak on smażą się w piekle za to, co robili. To byłaby jakaś sprawiedliwość. A pozostałym zostaje tylko złość, że nie dosięgła go sprawiedliwość.

No i tak na marginesie wiadomo, kasacja przejdzie, bo PISowski SN już zadba o to, żeby wniosek ich zwierzchnika był spełniony. Choć akurat dla takich sprawców to słusznie, o ile jest pewność, że są winni. Bo z tymi nieudacznikami, to boje się, że znowu wsadzą niewinnego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Banasik
+2 / 2

@Cammax . Człowiek wierzący (zakładam że mowa o chrześcijaninie) nie może mieć nadziei że ten czy ów smaży się w piekle. Taką postawą sam grzeszy i to ciężko. Wśród grzechów przeciwko Duchowi Świętemu (najcięższa kategoria grzechu) są takie: "rozpaczać lub wątpić o łasce i miłosierdziu Bożym" oraz "zazdrościć bliźniemu łaski Bożej".
Wierzymy że Bóg jest sprawiedliwy, ale też że jest miłosierny, więc zawsze jest nadzieja dla tego kto sam Bożego Miłosierdzia nie odrzuca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mwa
+2 / 4

Ach ten zły prokurator!
Gdyby tylko istniała jakaś niezależna od polityków instytucja która decydowałaby o uwięzieniu ludzi na podstawie swobodnej oceny dowodów i wysłuchaniu racji obydwu stron...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+4 / 4

@mwa Tak, jest SĄD. Ale nie dokonuje tego w oparciu o iluminację i objawienie ale dostarczone dowody i argumentację stron. Jeżeli oskarżony dostaje adwokata z urzędu. ma do niego ograniczony dostęp - w dodatku jest w tym czasie podsłuchiwany a korespondencja z prawnikiem kontrolowana. Prokuratura nastawiona na "sukces" część dowodów "gubi", część nadinterpretuje. Ma ponadto w areszcie dyżurnych "świadków koronowanych" którzy za świadczenia lub umożenia zobaczą, usłyszą i zaświadczą wszystko (w przypadku Komendy współwięzień zeznał, że Komenda chwalił się, że zabił) itd. itp.

Naprawdę nie dostrzegasz tej całej patologii gdy prokuratorem naczelnym jest polityk??? Szef prokuratorów i sędziów oraz kolega szefa policjantów mający za sobą machinę propagandową wartą 2mld rocznie.
A po drugiej stronie pojedynczy obywatel

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2022 o 13:35

M mwa
-3 / 3

@BrickOfTheWall
Ale zauważyłeś że Komenda został skazany zanim PiS zmienił prawo dotyczące prokuratury i zanim przejął TVP? Sąd ma prawo powołać biegłego żeby stworzył ekspertyzę czy wydał opinię. Sąd ma prawo i obowiązek zawiadomić o przestępstwie w postaci zagubienia dowodów. Sąd ma kierować się zasadą domniemania niewinności. Adwokat ma prawo do poufności w kontaktach z klientem i nieskrępowanego dostępu do niego. Po to są te wszystkie uprawnienia żeby zapewnić sprawiedliwy i bezstronny proces i jeśli ktoś jest winny niesłusznej odsiadki Komendy to właśnie SĄD w pierwszej kolejności.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pereplut
+4 / 4

Sytuacja powyżej to jedyny przemawiający do mnie argument przeciwko wprowadzeniu kary śmierci w Polsce.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
0 / 2

@Pereplut masz i nie masz racji. Prawdą jest, że gdyby była ta kara to już Komendy by na tym świecie nie było a z drugiej strony może teraz na wolności być 10 innych morderców którzy dostali jakieś śmieszne wyroki po kilka lat i dalej będą zabijać. Kij ma dwa końce. Z pewnością to nie jest decyzja taka z marszu że kara śmierci ma być lub nie. Uważam, że aby myśleć nad jej wprowadzeniem to należy najpierw maksymalnie przygotować służby, procedury, technologie i wszystko co może służyć w zbieraniu dowodów i udowodnieniu bądź nie winy. Wiemy jak ten system działa u nas czego historia z demota jest przykładem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pomylilem_Strony
+5 / 5

To ten sam Ziobro co ciągał lekarzy po wszystkich instancjach i przegrał, a później poszedł do instytucji unijnych i .... przegrał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gekon86
+3 / 3

@Pomylilem_Strony tak to ten sam. Nasz sprawiedliwościowy geniusz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bajk4
0 / 0

Zbrodni ktorej nie POPEŁNIŁ. Mozna dokonać jakiegoś szczególnego wyczynu. To tyle. Popraw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem