Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
T TRUTHFUL
+28 / 30

Bo to takie wygodne mieć klapki na oczach i nie widzieć własnej winy. Kasa od polityków nie śmierdzi ojczulkom...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J jeszczeNieZajety
+48 / 50

Czyli z powodu Jarka na Jasnej Górze jest mniej pielgrzymek i pielgrzymów? No proszę, to jednak jest z niego jakiś pożytek.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+37 / 37

Nawet komuniści nie zrobili dla Kościoła tyle ''dobrego'', co PiS.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar CzlowiekZkamienia
+11 / 11

@bartoszewiczkrzysztof Za komuny Polacy z przekory walili do kościołów drzwiami i oknami, a teraz z przekory przestają tam chodzić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
K Karolciami
+3 / 3

@CzlowiekZkamienia To jak w tym dowcipie:
Diabeł złapał Anglika,Francuza,Niemca i Polaka. Zaciągnął ich na bezdenną przepaść i mówi do Anglika:
- Skacz!
- Nie skoczę!
- Gentelmen skoczyłby!
Anglik skoczył. Nad przepaścią staje Francuz i diabeł go kusi:
- Skacz!
- Nie skoczę!
- Ale teraz jest taka moda!
I Francuz skoczył. Nad przepaścią staje Niemiec i diabeł znów kusi:
- Skacz!
- Nie skoczę!
- To rozkaz!
Więc i Niemiec skoczył. Wreszcie, nad przepaścią staje Polak i diabeł kusi:
- Skacz!
- Nie skoczę!
- A, to sobie nie skacz!
Polak skoczył.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
+2 / 2

@CzlowiekZkamienia bo wtedy władza była przeciwko kościołowi i ludziom. A teraz jest razem z kościołem przeciwko ludziom.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
H hubertnnn
0 / 0

@sl4w3x Teraz też jest przeciwko Kościołowi, tyle że teraz działa na zasadzie wilka w stadzie owiec pożerając go od środka.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S konto usunięte
-1 / 1

@hubertnnn Ale nie dzieją się takie rzeczy jak internowanie Wyszyńskiego, morderstwo Popiełuszki, Stefana Niedzielaka i Stanisława Suchowolca. Rękami SB.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+10 / 16

Czyli jak znowu wygra PiS, to jest szansa, że Polacy kompletnie się odwrócą od Kościoła i przynajmniej w Polsce padnie na pysk.

I tu pojawia się poważny dylemat. Głosować na PiS, który rujnuje Polskę, ale może paradoksalnie przyczynić się do upadku Kościoła w Polsce, co w długofalowej perspektywie by się opłaciło, ale jednak wyjście z zapaści, do której doprowadzą kraj, zajmie wiele lat? A może jednak na nich nie głosować, tylko na jakąś normalniejszą partię, przez co sytuacja w Polsce przynajmniej trochę się poprawi w krotkim czasie, ale Kościół przetrwa, dalej będzie prał mózgi i namawiał do głosowania na pro-kościelne partie, które też będą rujnować Polskę?

Gdybym miał całkowitą pewność, że przez rządy PiS-u i ich układ z episkopatem, ludzie tak się wkur...ą, że Kościół w Polsce będzie miał taką samą pozycję jak w krajach najbardziej zlaicyzowanych, to jednak bym na nich zagłosował, chociaż ich nienawidzę.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+12 / 12

@El_Polaco
Teraz ta lawina już ruszyła, więc możesz z czystym sumieniem głosować na partie opozycyjne, kosztem tego, że kościół, zamiast jednej kadencji, przetrwa 2-3. A nuż potem będzie bardziej normalnie, bo kościół zostanie ogołocony ze swoich przywilejów

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A abc_xyz
+14 / 14

@El_Polaco
błędne założenie. Upadek kościoła przyspieszy brak kasy. Gdyby PIS znowu był u władzy to będzie kasę pompował i sztucznie podtrzymywał.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E el_fuego1
+7 / 13

"Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest pod w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań". Wiecie co to jest? Drugie przykazanie, które gdzieś tam w średniowieczu cudownie "zniknęło

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M movah02h
+3 / 11

@el_fuego1 Co według większości chrześcijańskich denominacji zostało zmienione przez narodziny Jezusa. Ponieważ Jezus był materialny, to odtwarzanie wyobrażeń stworzenia, w tym ludzi, świętych, aniołów i demonów jest dozwolone. Niedozwolone jest oddawanie czci wyobrażeniom, a nie temu co wyobrażają. Cześć najwyższa jest dla Boga, a odpowiednio mniejsza dla jego sług.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
+3 / 3

@Rydzykant
Dawno temu, jak chodziłem na religię, to uczyliśmy się z kościelnych katechizmów i tam tego przykazania nie było. Także jeśli ktoś nie czytał biblii, to o tym nie wiedział.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E el_fuego1
+3 / 3

@movah02h pierwsi chrześcijanie nie mieli żadnych rzeźb ani obrazów. Ponadto pierwsi duchowni mogli mieć żony.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E el_fuego1
+5 / 5

@Rydzykant które by to nie było przykazanie zakazuje tworzenia religijnych obrazów i rzeźb. A już na pewno zakazuje klękania przed drzewami.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rocannon2
+3 / 5

@el_fuego1 Bóg w swej nieskończonej mądrości niestety nie ogarnął, że jak w jednym miejscu w swojej książce napisze, że przykazań jest 10, a w innym je wyłoży i poda 13 razy "nie będziesz" to spowoduje problemy i zamieszanie. W efekcie mamy teraz 4 konkurencyjne Dekalogi (za Wikipedią). Trochę dziwne, że boskie dzieło tak łatwo poprawić, choćby dodając tę nieszczęsną numerację.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A Agitana
-4 / 4

@Rocannon2 W Biblii nie jest napisane, ze jest 10 przykazan ani tym bardziej nie sa one numerowane. To rzecz umowna. W zasadzie jest to jedno przykazanie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mustermann
-1 / 1

@el_fuego1
I co to zmienia?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R Rydzykant
+2 / 4

@el_fuego1
Zasadniczo masz rację, chociaż już w katakumbach używanych przez chrześcijan na przełomie 1 i 2 wieku znaleziono rysunki przedstawiające Jezusa.
Temat jest ciekawy, istniały bowiem dwie tradycje. Jedna wywodziła się od ochrzczonych Żydów. Oni nie uznawali żadnych obrazów i rzeźb - ani przedstawiających Boga, ani ludzi. Nawet przedstawienia zwierząt były niemile widziane.. Druga wywodziła się z przedstawicieli innych ludów, którzy przeszli na chrześcijaństwo. Zazwyczaj byli wychowani w tradycji greckiej, dlatego chętnie posługiwali się malarstwem i rzeźbą. Spór między obydwoma nurtami narastał aż do dość poważnego kryzysu politycznego na przełomie 8 i 9 wieku. Mam na myśli ikonoklastów.


A teraz przeanalizujmy tą "wyciętą" część przykazania i zastanówmy się, jak mogą interpretować ją religijni ortodoksi:
"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze..."
Oznacza to zakaz wykonywania obrazu nocnego nieba, układu gwiazd itd. Czyli trzeba zlikwidować wszystkie książki do Astronomii.
"...i co na ziemi nisko..."
To samo z książkami do Biologii, a już zwłaszcza dotyczącymi Anatomii.
"...ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią.
Odpada zarówno geologia, jak i hydrologia.
Rygorystyczne, dosłowne przestrzeganie przykazania byłoby zabójcze dla nauki. Jednak nie zapominajmy o kolejnym zdaniu tego przykazania:
"Nie będziesz się im kłaniał ani służył."
Czyli wykonywać je możesz, ale nie możesz traktować ich jak Boga - modlić się DO NICH, składać im darów itd
Katoliccy teologowie właśnie takie rozumowanie i postępowanie uważają za słuszne. Niestety religijność ludowa czasem funkcjonuje odmiennie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 0

@Rydzykant
Jasne. I pominięto akurat ten fragment, który stoi w sprzeczności z kościelnymi praktykami i polityką. Ty naprawdę wierzysz w to, co piszesz, czy masz innych za debili?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
-1 / 1

@Rydzykant
Statystyki nie kłamią. Religijny naród to biedny naród, jak tylko naród zaczyna się bogacić, to poziom religijności spada. Pokaż mi chociaż jeden bogaty i mocno katolicki kraj. Nawet w Ameryce Południowej Chile jest jednym z najbogatszych krajów kontynentu i poziom religijności spada, za to Paragwaj jest jednym z najbiedniejszych i jest dużo bardziej katolicki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M movah02h
0 / 0

@el_fuego1 no i? Jak to się ma do uzasadnienia teologicznego?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar kibic777
+21 / 21

"Winne są media" - oczywiście. Najbardziej te z Torunia.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E Elessar1410
+13 / 15

Osobiście uważam, że Sanktuarium Jasnogórskie najbardziej obrzydzają sami Paulini. Sam byłem ministrantem i lektorem przez 11 lat. Normalna społeczność i normalny ksiądz. Bez polityki, umoralniania na siłę i wyciągania kasy gdzie się da. Do wizyty na Jasnej Górze miałem bardzo dobrą opinię na temat kościoła. Tam to się zmieniło - tzn. tam ludzi traktuje się jak gówno. Hajs ponad wszystko, a spowiedź wygląda jak przesłuchanie przez NKWD.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Jorn
+9 / 9

Przecież tu nie chodzi o to, żeby przyjeżdżały tłumy, tylko żeby kasa płynęła. Dopóki rządzi PiS, od rządu będzie więcej kasy niż od matołków wierzących w tego czy innego boga.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Xar
+7 / 7

No w sumie winne sa media ktore bezczelnie o tym informuja. Jakby ludzie nie wiedzieli, to nie byloby sprawy

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+4 / 4

Jaro się przyczynił, ale ludzie już przestają wierzyć w te bajki no i pedofilia też swoje robi.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
Q Quant_
+9 / 11

Obecność Kaczyńskiego na Jasnej Górze ani nie pomoże kościołowi, ani mu nie zaszkodzi. Ludzi tam coraz mniej, podobnie jak w każdym innym kościele dlatego, że wymierają starzy ludzie, którym wpojono przekonanie, że kościół jest im absolutnie niezbędny. Młodsze pokolenia nie są już tak zindoktrynowane i znacznie łatwiej im rezygnować z praktykowania religii. Paradoksalnie złote czasy dla kościoła to był okres PRL-u. Szaro, nudno, beznadziejnie, wyjechać nie wolno, w dodatku władza narzucona przez obce mocarstwo. W takiej sytuacji ludzie walili do kościołów drzwiami i oknami. Czasy się jednak zmieniły. Dzisiaj nie jest ani nudno, ani beznadziejnie, jeździć wolno gdzie dusza zapragnie, człowiek ma mnóstwo lepszych rzeczy do roboty niż klęczeć w kościele. Młode pokolenie wychowane już w tej nowej rzeczywistości nie da sobie narzucić religijnego kaftana, a kościół młodym nie jest już do niczego potrzebny. Kościół katolicki miał swoje 5 minut w historii, a w sumie to miał swoje 2 tysiące lat. Ale czas zejść ze sceny i pogodzić się z tym, że wciskać ludziom kit będzie coraz trudniej. A jakby tego wszystkiego było mało, to nie ma chętnych na kapłanów. W czasach gdy życie było gówniane, seminarium było całkiem sensowną opcją. Dzisiaj nie jest to już tak atrakcyjna fucha. Łupić ludzi z kasy coraz trudniej, prestiż coraz słabszy i spotykany już tylko na Podlasiu, homoseksualizmu nie trzeba już ukrywać. No to nie ma chętnych. Pewnego dnia w naszym pięknym kraju kościoły będą przekształcane w biblioteki, teatry i kina jak w Hiszpanii. I bardzo dobrze, bo już czas najwyższy uwolnić kraj i naród od tego jarzma.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Pierdzideuko
+2 / 2

kasa się musi zgadzać a politycy przynoszą lepsze fanty niż te kaleki czekające cudu

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
F Fahrmass
+2 / 2

Akurat przytoczony ksiądz Bartosz Rejewski wydaje się być częścią Kościoła i jest świadom problemów...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R ruskm
+3 / 3

Przyczyną może być też rozwój nauki i do ludzi dociera, że to bajki.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
+2 / 8

Upadek kosciola jest spowodowany rozwojem nauki i wzrostem świadomości społeczeństwa. Religia to ciemnota. Ludziom logicznie myslacym religia sie po prostu nie klei.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
-1 / 3

"Upadek kosciola jest spowodowany rozwojem nauki..."
Bardzo uproszczona analiza, @glupiawrednabrzydkagruba. Nauka rozwija się już co najmniej 200 lat. A jeszcze 30 lat temu Kościół w Polsce miał się bardzo dobrze.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
G glupiawrednabrzydkagruba
+1 / 1

@RomekC oczywiście, ze uproszczona. Toz to demotywatory a nie czasopismo naukowe :)

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
J Janek_159753
+2 / 4

Następny, który obwinia "innych" a we własnym środowisku nie widzi problemu. A może powodem jest nie to, ze politycy przyjeżdżają, tylko że są zapraszani i celebrowani? A może powodem jest stosunek kościoła do przestępców we własnym gronie?
A jak nazwać organizację, która świadomie i aktywnie ochrania przestępców do niej należących?
- mafia
- zorganizowana grupa przestępcza
- kościół katolicki
Zaznacz właściwe odpowiedz.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar RomekC
0 / 2

"Następny..."
Mówisz o tym księdzu, @Janek_159753? Przeczytałeś jego wypowiedź?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
R rogeros123
+1 / 3

Wuj z wami wszystkimi, niech kościół w Polsce zdycha czym prędzej razem ze swoją wielką miłością czyli pisem. Jedni warci drugich szmaciarze

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M mikeyxx
0 / 0

glowna zasada zycia w bance: nie jestes swiadomy ze zyjesz w bance

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
0 / 2

Nawet Paulini dali się ogłupić....

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
M marek300001
0 / 0

piszecie i piszecie ,po prostu nie chodzę do kościoła,ciach bajera

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
S sokolasty
+1 / 1

Oczywiście, że media. Gdyby nie one, wówczas nikt by o rozpasaniu epidiaskopu nie wiedział, i wszyscy by dymali do kościółka
Żeby jeszcze tak postęp nauki cofnąć...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem