Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar PIStozwis
+2 / 6

@Borgman A co Ty masz do Balcerowicza?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Johny_J4
0 / 0

Tu akurat popieram, gdyby go posłuchali dziś byli byśmy faktycznie lepsi od Niemiec czy Francji gospodarczo oczywiście, ale woleliśmy prokomunistyczne i postsowieckie ideały z Kaczyńskimi na czele, dlatego dziś jest jak jest stare komuchy wiedzą jak nie myślącym ludem sterować, idealnie im idzie

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pierdzideuko
+8 / 10

ceny prądu są skandaliczne, o tę kroplę właśnie chodzi PiS wykańcza gospodarkę, więc demot jest na miejscu i na temat, demagogia to twoje opowieści, jak chcesz napisać dysertację na temat fabryki porcelany napisz i opublikuj w czasopismach naukowych to są demotywatory

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Wolfi1485
+5 / 7

Co to znaczy "wysprzedawać"? Ja wiem, że można coś sprzedać, albo wyprzedać, ale o "wysprzedawaniu" to pierwsze słyszę...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
O Ochrety
0 / 0

@Wolfi1485 Chyba od kiedy słowo "wyprzedaż" zaczęto traktować jak "promocja", pojawiło się słowo "wysprzedawać się", żeby wyrazić, że to faktyczną wyprzedaż, a nie "chyt marketingowy".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
N nerr
+5 / 5

Zaś dziwnym trafem, niespełna pól roku, po likwidacji, udało się zdobyć zezwolenie na wyburzenie zabytkowych budynków fabryki, gdzie na takie rozpatrzenie w większości przypadków czeka się latami (rzadko kiedy jest zezwolenie). Również zmienił się nagle plan zagospodarowania, jak i pojawił się pierwsze projekty na budowę mieszkań.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2023 o 15:28

A ateistawroclaw
+2 / 2

GOMUŁKĘ, na nieistniejącego boga, GomUłkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 2

Nie znam sprawy, ale w niektórych przypadkach to kwestia tego, że coraz mniej ludzi kupuje takie rzeczy w sklepach i robi zakupy online. Sporo branż zamyka sklepy stacjonarne z tego właśnie powodu.
Wiadomo, piekarnie czy kwiaciarnie nie dałyby rady bez lokalu, ale porcelana? Ilu z nas chodzi kupować porcelane?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garfield2000
0 / 2

@VaniaVirgo Wiadomo, ale tu chodzi o fabrykę, a nie tylko sklep.
I wiadomo, że tu na pewno jest więcej czynników, ale bez dwóch zdań polityka pis przyczyniła się do ekspresowego wykańczania wielu takich firm, które mogłoby jeszcze latami działać..

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madziula185
-2 / 2

@VaniaVirgo ja w ogóle nie kupuję porcelany. I nie znam nikogo kto by kupował

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@madziula185 No właśnie ja też nikogo takiego nie znam. Pokolenie naszych babć traktowało to jak wyznacznik luksusu, więc czasem kupowały, żeby sobie sprawić przyjemność, że mają coś porcelanowego.
Natomiast obecnie?
@Garfield2000 Fakt, fabryka, ale w tym przypadku na jedno wychodzi, brak podaży.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 9 lipca 2023 o 22:43

B biallydaniel
0 / 0

@Garfield2000, ale mówisz że to wina pis że świat się zmienia, nie potrzebujemy np zwykłych zapałek, szewca czy innych rzeczy które 10 lat temu wydawało się są niezbędne? Ile urządzeń zwykły smartfon zastąpił?
Takie fabryki to mogły by jeszcze kupę lat ciągnąć, ale to raczej by przetrwać a nie by się rozwijać, a chyba nie chodzi o przetrwanie co?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garfield2000
0 / 2

@biallydaniel Nie. To, że świat się zmienia i zapałki wciąż potrzebujemy, ale rzadziej - winą PISu nie jest. Natomiast to, że przez ręczne regulowanie rynkiem, mieszanie się do gospodarki w miejscach, w których powinni się NIE mieszać, dorzucanie pieniędzy do rynku zamiast pozwolenie mu na samoregulację, tworzenie monopoli a przez to wpływ na ceny paliw i energii, itd. wpływają na upadek wielu firm - tak, tak twierdzę.
Ta fabryka to przykład jeden z wielu. Czy o pieczywie też powiesz, że to już przeżytek i teraz nikt z piekarni nie korzysta? Albo o restauracjach/knajpach, itd. A wiele podobnych przykładów jest.
Zgadzam się w 100% z tym, że świat idzie do przodu. Sama ponad 90% zakupów robię online i wiem, że sklepy stacjonarne to prawie przeżytek (jak wysyłanie listów pocztą), ALE to jest tylko jedna strona medalu. Druga jest taka, że PIS chce sterować czymś, czym nie powinien.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garfield2000
-1 / 1

@VaniaVirgo Zgadzam się. Porcelana to PRAWIE przeżytek (wciąż są ludzie, którzy jej używają i kupują, ja takie osoby znam - w przeciwieństwie do Was :) I nie są to babcie.. ale są to wyjątki, to prawda). ALE z artykułu wynika, że poszło o ceny gazu - a na to już bezpośredni wpływ miała polityka rządu. I GDYBY chodziło tylko o fabrykę porcelany, nie byłoby problemu (wiadomo, "czasy się zmieniają"), ale chodzi o masę innych firm: restauracje, piekarnie, itp., które zużywają dużo gazu/prądu.
Jak się zaczyna ręcznie ingerować w gospodarkę, to takie są właśnie efekty. Prąd, gaz, paliwa, węgiel - teraz nagle się okazuje, że jednak mamy go za dużo i już nie ma potrzeby, by się Morawiecki udzielał.
A co do argumentu: "ja nie kupuję i nie znam nikogo".. - to jest argument, delikatnie mówiąc, bez sensu. Bo KAŻDY ma takie rzeczy, których w ogóle nie kupuje, nie kupował i nie będzie NIGDY kupował (bo np. nie lubi pizzy i nie je nic, co ma związek z mąką), i to naprawdę nie świadczy o tym, że mąka jest niepotrzebna i w ogóle "w czym problem"?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
V VaniaVirgo
0 / 0

@Garfield2000 "(bo np. nie lubi pizzy i nie je nic, co ma związek z mąką)" ale każdy zna kogoś, kto mączne produkty je, widuje na ulicy ludzi trzymających takie produkty i ogólnie usłyszy czasem w jakiejś rozmowie coś o zakupie pizzy, chleba czy czegoś.
To, że jakiś procent ludzi kupuje porcelanę też jeszcze nie oznacza, że z tej właśnie fabryki. Nawet jeśli w artykule napisali że chodzi o gaz, wcale nie musi niestety oznaczać, że tak właśnie jest. Już wiele razy siano nieprawdę, czy półprawdę, więc mam bardzo nieufne podejście do takich rzeczy.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M madziula185
-2 / 2

@VaniaVirgo moja babcia też nie miała porcelany :⁠-⁠)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G Garfield2000
-1 / 1

@VaniaVirgo Oczywiście, zgadza się, że to może być plota (że to byłą GŁÓWNA przyczyna) i zbieżność tego, że naprawdę ceny gazu zaszalały a właściciel i tak planował się uaktualnić z branżą, a nie musi się spowiadać wszystkim ze swoich planów.
Faktem natomiast jest to, że niszowe branże też na rynku istnieją i to, że (stosunkowo) niewiele osób z nich korzysta, nie znaczy, że nie są ważne. I drugim faktem jest to, że ceny gazu/energii i paliw (+ polityka rządu w aspekcie wirusa, czyli zamykanie firm) dobiło masę przedsiębiorców.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pan_grajek92
+2 / 2

czyli plan powoli się realizuje, prywatne firmy mają zostać zlikwidowane a docelowo mają zostać jedynie wielkie korporacje :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M MarsjaninTK
0 / 0

Towarzysz Władysław pisał się przez u zwykłe. Przez o z kreską piszemy nazwę sera.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar TomorrowNeverKnows
+1 / 1

@Borgman Gomułkę a nie Gomółkę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem