Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
517 520
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
W weeek
+7 / 11

@ubooot się odezwał :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Aqaqq
+11 / 13

@ubooot Ja wiem, że wy macie awersję do żółtych nicków ale tutaj akurat nie ma o co się przyczepić. Nawet numer jest super wpisany. Ja takie coś popieram bo ile osób które nie są zainteresowane bezpieczeństwem wie w ogóle, że ISP robią coś więcej poza dostarczeniem im internetu, a co dopiero co to są CERTy i jak to działa.

Jeśli byś chociaż się trochę postarał i wszedł na stronę CERT Polska to byś mógł sprawdzić jak działają.
Ale jeśli jesteś zbyt leniwy albo tępy i jedyne co potrafisz to pisanie komentarzy pod demotami to chętnie Ci tutaj wytłumaczę jak to działa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sviader
+14 / 14

@ubooot To źle, że ktoś napisał o takim niebezpieczeństwie i o tym, że jest móżliwość tego zgłoszenia? Moim zdaniem, to jest OK. Właśnie dodałem numer CERT do swoich kontaktów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C camper52
+5 / 5

No fajnie, a jak że ściganiem i wyrokami dla tych dowcipnisiów? Nie da się? (Sam zgłaszam ale jeśli tylko blokują strony to marnujemy czas)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S ShadowUser
0 / 0

@camper52 własnie mnie zawsze najbardziej zastanawiało w tego typu oszustwach to czemu ludzie organizujący to nie są ścigani. Przeciez to dosliwnie chwila dla polucji ustalić z jakiego serwera są rozsyłane takie rzeczy, kto jest właścicielem itd, a jakos cały czas nikt z tym nic nie robi. Nie mowiąc już o tym że moznaby takie smsy juz na wstępie blokować wystarczyloby blokowac wszystko co wysyla sie do wielu nieznanych nadawców o ile nie sa to jakies firmy teleomunikacyjne itd. To troche jak z tymi botami na fb typu napalona Kasia itp, niby wystarczylyby 2 godzinki pracy informatyka zeby ustawic automat ktory blokuje konta wysylajace te same lub podobne wiadomosci masowo do ludzi ktorych nie ma w znajomych, ale komuby sie chcialo tyle wysilku poswiecac w takiej malej firemce jak facebook.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem