Demotywatory.pl

Pokaż panel
Szukaj

Komentarze ⬇⬇


Komentarze


Dodaj nowy komentarz Zamknij Dodaj obrazek
H haspocanto
+3 / 7

@bartoszewiczkrzysztof A wiesz o tym, że daty imienin wzięły się stąd, że to są daty wspomnień danych świętych w kościele katolickim? Rozumiem, że dzisiaj niezależnie od wiary lub jej braku ludzie obchodzą imieniny, ale dobrze jest pamiętać skąd to się wzięło.

Jestem przeciwna kazaniom polityków z ambony, bo nie do tego służy to miejsce, ale jeżeli ja - zwykły szary człowiek mam ochotę zamówić mszę dziękczynną z okazji moich imienin, to dlaczego miałabym nie mieć do tego prawa? I tak samo pani poseł powinna mieć prawa zorganizować sobie imieniny zgodnie z jej wiarą i przekonaniami. I podobnie inny poseł czy posłanka powinien móc sobie zrobić imprezę imieninową gdzie cały lokal będzie w tęczowych flagach, jezeli tylko ma taką potrzebę. Problemy zaczynają się wtedy kiedy celowo ściąga się media (w jednym i drugim przypadku) i z czegoś co powinno być prywatną uroczystością, robi imprezę państwową.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar bartoszewiczkrzysztof
+2 / 2

@haspocanto Co do mszy w intencji, zgoda. Co do ''skromnego poczęstunku'' cóż, przynajmniej mogła się tym w social mediach nie chwalić.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
I irulax
+15 / 15

Jeżeli to nie jest fejk, również mogę się pod tym podpisać jako osoba wierząca. To już zaczyna zamieniać się w niesmaczny teatr. Chyba dogadali się jedni z drugimi aby nas wydoić do końca.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
+1 / 7

Zgadzam się z księdzem, ale czemu dalej siedzi w tej mafii czarnej?

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dabronik
0 / 6

@AngryBoar No tak zwykły hipokryta.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+1 / 3

@Dabronik
Te święcenia są stałe i wiążące, a jedynym sposobem żeby z nich wystąpić jest albo śmierć księdza, albo poważna zbrodnia, skutkująca pozbawieniem praw kapłańskich przez biskupa

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
-1 / 3

@Dabronik
A czego oczekujesz ? Tak samo na wojnie walczyć wysyła żołnierzy a on z nimi " ducha " pośle. xD

Ale spoksik ten przynajmniej wie co jest grane.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 01jarecki
-3 / 3

@Dak_Zibbon W normalnym Świecie, normalni ludzie sami decydują czym i kiedy się zajmują i nie potrzebują do tego żadnego pozwolenia, więc z całym szacuniem przestań chrzanić!

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
+1 / 3

@01jarecki
Opisujesz "normalny świat", w którym ludzie nie zachowują się jak ludzie
Dlatego to nie może zadziałać w taki sposób

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 01jarecki
0 / 0

@Dak_Zibbon Rozumiem, ze piszesz o swoim rozumieniu "normalnego Świata" bo dla mnie to słowo oznacza zgoła coś innego.Przeczytaj może jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem...

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
D Dak_Zibbon
-1 / 1

@01jarecki
Doskonale rozumiem co przeczytałem
Wizja świata bez pracy, anarchicznego, bez świętości i z bezprawiem na poziomie najdzikszego zachodu
To jest interpretacja biorąca pod uwagę pierwotne ciągoty człowieka i jego tradycyjne pojęcie wartości

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
avatar 01jarecki
-1 / 1

@Dak_Zibbon Gdybyś nie zauważył to wciąż piszesz o swoich wizjach, świętościach, bezprawiu... jak widać niczego nie zrozumiałeś. Pozdr

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
+4 / 10

Ale jakby większość miała konfederacja (wiem nierealne) to było by jeszcze gorzej, bo wtedy dopiero mielibyśmy katoliban.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
E El_Polaco
0 / 2

@profix3
Dlatego niech wygra jakakolwiek partia opozycyjna oprócz Konfederacji. Sam Mentzen powiedział, że w Polsce istnieje rozdział Kościoła od państwa i nic w tym układzie nie trzeba zmieniać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
P profix3
-2 / 2

@El_Polaco Ja Mentzenowi nie wierzę. Kukiz też mówił, że się nie sprzeda. Konfederacja, to takie same myślenie co Ordo Iuris. Pis jak będzie rządził to rozwalą wszystko w pisdu. A konfederacja to neonaziści i fundamentaliści religijni. W postulatach mają 10 lat widzenia dla kobiety, która nielegalnie usunie ciążę. A zakaz aborcji chorych dzieci, to robota konfederacji do spółki z pisem. Jak oni wejdą w koalicje z pisem po wyborach, to przegłosują całkowity zakaz aborcji, a Polskę rozkradną do cna. Będziemy mieli w Europie fundamentalizm religijny jak w Iranie. Plus bankructwo państwa.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem

Zmodyfikowano 2 razy. Ostatnia modyfikacja: 26 lipca 2023 o 0:17

K Kar4
+5 / 5

Jako ksiądz powinien mówić kazania, aby ludzie to zrozumieli, to jest wielka siła. Pisanie listu nie pomoże, tym bardziej że trafi tylko do osób, już tak uważających.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
A konto usunięte
+5 / 7

@Kar4
Kościół jest HIERARCHICZNY tak więc nie było by liczby mnogiej gdyż po jednym takim numerze został by przeniesiony do Zambii albo innego miłego miejsca z dala od kraju.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem
T trueloop
-3 / 3

Jeśli ten list jest prawdziwy, traktuję to jak nieudolną próbę rehabilitacji skompromitowanego kleru w celu - rzecz jasna - odzyskania i zdobycia nowych przywilejów. Nawet jeśli pan ksiądz pisze szczerze, to my i tak podziękujemy. Powinniśmy zrozumieć sytuację, wyrazić współczucie, ale niestety - nauczeni doświadczeniami z KK - nie brać pod uwagę tych kleszych wypocin.
Szanowni nawróceni księża, którzy ostatnimi czasy coraz częściej próbują lansować się w Internecie. Nie potrzebujemy waszych porad ani wątpliwej moralności. Nauczeni przykrymi doświadczeniami nie ufamy ani wam, ani organizacji, którą reprezentujecie. NIe wierzymy w wasze dobre intencje ani natchnione słówka. Jeśli któremuś z was leży na sercu dobro innych ludzi a - z powodów oczywistych - wydaje mu się to sprzeczne z działalnością KK - wystarczy wystąpić z tej organizacji i przestać zasłaniać się sutanną. Żaden ksiądz nie powinien być autorytetem. Jako przedstawiciele KK jesteście przedstawicielami organizacji pełnej moralnego zepsucia, korupcji, zboczeń, chorób psychicznych, wykorzystywania słabszych i wielu innych potwornych przestępstw, na które nie zamierzamy więcej pozwalać. Jedyna droga rehabilitacji to odcięcie się od tej zbrodniczej bandy i przejście na stronę ludzi. Dopóki tego nie zrobicie - wasze ładne słówka i kłamliwe deklaracje nic nie zmienią. Dopóki nosicie sutanny - nie mamy o czym rozmawiać.

Odpowiedz Komentuj obrazkiem