Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
232 245
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar kondon
0 / 4

Niesamowicie przypomina to sytuację np. z ZSSR, gdzie "bogatych" chłopów napadali biedni chłopi (przy pozwoleniu władzy), którzy szukali sobie wymówek, by zabrać komuś innemu, a przy tym dać upust swojej nienawiści.
https://www.youtube.com/watch?v=PeCw-7PyGq0
„Najpewniejszym sposobem zorganizowania krucjaty na rzecz jakiejś dobrej sprawy jest obiecanie ludziom, że będą mieli szansę maltretować kogoś. Być zdolnym niszczyć z czystym sumieniem, móc źle się zachowywać i nazywać swoje złe zachowanie »słusznym oburzeniem« - to szczyt psychologicznego luksusu, najsmaczniejszy z moralnych poczęstunków”.

To nie jest cecha religii czy jakiejś grupy ludzi, a po prostu ludzka.
Jeśli społeczeństwo da się podzielić jakiejś władzy i nie kontroluje emocji, to tak to się właśnie kończy i historia to potwierdziła wielokrotnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
0 / 2

W odwecie, ateiści z czasów Rewolucji Francuskiej wymordowali kilkaset tysięcy mieszkańców Wandei - mężczyzn, kobiet, dzieci - bez różnicy.
Czym różnią się te wydarzenia historyczne? Niczym szczególnym. Oba były zbrodniami na tle światopoglądowym. Zwalczaniem konkurencji, podporządkowanie sobie nieposłusznych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 listopada 2022 o 14:52