Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
155 173
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Kocioo
-3 / 5

Czegoś nie rozumiem. Jeżeli zostało zgłoszone popełnienie przestępstwa przez ofiarę, postawione zarzuty to jakim sposobem przeniesienie do innej parafii jest w stanie kogoś ukryć ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 5

@Kocioo
W czasach bez internetu i telefonów komórkowych mialo to sens, nowa miejscowość, nowi nieświadomi parafianir, bo niby skąd mieli wiedzieć co ksiądz ma za uszami

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
-2 / 4

@acotam43 Twierdzisz że przestawano ścigać ludzi, którym postawiono zarzuty prokuratorskie , wiesz, obdukcja, dowody, te sprawy tylko dlatego że zmienili parafię ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 3

@Kocioo nie, pytasz jak możliwe jest kogoś ukryć, reszta to zwyczajnie korupcja i zależność państwa od kościoła. Ile postawiono zarzutów a ilu księży zostało skazanych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 1

@acotam43 A nie przyszło ci do głowy że po prostu nie było na to dowodów. Twierdzisz że prokuratura i policja jest skorumpowana i zaniechała ścigania jub ukrywała dowody. Czy ty masz dowody na to ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@Kocioo nie było dowodów więc dlaczego przenoszono ich na inną parafię? Mówisz o postępowaniu prokuratorskim w sprawach, które do prokuratora nawet nie doszły bo ofiary były ignorowane lub zastraszane. Ksiądz znikał, sprawa zamieciona pod dywan. Nie bardzo rozumiem dokąd zmierza ta dyskusja? Chcesz powiedzieć, że pedofilia w kościele to wymysl i nagonka na kościół?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 1

@acotam43 Nie chcę w tej chwili się powtarzać i bić z tobą piany, ale musisz sobie uświadomić że przeniesienie na inną parafię nie uchroni przestępcy przed odpowiedzialnością gdy prokuratura ma twarde dowody typu obdukcja, zeznania świadków itp. Przeniesienie do innej parafii jest środkiem na uciszenie sytuacji ale tylko w przypadku kiedy nie ma konkretnych dowodów. Co zrobić z kimś komu coś ktoś zarzucił a nie ma na to dowodów. Trzeba go traktować jako osobę niewinną.
W prawie domniemanie niewinności jest również podstawą. Winę trzeba udowodnić a oskarżenie o pedofilię łatwo jest rzucić, natomiast osoba niewinna oskarżona o pedofilię nie zrzuci tego piętna do końca życia i to też trzeba brać pod uwagę a nie dokonywać samosądów bo mi się tak wydaje czy uważam że księża to pedofile.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@Kocioo
Opisujesz sytuację zgodną z prawem w takim kontekście, w jakim powinna ona być zachowana - nie musisz bić piany bo nie ma o co, absolutnie się z tobą zgadzam. Nie zgodzę się natomiast z faktem, że wszystkie przestępstwa zgłoszone przez ofiary zostały tak samo potraktowane i w kazdym przypadku zgodnie z litera prawa, w takie bajki już nie uwierzę, za dużo dochodzeń dziennikarskich, za dużo faktów wyciągniętych na światło dzienne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 1

@acotam43 Gdy w grę wchodzą twarde dowody, każda sytuacja na pewno jest rozpatrywana tak samo. Gdy ich nie ma może być potraktowana różnie ale to dotyczy wszystkich aspektów prawa. Fakty są takie że skazanych prawomocnym wyrokiem sądu księży i zakonników jest ... trzech, dwóch księży i jeden zakonnik.
Tak się składa ze dzisiaj czytałem raport Amer. dep. zdrowia psychicznego.
Okazuje się że podobny procent pedofilów jest wśród przedstawicieli wszystkich religii, zawodów, ras. Był tam też zbudowany profil pedofila na podstawie wszystkich przypadków. Okazuje się że jest to społecznik, cieszący się szacunkiem i zaufaniem. może być to lider skautów , nauczyciel , ksiądz, rabin, pastor. To osoby, które są najczęściej skazywane. I to trochę przemawia na twoja korzyść że nie wszyscy są traktowani w Polsce tak samo bo u nas ten profil wygląda inaczej, gdyż nieporównywalna większość skazanych to bezrobotni, pracujący dorywczo. Także podobnie mogą być traktowani w Polsce inni "szanowani" obywatele, nie tylko księża. Jednak dalej będę się upierał że kiedy przedstawiane są twarde dowody, przenoszenie do parafii czy jakiekolwiek kroki są nieskuteczne dlatego taki argument dla mnie jest żaden.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
-1 / 1

@Kocioo
Tu nie chodzi o procent pedofilów w innych zawodach czy rasach ale o to, że e jedynie w kościele są oni ukrywani, sprawy tuszowane, ofiary piętnowane. W żadnym innym kręgu społecznym nie ma takiej hipokryzji i korupcji- nauczyciel pedofil idzie do więzienia a nie do szkoły w innym mieście.
Nie wiem kogo chcesz tu bronić. Mam wrażenie, ze dla ciebie kazdy argument przeciwko KK to żaden argument wiec temat uwazam za zakonczony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Kocioo
+1 / 1

@acotam43 Dlatego ci piszę że kiedy ktoś złoży zawiadomienie poparte dowodami żadne tuszowanie czy ukrywanie nic nie da to są bzdury.
Chcę bronić zdrowego rozsądku przed tłumem z kamieniami, gotowym kamienować za samo oskarżenie,
Dzisiaj oskarżenie o pedofilię czy molestowanie seksualne jest współczesną formą oskarżenia o czary, wystarczy oskarżyć i nikogo nie interesuje czy ktoś jest winien czy nie. Bezmyślna tłuszcza i tak chce go spalić. Czasy się zmieniają ludzie nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem