Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj
+
614 620
-

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
avatar JohnLilly
+6 / 10

Wbrew pozorom to co widzimy wcale nie jest aż tak dobre. Nie chodzi mi o to, że zrzucenie wagi nie jest dobre, ale tempo tego zrzucania. 40 kilo w ciągu pół roku, to naprawdę szybko, ale pewnie zapytacie gdzie tu jest problem? Całkiem niedawno trafiłem na przypadek pewnego otyłego Kanadyjczyka (brentlyg007 na Instagramie), Gość w ciągu roku zszedł z prawie 260 kilogramów do 220 kilogramów, a więc tyle samo co widzimy w democie. Niestety przy takich gabarytach nie specjalnie było widać jakiekolwiek zmiany przez co został on zjechany przez część obserwujących za to, że za wolno chudnie. Po czym dodał on filmik z tłumaczeniem, że miał wcześniej okresy gdzie w krótszym okresie czasu chudł szybciej, ale ostatecznie nie wytrzymywał diety i w jeszcze szybszym czasie wracał do poprzedniej wagi, dlatego obecnie stosuje taką dietę która pozwala mu chudnąć, ale jednocześnie nie sprawia, że cały czas chodzi głodny. I tu dochodzimy do sedna całej sprawy, ludzie chcą schudnąć bardzo szybko, dlatego najczęściej ich dieta to tak naprawdę głodówka przez co nie są w stanie takiej diety stosować przez dłuższy czas i wracają do starych nawyków żywieniowych.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 12 lipca 2023 o 10:05

L LPOFEAHC
-2 / 2

@JohnLilly
Tak i nie, są osoby, które potrafią w zawrotnym tempie zrzucić wagę ale jest to kompleksowa przemiana gdyż dotyczy nie tylko ćwiczeń ale i żywienia. wiem po sobie bo w 4 miesiące zrzuciłem prawie 20 kg ale to było równe z odpowiednią dietą i ruchem, gdy zaprzestałem ruchu waga automatycznie wzrosła o 8 kg. Więc wszystko jest możliwe, tylko trzeba robić to z głową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P pibi80
+3 / 3

@LPOFEAHC problemem nie jest tylko to, czy ktoś wytrzyma reżim diety, tylko metaboliczne skutki takiego odchudzania. Można zrzucić bardzo dużo bardzo szybko, ale jest to szkodliwe choćby dla wątroby.
Taka mała uwaga w przestrzeń, nie personalnie do Ciebie:
jeśli ktoś uważa, że zeżarł wszystkie rozumy, bo bywa na siłowni i ogląda na youtube kanał jakiejś narcystycznej idiotki (czy idioty) to w ogóle nie powinien się wypowiadać, a tymbardziej krytykować kogoś kto "za wolno chudnie".

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar JohnLilly
+1 / 1

@LPOFEAHC Pewnie, że znajdziesz osoby które potrafią szybko zrzucić kilogramy i utrzymać wagę, ale zdecydowanej większości osób się to nie udaje, to pokazują badania. Większości się nie udaje, bo tak jak to tłumaczyłem wyżej, większość diet to tak naprawdę głodówki, które nie mogą być stosowane przez dłuższy okres czasu. Pytanie z mojej strony, dlaczego robi się z odchudzania jakieś zawody na to kto zrzuci większą ilość kilogramów w krótszym okresie czasu?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
L LPOFEAHC
0 / 0

@JohnLilly
Hello,
zgadzam się z Tobą w stu procentach.
Niewielu się to udaje, jak sam przyznałem, mnie się nie udało =]
Fakt, że się nie głodziłem tylko po prostu codziennie się ruszałem godzinę lub dwie.
I zdecydowanie nie jestem fanem wyścigów w chudnięciu!
Reasumując... YES =]

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar Obelix
+6 / 6

Trzymam kciuki za przemianę. Miałem mniej do stracenia, ale walka zawsze jest ostra. Udało się, warto

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
B Belohun
0 / 4

Gratuluje decyzji. Ja spadłem ze 128kg do 102,5kg. To wymaga ogromnych wyrzeczeń i samodyscypliny. Zwłaszcza jak ktoś ma metabolizm sprzyjający tyciu i utrudniający odchudzanie. Przy takiej wadze bez problemu traci się 10kg w pierwszym miesiącu ze względu na zrzucenie zalegającej wody potem chudnięcie przebiega wolniej.. Bezpieczne jest zrucanie około 3kg miesięcznie. Warto doradzić się dietetyka w tej sprawie.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 13 lipca 2023 o 21:11