Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
325 330
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar agronomista
+2 / 8

OSM-y to nie był zły pomysł, ale z doświadczenia wiem, że prezesi lubią kraść, a na upadłości robić jeszcze interes.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I Imani
+5 / 5

Chętnie. Ale to też ruch dla polskich sieci handlowych: niech sprzedają polskie towary w dobrych konkurencyjnych cenach!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar SteveFoKS
+2 / 2

rządzą nami ojkofoby

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+10 / 14

Brawo pis kolejny sukces, jeszcze tylko 3 kadencja i będziemy jak Afryka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+2 / 6

Od zawsze to powtarzam - zmniejszyć podatki lokalnym, małym firmom i rodzimym biznesom. Dołożyć podatku zagranicznym, pasożytniczym korporacjom, które MAJĄ Z CZEGO PŁACIĆ. I zaraz wielkie prawackie oburzenie w stylu: "Ale jak to podnieść korporacjom?!? Jak to zmniejszyć rodzimym biznesom?!? Lewak! Socjalista!" I inne wyzwiska lecą w moim kierunku...

PS. Czasami w małych lokalnych sklepach jest taniej niż w zagranicznych supermarketach, trzeba tylko wiedzieć gdzie i co kupować.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 18 marca 2023 o 15:19

V Valian1988
+2 / 8

@Wolfi1485 Bo korporacje są jak węgorze. Bardzo ciężko jest efektywnie je opodatkować. Vateuszek latał po UE starając się rozwiązać ten problem i guzik mu się udało. https://www.money.pl/pieniadze/rzad-chce-opodatkowac-wielkie-korporacje-zyskamy-2-mld-zlotych-6681029154032512a.html .
Więc kiedy prawo jest tworzone to mały przedsiębiorca nie ucieknie przed podatkiem a korporacja tak. Wniosek wyciągnąłem taki, że podatki muszą być proste i niskie, żeby nie dawać niezdrowej przewagi korporacjom. A co do tego ze nasi polityce siedzą w kieszeni tych firm: wątpię by się tym przejmowali skoro rozkradają polski majątek bez mrugnięcia okiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pawel1481
0 / 2

@Valian1988
Nie jest ciężko, wystarczy zwiększyć VAT, zmniejszyć PIT/CIT i ZUSy. A te podatki, co oni tak sobie wymyślają to jest śmiech na sali...
Niektórzy to kombinują wymyślając milion nowych podatków i milion nowych dodatków. Tylko nikt nie wie po co. To wszystko przecież już jest. Trzeba tylko umiejętnie używać.
Ja bym np. rozszerzył obowiązek Vatowski na wszystkie branże handlującego zagranicznym towarem i zwiększył VAT na ubrania i sprzęt elektroniczny do 35%. I wbrew pozorom wcale nie byłoby nas stać na mniej ubrań i elektroniki... Bo ograniczenie importu śmieci z Chin byłoby zbawienne dla gospodarki. Tylko to trzeba by kogoś, kto by przebił się przez populizmy jakie działają w dzisiejszej polityce...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 marca 2023 o 0:28

avatar dekaron0789
+6 / 6

Ktos mi może wytłumaczyć, skąd sie bierze 10 krotna podwyżka?
Serio, bo nie rozumiem?
Gaz na rynku zdrożał 10 razy? Czyżbym czegoś przegapił?
Ostatnio czytałem artykuł, o tym dlaczego węgiel w Polsce jest taki drogi, skoro w europejskich portach kosztuje grosze.
Jakis dyrektorem z spółki węglowej odpalił tekst że węgiel jest drogi bo energia do jego wydobycia jest droga.
Na sugestie dziennikarza, że przecież w Polsce energia jest w większości z węgla, ze to jakieś samo napędzające sie koło drożyzny, nic nie odpowiedział.Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+4 / 4

@dekaron0789 "Skąd się bierze 10-krotna podwyżka?" Odpowiedź brzmi: ze skur**syństwa, złodziejstwa i antypolskości.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M malak_90
-3 / 3

fotowoltaike niech założą. a nie tylko gaz

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A alienapacz
0 / 0

jakoś nazwa mi się źle kojarzy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem