Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
357 368
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
0 / 12

Tyle jest warte życie w ZSRR.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Greglem
-2 / 12

A ja chcialem sie zapisac do oddzialow zarowno w ukrainskiej jak i w ruskiej ambasadzie i nigdzie nie chcieli. Nawet sie o warunki nie pytali. ;-(

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 11

Mięso dostało mięso. Może zdążą to zjeść.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karuzelczyk
+4 / 12

Fajnie pośmieszkować z ludzkich dramatów? Zarówno po jednej jak i po drugiej stornie są tysiące ludzi, którzy nie chcą uczestniczyć w wojnie, nie są jej winni i w sumie niewiele mogą zrobić. Bo są pionkiem, tak jak i my jesteśmy pionkami w rękach rządu. Powiecie, że wybrali sobie putina to niech tak mają. My też wybraliśmy sobie kaczyńskiego wiec mamy kaczy dobrobyt. Tyle warty jest głos mniejszości wobec zmanipulowanej większości.

Po jednej i drugiej stronie walczą ludzie którzy walczyć nie chcą, nie umieją i nie powinni walczyć. Są wyrwani ze swojego życia, rodzin, pracy, marzeń. Śmieszne co? Póki nas to nie spotka. Też nie dostaniemy więcej niż kawałek kiełbasy do łapy, skoro żołnierze zawodowi muszą kupować buty za własne pieniądze na allegro, bo wojskowe zapasy poszły na wot.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 27 października 2022 o 9:20

W wengern
+6 / 10

@karuzelczyk Dokładnie tak. Nie licz jednak na zrozumienie. Propaganda działa - komentarze są pełne zaślepionych nienawiścią idiotów, z pianą na pyskach tłukących te bezmyślne wypociny. To zresztą też element wojny, nakręcony i podsycany przez propagandę. Nie rozumieją, jak dali się rozegrać. Nie rozumieją na czym polega wojna. Nie rozumieją już nawet na czym polega normalność. A jeśli rozumieją - odsuwają tę myśl od siebie i uciekają w agresję. Jak dzieci pozwolili sobie wsadzić do głów ideologię i tańczą tak, jak zagra im telewizja. Są ogłupieni i zezwierzęceni propagandą do tego stopnia, że zwykła rozmowa z nimi jest często niemożliwa, nie mówiąc już o jakiejkolwiek wymianie poglądów. Gotowi rzucić się na każdego, kto nie pluje tak jak oni. Próbują być zabawni, a są co najwyżej śmieszni. Bez poglądów poza tymi, które im wpojono, bez wiedzy poza tą z telewizji, bez uczuć poza nienawiścią, chełpią się swoją małostkowością. Jest mi wstyd za moich rodaków, nie spodziewałem się, że aż do tego stopnia i w tak przerażająco dużej części wykażą się ignorancją i głupotą.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
-4 / 6

@wengern
z tresci wynika ze jestes Rosjaninem wiec troche mi glupio napisac to co zamiarzam... ale wychodzi na to ze jestes swiadomy tego co dzieje sie w mózgach pobratymców wiec jednak napisze...
z góry przepraszam jesli to cie urazi.
W UK (SZCZEGOLNIE W LONDYNIE) KRÁZY RASISTOWSKIE POWIEDZENIE: "CZARNEGO Z BUSZU WYCIÁGNIESZ... ALE BUSZU Z CZARNEGO NIE DA RADY.."
Na podstawie doniesien z wojny w Ukrainie wymyslilam wlasne powiedzonko:
JAK TU UCYWILIZOWAC ROSJANINA SKORO ON NIE CHCE POZBYC SIE CHAMSTWA ZLODZIEJSTWA PIJANSTWA I OKRUCIENSTWA?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ludek_z_lasu
0 / 0

@wengern To politycy powinni prać się po pyskach a nie w swoim imieniu wysyłać innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wengern
0 / 0

@Ella111111
Żebyś tylko była w stanie zrozumieć, co wynika z treści Twojego komentarza, a ja afery nie robię ;) Widocznie znam inne UK i inny Londyn, bo powiedzenie, które przytaczasz zdaje mi się jednak właściwe środowisku, o przynależność do którego posądzałbym Ciebie. Nigdy nie słyszałem go jednak na ulicach Londynu. Nie słyszałem go też w Birmingham, Liverpoolu ani Glasgow.
Bawi mnie naiwna wiara, że opinia zaślepionej rasizmem i zapewne wieloma innymi fobiami ignorantki może mnie w jakikolwiek sposób urazić.
Mam wrażenie, że będąc ofiarą silnego efektu Duninga-Krugera, napisałaś grafomański komentarz, którego zwyczajnie nie było gdzie wcisnąć, więc przykleiłaś akurat tutaj.
Nie będę tłumaczył rzeczy, które w dowolnej chwili możesz zweryfikować sama, ale nie robisz tego, bo nie chcesz. Nie będę wskazywał co napisałem, a czego nie i co z tego wynika, bo chyba wystarczy Ci to, co już wiesz i nie widzisz potrzeby rozwoju. Nie będę nawet namawiał Cię do myślenia, bo przecież oczywistym jest, że jesteś przekonana, że poglądy, które wygłaszasz są Twoje własne. W końcu powiedzieli tak w telewizji i napisali w Internecie, każdy może sobie przeczytać.
Jesteś jedną z tych rodaków, za których właśnie mi wstyd. Nie rozumiesz, a właściwie nie chcesz nawet zrozumieć co się dzieje dokoła Ciebie. Butnie uważasz, że Twoja ograniczona wiedza w połączeniu z odrobiną bezczelności wystarczy, żeby trafnie ocenić sytuację, a tymczasem nie jesteś w stanie zrozumieć prostego komentarza w internecie. Zapewne nie jesteś do końca pewna co myślisz o tej całej wojnie i w ogóle sytuacji politycznej, więc oceniasz nieco na ślepo, rzucasz w przestrzeń to, co aktualnie wydaje się najpopularniejszą narracją, w nadziei, że pozostali w razie czego wstawią się za Tobą i dostarczą argumentów. Tak się jednak nie stanie, ponieważ po pierwsze takich argumentów brak, a po drugie większość tych (jeśli nie wszyscy), na których mogłabyś liczyć, mają dokładnie ten sam problem, co Ty.
Parafrazując Twoje własne powiedzonko – „Jak tu rozmawiać z naiwnym ignorantem, skoro opiera on swoje poglądy na na własnych fobiach, niezrozumieniu zagadnienia, w którym zabiera głos, brakach w krytycznym myśleniu, nieumiejętności odróżnienia wartościowej informacji od propagandy i zwykłych bzdur, ksenofobii, całej masie błędów poznawczych i agresywnej niechęci do wszystkiego, czego w swoim ograniczonym rozumieniu nie jest w stanie pojąć”.

@ludek_z_lasu
Zgadzam się. Nasze sympatie polityczne, czy nawet ocena sytuacji powinna mieć w tym aspekcie drugorzędne znaczenie. Też jestem zdania, że gdyby wprowadzić zapis prawny wysyłający w razie wojny na front w pierwszej kolejności polityków, to wojny w dzisiejszym kształcie zniknęły by natychmiast. Teraz jednak wygłąda to tak, że bogaci rozgrywają wojny rękoma biednych, wykorzystując ich naiwność i podatność na manipulacje tylko po to, żeby załatwić własne cele. To rzecz jasna dłuższy temat do analizy, ale w ogólności - biedni żołnierze, zindoktrynowani, ogłupieni i zubożeni, omamieni ideologią i obietnicami pieniędzy i przywilejów, walczą w imię bogatych, ich rządzy władzy i zysku, płacąc krwią za ropę, gaz czy co tam akurat zalega na terenach, gdzie nagle zabrakło demokracji...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 31 października 2022 o 11:13

E Ella111111
0 / 0

@wengern

Hahahahahahahaha... rozbawiles mnie... naprawde :)
Wytykasz mi brak wiedzy i ignorancje jak gdyby to bylo powazne forum naukowe, a nie komentarze do memów hahahahahaha

...i pod plaszczykiem znawcy tematu próbujesz dowartosciowac swoje ego popisujác sie dluuuugá rozprawá naukowá na temat godny lepszej idei :)))))) Brawo!
Powodzenia! ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
0 / 0

@wengern @Ella111111 W Polsce mamy powiedzenie, że chłop wyjdzie ze wsi, ale wieś z chłopa nie. Czy jest w tym coś obraźliwego? Raczej nie. To raczej opis pewnych zaobserwowanych zachowań. Jeśli odniesiemy to do emigrantów z Afryki, to myślę, że zasada jest ta sama. Jeśli ktoś wychowywany był w świecie o innych normach kulturowych, innym sposobie pojmowania rzeczywistości, poddawany był innym warunkowaniom moralnym przekazywanym z pokolenia na pokolenie, to przyniesie to ze sobą do nas, do bardziej cywilizowanego świata. Jestem wrogiem rasizmu, ale w stwierdzeniu że tak się dzieje nie ma akurat nic rasistowskiego. To raczej stwierdzenie prawdy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2022 o 12:44

W wengern
-1 / 1

@Ella111111 Dzieki! :)
Nie chcę się wyzłośliwiać, ale uwaga o tym, że trudno Ci przeczytać kilkuzdaniowy komentarz, który oceniłaś jako "dłuuuuugą rozprawę naukową" trochę przeraża. Co znaczy "temat godny lepszej idei" nie chcę nawet wiedzieć... :)
A poza tym, to Ty byłaś uprzejma zareagować na to co napisałem do kogoś innego, nieudolnie próbując ośmieszyć zarówno mnie jak i - bliżej nieokreślonych - Rosjan. Sama weszłaś na ring, a teraz biadolisz, że oberwałaś.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
0 / 0

@wengern
Widze ze ty jak nasz rzád... dopóki jestes na scenie MUSISZ MIEC OSTATNIE SLOWO :D
i owszem... jestes zlosliwy (o tym swiadczá wszystkie twoje posty do mnie)
Moze i mam mniej wiedzy od ciebie, ale wchodze na to forum zeby sie posmiac / poznac opinie innych / czegos nauczyc... NIE ( jak ty) PO TO ZEBY WYLEWAC WLASNE FRUSTRACJE NA TYCH KTORZY MAJÁ INNE ZDANIE OD MOJEGO.
Pls... odpusc sobie popisy i zajmij sie pluciem jadem na innych (najlepiej na takich samych mádrych jak ty)
inaczej pomysle ze mam u ciebie "specjalne wzgledy" :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wengern
+1 / 1

@Ella111111 Ależ oczywiście, że masz u mnie "specjalne względy"! Byle komu nie poświęcałbym czasu ani uwagi.
No ok, już odpuszczam. Przyznaję - wkurzyłem się, że naskoczyłaś na mnie, próbując mnie obśmiać i przykleić mi tę popularną ostatnio etykietkę "ruskiej onucy".
Wiesz, ignorancja ma to do siebie, że jeśli jej nie piętnować, to bardzo szybko zaraża kolejne jednostki.
Przepraszam, nie było moim zamiarem Cię obrażać - podobnie jak Ty jestem tutaj trochę dla żartu, trochę dla wymiany poglądów. Poirytowałem się tylko tym, że najpierw na mnie naskoczyłaś, a potem ustroiłaś się w piórka ofiary moich "mądrości".
Mylisz się też, że muszę mieć ostatnie słowo - zdecydowanie bardziej zależy mi na wyjaśnieniu sprawy.
Jeśli naprawdę Cię to rusza - napisz ostatni komentarz, nie będę już odpisywał.
Pozdrawiam serdecznie, co złego to nie ja. :*

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar severh
-5 / 7

To nie kiełba wyborcza tylko prowiant na tydzień

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
-4 / 6

@severh
Nie byla bym taka pewna... moze majá tylko wáchac palaszujác suchy chleb? A po powrocie muszá oddac...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-5 / 7

Nazwanie tego kiełbasą to jest gruba przesada. Rosjanie w wiekszości nigdy nie próbowali czegoś, co my nazywamy kiełbasą. To, co trzymają z dumą w rękach, to jest coś w rodzaju znanej i u nas za komuny tzw. metki albo mortadeli. Mieli się rożne odpady miesopodobne, dodaje przyprawy i konserwanty, i gotowe.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar greony12
0 / 0

z ich poprzedników

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorilla998
+1 / 1

Zgaduję że to ich ostatnie wspólne zdjęcie jako żywi?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem