Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
782 795
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
B beeveer
+17 / 29

zwolennicy pisu, jesteście skur..ynami i niech was szlag.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Madmax08
+13 / 23

@CBGB
Tę wojnę zaczęli pojeby z pisu, a nie Owsiak. Wieszają na nim psy to co ma cicho siedzieć?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V Vinyard
+6 / 8

@CBGB A może by tak wreszcie PiS "stanął ponad polsko-polską wojenką" i przestał do k*%$wy nędzy kraść nasze ciężko zarobione zabrane w podatkach pieniądze??
Jakie to znamienne przekonywać ofiarę, że powinna wybaczyć, "być ponad" itp. i jednocześnie zero potępienia dla przestępcy...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+16 / 26

Nazywajmy rzeczy po imieniu o rządzie sk...nów i złodziei. Wyłącznie tym jest pis.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 000gd000
+15 / 17

dokładnie to samo mnie wkurvia, w tym kraju wystarczy znać odpowiednich ludzi i już mam piękne życie, dlaczego ja oraz inni ludzie zakładając firmę nie mamy szansy na takie pieniądze? Bo kurva nikogo nie znamy z pisu, tyle i aż tyle by wystarczyło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rudy_102
-3 / 5

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K kazik8626
+1 / 1

Mnie bardziej boli to, że tak naprawdę każda władza, która się kończy kradnie na potęgę, nam coraz ciaśniej zaciągają pętlę na szyi. Kolejni przychodzią, nikt z poprzednich nie zostanie w żaden sposób ukarany, a pętli nie popuszczą - bo to przecież tamci ją docisnęli. Celowo dzielą społeczeństwo aby w tym zamęcie nikt nie skusił się na tym co ważne.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Amergin
-3 / 7

Tak się akurat składa, że jestem kierownikiem B+R jednego z projektów, który otrzymał dofinansowanie z NCBiRu w ramach ubiegłorocznego naboru Szybka Ścieżka. I wszystkie komentarze i sprostowania, które publikowane są na stronie NCBRu są prawdziwe, a tony, w które uderza Owsiak świadczą o zupełnej nieznajomości tematu i posiłkowanie się.. no właśnie.. Interią i onetem.
Otóż:
- Przedłużenie naboru faktycznie wynikało z problemów technicznych, bo praktycznie po godz. 12:00 zaczęły spływać wszystkie wnioski. My proces rjestracji wniosku zaczęliśmy od 13:30, skończyliśmy po 22:00, bo ciągle sypał się system.
- Wnioski są opiniowane przez niezależnych ekspertów NCBR (min. 3 osoby). Na żadnym etapie nie wiadomo kto recenzuje wniosek. Recenzentów przydziela się wg ich kwalifikacji i robią to pracownicy NCBR na bazie słów kluczowych
- Zadaniem ekspertów nie jest weryfikowanie wiarygodności wnioskodawcy, tylko ocena potencjału biznesowego i naukowego proponowanego rozwiązania oraz możliwości dotrzymania terminów i realizacji kamieni milowych. Za to wystawiają oceny.
- Rekomendacja ekspertów (a do niej odnosi się Owsiak) NIE jest równoznaczna z decyzją o przyznaniu dofinansowania. Potem wnioskodawcy przydzielony jest oficer finansowy z NCBRu, który weryfikuje przedsiębiorstwo i jego możliwości pokrycia pozostałych 20-30% kosztów kwalifikowalnych (dofinansowanie wynosi max. 80%). W przypadku wątpliwości co do wiarygodności NCBR może zmienić sposób wypłacania środków (płatność wg poniesionych już kosztów).
- Dopiero po całym tym procesie zapada decyzja o podpisaniu umowy i przyznaniu środków. I to u nas jeszcze nie miało miejsca. Ciągle czekamy na umowę.

No i ostatni, najważniejszy aspekt. NIe chodzi o to komu przyznano dofinansowanie, tylko o to, jak te dofinansowanie zostanie rozliczone. Każdy, kto czyta ten tekst ma prawo, mając dobre intencje, założyć firmę i wziać udział w konkursie wniosków. Jeśli pomysł na innowację okaże się dobry i lepszy niż pozostałych podmiotów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby NCBR przyznał środki na realizację badań. Może to być 5, 50, 100 mln zł. Nieważne ile. Na końcu i tak trzeba dołożyć brakujące 20%, a rozliczenie odbywa się tylko na podstawie postępów prac i osiąganiu kolejnych kamieni milowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B ByleBadyle
0 / 2

@Amergin nagadałeś się nagadałeś, ale to nie wyjaśnia, czemu wszystkie te "niejasne" i "podejrzane" przypadki dofinansowań zawsze muszą dotyczyć akurat ludzi powiązanych z PiSem. To albo tylko znajomki pisowców jako jedyne osoby w tym kraju są takie przedsiębiorcze i zaradne, że potrafią przekonać NCBR do wsparcia firmy założonej przed kilkoma dniami, znzerowym kapitałem i zerowym doświadczeniem, albo coś tu jednak nie jest tak pięknie i przejrzyście, jak próbujesz wmówić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T ttraczyk
+1 / 1

Nie mają adresu i dlatego dostali willę. Czego nie rozumiesz?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem