Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
228 239
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A Apofiss
+12 / 20

Przeczytałem to coś. Chciałem zrozumieć, naprawdę chciałem, ale mnie przerosło... Proponuje wszystkim głęboko wierzącym jedno: skoro to takie proste, jedźcie na Kreml, do Korei do Kima i powiedzcie to samo: w imię Jezusa wynoście sie stąd!!! Pytanie tylko czemu ten miłościwy i dobry Buk ciągle pozwala na te wszystkie okrucieństwa? Czemu zło jest od zawsze i przez to miliony umierają w cierpieniach? i to zło jak najbardziej wyrządza człowiek, ten właśnie którego stworzył dobry Buk! Sadysta straszny chyba skoro lubi patrzeć na to wszystko!!!!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Apofiss
+12 / 16

@Tibr 1 raz byłem na tej stronie, chciałem sprawdzić czy nie fejk, mam to do siebie że sprawdzam wiadomości, nic na wiarę nie biorę :-) Może jara cię oglądanie szympansów, tylko troche słabo strzelasz. Skoro my ludzie jesteśmy jego dziećmi to bardziej powinno być tak: wychodzisz z domu i zostawiasz tam same swoje małe dzieci, ale masz kamerę i widzisz co robią. A widzisz że zaczynają sie bić, niszczyć dom, są coraz bardziej okrutne wobec siebie... i co robisz wtedy? wracasz i uspokajasz je, czy mówisz sobie: kazałem im być grzecznymi, skoro nie chcą mnie słuchać to niech tak będzie... i oglądasz dalej jak robią coraz to gorsze rzeczy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+9 / 13

@Tibr Po co wchodzi? Może po to, żeby wiedzieć? Ja jestem człowiekiem mocno niewierzącym. A Biblię i Koran przeczytałem od dechy do dechy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+11 / 15

@Tibr Niedawno przeczytałem, chyba na Demotach, przypomnę:
"gdybym mógł zapobiec zgwałceniu małej dziewczynki prze zwyrodnialca to bym zapobiegł. Tym różnię sie od Twego boga".
Jeśli byś chciał dywagować (sprawdź w słowniku wyrazów obcych co to naprawdę znaczy) na temat "wolnej woli" to mam pytanie: dlaczego bóg wyżej ceni wolną wolę zwyrodnialca niż wolną wolę dziewczynki?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2023 o 17:19

avatar PIStozwis
+5 / 5

@Tibr Zdecydowanie nie. Ale podejrzewam, że nie zrozumiesz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+5 / 5

@Tibr Przepraszam za wzmiankę o dywagowaniu ale ostatnio mam wrażenie, że ludzie (i to po, prawda, studiach, nawet, kurczę, humanistycznych) używają tego słowa niewłaściwie. Irytuje mnie to więc tak na zapas wspomniałem. Jeśli Ciebie to nie dotyczy to jeszcze raz przepraszam. I cieszę się, że nie jestem sam.
Oczywiście, że może być tak, że bóg stworzył i dał sobie spokój i nie ingreuje. Ale nie jest to pogląd akceptowany w naszym kraju w 95% katolickim. W katolicyzmie mamy multum świętych. Święty, by za takiego został przez Watykan uznany musi się wykazać cudami. Cud zaś jest niczym innym tylko bezpośrednią ingerencją boską. Czyli olbrzymia większość ludzi wierzy, że bóg ingeruje na okrągło. Jednak nie w sprawie przedmiotowej dziewczynki. Jednocześnie olbrzymia większość ludzi w naszym kraju wierzy, że bóg jest dobry i sprawiedliwy i miłosierny. To razem nie tworzy spójnego obrazu. Jeśłi też tak uważasz, to i tu przeproszę - źle skierowałem swe jadowite uwagi.
Pamiętasz klasyk, jak facet szył spodnie u Żyda krawca? Ale krawiec jakoś nie mógł tych spodni skończyć. Przy kolejnej przymiarce facet powiedział "co to tak długo trwa? Bóg dał radę stworzyć świat w 6 dni a pan się z tymi spodniami grzebie już trzeci tydzień". Na co krawiec "Ale popatrz pan na ten świat i popatrz pan na te spodnie...."
Co do Twego pytania co ja bym zrobił jakbym chodował zwierzęta. Ja ani nie jestem wszechmocny ani sprawiedliwy ani miłosierny. Ani też nie wymagam od innych by mnie za takiego uważali. W związku z tym uważam Twe porównanie za niezbyt trafne.
Religia jest straszliwie głupia.
Ja z pewnością nie jestem straszliwie mądry.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 15 lutego 2023 o 21:53

Y yogin2
-1 / 3

@Tibr
cyt. odizolował byś drapieżniki od roślinożerców?
Najpewniej nie stworzyłbym drapieżników.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T Tibr
-1 / 1

@yogin2 czyli stworzył byś w teorii świat bez śmierci?
To muszę Ci powiedzieć, że w teorii takim był stworzony, a to ludzie z niego zrezygnowali chcąc poznać dobro i zło, ból i szczęście ;-)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Kontousun1ete
+11 / 11

Nawet jakby sam Jezus zstąpił z niebios oni i tak okrzyknęli go wariatem albo szatanem - taki to już ten Kk jest, a za kk i ksiezulkami pewnie wielu wiernych by powtórzyło :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar sliko
+13 / 13

@Kontousun1ete ukamienowali by tego lewaka ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R reevox
+1 / 1

to pieprznięta fanatyczka. tacy jak ona udają że są miłosierni, uczcicwi i przestrzegają 10 przykazań. ale w głębi ich małych móżdżków kołacze się jedna myśl "będę się podlizywać Bogdanowi Wszechmogącemu to pójdę do nieba". to ograniczone umysłowo jednostki które są zbyt tępe żeby zauważyć jaka ta cała religia jest zakłamana a historyjki grubymi nićmi szyte.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem