Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
106 109
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
M mikv
+4 / 4

i znowu kasa pójdzie z funduszu dla niepełnosprawnych ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzychad
0 / 0

@mikv nie pójdzie, mają źródło w funduszu demograficznym, wiedzą że i tak ludzie nie dożyją :)
z tego funduszu się pożyczkę weźmie, potem umorzy, i tak w kółko, Tusk z OFE podobny numer odwalił - elektorat PiS do teraz wypomina, ale jak PiS taki numer odwala to siedzą cicho, przypomnę, że to drugi skok na kasę z emerytur,
1. z OFE do Ike zabierając od 18-30% opłaty prze kształceniowej
2. z funduszu demograficznego na 13 emeryturę - albo ten zasiłek emerytalny - bo najniższa emerytura to 1500 :D

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@krzychad biorą kredyt z funduszu demograficznego ale przez solidarnościowy. Krótko mówiąc obciążając obywateli danina solidarnościową, stworzyli fundusz dla niepełnosprawnych, który zapożycza się na benefit dla kogoś innego. To tak jakby ktoś z biedy zbierał datki, grał na ulicy itp. a Ty zmuszasz mnie do wrzucenia datku. Ja wrzucam, a Ty wyjmujesz, i stawiasz te kasę w kasynie, Za wygrana kupujesz swojej pannie prezent i do tego chwalisz się jaki to jesteś szczodry.
Tak działa teraz wiele funduszy i fundacji np fundusz sprawiedliwości stworzony niby dla ofiar przemocy, sponsorował wozy strażackie, a w tym samym czasie pan Duda ułaskawił pedofila, na wniosek rodziny, uzasadniając, ze był to ich jedyny żywiciel. Z fundacji stworzonej do promowania Polski za granica, zakupiono bilbordy o sędziach - to jaka to promocja Polski za granica ? itp.

Na fundusz demograficzny składały się wszystkie "rządy" po 1989 r, zbierając kasę na czas po 2025, bo już wtedy było wiadomo, ze w OFE nie uzbierasz na cala emeryturę. Do OFE z 19,5 % składki szło tylko 7,5 %. Reszta czyli 12 % od początku szła do ZUS na bieżące wydatki emerytalne, ale była zapisywana na Twoim indywidualnym koncie. Upraszczając, pożyczałeś ZUSowi te 12 % . Mimo to, ja np wolałabym co do swojej emerytury gwarancje państwa, więc nie chciałam zapisać się do OFE. Niestety musiałam. Tusk dal mi możliwość "przeniesienia" tych środków do ZUS, ale jeśli ktoś nie chciał, mógł bez żadnych opłat pozostać w OFE, wystarczyło wypełnić deklaracje.
Natomiast pis dal wybór pomiędzy przeniesieniem środków do IKE ( takie OFE o innej nazwie) z przymusowa opłata przekształceniowa ( miało być 15 % wszystkich środków - to bardzo dużą kwota) lub, o ile podpisałeś deklaracje, przeniesienie środków do ZUS czyli to co proponował Tusk. I nie, pis nie siedział cicho. Te druga opcje, która sam zaproponował, za czasów Tuska nazywał złodziejstwem.

A propos, czy pis już wprowadził te reformę, bo się trochę zgubiłam ? przez covid się wycofywali a teraz nie wiem.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K krzychad
0 / 0

@mikv i wszystko się zgadza :P

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Ella111111
+1 / 3

Bogatemu wszystko wolno! Niech wyplacaja co miesiac! Co sie bedá ograniczac? ;)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 24 marca 2023 o 22:25

avatar koszmarek66
+3 / 3

@Ella111111 Podobnie pomyślałem. Można 13-tkę wypłacać z emeryturą styczniową, 14-tkę z lutową, itd.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
0 / 0

@koszmarek66 prawda jest taka, ze jakby liczyć waloryzację emerytury zgodnie z prawdziwa inflacja a nie ta zapisana w budżecie to pewnie tak by było :) Popatrz na zaplanowane wydatki kancelarii premiera. W stosunku do zeszłego roku wzrastają o 80% . Tak samo będzie z wydatkami przeciętnego Kowalskiego.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
0 / 0

Będzie wypłacana 13 i 14 ale za to nie będą wypłacane 4, 7 i 9

Odpowiedz Komentuj obrazkiem