Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
115 124
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar ludek_z_lasu
+15 / 19

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar PIStozwis
+21 / 27

A co w tym dziwnego? Zawsze swoją niekompetencję zwalają na opozycję. Co było z tupolewem? Tak samo z brakiem maseczek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+14 / 22

@TomorrowNeverKnows normalny czlowiek sie zczai ze cos jest nie halo. Wyborca PiSu - niekoniecznie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+10 / 20

Wyrazy wspolczucia dla rolnikow. Ale takiego wspolczucia z szydera, jak gdy mowisz nielubianemu dziecku z podworka ktore ciagle irytuje: "nie biegaj z ostrzym przedmiotem bo to sie zle skonczy", ono ma to gdzies, przewraca sie i ma wbity w noge ten ostry przedmiot

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M Mateuszek_K
+13 / 21

I tak ciemnota powie że PiS jest dobry bo dają kasę biednym rolnikom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K konto usunięte
+12 / 16

Socjalizm dzielnie walczy z problemami które sam stworzył nieznane w innych systemach. PiS przez lata olewał polską wieś, sprowadzał z Ukrainy zatrute zboże. A teraz na ostatniej prostej przed wyborami glapa dodrukuje kilkadziesiąt mld. zł i rozda się motłochowi. A że spowoduje to jeszcze większy problem czyli inflacje - a kogo to obchodzi - zwali się na unię, tuska czy putina. Byle do wyborów. Ciemny Pisowski elektorat wszystko kupi jak mawiał czołowy PiSowski propagandzista.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar dokturbasen
+2 / 6

@kikurenty @mikv to pikuś, bo teraz, po 8 latach rządów pis-u , banda debili zagłosuje na przyszłego koalicjanta pis-u - katotaliban i da pisowi 3 kadencję . takie mądrości są w polszy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 16 kwietnia 2023 o 10:27

M michalSFS
+4 / 4

@kikurenty
Głupota kosztuje, niestety wszystkich.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+11 / 13

pis jest jak strażak, który wznieca pożar, żeby dostać kasę za gaszenie....Rok czasu palcem nie kiwnęli w sprawie "przemytu" niespełniającego unijnych norm zboża, na hasło ' techniczne", a teraz "bohaterski" Kaczyński wychodzi i zapowiada pomoc ? To jest ruch wyprzedzający, bo za chwile nikt nie będzie chciał kupować od nas żywności z obawy przed kiepska jakością paszy, produktów itp i znów pojawi się retoryka winy Tuska, unii, Brukseli itd.

Równie dobrze jak powiedział Pawlak, na hasło : 'techniczne", moznaby było przemycać techniczne papierosy czy techniczny alkohol, a pewnie i techniczny granatnik komendanta. Wszystko poza kontrola. A problem jest bardzo prosty do rozwiązania : wystarczy sprawdzić, kto jest właścicielem zboża w silosach. Sprawdzić jego pochodzenie, czy spełnia normy albo nadaje się na opal i nałożyć opłaty celne i skarbowe dla nieuczciwych dostawców zboża czy innej żywności.

PiS za to specjalizuje się w wyszukiwaniu nazewnictwa. Ja mam wrażenie, ze ktoś tam bierze gruba kasę za wyszukiwanie słówek w słowniku synonimów. Wpada na genialny pomysł nazwania podatku danina, zboża nie spełniającego norm - technicznym itp i jakoś się kręci.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Ricochet69
+6 / 6

@mikv Tak działa propaganda. Im głupsze społeczeństwo, tym skuteczniej.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O ozeo
-3 / 3

@mikv O jakich opłatach celnych mówisz? UE zniosła wszystkie opłaty celne z Ukrainy w maju zeszłego roku. Wszystko sprowadzali tu zupełnie legalnie. Za to teraz zakażą sprowadzania wszystkiego w tym cukru, który jest u nas 80% droższy niż rok temu. Zabawne jest, że za te zakazy Komisja Europejska jeszcze nam dowali kary.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikv
+1 / 1

@ozeo chodzi o cła na towary ' techniczne', które nie spełniają unijnych norm, czyli nie mogą być dopuszczone do obrotu na terenie unii. Te, które powinny przejeżdżać przez Polskę tylko tranzytem na teren poza unia.
No wlasnie czy to nie dziwne, ze w sklepach żywność drożała, pomimo, ze był ogromny zastrzyk taniej z Ukrainy ? kto na tym zarobił ?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+4 / 6

Nie zapominajmy, że najlepiej i najłatwiej zarabia się kasę kiedy się wie kiedy coś potanieje a kiedy podrożeje. A kto wiedział? :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pejter
+3 / 3

@koszmarek66 Ja wiedziałem, to było do przewidzenia, bo zawsze tracą polskie szaraki, no i jak biedna Afryka miałaby zapłacić za transport przez pół świata? xD Jest zasada, ze jak coś mówią, należy robić odwrotnie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
+2 / 4

@pejter dokładnie człowiek.
Tak jak z kredytem.. jakim trzeba być cepem że jak Bank Ci wciska dziwny kredyt w obcej walucie to Ty to łykasz bo tak doradza "specjalistka" zza biurka.. :D
Jak rząd mówi.. rodzina na swoim. Bierzcie kredyty.. to normalnością i logiką jest by tego nie robić.. a mnóstwo ludzi postępuje tak jak im się zagra. Potem dziwią się że o niektórych się mówi że "śpią" i że są ludzie w pewien sposób "wybudzeni" bo poprostu dostrzegają rzeczywistość taką jaka jest a nie jaką się ja podaje w wiadomościach :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar d4rek
0 / 0

ojjoojojoojoj

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D dagm876
+1 / 1

Ale przecież rolnicy zawsze byli za PiS to o co teraz pretensje.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
-1 / 1

@dagm876 no bo dostali to co chcieli ale tego nie chcieli wiec maja do wszystkich dookola pretensje, czego nie rozumiesz? Madrzy ludzie mowili jak to sie skonczy, ale pol-kretyni mysleli, ze wiedza lepiej...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem