Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
267 277
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
D dakonto
-2 / 8

Sprecyzuj: Prywatni właściciele mieszkań będą zmuszeni do rozliczanie się według ryczałtu, czyli stawki 8.5%, a stało się to z powodu wprowadzenia w tym roku kwoty wolnej od podatku 30 000 zł. Do tej pory skromny właściciel mieszkania zaoszczędzał będąc na ryczałcie, lecz po zmianach Noego Składu mógł zaoszczędzić więcej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 0

@dakonto
Ryczałt ewidencjonowany nie uwzględnia kwoty wolnej od podatku... Nie wiem skąd wziąłeś ten Ryczałt i kwotę wolną od podatku.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madman07
+2 / 4

Jako najemca uważam, że brak dobrych umów to największy problem. Bo albo mam zwykłą umowę, zgodnie z którą w teorii nie można mnie wyrzucić, albo umowę okazjonalną, który wymaga żebym i ja i druga osoba (np. chora mama mająca mieszkanie) musieli chodzić do notariusza. A no i brak jakiejś centralnej bazy danych najemców/wynajmujących, coby móc stosownie opiniować obie strony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+4 / 6

Do właścicieli mieszkań na wynajem mam propozycje:
1. Zapis w umowie, że macie prawo do 2 wizyt kontrolnych w miesiącu zapowiadanych i jednej niezapowiedzianej.
2. Zapis w umowie, że macie prawo do posiadania duplikatu zestawu kluczy, w ten sposób będziecie mogli wejść nawet jak ktoś wam nie będzie chciał otworzyć.
2a) Zapis w umowie, że najemca nie ma prawa do zmiany zamków, dodawania zamków lub jakiejkolwiek ingerencji w drzwi wejściowe do mieszkania bez pisemnej zgody wynajmującego pod groźbą zerwania umowy i kary pieniężnej.
3. Zewnętrzne doprowadzenie gazu, prądu i wody (w sensie zewnętrzne liczniki w skrzynkach) by w razie "zabarykadowania się" (tak, zdarzało się nawet w mojej miejscowości) odciąć delikwentom prąd, gaz i wodę. Szybciutko wyjdą na zewnątrz, a wtedy eksmisja delikwenta.

Skoro państwo chce bronić karyn i sebixów, trzeba sobie przygotować odpowiednio środki zapobiegawcze. Pisowiectwo uwielbia okradać uczciwych obywateli, dlatego trzeba sobie przygotować metody obrony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abaddon81
+1 / 1

@Loganesko Na 90% takie zapisy w umowie są bezprawne. Bo mir domowy itd.. A na pewno nie można odłączyć prądu i wody. Nawet jak najemca nie płaci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L Loganesko
+1 / 1

@abaddon81 Oczywiście, że możesz, bo to Ty płacisz wtedy. Z resztą możesz napisać do odpowiedniej administracji o blokadę na liczniku (działa praktycznie tak samo).
Mir domowy należy wyłącznie do osób legalnie przebywających na danym terenie, jeśli podpiszą takie papiery to znaczy, że podejmują się ryzyka prawnego, które nijak nie ogranicza ich wolności. Kiedyś gadałem z radcą prawnym na podobny temat. Jedyna "luka", to jak najmujący mają dzieci w wieku < 10 lat. Wtedy faktycznie może być lipnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 23 listopada 2022 o 8:39

P pawel1481
0 / 0

Właściciele mieszkań. Teraz zapłacą za błędy obecnej władzy. Inflacja uszczupli ich majątki...
Nikt inny. Emerytów to dopiero czeka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem