Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
1439 1458
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
J Jur4578
+11 / 19

Szacun za otwarty umysł i nie uleganie "jedynie słusznej" propagandzie kościoła rydzyko-polskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+9 / 17

@Jur4578 Nie musi ulegać, bo to nie jest parafia rzymskokatolicka, tylko polskokatolicka. Nie podlega Watykanowi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jur4578
+5 / 7

@bromba_2k To wiele tłumaczy. Choć Kościół Polskokatolicki w PRL sprzyjał komunistom, tak jak cerkiew prawosławna sprzyja Putinowi teraz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
-2 / 6

@bromba_2k I całe szczęście, że nie podlega. Inaczej zostałby ekskomunikowany.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
0 / 2

@Jur4578 Nie mam pewności, czy rzeczywiście tak było. Kościół ten powstał w oparciu o fundusze pozyskane głównie od Polonii amerykańskiej i został zarejestrowany w PRL. Dla władz PRL był użyteczną bronią w zmaganiach z Kościołem Rzymskokatolickim. Władze komunistyczne obdarowały ten w sumie niewielki związek wyznaniowy dość hojnie, dostali np. wielką katedrę po-protestancką we Wrocławiu. Stąd możemy wnioskować, że ten Kościół był "be".
Z drugiej strony, sam KRK był tak mocno inwigilowany przez UB/SB, że narzędzie w postaci polskokatolików nie było niezbędne. Esbecja miała haki na praktycznie każdego hierarchę, choćby poprzez wiedzę, czy nawet faktyczną pomoc w tuszowaniu różnych skandali np. pedofilskich, czy czysto złodziejskich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B bromba_2k
+2 / 2

@TomorrowNeverKnows Chyba nie aż tak mocno, ale na pewno oberwałby po uszach od biskupa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+12 / 16

@LukaszRei Oddanie wszystkich pieniędzy z dnia to jest marketing? A wiesz, że o każdym wpłacającym tak można powiedzieć? jutro pójdzie do pracy i zarobi. Obrzydliwe jest to, że krytykujemy dobre uczynki innych ludzi. Obrzydliwe, kiedy robi to Kościół i obrzydliwe, kiedy robią to jego wrogowie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tescior
-1 / 1

@Geoffrey o, kolega nowy w internetach, o jutuberach sobie poczytaj
;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FCKGWRHQQ2YXRKT8TG6W2B7Q8
+1 / 7

Niby ksiądz, a jednak też człowiek. Szok normalnie, jeszcze takiego nie spotkałem, ale gratulacje dla Elbląga, że mają normalnego księdza, a nie czarną stonkę jak to zwykle bywa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Geoffrey
+7 / 9

Mozna? Można. W każdym zawodzie są ludzie i parapety.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Y yogin2
0 / 0

@Geoffrey
Tam są dziesiątki tysięcy parapetów i parapetczyń na paru ludzi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 30 stycznia 2023 o 6:10

B barafiki
-1 / 9

a u mnie w parafi zakazano zbierać na WOŚP pod kościołem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rafik3001
+1 / 1

@barafiki znasz swoje prawa obywatelskie JAK. Ktos moze ci cos kazac w wolnym kraju jezeli jest to legalne.ludzie myslcie kim jest ksiadz bez was nikim facetem w sukience i nie szkotem

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
C C1VenomMX321
-2 / 12

Za co ten "ogromny szacunek"?
Za zachowywanie się jak normalny, zdrowy człowiek i robienie tego co prawidłowe?
Nie wiedziałem, że za coś, co powinno być oczywistą oczywistością, należy się "ogromny szacunek".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M matkapolka35
+1 / 5

@C1VenomMX321
Otwarcie przeciwstawił się swoim przełożonym w słusznej sprawie, więc owszem, jak najbardziej zasługuje na szacunek

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
-4 / 6

Ogromny szacunek za to przedstawiciel instytucji podającej się za dobroczynną wspiera akcję dobroczynną zamiast ją zwalczać?
To ja chciałbym wyrazić ogromny szacunek dla strażaków za to że gaszą pożary zamiast podpalać domy, dla lekarzy za to że leczą a nie trują swoich pacjentów i dla kierowców że jeżdżą po drogach zamiast przejeżdżać pieszych na chodnikach.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paki88
+1 / 7

@Deithwen_PL a wiesz że ksiądz zarabia na tacy? To taka jakby jego pensja. Zwłaszcza taca niedzielna. Średnio 4 niedziele w miesiącu, czyli około 20% styczniowego dochodu oddał. [20% zostawiam na msze w innych dniach miesiąca]. Bo Ty to na bank przekazałeś 20% swojej pensji?
Ps. mój ksiądz też co roku woła wolontariuszy i przekazuje im całą tacę. A ludzie wiedząc o tym rzucają hojniej na tacę w dniu finału WOŚP. Nie wiem skąd ten hejt. Że jeden z drugim ksiądz jest debil, to nie znaczy że wszystkich trzeba solidarnie linczować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
-3 / 5

@paki88 A wiesz że gdyby KK utrzymywał się z tego co księża dostaną na tacy to biskupi nie jeździliby mercedesami? Co więcej jest duża szansa na to, że wtedy wprowadzaliby w życie słowa takiego jednego Żyda, ukrzyżowanego jakieś 2000 lat temu.
A to co dostaje na tacy to nie jest "taka jakby jego pensja" tylko darowizna którą otrzymuje. Darowizna jak sama nazwa wskazuje to danie komuś czegoś za nic. Ja za swoją pracę nie otrzymuję darowizny bo zanim coś zarobię (a nie dostanę) to muszę coś wykonać (a nie tylko wyciągnąć rękę). Ergo - ja zarabiam, ksiądz nie. Co więcej, mnie nikt nic nie da ani ja nikogo o nic dla siebie nie proszę, dlatego szanuję pieniądze które zarabiam i wiem nie stać mnie żeby rozdać 20% mojej pensji, chociaż jestem prawie pewien że ten biedny Żyd coś tam wspominał o jałmużnie dla potrzebujących, a faceci w sukienkach coś tam kiedyś ślubowali że będą żyć według jakichś tam przykazań - chyba pochodzących od tego biednego Żyda albo od jego najbliższej rodziny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P paki88
+2 / 4

@Deithwen_PL masz trochę błędne rozumowanie w temacie darowizny dla księdza za nic. Cóż... Ksiądz jest , a przynajmniej powinien być, duchowym wsparciem dla swoich wiernych. Ni to psycholog, ni to kołcz. Jakkolwiek głupio to brzmi, to jednak jest fakt. A jak idziesz do psychologa, to za darmo? Czy jak przyjdzie do zakładu pracy jakiś buc i przez godzinę opowiada o jakimś mitycznym BHP [którego wszyscy tak samo nie widzieli jak Boga] to też za darmo?
Ksiądz też żre i pije, też się ubiera i gdzieś mieszka. Właśnie z tych darowizn które ludzie mu dają w zamian za jego posługę. A Ty w swojej pracy też żyjesz z darowizn które ludzie dają w zamian za to co dla nich robisz. Niby co innego, ale w sumie to samo. I ten właśnie ksiądz stwierdził że może oddać część swoich [po wrzuceni na tace to już jest jego, nie nasze] pieniędzy na szczytny cel. A nie musiał. I za to szacun.
A Ciebie i tak nie przekonam. Ty masz swoją rację, ja mam swoją. Twoja jest Twojsza niż mojsza a moja mojsza niż Twojsza. Dobrej nocy życzę :]
Ps. a tak w ogóle to czekam na ten piękny dzień w którym Owsikowi dadzą Pokojowego Nobla, bo zasłużył jak chyba nikt inny.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Deithwen_PL
-2 / 4

@paki88 Porównanie do psychologa jest błędne o tyle że żaden psycholog nie włazi mi do domu i nie mówi jak mam żyć (wyciągając przy okazji rękę) bo bez jego psychologii to ja żyć nie umiem, a przynajmniej nie powinienem. Tak samo ja oferuję swoje usługi i jak ktoś jest chętny by je nabyć to wtedy ustalamy za nie cenę, a nie wpycham się ustawowo do szkół, do łóżek i do kieszeni Polaków. Porównywanie mnie do księdza uważam za obelżywe względem mnie. Jak już mówiłem - ja pracuję a ksiądz nie.
Porównanie do BHP też jest błędne bo normy BHP zostały opracowane po to żeby realna belka nie spadła realnemu komuś na realną głowę bez realnego kasku. Idąc dalej za tym przykładem - belkę i kask w życiu widziałem nie raz, piekła nigdy. Zgadzam się natomiast że ksiądz to taki "ni to psycholog, ni to kołcz". Pozwolę sobie zaproponować określenie: darmozjad. Myślę, że pasuje - nie dostarcza żadnych usług ani towarów, majątek posiada dzięki darowiznom albo sprzedaży politycznych wpływów. No chyba że ogłoszenie z ambony na kogo trzeba głosować jest pracą - wtedy bym się zgodził, tyle tylko że jakoś to nie pasuje do tej całej idei co cesarskie cesarzowi itd.
Kolejne błędne założenie jest takie że ksiądz utrzymuje się z datków od swoich wiernych. KK jest największym właścicielem ziemskim w Polsce, po Skarbie Państwa/jst. https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BJXEEZ a majątek KK cały czas rośnie i rosnąć będzie https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=BKNK2F&view=null. Największym wspierającym KK jest wierny w postaci Skarbu Państwa, a zatem i pod przymusem również ja, bo nikt mi podatków nie obniży jak powiem że nie życzę sobie finansowania np. Funduszu Kościelnego z mojego PITu.
A co do tego czy ksiądz musiał czy nie musiał - chyba powinien skoro dobroczynność jest (przynajmniej teoretycznie) sensem istnienia instytucji którą reprezentuje. A skoro powinien to należy mu się taki sam szacunek jak pielęgniarce za to że zrobiła zastrzyk albo fryzjerowi za to że ściął komuś włosy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A akira800
+1 / 1

Brawo

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S SrogiKutafon
0 / 0

Niby K(L)ABAN, a człowiek...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S soulfly777kris
0 / 0

Zdrajca.
To jest atak na Polskę i Polski kościół.
Sprawa już została zgłoszona do ordo siurków.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem