Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
886 936
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
G Gicio
+17 / 23

Kwota adekwatna do zasług .

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+5 / 5

@Gicio
Obawiam sie ze ten jeden palec ich ani ziebi ani parzy,
bo najwieksze zyski majá od starszych ludzi zostawiajácych w kosciele na tacy polowe emerytury a nawet wlasne oszczednosci.
Masz jakás babcie w rodzinie? I co? Jej tez pokazesz podobny gest kiedy okaze sie ze nie ma z czego zyc bo dolozyla sie do "kosciólka"?
Niestety... najlepsze reklamy skierowane sá do dzieciaków i do emerytów (szczególnie te koscielne) - bo ich najlatwiej zmanipulowac. A rodzina zaplaci za ich "kaprys"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 3 razy. Ostatnia modyfikacja: 9 listopada 2022 o 21:18

L LubieHamaki
+13 / 17

To i tak zbyt dużo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M michalSFS
+9 / 11

I tak od ciebie wezmą.
Od zahrystii. X milionów na to, X na tamto z budżetu kraju. Tyle na Funduszu Kościelny, który miał im powetować dobra, które rzekomo stracili, a powetował. Swoją drogą dobra też są odzyskiwane lub nowe nabywane za kilka % wartości.


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-3 / 3

@casperkb Jak powtarzasz do chama po raz 100 uprzejmością i zostajesz opluty to rozsądek nakazuje chama potraktować z buta. Inaczej niż siłowo, cham nie pojmie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
-1 / 1

@Fahrmass Więc zaproponuj rozwiązanie alternatywne, skoro do chama prawisz po raz 100 uprzejmością i rozsądkiem, a cham ma cię gdzieś i cię ten 100 raz opluje. Ja zaczekam na propozycje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-2 / 2

@Loganesko Którą ze stron konfliktu nazywasz chamem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
0 / 2

@Fahrmass KK, które nie dość, że chroni pedofili we własnych szeregach, szerzy nienawiść do odmienności, to jeszcze urąbało się na państwowej kasie, czyli również okrada niewierzących, bo ich tak zwane "zadośćuczynienie" (swoją drogą paradne, bo przecież głównymi informatorami SB byli księża katoliccy) wynikające z konkordatu zostało spłacone przed 95, więc od 95 roku okradają naród Polski na grube miliardy. Zamiast jednak odciąć się od koryta, uwalili się na żłobie, okradają Polskę kupując działki za bezcen, wożą się najdroższymi autami i mieszkają w najdroższych willach. Najbogatsza "grupa zawodowa" w Polsce, która pier*oli swoim owieczkom, że mają się wyzbyć majątku, bo człowiek bogaty nie dostąpi łaski.
Więc powtórzę - zaproponuj osobom niewierzącym, okradanym od lat z płaconych podatków, które idą na ten zabobon, alternatywę, skoro wierzący i kk nie przyjmują rozsądnych argumentów, bo chamowi dobrze, że sąsiada się okrada, a katabasom dobrze jest okradać i być bezkarnymi.
Czekam.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
-2 / 2

@Loganesko Zacznę od początku. Pokazywanie środkowego palca trudno mi uznać za coś na poziomie, dojrzałego i właściwego. Pokazanie własnej wyższości polega m.in. na niezniżaniu się poniżej pewnego poziomu.
Wg oficjalnej wykładni KK, odmienność należy szanować (co nie znaczy, że należy się z nią zawsze zgadzać), pedofilię ścigać i karać, a żyć w ubóstwie. Niestety - wielu hierarchów żyje zupełnie inaczej niż naucza - i tak, zgadzam się, że należy ich traktować tak, jak każdego innego obywatela.
Co do kupna działek za bezcen, funduszu kościelnego itp: osobiście uważam, że nie powinno tak to wyglądać. Pewnym usprawiedliwieniem dla KK jest fakt, że w tych transakcjach są dwie strony: ktoś się czegoś domaga (chociaż nie powinien), zaś druga strona - zamiast grzecznie odmówić - się na te żądania zgadza. I tu uważam, że przedstawiciele władzy świeckiej, jako odpowiedzialni za publiczne pieniądze wszystkich Polaków - powinni trafić pod sąd.
Na koniec odrobina truizmu. Patologie występują w każdym środowisku, a na świecie nie brakuje dobrych księży, rabinów, przewodników duchowych itp. Myślę, że większy pożytek byłby z nagłaśniania przypadków pozytywnych.
A co bym zaoferował osobom niewierzącym? Doprowadzenie do zmiany władzy - najlepiej na taką, która nie będzie nikomu rozdawać pieniędzy zrabowanych obywatelom. Tak, by organizacje społeczne, religijne itp były finansowane przed tych, którzy ich naprawdę popierają i się w nimi utożsamiają. Tak byłoby najuczciwiej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mariasz1962
+2 / 2

I ty myślisz że jak nie dasz złocisza na tacę to im się sytuacja materialna pogorszy.Płacisz w polsce tyle podatków o których nawet nie wiesz i tu ciekawostka,z wszystkich podatków które zgromadzi "rząd ",a może raczej nierząd polski musi i tak podzielić się z kościołem.Kościół w zamian na mszach będzie chwalił rząd jaki on dobry.Czego nie rozumiesz?Włącz myślenie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem