Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
284 304
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
O Obiektywny1
+6 / 16

Aż dziwne, że ksiądz nie dał zdjęcia ministranta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Duergh
+19 / 29

Szkoda że nie napisał że mężczyzna powinien być mężczyzną a nie przebierać się w kiecki i obłapiać ministrantów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A acotam43
+3 / 9

A to perwert jeden, shame:)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar lolo7
+13 / 21

Może niech kobiety po prostu ubierają się, pracują, jedzą i żyją tak jak chcą biorąc pod uwagę, że są wolnymi ludźmi, a ludzie pokroju Pana Kneblewskiego niech się odwalą i zajmą się głoszeniem swojej mitologii ludziom chętnym do jej słuchania.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+3 / 11

I to jest właśnie ta religia, która według wierzących ''nie wchodzi z buciorami w moje życie'', więc ja nie powinienem wypowiadać się, na temat religii.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+3 / 15

Kiedy wreszcie KK zrozumie, że kobieta to też człowiek i ma prawo decydować sama o sobie? Póki co kobiety zostały u nas całkowicie uprzedmiotowione i zdehumanizowane
Sporządzono je do roli obiektu seksualnego, kury domowej i inkubatora. I tu jest prawdziwy problem, a nie tam gdzie szukają go skrajne feministki, dla których to mężczyzna jest źródłem zła. W tym przypadku poniekąd tak, ale należy zaznaczyć, że chodzi o mężczyzn że skrajnej prawicy, skrajnie konserwatywnych i fanatyków religijnych. Inni mężczyźni się temu sprzeciwiają, więc jak tu obwiniać ateistę, centrowca, lub zwolennika umiarkowanej lewicy/prawicy, kogoś liberalnego o taki stan rzeczy? Problem w tym, że fanatyczki tego nie rozróżniają. To tak samo "mądre", jak obwinianie wszystkich białych za kolonializm.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 14 stycznia 2023 o 10:26

E Ella111111
+7 / 9

@Cammax
Jesli KK chce promowac kobiecosc w kazdym calu... to chyba nie dogadali sie z PISiorami w tej kwestii ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 stycznia 2023 o 22:44

avatar GigaPajonk
-2 / 6

@Cammax KK po prostu nie umie w cywilizowany sposób przekazać owieczkom pewnych niuansów bo po pierwsze sam ich po 1000 latach herezji nie rozumie, a po drugie bo przywykł do nauczania prawd chrześcijańskich poprzez nakazy, zakazy, formalne rozporządzenia i sztywne katologowanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A aduwski
0 / 4

@Cammax To oczywiście jest problem na "wyższym poziomie"...Podejrzewam, że mniej więcej wtedy kiedy wszyscy ludzie zrozumieją i zaakceptują, że jest wielu ludzi niezależnie od płci, którzy sobie nie życzą żeby ktoś się wtrącał w ich życie i mówił im co mają robić a czego nie, co lubić a czego nie itd. czyli NIGDY

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+2 / 2

@Ella111111 te to nie potrzebowałyby masek na Halloween żeby straszyć ludzi. A nawet jak aż tak nie straszą, to i tak z takim charakterem i hipokryzją każdy omija je z daleka.
Dlatego PISowi i KK proponuję zacząć od siebie. A potem dopiero pouczać innych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Cammax
+1 / 1

@aduwski racja. Niestety, wielu ludzi najwidoczniej lubi żyć pod czyimś butem. Bo i tak byliśmy przez lata nauczeni. Rozbiory, okupacja, PRL i już ponad 1000letnie rządy KK. Do tego należy dodać, że jakieś 90% z nas to potomkowie chłopów, którzy obok szlachty stali tylko wtedy, gdy jej służyli.
Najwidoczniej nie jesteśmy mentalnie gotowi na to, że wolność to nie tylko brak okupacji, czy rządów z zewnątrz, ale też nasze życie prywatne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarny_motyl
+6 / 6

Kiedyś mężczyźni nosili tuniki takie same jak kobiety i nikt nie narzekal.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar agronomista
+1 / 1

@Czarny_motyl Jak wiał wiatr, to może narzekali ;p

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Czarny_motyl
+2 / 2

@agronomista Łe to musiałby być jakiś huragan. Tuniki były ciężkie, lniane/wełniane i do ziemi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar pandoro
+1 / 3

jak zwykle komentarze o hipokryzji i zakłamaniu kościoła, ale te komentarze ktoś zawsze minusuje, tylko ta druga strona chyba nie ma na tyle odwagi i honoru aby cokolwiek napisać...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar GigaPajonk
0 / 12

Piękne samozaoranie autora demota, gdyż przy okazji stwierdził, że nawet niemoralnie prowadzące się panie dawniej ubierały się skromniej i schludniej wyglądały niż ich współczesne odpowiedniczki :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Emin
+1 / 9

@GigaPajonk genialne podsumowanie, wszyscy się wzbudzili że to ksiądz napisał i tak im piana z ust przesłoniła wzrok, że zapomnieli o temacie - obejrzyjcie sobie trochę starych filmów i zdjęć, mogą nawet być pornole z lat siedemdziesiątych i zastanówcie się czy on jednak nie ma trochę racji.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D daclaw
+1 / 5

@Emin Osobiście uważam, że modę lat 70-tych należy zabić kołkiem, zaorać na metr i, na wszelki wypadek, zasypać solą. Może więc rozsądny kompromis jest taki: niech każdy ubiera się i stylizuje się tak jak mu się podoba, wtedy każdy drugi ma szansę spotkać osobę, której estetyka mu odpowiada? A nie wszyscy jak odbici na ksero.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Glajt
-2 / 8

Jak ksiądz powie, że kobieta powinna być skromna, cicha i szara, to źle. Jak powie, że powinna być kobieca (jak w tym przypadku), to też źle. Wygląda mi na to, że cokolwiek powie ksiądz (koniecznie katolicki) to źle. Jeżeli kogoś nie interesuje, co ma do powiedzenia, niech po prostu nie czyta jego postów.
Płeć jest podstawowym elementem charakteryzującym człowieka. Jeżeli stoję przy kimś, kto nie wiadomo czy jest facetem czy kobietą, to nie jest to normalne. Na jest też normalne, jeżeli kobieta chowa się pod masą ubrań, żeby ukryć się przed światem lub - jeszcze gorzej - jeżeli stara się wyglądać jak najgorzej i jak najbardziej niechlujnie. Nie ma w tym piękna i o to chodzi ks. Kneblowskiemu. Mamy czasy, gdy ktoś bardzo się stara, aby wszystko było brzydkie, nijakie i taki styl się promuje. Pięknie wyglądać, elegancko się wyrażać, kulturalnie się zachowywać... Dziś to trend w odwrocie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem