Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
973 1006
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W wMOIMgolfieTDI
+11 / 15

komu? tym co ich najbardziej chronią?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D drakon1
-4 / 8

@wMOIMgolfieTDI Tylko pedofile zniechęcają do zgłaszania takich spraw.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dbgoku
0 / 8

Po czym czytasz sobie WHO i natrafiasz na coś takiego: "uczniowie w wieku od 4 do 6 lat mają zostać przez nauczycieli pouczeni na temat radości i przyjemności z dotykania własnego ciała"

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
W wkrol
-5 / 37

nie wiem czy kiedykolwiek byłeś u spowiedzi czy tylko powielasz zasłyszane opinie, bo np. moje dziecko nigdy takich pytań nie słyszało

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D devilmanu
+4 / 16

@wkrol
Masz szczescie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+16 / 24

@wkrol Może twoje dziecko nie wszystko ci mówi. Nasz syn przestał chodzić do kościoła i koniec. Nie chciał rozmawiać na ten temat. Ja jestem bezbożnik więc się nie zmartwiłem ale moją żonę to dręczyło i go naciskała dlaczego. W końcu z niego wydusiła, że przestał chodzić bo miał dosyć za bardzo osobistych i natarczywych pytań księdza. W szczegóły wciąż nie chciał wchodzić. I od tamtej pory nie chodzi i w ogóle mam wrażenie, że stracił wiarę.
I dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haspocanto
-2 / 20

@wkrol Ja chodzę do spowiedzi od dziecka i nigdy nie słyszałam takich pytań (a mam już 31 lat). No ale najłatwiej powtarza się stereotypowy majace niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Doombringerpl
+7 / 11

@haspocanto Widzisz, ja też miałem to szczęście, że przez ten krótki czas kiedy chodziłem do kościoła, ksiądz ani razu nie zapytał o takie rzeczy. Powody są dwa. Ostatni raz w kościele byłem 30 lat temu, a spowiadałem się raz, przed komunią. A teraz ciekawostka. Zanim poszedłem do komunii mieliśmy nauki, przy których ksiądz straszył dzieciaki, że mają na spowiedzi mówić wszystko, bo zatajenie czegoś przed księdzem i przyjęcie komunii bez pełnego rozgrzeszenia to "grzech śmiertelny". Ciekawie jest coś takiego usłyszeć w wieku 10 lat... Tak samo jak lament księdza, że "za mało dajecie na tacę". To ostatnie było katalizatorem rezygnacji z kościoła. Nie żałuję. Dokonałbym apostazji, ale wiem, że w parafii, gdzie jestem zapisany jest ksiądz, który to skutecznie utrudnia, a policja prędzej mnie zamknie niż pomoże sprawę załatwić, a w tym kraju nie ma instytucji świeckiej, która może coś wymusić na duchownym... Tak więc jestem niewierzącym katolikiem, i z punktu widzenia uważam, że tak samo jak naciska się, żeby nie wrzucać zdjęć dzieci na FB i inne bo może sobie tego nie życzyć i ma takie samo prawo do tego jak pełnoletni człowiek, tak uważam, że chrzest powinien odbywać się, kiedy człowiek jest świadom swojego wyboru a nie narzuca mu się go kiedy jeszcze nie zdaje sobie sprawy ze swojego istnienia, a potem nie daje się mu uciec, żeby statystyki się zgadzały...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cascabel
+5 / 5

@haspocanto Mają sporo wspólnego z rzeczywistością, po prostu masz dobrą parafię. Zanim przestałam chodzić do kościoła jako nastolatka, trafiłam na coś takiego tylko raz - w "mojej" parafii nie padły ani razu, w tej, na wsi u babci już tak.
Pewna grupa ludzi będzie miała z nimi doświadczenie, pewna nie, skali nie znamy. I tak - uważam, że zadawanie przez księdza tego typu pytań dzieciom powinno się zgłaszać. Choćby po to, by jak najwięcej osób uważało to za stereotyp, a nie rzeczywistość, z którą mieli kontakt.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2022 o 8:30

I iposek
-3 / 3

@jeszczeNieZajety a może po prostu dzieciak woli inne zajęcia od chodzenia do kościoła?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 2

@iposek Może. Może nawet ma do tego powody.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+2 / 2

@iposek To może i prawda w Twoim przypadku. W moim nie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pasqdnik82
+1 / 1

@Doombringerpl a próbowałeś w ogóle dokonać tej apostazji czy się poddałeś wiedząc że jest taki ksiądz który utrudnia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mac12
-2 / 2

@jeszczeNieZajety "Może twoje dziecko nie wszystko ci mówi" A może właśnie mówi? To, że z góry zakładasz, że nie mówi, bo Twoje nie mówi, to nie znaczy, że w każdym przypadku jest tak samo.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 1

@wkrol Jak nie, jak tak? Co prawda, nie dziad pytał, tylko ja "wyznałem", ale jak już wyznałem, to tylko na tym jechał do końca, stary oblech.

Ogólnie, moja pamięć w kontekście nastolactwo+kościół jest taka, że połowa wszystkiego kręciła się tam wokół tematu masturbacji. Czuło się tę obsesję. A potem z takiego "formowania" wychodzili potłuczeni faceci, łażący po ścianach i wychodzący z założenia, że chyba lepiej już zgwałcić i molestować, niż zwalić gruchę - bo to przecież najcięższy grzech w całym kosmosie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2022 o 23:01

avatar Hermes_Trismegistos
0 / 2

@wkrol Ostatni raz spowiadałem się z 20 lat temu, ale wcześniej w kościele bywałem często i u spowiedzi również. Nigdy żaden ze spowiedników o takie rzeczy nie dopytywał. Ogólnie miałem wrażenie, że dla nich to taka "urzędnicza" robota, 50 interesant, coś tam sobie pogada, zlecę mu dwie zdrowaśki lub pięć, puk puk puk i stułła ucałowana. Chyba nawet taki ogólny tumiwisizm był jedną z przyczyn oddalenia się od tej instytucji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H haspocanto
0 / 0

@Cascabel Najprawdopodobniej odsetek pedofili wśród księży jest taki sam jak odsetek pedofili w całym społeczeństwie. I oczywiście zrozumiałe jest, że te przypadki wśród księży oburzają bardziej, bo od przedstawicieli Boga na Ziemii spodziewamy się wyższej moralności niż od reszty społeczeństwa. Ale mimo wszystko będę twierdzić, że stereotyp, że "każdym ksiądz to pedofil" jest tak samo szkodliwy jak stereotyp, że "każda kobieta nadaje się tylko do garów" (jako kobieta pracująca w typowo męskim zawodzie, tym bardziej mam tu coś do powiedzienia ;) ).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K karolina1128
+4 / 14

Normalnie jestem chyba najfartowniejszym człowiekiem świata. Dawno, bo dawno, ale kilka razy u spowiedzi byłam i jakoś nigdy pytań w tym duchu nie usłyszałam. Co innego na czatach internetowych. Tam to częsty temat.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 29 listopada 2022 o 16:39

E Ella111111
-4 / 14

Ksiézulo sam sie dotyka / sam ma nieczyste mysli / i sam sie masturbuje... i to dlatego wypytuje o to dzieci. Gdyby tego nie robil chyba nie wpadl by na pomysl ze dzieci mogá to robic?

Czarnek boi sie wychowania seksualnego w szkolach? Dlaczego? Niech sie dzieciak dowie co to jest ta masturbacja bo potem nie wie o czym ten ksiádz do niego rozmawia :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bilutek
+7 / 7

Ja przestałam być religijna po spowiedzi, w czasie której ksiądz mnie pytał m.in. o to jak dogadzam mężowi...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E embasgo
0 / 6

Tanie hasełka , ślepych ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Alasmel
+1 / 3

Nie wiem, może mam bardzo dużo szczęścia, ale nigdy nie pytano mnie o takie rzeczy.Tak na prawdę to nie pytano mnie w ogóle o grzechy. Może dlatego, że sam je wymieniałem?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mamarok
-1 / 5

Jako dziecko chodziłem do spowiedzi. Byłem tam wiele razy. Nigdy mnie o coś takiego nie pytano.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar saz06
+1 / 3

Jak jeszcze jako dziecko chodziłem czasem do spowiedzi, to o nic takiego nie pytali. Ale może dużo się przez te kilkanaście lat zmieniło...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 1 grudnia 2022 o 12:22

J Jelitanastole
0 / 2

A mnie akurat pytał czy marszcze Freda... To była moja ostatnia wizyta w kościele. Minęło naście lat i wciąż jestem w szoku, że w ogóle po tym pytaniu dalej z nim rozmawiałem. Dzisiaj nie zareagował bym już tak spokojnie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J JurnyHeniek
0 / 2

To są chorzy ludzie!!! Mnie się stary dziadek ksiądz pytał na spowiedzi przedślubnej czy się mastrubuję i ile razy w tygodniu lub dziennie... myślałem że nie doczekam końca spowiedzi!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sniezynkaibalwan
-1 / 1

od komuni, więc już ponad 20 lat spowiadam się dość regularnie i NIGDY nie usłyszałam takich pytań... ani żadnych innych, które mógłby mnie skrępować. także... I mam wrażenie że najgłośniej krzyczą ci, którzy do spowiedzi nie chodzą w ogóle. idź, sprawdź i potem opisz to w internecie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem