Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
328 336
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
A adamIM
+14 / 14

a jednak ludzie to idioci. psiocza na niego a jedyna zemsta jest dawanie mu po groszu na tacę. brawo, róbcie tak dalej. idioci :) :) :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N next_1
+5 / 5

a czy ma babę?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+4 / 4

I jak tu ludowi dogodzić. Ksiądz lubi dziewczyny - źle. Nie lubi dziewczyn - źle. Lubi chłopców - źle. Nie lubi chłopców - źle. Lubi dziewczyny i chłopców - źle. Nie lubi dziewczyn ani chłopców - źle.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P Pug_79
+4 / 4

Problemy pierwszego świata na wsi ... równie durne jak te z miast.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A amwit
+3 / 3

Ależ oczywiście, że z takich dzieci wyrosną dobrzy katolicy. Katolicy są od małego wychowywani w przeświadczeniu, że są niedoskonali, godni potępienia (jak wszyscy ludzie) - to dla nich jest przecież ofiara Jezusa, która ma ich "udoskonalić". Takie poniżanie dzieci doskonale się w to wpisuje, tu nie ma żadnej sprzeczności.

Rezultat jest taki, że nawet najbardziej krytycznie nastawiony wobec Kościoła i kleru katolik dalej będzie chodził do kościoła, dalej będzie dawał na tacę, dalej będzie posyłał do sakramentów swoje dzieci...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar mazii
+5 / 5

To po co idioci chodzą dalej na jego występy? Debile skończeni, jeszcze własne dzieci posyłają do czarodzieja i pewnie na nauki też.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Vertreter
+4 / 4

Dopóki ludzie zamiast na policję/prokuraturę będą chodzili do kurii, bo "nie chcemy już na niego patrzeć", w tym kraju nie będzie normalnie.

W mojej okolicy też mieli księdza "Złotówę". Zbierał na remont zabytkowego ołtarza: część wydatków miała pokryć jakaś dotacja, ale - jak twierdził - jakiś tam podatek musiała spłacić wieś. Ludzie to łyknęli. Do uzbierania było ok. 16 tysięcy. Rada parafialna, odpowiedzialna za zbiórkę, miesiącami urządzała kiermasze, chodzili ze zbiórkami po domach, zaangażowali się strażacy. Kwotę uzbierano, ale nie zdążyli przekazać. I dobrze, bo ktoś zaczął po cichu drążyć, węszyć, dowiadywać się. I co? Oczywiście, o żadnym podatku nie było mowy. Tylko czyste złodziejstwo i cwaniactwo. Konfrontacja z typem była kpiną, bo prawie nikt nie chciał się kłócić z księdzem. Nie zawiadomiono nikogo prócz kurii. Co więcej, zanim wzięli się za niego na ostro, zwlekali niemal miesiąc, dając mu czas na przygotowanie sobie gruntu i linii obrony. Po tym czasie już tylko pier*lił, że się po prostu "pomylił". I przez niemal rok tego nie sprostował, jednocześnie regularnie domagając się kasy. A potem sku*syn jeden się jeszcze... obraził (WTF?!) Na jednej z ostatnich mszy jakie prowadził podobno ciężko i obłudnie ubolewał nad tym, że ktoś w ogóle odważył się sprawdzać jego intencje i nagłośnił sprawę, zamiast po cichu wyjaśniać to z nim na osobności, po czym przestał przyjeżdżać na msze. Przez pół roku miał zastępstwa, po czym - tak! - został przeniesiony na inną parafię. Noż k..wa. Z tego co wiem, do dziś nikt nawet nie próbował zgłosić tego jako oszustwa czy próby wyłudzenia. Mentalność typu: "niech zejdzie z oczu, może następny będzie lepszy". W takich chwilach cieszę się, że już nie należę do tego wesołego miasteczka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar BrickOfTheWall
+1 / 1

"nie chcą tego księdza - chcą innego... itp."

A co za różnica dla tych owieczek i baranów który pasterz ich strzyże i na szaszłyki przerabia?

Czy ta banda kmiotów zgłosiła sprawę na policję i najęła prawnika by sprawy dopilnował
czy może, jak na prawilnego chłopa pańszczyźnianego przystało, poszli, miętosząc czapki w rękach, upraszać o łaskę ekscelencję biskupa by się ulitował.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 19 maja 2023 o 10:53