Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
105 131
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar rafik54321
+2 / 6

No nie do końca.

Sceptycyzm jest jak najbardziej ok, jednocześnie zaakceptuj coś, czego nie jesteś w stanie podważyć.
Gdyby doświadczenie które nabywa się z wiekiem nie miało znaczenia, to zawsze młodszy by obskoczył starszego, a raczej jest odwrotnie i to starsi, swoim nabytym doświadczeniem życiowym obskakują młodszych ;) .

Ludzie młodzi bardzo często mają problem zauważyć czyjeś niecne zamiary. Sami młodzi często też nie wiedzą czego tak na prawdę chcą.
Rady w stylu "krytykuj wszystko" nie są zupełnie dobre. Bo w myśl twojej rady, młody człowiek powinien olać TWOJĄ radę XD. Twoją radę powinien wyśmiać a ciebie nazwać głupkiem - o to ci chodziło? Raczej nie bardzo.

Lepszą radą by było "nie wierz w coś, czego nie sprawdzisz".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
+5 / 5

@rafik54321 jednak do końca, bo tak jak piszesz. Osoba myśląca krytycznie nie tyle podważa wsztko, co nie ulega łatwowierne szczególnie ideiom, pomysłom, które wydają im się bliskie, które im się podobają na pierwszy rzut oka by nie wpaść "w pułapkę".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik54321
0 / 2

@Tibr Osoba myśląca krytycznie wstępnie wszystko podważa, potem weryfikuje, dowiaduje się, czyta, myśli, wyciąga wnioski i wtedy dokonuje oceny czy dana idea, technologia, światopogląd, wiara czy cokolwiek innego jest słuszne czy słuszne nie jest.

Znowu też tak np naukowcom to można tak wierzyć w sumie średnio na jeża, bo jak dobrze poszperać, to możemy znaleźć autentyczne i pełnoprawne prace naukowe które są ze sobą w prostej linii sprzeczne :/ .
Bo odpowiednio skonstruowane badanie naukowe może przynieść nam efekt taki jaki chcemy, a niekoniecznie taki jaki jest rzetelny. Jednak tu, ciężko oczekiwać od pierwszej lepszej osoby z ulicy że będzie w stanie dokonać aż tak dogłębnej analizy wiedzy :/ .

Przede wszystkim młodym ludziom bym proponował zainteresowanie się zagadnieniem logiki, przewidywania, planowania, wyciągania wniosków i sposobów weryfikacji informacji. TO jest baaaardzo ważne. Choćby po to, aby nie dać się omotać głupotom takiego pislandu i pochodnych ;) .
Tak jak teraz z cenami na Orlenie. No jprdl, są jeszcze barany które twierdzą że to w sumie dobrze, iż Orlen sztucznie zawyżał ceny przez prawie cały ostatni rok. No nic tylko takich pier****ć łbem o ścianę.
Może im właściciel mieszkania niech "profilaktycznie" podkręci czynsz o dobre 50%, za prąd też niech im profilaktycznie podkręcą o kolejne 50%, a za zakupy niech sklep od nich woła profilaktycznie podwójną cenę XD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+14 / 24

Tia... Kwestionuj autorytet fizyków, grawitacja to kłamstwo. Skocz z mostu...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Obiektywny1
+2 / 4

@lolo7 Tak rozwija się nauka. Przez podważanie istniejących tez i przedstawianiu dowodów na ich mylność, albo odkrywanie nowych zjawisk.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mietek888
-1 / 11

A jak mówią, że 2+2=4 to mów, że =5, dojdziesz do prawdy :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S siditg
-3 / 5

Dżisas, co za głupoty...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar perskieoko
-1 / 1

Ja bym powiedział: myśl!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rdaneel
-3 / 3

... a zostaniesz płaskoziemcą...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A adamis62
-2 / 2

Autor najwyraźniej myli zdrowy sceptycyzm z bezmyślnym negacjonizmem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L life_efil
0 / 2

Podważanie autorytetów czy wyśmiewanie świętości prowadzi tylko do zyskiwania licznych wrogów i nic nie wnosi do dyskusji.

Zamiast tego polecam podejście Sokratesa - samodzielne myślenie, zadawanie kłopotliwych pytań i sztuka prowadzenia sporów.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem