Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
545 551
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar Obyczajowy
+9 / 13

Masakra totalna :D
Ile tego hajsu nakradli to aż pewnie nie da się zliczyć :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Acxr
-1 / 3

@Obyczajowy tylko gdzie to jest? gdzie te pieniądze? gdzie te miliardy które dosłownie parują.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obyczajowy
0 / 4

@Acxr Upychaja gdzieś po kontach.. sejfach.. akcjach.. działkach.. budynkach.. i ujj wie gdzie jeszcze. Nie zdziwilbym się jakby wyszło że nie jeden w kryptowaluty inwestuje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+3 / 3

@Acxr juz od dawna mowie: w 2015 budzet Polski to bylo 280 miliardow zl. W 2023 planuja zabrac nam w podatkach ponad 600 miliardow. Gdzie ida te pieniadze? Czy jakies nowe autostrady pobudowali? Czy w sluzbe zdrowia zainwestowali? Jakas infrastrukture zrobili? Moim zdaniem miedzy 2008 a 2016 byl olbrzymi skok cywilizacyjny w Polsce. Miedzy 2016 a 2023 mimo, ze nazbierali w podatkach ponad dwa razy wiecej, na moje nic sie nie zmienia

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
0 / 0

@Xar Zmienia się. Warunki życia się pogarszają. Ja ledwie nadążam z podnoszeniem kwalifikacji by mi zarobki nie malały. Jakość dróg w ostatnich 2-3 latach też zaczęła się sypać. Sklepy (i inne firmy) sie zamykają albo bankrutują.
Coraz częściej pojawiają się braki żywności w sklepach (narazie tylko konkretne produkty i wracają po 2-3 tygodniach, ale mimo wszystko).

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
+3 / 13

Kościół dostał 867ml
i można by za to wymienić 3 mln piecy...

Wymiana starego pieca za 289 zł? - daj namiary....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
+1 / 3

@FanFiction 1,4 mld to daje niecałe 500. To dofinansowanie a nie refinansowanie i dochodzą jeszcze inne dotacje np. z gminy. Zapewne tak to autor widział. No bo to jego wyliczenia (artykuł w źródle) a nie moje. A piec gazowy można było w tamtych latach kupić za 1,5-3 tys. zł. Ja kupiłem wypasiony 2 lata temu za 5 tys.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F FanFiction
0 / 4

@koszmarek66
Zgodnie z tą logiką jak ktoś daje "dofinansowania" 1zł to już jest zrobione bo resztę może dołożyć ktoś inny albo sam właściciel.
Demot jest o Kościele wiec ożyłem do obliczeń tylko kwoty która go dotyczyła.

Chyba że pozostałe środki zostały wydane na innych przyjaciół królika.

Ja u siebie montowałem piec gazowy z oprzyrządowaniem zasobnikiem sterowaniem ponad 6lat temu i było duużo drożej.

Wkurzają mnie akie demoty które podają np te 3 mln piecy że można było wymienić.
To jest dokładnie ten sam typ jak kaczorek wychodzi i mówi że dał 500+ na wychowanie dziecka...

Dla indywidualnych jest program czyste powietrze i tam można dostać nawet 130 000zł + i ten program obejmuje podobnie jak ten z demota

docieplenia ścian, stropów i podłóg, wymianę okien, zakup pompy ciepła, paneli fotowoltaicznych, a nawet wymianę oświetlenia na energooszczędne. Można było dostać do 95 proc. dofinansowania na inwestycje kosztujące co najmniej 100 tys. zł

Do tego wszystkiego nie dostał "kościół" a ta naprawdę wiele różnych organizcji które maja wspólny mianownik krzyż w logu....


Już chyba gorsze są tylko demoty jak to ktośniegospodarnie wydał 500 000 zł na ławkę a tak naprawdę dotyczy to 1000m2 chodnika odwodnienia zadaszenia i jednej ławki....


Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar koszmarek66
0 / 0

@FanFiction Kiedy pojawiły się możliwości dofinansowania kilka lat temu zauważyłem, że najczęściej w mojej gminie wymieniano piece na ekogroszek na piece gazowe. Posiadacze tzw. kopciuchów jakoś nie wymieniali. Zacząłem się zastanawiać i zrozumiałem, że te programy są dla ludzi "stabilnych" finansowo. Ludziom, którzy chętnie kupiliby w promocji, jakiś stary, od kogoś piec gazowy a samą instalację mogliby wymienić własnymi rękami lub z pomocą krewnych czy przyjaciół nie za bardzo mogli z tego skorzystać. Nie mieli i nie mają do wyłożenia, jak np. ja, 20 tys. i otrzymanie pięknej fakturki. Oni to sami zrobią za 5 tys. nawet 3 tys. ale nikt im dofinansowania nie da. Najwięcej kopciuchów można by wymienić dając ryczałt tym skromnym ludziom do którego dołożyliby swój grosz i wymienili piec... O ile wiedzą ile zapłacą później za gaz. Ale gdyby chociaż mogli wziąć sobie za kopciucha mój stary retortowy piec V klasy... który aby dostać dofinansowanie musiałem ZEZŁOMOWAĆ. :) A dałbym go sąsiadowi z naprzeciwka, którego dym z komina jest raz biały, raz czarny a raz pomarańczowy. Nie, nie doniosę na niego bo mają dorosłe dziecko niepełnosprawne i widzę jak im ciężko.

A w artykule z którego zrobiłem demota autor miał na myśli właśnie tych najbiedniejszych ludzi. Bo dofinansowania trafiały do ludzi majętnych i bardzo bogatych. Którzy jak ja, po pół roku odzyskiwali 3/4 włożonych środków.

Nie chodzi o dofinansowanie 1 zł. Jednoprocentową wódką się nie schlejesz, 40% tak. Jeśli bidak ma dać 3 tys. ale ktoś mu da tysiaka to jest szansa, że wymieni piec

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar ZONTAR
+1 / 1

@koszmarek66 To jest trochę chore w takich programach. Kiedyś był program wymiany samochodów na eko. Używane samochody o spalaniu powyżej ileś tam można było oddać za dosyć przyzwoitą kasę na nowy samochód. Warunkiem było uszkodzenie silnika, były zasypywane solą czy innym proszkiem i odpalane bez oleju aby je całkowicie zatrzeć. Masa samochodów i 5-10 letnich poszła na złom, bo ludzie sobie je wymieniali na te spełniające normy, ale ludzie posiadający truchło z lat 80-90 nijak nie mieli kasy aby kupić nowy samochód spełniający wymogi. Takie programy powinny zakładać poprawę. Jak masz kopciucha, to wymiana na coś lepszego już da dopłatę, a I'm większy przeskok, tym lepiej. Wtedy i biedni coś mogą poprawić, i nieco zamożniejsi wymienia. Ten program dopłat do samochodów tak samo. Gdyby dopłacali za wymianę samochodu na coś o spalaniu/emisjach mniejszych o minimum X%, a te wymienione były nadal dostępne dla osób, które mają jeszcze gorsze truchło, to by miało sens. Wtedy z rynku by się wyeliminowało to najgorsze truchło.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar rubberduck13
+2 / 2

A i tak dalej będą zbierać na ogrzewanie kościoła...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A ateistawroclaw
+1 / 1

Każdy, kto weźmie za mordę czarną mafię, ma mój głos.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T konto usunięte
0 / 0

Pojawił się nowy demot, że dostali też hajs na smogue.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G gonzor73
0 / 0

ZROZUMCIE !!
Dla elektoratu PiS to jest właśnie PLUS dla PiS, qrva to jest PLUS dla PiS za to że troszczy się o plebana, biszkopta i jego byt w ciepełku. Sami srają do wychodka, a myją się w sobotę bo w niedzielę poranna msza.
Tego nie ogarniacie? Zapytajcie dziadka bo tak myśli i tak mieszka...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem