Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
972 993
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Dawletiarow
+28 / 50

PiS i "Straż" miejska. Brak słów w języku ludzi i elfów, aby wyrazić pogardę jaką czuję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+11 / 13

@amroth_86 Oprócz znajomości prawa warto mieć też choć odrobinę zwykłej, ludzkiej przyzwoitości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-5 / 5

@saz06 To powiedz o przyzwoitości 80 latce, która nie łamie prawa i opłaca miejsce na placu targowym i zarabia mniej niż ktoś kto tej opłaty nie ponosi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+2 / 4

@amroth_86 Kiedy prawo jest chore, jest jeszcze cos takiego jak obywatelskie nieposłuszeństwo. Antykomunistyczne działania też były kiedyś niezgodne z prawem i ludzie walczyli z systemem jak mogli. A takie szuje jak radny PiS - Karol Maria Wojtasik donosiły wtedy na opozycjonistów. Żaden radny innej maści niż pis nie donosiłby na biedną emerytkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-3 / 5

@profix3 Jakie chore prawo? Jest wyznaczone miejsce do handlowania i tyle. Szują tutaj jest ta pani, która bezczelnie chce oszukiwać i robi z siebie wielce pokrzywdzoną.

Poczytaj sobie co napisał @Sizar:
Radny tłumaczy: "Wezwałem Straż Miejską ponieważ pani Barbara stała ze swoim stoliczkiem w FURTCE, A NASTĘPNIE W BRAMIE WJAZDOWEJ/WYJAZDOWEJ! i nie chciała z niej się przesunąć uniemożliwiając bezpieczny ruch pieszym oraz wyjazd samochodom dostawczym z targowiska".

"Pani Barbarze oferowałem BEZPŁATNE I BEZPIECZNE miejsce na targowisku, trzy-cztery metry dalej od bramy, przy której sprzedawała oraz krzesło do siedzenia, aby nie musiała stać. Z mojej propozycji skorzystali inni nielegalnie handlujący, stojący obok pani Barbary. Zgodnie z regulaminem toruńskich targowisk spółki Urbitor, w poniedziałki nie pobieramy opłat za handel od takich kupców."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yankers
0 / 0

A teraz napisz jeszcze gdzie to robiła. Przed wejściem na targowisko miejskie a ów radny jest kierownikiem tego targowiska.
Lata 90-te i samowola się skończyły i tego typu zachowanie powinno być tępione, niezależnie od wieku sprzedającego.

Mam firmę budowlaną, gdyby na którejś inwestycji pojawiła się firma zatrudniająca na czarno lub ekipa która nie ma nawet założonej firmy, to pierwsze co bym zrobił, to szukał numeru do KAS i IP :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2022 o 6:00

Y yankers
+6 / 70

A teraz napisz jeszcze gdzie to robiła. Przed wejściem na targowisko miejskie a ów radny jest kierownikiem tego targowiska.
Lata 90-te i samowola się skończyły i tego typu zachowanie powinno być tępione, niezależnie od wieku sprzedającego.

Mam firmę z zakresu budowlanego, gdyby na którejś inwestycji pojawiła się firma zatrudniająca na czarno lub ekipa która nie ma nawet założonej firmy, to pierwsze co bym zrobił, to szukał numeru do KAS i IP.
Gdyby ktoś w pracy choć zasugerował mi wpisanie innej sumy na fakturze niż faktycznie przekazana, ma gwarantowane podpieprzenie.

Mam firmę od lat 90-tych. W latach 1990-2010 prowadzenie handlu czy usług na lewo było powszechne i społecznie akceptowalne. Osoba prowadząca firmę jest na dzień dobry na straconej pozycji, z prostej przyczyny, ów lewa firma czy nawet lewo sprzedająca osoba nie odprowadza podatków, nie prowadzi księgowości, nie ma wykupionych pozwoleń, nie płaci ZUS, odchodzi mu ponad połowa wydatków.

Co w jej wypadku wystarczyło zrobić? Wykupić miejsce na miejskim targowisku, w zeszycie zapisywać każdą sprzedaną rzecz i rozliczać się z tego z US. Do pewnej sumy można dorobić nie prowadząc firmy i zapewne sprzedawała tego tyle że łapała by się w jej ramy bez problemu.
Sprzedaż by się nie opłacała po wykupieniu stoiska targowego? No to sprzedaż przez internet.
Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

Może ja też żeby nie płacić za wynajem terenu na którym mieści się firma i parkuję tam pojazdy, po prostu przeniosę się na jakiś miejski parking nie płacąc za niego lub zajmę sobie jakiś nieużytek należący do miasta i tam będę parkować pojazdy?
Co Wy na to, będziecie mnie też bronić?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2022 o 6:13

Z zolty006
+16 / 24

@yankers Nie lubimy dzieci sprzedające lemoniadę?

Poza tym wynajem terenu to prawo do monopolu na to miejsce. To znaczy, że jak ktoś postawi sobie tam wcześniej stolik ona nie może takiej osoby usunąć z tego miejsca. A miejsce przed targowiskiem ro nie targowisko.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2022 o 6:19

T Tomasz1977
+7 / 9

co ty opowiadasz? jak wykupi stanowisko nr 23,to tam sprzedaje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+9 / 25

@yankers Czyli rzucasz przykład o parkowaniu w miejscu, na którym nie ma zakazu parkowania, swoich wozów firmowych, czyli twojej własności prywatnej i porównujesz to do staruszki, która NIKOMU nie zrobiła źle, bo dorabiała do emerytury sobie (przypominam, że sprzedaż internetowa chociażby jest zwolniona z podatku [na 2020 rok to było 12000zł rocznie]) i na pewno nie przekroczyła kwoty wolnej od uiszczenia podatku, czyli do kolejnej nie zabronionej niczym rzeczy i uważasz, że za którąkolwiek powinno się karać? Przecież nie zajęła miejsca na targowisku, a poza nim, jedyna osoba, a raczej instytucja, która ma prawo się do niej ciepać to nie US, ani SM, czy jakiś burak, któremu przeszkadzała akurat ta konkretna staruszka, tylko co najwyżej miasto, o ile uznałoby, że kobiecina nie uiściła opłaty za miejsce, w którym sprzedaje swój towar, a skoro tego nie zrobiło miasto, a SM i ICS zostały wezwane przez osobę prywatną, tutaj powinno co najwyżej dojść do pouczenia pani i tego debila.
To tak jakby się Media Expert, czy inny moloch/sklep z rtv lub agd doje*ał do do przeciętnego Janka, który sprzedaje kilka laptopów rocznie na allegro, bo przecież oni opłacają podatki, a Janek z tej opłaty poniżej dochodu 12tyś. zł jest zwolniony.
W przeciwieństwie do innych zje*anych pasożytów emerytowych, którzy hurtem głosują za pisowietami, ta pani chciała coś zarobić pracując. Przepracowała większość swojego życia i jeśli nie handlowała na cudzym podwórku, to do momentu przekroczenia wolnej od podatku rocznego kwoty - ch*j nam do tego, niech sobie zarabia, na zdrowie.
Ku*wa, to tak jakby się doje*ać, że ludzie grzyby, czy runo leśne na poboczu jezdni sprzedają... co za poje*ane myślenie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
-1 / 15

@Loganesko
No jeśli staruszka działała zgodnie z prawem, to była to zwykła wizyta kontrolna. W wizytach Urzędu skarbowego nie ma niczego nadzwyczajnego. Tutaj prawdopodobnie zostało doniesione na tą Panią, że coś robi niezgodnie z prawem.
To, że ktoś ma 80lat, nie oznacza, że obejmuje go jakieś inne prawo, jak osoby 20letniej. Może mieć pewne przywileje związane z wiekiem (podobnie jak osoba 20letnia).
Są oczywiście formy prawne przeznaczone dla takich sprzedawców na małą skalę. Wymagają one najczęściej dość uproszczonej ewidencji ile się zarobiło pieniędzy na takiej działalności. Nie trzeba nawet firmy zakładać...

Inna sprawa, że PISowcy to dość często mendy społeczne i należy to piętnować. Wszyscy związani z tą partią, których znam osobiście to buce, z niskim ilorazem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2022 o 18:44

M mietek_obszczymur
+5 / 13

Czysto teoretycznie masz rację. Ale w praktyce - w naszym kraju paragrafy wyczytuje się staruszce próbującej dorobić do emerytury, a "na górze" robi się przekręty na grube miliony i nikomu włos z głowy nie spadł. Sasin ukradł 70 milionów i cieszy się wolnością, a oskarżenia o oszustwo słyszeli ci, którzy przypadkowo nabili tańsze pomidory na kasie samoobsługowej. "Na górze" ręką rękę myje, a pozory praworządnego państwa tworzy się właśnie poprzez restrykcyjne pilnowanie przestrzegania prawa przez szarego obywatela.
Świetnie, że podałeś przykład budownictwa. Ja też pracuję budownictwie i jestem zdziwiony, że w tej patologicznej branży standardem jest 10-godzinny dzień pracy, co jest niezgodne z kodeksem. Więc złożyłem doniesienie do Inspekcji Pracy o tym procederze. I co? W odpowiedzi na zgłoszenie dostałem "poradę", żebym sprawdził w regulaminie firmowym czy nie wprowadzili równoważnego czasu pracy xD Tak, drogi Panie, na budowach wszyscy robią po 10-12h na dobę, a IP ma na to wywalone. Dlaczego? Może dlatego, że mój donos nie dotyczył małej firemki, tylko korporacji budowlanej, której obroty liczone są w setkach mln zł rocznie? To nie jest retoryczne pytanie, jeśli zna Pan przyczynę tej patologii to chętnie wysłucham odpowiedzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 listopada 2022 o 21:14

Q Quel
+4 / 10

@mietek_obszczymur
To, że nikt nie pociągnął do odpowiedzialności Sasina nie oznacza, że ktoś kto ukradł/nie odprowadził podatków mniej, ma być bez kary. Jutro jadąc samochodem dostaniesz mandat za jazdę 20km/h więcej niż można i będziesz wołać, że ten wcześniej to jechał 100 i mu się udało? Nie, dostaniesz mandat ponieważ łamałeś prawo, sprzedawca na poboczu też, może notować sprzedaż i rozliczać się praktycznie bez podatków nie przekraczając pewnych sum w miesiącu. Prawo powinno obowiązywać każdego, niezależnie czy jest u samej góry, czy u samego dołu, a nie tylko średniaków. Pamiętaj, że na terenie tego targowiska właśnie stoi jakiś Zbyszek, który sprzedaje czapki i sprzedał ich w tym dniu mniej, ponieważ ktoś nie płacąc za miejsce i podatków sprzedaje je taniej przed bramą. Co powie w domu głodnej rodzinie? "Dziś nie ma obiadu, ale zobaczcie ten uśmiech babki na stoisku" ?Prawo obowiązuje każdego niezależnie od tego jak wielu uda się je ominąć.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
-1 / 9

@Loganesko NIKOMU nir zrobiła źle? Owszem, zrobiła. Tym którzy sprzedają podobne rzeczy legalnie płacąc podatki więc nie mogą sobie pozwolić na tak niskie ceny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-3 / 5

@Tniusia1 Jedyna różnica między panią, a osobami na targowisku jest zazwyczaj taka, że te osoby na targowisku płacą za MIEJSCE na nim, nie odprowadzają podatków, bo większości nie stać nawet jak handlują.
Na targowisku mają stanowisko, ladę, czasami budkę z prądem, grzaniem i wodą, ale płacą tylko za to. Jasne, są tacy, co prowadzą pełną działalność opłacając podatki, ale 20-30% tych ludzi nie ma założonej działalności. Skoro już chcesz rozliczać ludzi to wszystkich, a nie część, ale ich nie możesz, bo takie mamy prawo. Kobieta sama postawiła sobie stolik na terenie gminy/starostwa, nie na prywatnym terenie, więc wezwanie ICS i SM przez osobę prywatną uważam za ku*ewsko niedorzeczne, bo to zwyczajna nagonka i prawacko-katolskie myślenie typowe dla wolaczków "Somsiad menda płaci o 5 zł mniej za prund, pewnie kradnie złodziej je*any niech zdycho i niech psy zamkno! Szczyńść Boshe!".
Brawo, piękną mentalność sobą reprezentujesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-2 / 6

@Loganesko Piękną mentalność to Ty prezentujesz pochwalając jawne oszustwo. Powiedz takiej samej pani, która opłaciła miejsce targowe i ma mniejszy zarobek, że to jest w porządku

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-3 / 5

@amroth_86 Rozłożyła w miejscu PUBLICZNYM, na działce NIE PRYWATNEJ własny stolik i sprzedaje. Jaśniej takim cepom się wytłumaczyć nie da i tak wam zostanie. Dla was każdy grosz więcej u sąsiada to powód do pomsty i nienawiści, a ponoć stereotypy nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, a tu proszę, żywy stereotyp zawistnego polaczka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar amroth_86
-2 / 6

@Loganesko Rozłożyła w miejscu PUBLICZNYM gdzie handel jest ZABRONIONY, jak jaśniej takim cepom jak ty to wytłumaczyć. To zwykłe oszustwo. Nie chodzi o grosz sąsiada tylko od zwyczajną ludzką przyzwoitość. Dzięki takim jak ty nie ma się co dziwić, że politycy robią wały, skoro mają przyzwolenie takich jak ty.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+2 / 4

@Loganesko nie mam pojęcia czy osoby na targowisku płacą podatki itp, natomiast płacą za miejsce i tą oplatę muszą doliczyć do ceny towaru żeby wyjść na swoje. Każdy kto sprzedaje swój towar bez tej opłaty robi im nieuczciwą konkurencję.
Dlaczego ma mi być żal biednej staruszki a nie dzjakiegoś pana Zenka czy pani Moniki który
Zy będą myśleć jak zapłacić za coś tam bo sprzedali mniej czapek bo ludzie kupili je od nieuczciwej staruszki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
0 / 2

@yankers piedolisz waćpan

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-1 / 1

@Tniusia1 a wiesz ile taka oplata wynosi? Maksymalnie 50 zl to bez jaj ze sprzedajac chinskie buble nie zarobią znacznie wiecej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tomasz1977
+5 / 5

a ziemniaki to kto tam sprzedaje?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+7 / 19

Przeciez to przestepca gospdoarczy, nie placi podatkow wiec nie maja za co rozdawac kase nierobom i na walki dla swoich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
+7 / 13

@Xar spekulant i prywaciarz to przez takich państwo jest w ruinie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madrian_PL
+7 / 19

Torunianie - zapiszcie sobie nazwisko pana radnego i podziękujcie mu przy wyborach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
+1 / 5

@Madrian_PL On już dostał po mordzie, publicznie, niezła bijatyka z tego była :)
Filmik spokojnie znajdziesz w internecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Breva
+10 / 16

Jeśli na targowisku obok płaci się za miejsce a ona nie musi not o jednak nie fair w stosunku do innych sprzedawców. Oczywiście fakt,że ktoś musi dorabiać w tym wieku jest posrany ale taką sobie władze emeryci wybrali.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
+8 / 20

Czyli od jakiego wieku konkretnie podatki i "cała ta biurokracja" nie obowiązują? Pytam dla kolegi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 0

@Tescior Najlepiej, gdyby w żadnym wieku nie obowiązywały.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
0 / 2

@saz06 Zawsze jakieś obowiązują, życie nie uznaje pustki. Tam, gdzie państwo ma wywał i pozwala na wolną amerykankę, szybko pojawia się jakiś Karkówa z ekipą i przejmuje rolę. Nie jestem pewien, czy Urząd Skarbowy nie jest jednak sympatyczniejszą opcją...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 3

@saz06 polecam bezludne wyspy na ocenie spokojnym.
a tylko do lekarza kolejki nawet większe niż w Polsce,
nie licz też na policję jeśli piraci przypłyną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
0 / 0

@Tescior Dwa razy w życiu miałem włamanie. W obu przypadkach skończyło się tak samo - Policja przyjechała (oczywiście po fakcie), popytała, pokręciła się po domu i tyle. Za kilka tygodni przyszło powiadomienie o umorzeniu sprawy. Gdybym tą kasę z podatków wydał na alarm i monitoring z agencji ochrony to z pewnością wyszedłbym na tym lepiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 2 listopada 2022 o 18:39

P Pug_79
0 / 18

Starsza Pani ze stoliczkiem, która sprzedaje z niego towary o niewielkiej wartości powinna być zawsze pod ochroną Państwa, bez względu gdzie ten stoliczek rozstawi. Samo zjawisko jest objawem desperacji i poddawanie dodatkowym sankcjom starszego człowieka, który stojąc w tym wieku na zimnie próbuje handlować nie mieści się w głowie. Dla takiego Państwa można mieć tylko pogardę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+5 / 9

@Pug_79 od jakiego wieku jestem/będę starsza panią, której powinno być wolno omijać chore prawo na legalu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tniusia1
+1 / 7

@Pug_79 smutne że musi dorabiać do emerytury ale dlaczego ma być pod specjalną ochroną odbierając zarobek tym którzy a targu legalnej sprzedają takie same czapki trochę drożej bo muszą legalnie płacić oplatę za stolik i podatki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Arry
+1 / 3

@Tniusia1
Jak dla mnie najbardziej piekielne jest tutaj targowisko. Bo nasyła na babinkę kontrole i ją szkaluje tylko dlatego, że sama sobie przyniosła stolik i postawiła poza obrębem tegoż targowiska i nie uiszcza opłaty za to, że handluje poza tym targowiskiem na zapewne takich samych warunkach jakie zapewnia targowisko.

Zamiast tego, targowisko powinno się zastanowić co zrobić, żeby zapewnić swoim "podopiecznym" na tyle dobre warunki targowania, żeby babinka jednak się zastanowiła czy nie warto zapłacić za to miejsce na targowisku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-2 / 2

@Tniusia1 jesli brudasy czorne placą podatki no to ja jestem Obajtek. Wez sie rozpedz i wyplać byka w sciane moze ci sie pod kopułą odblokuje

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
0 / 0

@Ochrety
Od dowolnego, jeżeli jesteś gotowy stać na zimnie i sprzedawać tanio ręcznie robione czapki i w ten sposób próbować się utrzymać, moim zdaniem możesz to robić już teraz ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
-1 / 1

@Tniusia1
niekoniecznie specjalną ochroną, ale może przynajmniej bez dodatkowych szykan. Jesteś gotowa tak spędzać swój czas? Masz ochotę pomarznąć na stojąco dla kilku groszy dziennie? Jeżeli zabiera komuś ten "zarobek" to chyba tylko takiej samej staruszce ulicę dalej ...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
+2 / 2

@Pug_79 Nie widziałam informacji o tym, że pani sprzedawała produkty własnego wyrobu.

Zresztą nie zajmuję się sądzeniem, komu co wolno i dlaczego. Po prostu jestem ciekawa, gdzie dla Ciebie biegną granice, że z taką pewnością się wypowiadasz. Prawo potrzebuje konkretów: maksymalna wartość produktu lub marży na nim, być może minimalny stopień, w jakim naprawdę jest to własną produkcja, czy tylko połączenie ze sobą w pięć sekund dwóch półproduktów. Jeśli napiszemy coś nieprecyzyjnie, bo tak nam mówią emocje, to okaże się, że zupełnie nikt nie będzie zaraz płacił podatków, a każdy będzie otrzymywał zapomogi. I, niestety, jestem świadoma tego, że zdecydowanie zbyt duża część tego, co płacimy w podatkach, jest rozkradana.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
0 / 0

@Ochrety
prawo zawsze podlega interpretacji bo dla rzeczy jest niedoskonałe i gdzie tam zawsze najistotniejsza jest intencja z jaką było pisane, dlatego mamy sądy a nie automaty do wydawania decyzji administracyjnych. W tym wypadku pozostaje jeszcze zawsze decyzja organów porządkowych czy w tej konkretnej sytuacji należy je egzekwować, czy z tego zrezygnować i w jaki optymalny sposób to ewentualnie zrobić. Moim zdaniem ta stacja wskazuje na wysoki poziom niedojrzałości i podporządkowanie lokalnym kacykom naszych instytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D didja
0 / 0

@Pug_79

A dlaczego pod ochroną ma być starsza pani, która pół wieku mogła pracować, z czego przez ponad 30lat w cieplarnianych warunkach, z gwarantowaną posadą, pensją, premią, wczasami pod gruszą, darmowymi koloniami dla dzieci i służbą zdrowia, z darmowymi studiami wyższmi i akademikami za grosze, dzięki czemu mogła zdobyć bezkosztowo wyższe kawalifikacje, więc mogła wypracować wysoką emeryturę - a nie ma być pod ochroną 30-letni niepełnosprawny, który nie mógł wypracować sobie wysokiego świadczenia i jest na 1000 zł renty, z kosztami miesięcznej rehabilitacji przekraczającymi jego kwartalne świadczenie?

Przestańcie już tak demonizować tych seniorów. Zgodnie z konstytucją (art. 67 i 69) ochronę finansową determinuje nie wiek czy płeć, ale zdolność do samodzielnego zarobienia na godną egzystencję.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+3 / 9

Gdzie ta 80 letnia staruszka?
Akurat znam panią która faktycznie ma coś koło tego wieku. Też prowadzi sobie taki biznesik i jest to taka patologia(cała rodzina) że sam bym na nią donosił.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar romeksz
+2 / 8

Ona ma 80 lat? Co za bzdura. Wygląda na zwykłą handlarę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Z ZHel
+1 / 11

Niech sobie radny z pisuaru zapamięta, kapuś krótko żyje ale długo umiera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar synanki
-1 / 5

uderzył we własny (moherowy) elektorat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K KENJI512
+1 / 9

No bo PiS nie lubi ludzi pracujących czy przedsiębiorców - tacy na nich nie głosują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 0

@KENJI512 Akurat ci są w srodku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Arek942
-2 / 4

Takie mamy prawo i każdy powinien się dostosować. Pytanie o sensowność takich przepisów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A arthrawn76
+1 / 3

a która z tych pań ma 80 lat...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jackal13
+2 / 2

Co się dzieje z tym narodem żadnej empai ani współczucia, generalnie widzę, że największą radość większości sprawia krzywda bliźniego. Proszę więcej szacunku do otoczenia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mistral91
-3 / 5

Można prosić o jakieś źródło ze to akurat ktoś z PiS zakapował ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mistral91
-3 / 5

Można prosić o jakieś źródło ze to akurat ktoś z PiS zakapował ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marekmalinowski1234
+6 / 6

Demot jako żywy przykład manipulacji. I takich manipulacji jest mnóstwo, bo gawiedź to łyka i udostępnia. Bo to nie musi być prawda, wystarczy dopasowanie do pewnej koncepcji - coś się doda, coś się pominie i mamy newsa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T tomnbb
0 / 2

Człowiek (?) człowiekowi pisowcem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mad77
0 / 8

Cały PISs ku...y,złodzieje i konfidenci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Gorilla998
0 / 8

Typowe dla PIS-skich tchórzy, zawsze posiłkują się jak nie policją to strażą miejską, banda osłów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
-1 / 1

@Gorilla998 Powinien iść z handlarą na solówe? Możesz sie cieszyć. Podobno tak robi:
"Jednym z najgłośniejszych ekscesów z jego udziałem była bójka, w której brał udział w czerwcu ubiegłego roku również podczas pełnienia przez niego funkcji kierownika toruńskiego targowiska

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+3 / 5

No tutaj akurat to do funkcjonariuszy nie ma się o co przyczepić. Prawo jest prawo.

A jeżeli taka sytuacja wam się nie podoba, to
molestujcie POLITYKÓW by ludzi którzy sprzedają "produkcję własną" o wartości poniżej +- 2000 miesięcznie zwolniono z opłat i podatków.

.... ale nawet w takim przypadku nie wiem jak ominąć "opłatę placową" jeżeli sprzedaje na terenie który do kogoś należy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
+1 / 1

@BrickOfTheWall jaka oplata placowa glupi komuszy wymysl jako karanie tego co ma wiecej przedsiebiorczosci niz ten co ma plac.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 3

@rapper3d
A'propos komuchów? A kto niby ma decydować o wykorzystaniu placu jak nie jego właściciel?

Proponujesz by jakaś Proletariacka Komisja Sprawiedliwości Ludowej decydowała o tym czy ktoś ma prawo wleźć na twoją posesję i wykorzystywać ją w celach zarobkowych?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
0 / 0

@BrickOfTheWall proponuje proponowałem i proponował będę. Bezwzględnie WSZYSTKICH WON! nie wazne czy z prawej, z lewej czy po środku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 3noki
0 / 0

@rapper3d Komuszy wymysł? Ech te piastowskie komuchy też ponadawały prawa składu miastom, karząc biednych przedsiębiorców... .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kapustin_
-4 / 8

Źródło: onet.de, i wszystko jasne: fejk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kaowuael
-1 / 5

tu demotywarory zachęcają do komentarza tekstem "Co o tym myślisz?". Ok. to ja myślę, że czas ich zacząć kamieniować!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cagenicolas
0 / 4

prawo jest rowne dla wszystkich

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trn73
-1 / 1

Wspomnimy go w Zaduszki...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gregamon
-2 / 4

Wiadomo, jak się ta kur... a z pisu nazywa?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
-1 / 1

Cały PIS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marcin19930131
+3 / 5

Ludzie dajcie spokój wiecie gdzie pani stała przecież inni sprzedawcy też handlują i muszą opłacać gdzie tu sprawiedliwość to już nikt nie patrzy.
I nie jestem za PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dacyt
0 / 2

Dobry polak bo katolik

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S Sizar
+2 / 4

Radny tłumaczy: "Wezwałem Straż Miejską ponieważ pani Barbara stała ze swoim stoliczkiem w FURTCE, A NASTĘPNIE W BRAMIE WJAZDOWEJ/WYJAZDOWEJ! i nie chciała z niej się przesunąć uniemożliwiając bezpieczny ruch pieszym oraz wyjazd samochodom dostawczym z targowiska".

"Pani Barbarze oferowałem BEZPŁATNE I BEZPIECZNE miejsce na targowisku, trzy-cztery metry dalej od bramy, przy której sprzedawała oraz krzesło do siedzenia, aby nie musiała stać. Z mojej propozycji skorzystali inni nielegalnie handlujący, stojący obok pani Barbary. Zgodnie z regulaminem toruńskich targowisk spółki Urbitor, w poniedziałki nie pobieramy opłat za handel od takich kupców."

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rapper3d
-2 / 2

@Sizar a ta urwa spółka to pewnie do rydza nalezy albo do jego protegowanych podstawionych specjalnie. Spólka czyli od dzialalnosci zusu nie odprowadza.

Jest taka firma w Toruniu, handluje stalą sprowadzaną od ruskich. Ma terminal przeladunkowy z szerokich torów w Zamosciu, ma tez oddzial w Pleszewie. Kolory firmowe czarny i purpurowy. Kto wie o czym mowa ten wie i tu rydz tez.pewnie ma kase zainwestowaną

Odpowiedz Komentuj obrazkiem