Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
317 328
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Rhanai
+6 / 6

@life_efil oni udają, że nam płacą, my udajemy, że pracujemy. Może niech oni przestaną udawać?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-3 / 7

@Rhanai zacznij od siebie i przestań udać ze pracujesz a zaczną płacić

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jamarkus
-2 / 2

@life_efil Chore prawo pracy, chore podejście pracodawców. Człowiek zatrudniony na stanowisku BHP, ludzie zatrudnieni do rekrutacji, rekrutacja nawet do najprostszych prac, liderzy działów którzy zamiast zajmować się pracą, wpisują w słupki różne dane, nie można zwolnić człowieka który nagminnie jest na zwolnieniu L4 ( miało coś się w tym zmienić ale ..nie jestem za bardzo na bieżąco, od kilku lat nie mieszkam w Polsce, ale tez właśnie między innymi z powyższych punktów które wymieniłem, zrezygnowałem z pracy w Polsc.
no i na koniec bo w zdecydowanej większości jesteśmy pośrednikami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2022 o 14:30

S konto usunięte
-5 / 11

Bo w Polsce pracownik zarabia tyle ile jest wart.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J J23232323
+5 / 7

@Cammax Kto ci takich głupot naopowiadał?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 6

@J23232323 gdzie tu niby jest jakaś głupota?
Zgoda, na pewno są gorsze od nas kraje. Ale do najlepszych nam daleko. Bliżej nam jednak do tych gorszych.
Choć jeśli się weźmie odpowiednie kryteria, to możemy być lepsi od każdego. Przykład: historia. Więcej powodów do wstydu mają Niemcy, Rosjanie, Ukraińcy, Szwedzi, Austriacy, Węgrzy, Amerykanie, Belgowie, Anglicy, Hiszpanie. Czyli cyk, jesteśmy pod względem historii lepsi od tych krajów. Mimo że w jakimkolwiek innym kryterium od większości z tych krajów we wszystkim jesteśmy gorsi.

A w krajach skandynawskich to my serio nie jesteśmy mile widziani delikatnie mówiąc. Wystarczy poczytać, co o nas Szwedzi, Duńczycy, Norwegowie, Islandczycy (Finowie już mniej) piszą w internecie (polecam szukać ich komentarzy pisanych po angielsku, bo to więcej ludzi zrozumie). Wszyscy oni wolą żeby do nich przyjeżdżali czarni i muzułmanie. A wjazdu to woleliby zakazać Polakom, a nie Rosjanom. Ale nie mogą, bo nadal jesteśmy w strefie Schengen.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
+5 / 5

@Cammax Może zamiast czytać, co to niby piszą o nas Skandynawowie, po prostu tam pojedź i porozmawiaj ze zwykłymi ludźmi? Zdziwisz się bardzo, bo nastawienie większości jest odmienne od tego, który tu przedstawiasz. Ale, że jesteś trollem, to wiadomo nie od dziś.
Sam przepracowałem w Norwegii dwa miesiące. Ludzie byli do mnie nastawieni normalnie. Nikt mi nie wytykał tego, że jestem Polakiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+2 / 2

@Ashardon to zależy od ludzi i ich doświadczenia. Ja pracowałem w Szwecji ale też w DE i USA. Z mojego doświadczenia zasadniczo wielu Polskę widzą jako kraj pijaków, kombinatorów i oszustów ale doceniają że jednostki potrafią być dobrymi ludźmi i fachowcami. Przeciętny szwed jest zdziwiony jak się dowiaduje, że jego miły i spokojny sąsiad to Polak :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Ashardon może powstrzymują ich obowiązujące przepisy. W Skandynawii przepisy z zakresu mowy nienawiści są bardzo restrykcyjne. Nie dotyczą one jednak Polaków, bo Polacy nie są tam traktowani jako normalni, równorzędni ludzie, a jako tania siła robocza, która podejmuje się prac, których tamtejsi ludzie w życiu by nie ruszyli.

Wielu Polaków jednak jadąc do krajów skandynawskich spotykało się z rozmaitymi przejawami dyskryminacji. Chociażby wyzwiska za to, że gadasz po polsku przez telefon z Polakiem, który żadnego innego języka nie zna, że mówisz z polskim akcentem. Traktowani też jesteśmy tam jako niewolnicy i tania siła robocza, która w życiu nie zarobi nawet 1/5 tego, co zarabia np. Norweg. Polskie dzieci są poniżane w szkołach. Kobiety traktowane są jak tanie prostytutki (chociaż w tym akurat sporo naszej winy, bo nie wiem, jak tępa musi być Półka, która wierzy, że jakikolwiek Norweg/Szwed/Duńczyk/Islandczyk szczerze zakochałby się w kobiecie z kraju takiego jak Polska, oni wolą wykształcone i bogate kobiety z bogatych krajów. Gardzą biednymi i pracującymi fizycznie).

Choć i tak najbardziej to Polaków nienawidzą Szwedzi. I szczerze- patrząc na to, co robi PIS to mimo wszystko się nie dziwię. Mnie też bardzo trudno byłoby orzekonać do narodu, którym rządzi partia wrzeszcząca coś o odwetach, zwrotach łupów, reparacjach za jakiś nasz najazd.

Żeby nie było, że tylko twierdzę jacy to oni nie są nie tolerancyjni, podczas gdy w statystykach tolerancji kraje skandynawskie obsadzają całe podium: tolerują za to czarnych, muzułmanów, homoseksualistów. W sumie to jedynie do nas mają tak negatywny stosunek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-1 / 1

@Arek942 gwarantuję, że ten Szwed, gdy tylko się dowie, że jego sąsiad to Polak, to znienawidzi go od razu. Ludzie w krajach skandynawskich nie chcą mieszkać w dzielnicach, gdzie są jacykolwiek Polacy i nie chcą Polaków za sąsiadów. Bo uważają Polaków za rasistów, seksistów, homofobów, pijaków, antysemitów, prymitywów, ksenofobów, fantaykow religijnych opętanych nienawiścią za historię, patologię, przestępców, biedotę, która nie nadaje się do żadnej pracy innej niż te,.które dla nich są poniżające (jakąkolwiek praca fizyczna) a w przypadku kobiet- również prostytutki. Powszechnie gardzi się tam biednymi, niewykształconymi i pracującymi fizycznie za najniższe stawki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 0:08

A konto usunięte
0 / 0

@Cammax "Powszechnie gardzi się tam biednymi, niewykształconymi i pracującymi fizycznie za najniższe stawki." W Polsce chyba też? To przecież opis elektoratu pisu. W Szwecji też są różni ludzie. Ja mieszkałem na osiedlu domków jednorodzinnych, byłem cichym, spokojnym sąsiadem i zarabiałem ok. 5x średnia szwedzką krajową :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Ashardon
0 / 0

@Cammax Ale ty masz we łbie nasrane nienawiścią do własnych rodaków... Aż żal czytać. Przejdź na swój rodzimy portal, czyli Telegram, a Polskę o Polaków zostaw w spokoju.

Aż dziw, że administracja nie zrobiła z tobą jeszcze porządku, jako z ewidentnym kacapskim trollem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 8 listopada 2022 o 9:28

avatar Cammax
0 / 0

@Ashardon ale ja tym razem akurat tylko przytaczam, co sądzi o nas wiekszość mieszkańców krajów skandynawskich. No i o my na to możemy poradzić, że nas tam tak traktują? Chyba tylko wybrać inny rząd, czekać aż odbudujemy reputację na świecie no i uszanować, że nas tam nie chcą.
Na zagranicznych stronach zdarza mi się widzieć pozytywne komentarze o Polsce z krajów południowoeuropejskich, jakichś krajów, których mieszkańców nawet byśmy nie podejrzewali, że wiedzą o istnieniu Polski, a nawet z Niemiec. Ale komentarze z Europy Północnej zawsze są negatywne i w większości nie nadają się do zacytowania, bo po prostu by nie przeszły że względu na przekleństwa. Chyba, że ktoś by cytował np. komentarz po norwesku, bez opcji przetłumaczenia na polski lub chociaż na angielski. Wtedy 99% ludzi i ja też nawet nie załapie, że to w ogóle komentarz o Polsce, a co dopiero że obraźliwy i wulgarny.

To jak o nas myślą na świecie, to zasługa rządu. Zobacz nawet na zdania Niemców. Fakt. Zdarzają się pozytywne, ale wyraźnie zaznaczają, że do ludzi nic nie mają, ale rząd to gorszy niż Putin. No i niestety, coraz częściej i to na całym świecie Polaków utożsamia się z PISem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
+3 / 5

Jak ktoś pracował w Norwegii wśród Norwegów to nie uwierzy w te dane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+2 / 2

Polska, Norwegia i gaz... Tiaaa...
A teraz porównajmy łatwość zakupu i cenę alkoholu oraz z którego z tych krajów łatwiej wybrać się na spacer nad Wisłę lub Odrę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
-4 / 4

@koszmarek66 tyle że jesteśmy biedniejsi od praktycznie całej Europy. Zdecydowanie bliżej nam do krajów trzeciego świata, niż do cywilizowanych krajów pierwszego świata.
Ale na upartego, jeśli weźmiesz odpowiednie kryterium, to możemy być lepsi od każdego. Siatkówka (tu to możemy śmiało się nazwać najlepszymi na świecie), historia (na pewno mamy mniej powodów do wstydu niz Niemcy, Szwedzi, Rosjanie, Ukraińcy, Węgrzy, Amerykanie, Austriacy, czy nawet Anglicy, Belgowie i Francuzi. Czyli możemy tu uważać się za lepszych od nich, choć swoje czarne karty też mamy, ale nie aż takie jak wymienione kraje), pogoda i klimat (tu jesteśmy lepsi od wszystkich krajów skandynawskich, Rosji, USA, Kanady. Aż tak zimno to u nas nie jest na ich tle. Ale kraje południowe są w tej kategorii o wiele lepsze od nas).

Czy to coś jednak zmienią? Jesteśmy biednym krajem, nie mamy gazu. Jesteśmy też na skraju upadku i bankructwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 4

@Cammax Właśnie gazu trochę mamy. 1/4 naszego zapotrzebowania jest z naszych źródeł. Ale nawet w kwestii gazu porównywanie nas do Norwegii to groteska.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
+3 / 3

@Cammax W porównaniu z Norwegią to i Niemcy są biednym krajem. My jesteśmy średniakami i tyle. Biedny kraj to Etiopia, Sudan czy Erytrea. Kraje trzeciego świata mają PKB na poziomie Mazowsza.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@koszmarek66 gorzej będzie, gdy nasze zapasy nie wystarczą. Przypominam, że Putin zakręcił kurek. A u nas zimy bywają ostre. Zostają może USA i kraje arabskie. Bo Norwegowie to będą sprzedawać gaz, ale bogatszym krajom, czyli nie nam. My jak z kilka litrów od nich dostaniemy, to rząd będzie mógł odtrąbić sukces na miarę pokonania Putina.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@kuciol co ciekawe, wiele biednych krajów ma sporo surowców. Np. Wenezuela. Na pewno byłaby bogatsza, gdyby nie rządzili tam socjaliści. Nawet jak tych socjalistów obalą, to odbudowa gospodarki zajmie im dekady.
Tam jeszcze dochodzi zacofanie, epidemie, wojny domowe, słaby poziom edukacji. Żeby te kraje się wzbogaciły, to trzeba tam zacząć od mentalności ludzi.
Pokazuje to, jak wiele zależy od dobrego rządu. Lub właśnie nieudolnego. My może surowców nie mamy, ale z innym rządem to bylibysmy choć trochę bogatsi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kuciol
0 / 0

@Cammax Ciekawe jakim? Tam nie ma na kogo głosować bo co jeden to większy debil. Jak widziałem jak któryś kretyn mi "polecił" konfederacje to przestałem mieć złudzenia że w tym kraju się cokolwiek zmieni. Najlepsze czasy to były rządy SLD ale komuchów też nie lubimy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
0 / 0

@kuciol szczerze mówiąc, to tak. Mówi to osoba, która nie cierpi wszelkiej maści socjalistów, czy to narodowych, czy ultralewicowych.
Ale patrząc na wszystkich prezydentów to myślę, że o ile o Kwaśniewskim sporo można było mowić, to jednak z a jego czasów było "najspokojniej".

Moim zdaniem najpierw trzeba zacząc od edukacji społeczeństwa. Dopóki ludzie będą wierzyć, że rząd "daje" swoje pieniądze, to nic się nie zmieni. Bo będą wybierać tylko socjalistów. Ważne jest też uczenie ludzi tolerancji, bo znowu wybiorą jakichś nazioli.

Brakuje nam partii centrowych. Wolnościowych zarówno gospodarczo, jak i światopoglądowo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
0 / 2

W sensie że Norwegia lezy na gazie a jednak u nas 50% ceny norweskiej?
No dziwne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar gstrzeg
+1 / 1

Wiesz w ogóle co to jest mediana? Bo chyba mylisz pojęcia...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H humman
0 / 0

Biorąc pod uwagę że Norwegia to bogaty kraj i to bogactwo nie jest tylko w rękach elity oraz że mają tego gazu ogrom to wynik powinien być dużo większy niż tylko 2x w stosunku do Polski

Rząd po prostu okrada naród ustalając tak wysoką cenę mimo że mają zapasy, gdy na tanim gazie Niemcy w ostatnich latach zbudowali swój potężny przemysł

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 7 listopada 2022 o 16:19